Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ για την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ, στο "Κλεάνθης Βικελίδης". by Κώστας Μιαούλης
ΑΡΗΣ: Κουέστα, Ρόουζ, Κόρχουτ, Δεληζήσης, Σόουζα, Βέλεθ, Σάσα, Φετφατζίδης, Λάρσον, Γκάμα, Ιντέγε by Κώστας Μιαούλης
ΟΦΗ: Γουάλεϊ, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Σακόρ, Ναμπί, Σεμέδο, Νέιρα, Μάνος by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Άρη: Εμαν, Τσιλιγγίρης, Μαρτίνες, Μαντσίνι, Τόνσο, Ντουάρτε, Μπα, Μπακούτσης, Μπαγκαλιάνης by Κώστας Μιαούλης
21:12
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Νάστος, Βίκτορ, Βαφέας, Στάικος, Φιγκεϊρέδο, Δεληγιαννίδης, Μπράουν, Νοικοκυράκης by Κώστας Μιαούλης
21:14
Oι δύο ομάδες έχουν από 34 πόντους, αλλά ο ΟΦΗ στην κανονική περίοδο κατέλαβε την 5η θέση με πλεονέκτημα (νίκη, ισοπαλία) στα μεταξύ τους ματς. by Κώστας Μιαούλης
21:17
Απίστευτη σύμπτωση, αλλά οι δύο ομάδες είχαν τεθεί αντιμέτωπες και στην πρεμιέρα της κανονικής περιόδου στην Θεσσαλονίκη με το σκορ ισόπαλο 1-1. by Κώστας Μιαούλης
21:18
Έχει προηγηθεί βροχή, αλλά το τερέν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Ξεκίνησε πάλι να βρέχει περίπου 30 λεπτά πριν τη σέντρα. by Κώστας Μιαούλης
21:20
Διαιτητής ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Μπούξμπαουμ και Ψαρρή by Κώστας Μιαούλης
21:29
Με 4-4-1-1 και αμυντικό χαφ τον Βέλεθ μαζί με τον Σάσα ο Άρης, σε 4-2-3-1 και Ναμπί πίσω από Μάνο ο ΟΦΗ. by Κώστας Μιαούλης
21:30
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του κορωνοϊου. by Κώστας Μιαούλης
21:31
1' Τώρα η σέντρα by Κώστας Μιαούλης
21:32
1' Κερδίζει φάουλ ο Φετφατζίδης, από τον Κοροβέση. by Κώστας Μιαούλης
21:33
2' Σέντρα του Κόρχουτ, με δυσκολία ο Γουάλεϊ απομακρύνει πλάγια, ο Γκάμα, το σουτ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:33
2' Κόρνερ για τον Άρη by Κώστας Μιαούλης
21:34
3' Φάουλ ο Κόρχουτ στον Μάνο. by Κώστας Μιαούλης
21:37
6' Ατομική ενέργεια του Γκάμα, που κόβεται από τις κόντρες, ο Ιντέγε δεν μπορεί, κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:37
6' Κόρνερ ο Φετφατζίδης, ο Βέλεθ την κεφαλιά, ο Γουάλεϊ αποκρούει δύσκολα. Σπουδαία στιγμή για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
21:38
7' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
21:42
11' Μετά τα πρώτα οκτώ λεπτά, τώρα πέφτει κάπως το τέμπο. by Κώστας Μιαούλης
21:43
13' Φάουλ κερδίζει ο Σακόρ. by Κώστας Μιαούλης
21:45
14' Μετά το δυνατό μπάσιμο του Άρη, ο ΟΦΗ προσπαθεί και καταφέρνει να ρίξει τον ρυθμό. by Κώστας Μιαούλης
21:47
16' Από ωραία πάσα του Σακόρ, ο Μαρινάκης το γύρισμα, ο Δεληζήσης σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:47
17' Ο Μάνος από καλή θέση, βγήκε στην πλάτη του Βέλεθ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:50
19' Έξοχη εναλλαγή των φιλοξενούμενων, σουτ του Ναμπί μπλόκαρε ο Κουέστα, σε δύο χρόνους. by Κώστας Μιαούλης
21:51
21' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ με Σακόρ by Κώστας Μιαούλης
21:53
Από λάθος απόκρουση του Δεληζήση, μετά από γύρισμα από δεξιά, ο Μάνος σπάει την μπάλα στον Σακόρ και αυτός με πλασέ από το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα. Ο ΟΦΗ όπως και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, μπαίνει μπροστά στο σκορ. by Κώστας Μιαούλης
21:55
