Λυών (Ρούντι Γκαρσία): Λόπες, Ντενάγιερ, Μαρσέλο, Μαρτσάλ, Ντιμπουά, Τουσάρ, Αουάρ, Κορνέ, Εκαμπί, Ντεμπελέ, Σοάρες by Κώστας Μιαούλης
Γιουβέντους (Μαουρίτσιο Σάρι): Σέζνι, Ντανίλο, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Σάντρο, Πιάνιτς, Μπεντακούρ, Κουαδράδο, Ραμπιό, Κριστιάνο, Ντιμπάλα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Λυών: Ταταρουσάνου, Άντερσεν, Τεριέ, Τραορέ, Μέντες, Τετέ, Κακερέ by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Γιουβέντους: Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Ράμσεϊ, Ματουϊντί, Ρουγκάνι, Μπερναρντέσκι by Κώστας Μιαούλης
Oι δύο αντίπαλοι βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
21:58
Αγκαλιά του Σάρι με τον Γκαρσία πριν την έναρξη. by Κώστας Μιαούλης
22:00
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
22:03
4' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το ματς ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
22:05
4' Ευκαιρία για την Γιούβε: Ο Ρονάλντο κάνει προσποιήσεις από αριστερά, σκάβει την μπάλα πάνω από τον Λόπες η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:06
6' Σουτ του Εκαμπί, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στα χέρια του Σέζνι. by Κώστας Μιαούλης
22:07
Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Κορνέ. by Κώστας Μιαούλης
22:11
by Κώστας Μιαούλης
22:12
11' Πολυκοσμία στον χώρο του κέντρου, μάχονται οι δύο ομάδες ποιά θα κυριαρχήσει. Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
22:14
14' Φάουλ του Αουάρ στον Ρονάλντο, σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση by Κώστας Μιαούλης
22:14
15' Κόρνερ για την Γιουβέντους. by Κώστας Μιαούλης
22:20
20' Ο Αουάρ κλέβει ψηλά το σουτ του κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης κόρνερ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
22:21
21' ΔΟΚΑΡΙ Η ΛΥΩΝ! by Κώστας Μιαούλης
22:22
Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Τόκο Εκαμπί κεφαλιά με το πίσω μέρος του κεφαλιού, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
22:22
23' Κόρνερ για την Λυών που πιέζει. by Κώστας Μιαούλης
22:26
25' Αρκετά καλή η εμφάνιση της Λυών ως τώρα, σπάει σωστά το πρεσάρισμα της Γιουβέντους μπροστά και προσπαθεί να δώσει πλάτος στις επιθέσεις της. by Κώστας Μιαούλης
22:26
27' Πολύ άστοχο το σουτ του Άλεξ Σάντρο. by Κώστας Μιαούλης
22:28
28' Κίτρινη ο Μαρσέλο, γιατί όπως πήγε να τον πρεσάρει ο Ντιμπάλα, άπλωσε το χέρι στο πρόσωπο του αντιπάλου του. by Κώστας Μιαούλης
22:29
29' Έχει ματώσει ο Ντε Λίχτ και πρέπει να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Κώστας Μιαούλης
22:30
31' Γίνονται ράμματα στον στόπερ της Γιουβέντους. by Κώστας Μιαούλης
22:31
31' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Τουσάρ. by Κώστας Μιαούλης
22:32
Πανέμορφο χτίσιμο επίθεσης από αριστερά, ο Αουάρ έχει αφήσει πίσω του τον Ντανίλο, βγάζει έξοχη ασίστ στον Τουσάρ που από κοντά ανοίγει το σκορ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
22:34
34' Η Λυών χτυπάει πάλι στον κενό χώρο. Το δεξί σουτ του Ντεμπελέ, θα φύγει άουτ. Εξαιρετική εμφάνιση για τη Λυών που θυμίζει τον παλιό καλό καιρό απόψε. by Κώστας Μιαούλης
22:34
35' Ωραία κίνηση του Ρονάλντο που μπήκε από αριστερά, αλλά το τελείωμα του δεν είναι καλό. Ξαφνικά αλλάζει ο ρυθμός του ματς. by Κώστας Μιαούλης
22:38
Οι παίκτες της Λυών διαμαρτύρονται για χέρι σε κοντρόλ του Κουαδράδο. Συνέχεια στο ματς δίνει ο διαιτητής. by Κώστας Μιαούλης
22:38
22:39
39' Κεφαλιά του Ραμπιό άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:40
40' Κόρνερ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
22:41
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Τοκό-Εκαμπί που κλέβει την μπάλα, ενώ ο Μπονούτσι είναι αφηρημένος, μπαίνει στην περιοχή σουτάρει, η μπάλα πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
22:44
44' Νέο σουτ του Τόκο-Εκαμπί μετά από κούρσα από το κέντρο, η μπάλα πάνω από την εστία του Σέζνι. Καθηλωτική η Λυών στο πρώτο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
22:44
45' Φάουλ ο Ντιμπουά στον Ρονάλντο, λίγο έξω από την περιοχή των Γάλλων και αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
22:45
45' Στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Ρονάλντο. Τρία λεπτά επιπλέον. by Κώστας Μιαούλης
22:47
45+2' Σουτ του Μπρούνο, μπλόκαρε ο Σέζνι. by Κώστας Μιαούλης
22:49
45+3' ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Με το γκολ του Τουσάρ στο 31' η Λυών προηγείται 1-0 της Γιουβέντους, ενώ είχε και δοκάρι με τον Τοκό-Εκαμπί. by Κώστας Μιαούλης
22:55
23:03
9-4 οι τελικές στο πρώτο μέρος για την Λυών, 3-1 τα κόρνερ, 45-55% η κατοχή της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
23:03
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
23:07
49' Κόρνερ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
23:09
52' Φάουλ του Τουσάρ στον Ρονάλντο. by Κώστας Μιαούλης
23:10
53' Ο Πιάνιτς εκτελεί πάνω στο τείχος. by Κώστας Μιαούλης
23:11
54' Σουτ του Τουσάρ, πάνω στον Άλεξ Σάντρο και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23:14
56' Φάουλ για την Γιουβέντους. Ο Ντιμπάλα εκτελεί, ο Ντεμπελέ διώχνει. by Κώστας Μιαούλης
23:15
23:19
61' Κίτρινη στον Κορνέ, για φάουλ στον Ντιμπάλα. by Κώστας Μιαούλης
23:19
62' Ράμσεϊ αντί Πιάνιτς, πρώτη αλλαγή του Σάρι. by Κώστας Μιαούλης
23:20
62' Κόρνερ για την Γιουβέντους by Κώστας Μιαούλης
23:24
66' Ο Τεριέ αντί του Τοκό-Εκαμπί by Κώστας Μιαούλης
23:27
69' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντιμπάλα. Σέντρα του Άλεξ Σάντρο, ο Ντιμπάλα δεν μπορεί να πλασάρει σωστά, η μπάλα λίγο έξω. by Κώστας Μιαούλης
23:27
70' Ιγκουαϊν αντί Κουαδράδο by Κώστας Μιαούλης
23:33
75' Σουτ του Ντανίλο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:35
78' Τετέ αντί Ντιμπουά και Μπερναρντέσκι αντί Ραμπιό by Κώστας Μιαούλης
23:37
79' Κόρνερ για την Γιουβέντους. by Κώστας Μιαούλης
23:37
80' Σουτ του Ντιμπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:39
81' Άντερσεν αντί Κορνέ by Κώστας Μιαούλης
23:40
82' Κεφαλιά του Ιγκουαϊν έξω. by Κώστας Μιαούλης
23:42
85' Ο Ρονάλντο μετά από μία σέντρα προσπαθεί να κάνει κεφαλιά και πέφτει μόνος του. by Κώστας Μιαούλης
23:44
86' Ο Ιγκουαϊν χάνει μεγάλη ευκαιρία από το γύρισμα του Ντιμπάλα που του έδωσε έτοιμο γκολ. by Κώστας Μιαούλης
23:44
87' Κίτρινη ο Ντεμπελέ. by Κώστας Μιαούλης
23:45
Ο Ντιμπάλα σκοράρει, αλλά η σημαία είναι -ορθώς-σηκωμένη! Σε αντικανονική θέση ο Αργεντινός. by Κώστας Μιαούλης
23:49
90'+1' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
23:51
90+4' Σάντρο στην σέντρα, Ρονάλντο κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:53
90+5' Μπαίνει οπαδός, τον μαζεύει η ασφάλεια του γηπέδου. by Κώστας Μιαούλης
23:54
23:54
ΤΕΛΟΣ. Η Λυών επικράτησε 1-0 της Γιουβέντους με το γκολ του Τουσάρ στο 31' και αποκτά μικρό προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στους Ιταλούς. by Κώστας Μιαούλης