24' Διακοπή για ανάσες στους παίκτες από τον διαιτητή. Ο ΟΦΗ με το γκολ του Σακόρ προηγείται 1-0 by Κώστας Μιαούλης
21:56
25' Σουτ του Δεληζήση, πολύ άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
21:57
26' Στην κόντρα πάλι ο ΟΦΗ, ο Σεμέδο στον Νέιρα που σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:59
28' Δυνατό μαρκάρισμα του Γκάμα στον Νέιρα. by Κώστας Μιαούλης
22:00
29' Ο Μάνος στο ένας εναντίον ενός, με τον Δεληζήση, αφού τον αδειάζει, σουτάρει άστοχα. Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. by Κώστας Μιαούλης
22:01
30' Κίτρινη ο Ιντέγε για φάουλ στον Μεγιάδο. by Κώστας Μιαούλης
22:03
32' Μετά από μικρή διακοπή, συνέχεια στο ματς λόγω του τραυματισμού του Μεγιάδο που συνεχίζει. by Κώστας Μιαούλης
22:06
34' Ο ΟΦΗ μετά το 10ο λεπτό ελέγχει πλήρως το ματς και δείχνει να βρίσκει χώρους. by Κώστας Μιαούλης
22:10
39' Ο ΟΦΗ κυκλοφορεί καλά την μπάλα και δείχνει να ελέγχει αυτή τη στιγμή το παιχνίδι. Ο Άρης μετά το καλό μπάσιμο στο ματς, έχει χάσει το κέντρο. by Κώστας Μιαούλης
22:12
41' Φάουλ ο Μαρινάκης στον Γκάμα. Από τις κόντρες μετά την εκτέλεση του Φετφατζίδη, η μπάλα φτάνει στον Λάρσον, που σουτάρει άστοχα. by Κώστας Μιαούλης
22:13
42΄ΓΚΟΟΟΟΛ ο Γκάμα ισοφαρίζει ο Άρης. by Κώστας Μιαούλης
22:14
Ο Ροζ κάνει το overlap στην πλάτη του Φετφατζίδη από δεξιά, παίρνει την μπάλα και την κόβει στην καρδιά της περιοχής, προς το πρώτο δοκάρι απ' όπου ο Γκάμα φέρνει το ματς στα ίσια με δυνατό πλασέ. by Κώστας Μιαούλης
22:16
Ο Άρης για πρώτη φορά στο ματς έπαιξε γρήγορα την μπάλα από δεξιά και κατάφερε να δημιουργήσει το ρήγμα. Πολύ καλό ματς και 1-1 πριν βγει το ημίχρονο. by Κώστας Μιαούλης
22:16
45' Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Κώστας Μιαούλης
22:16
45+1' Τρία λεπτά έξτρα by Κώστας Μιαούλης
22:17
45+2' Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Κώστας Μιαούλης
22:21
45+4' Φάουλ για τον ΟΦΗ διώχνει η άμυνα. Τέλος πρώτου μέρους. Ο ΟΦΗ με το γκολ του Σακόρ στο 21' προηγήθηκε, ισοφάρισε ο Γκάμα από την ασίστ του Ροζ στο 42' by Κώστας Μιαούλης
22:36
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
22:40
48' Υπόδειξη οφσάιντ στον Μάνο. by Κώστας Μιαούλης
22:40
49' Σουτ του Σεμέδο, άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
22:43
52' Κίτρινη στον Μαρινάκη για κράτημα στον Κόρχουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:45
54΄Κόρνερ ο ΟΦΗ by Κώστας Μιαούλης
22:47
56' Κίτρινη στον Σεμέδο, για μαρκάρισμα από πίσω, αφού ο ίδιος έχασε την μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
22:47
56' Στάικος αντί Σακόρ by Κώστας Μιαούλης
22:48
57' Εκτελεί ο Λάρσον πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
22:52
60' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Μάνος θα κάνει ένα έξοχο σουτ με φάλτσα η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα. by Κώστας Μιαούλης
22:54
63' Μαντσίνι αντί Ιντέγε by Κώστας Μιαούλης
22:56
65' Φιγκεϊρέδο αντί Μάνου by Κώστας Μιαούλης
22:58
67' Γκάμα πάσα στον Φετφατζίδη το σουτ λίγο έξω από την εστία. Καλή στιγμή για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
22:58
67' Κόρνερ για τον Άρη by Κώστας Μιαούλης
23:01
70' Διακοπή από τον διαιτητή για ανάσες στους παίκτες. by Κώστας Μιαούλης
23:03
72' Φάουλ ο Στάικος στον Φετφατζίδη, σε καλή θέση έξω από την περιοχή. by Κώστας Μιαούλης
23:04
73' ΓΚΟΟΟΛ ο Γκάμα by Κώστας Μιαούλης
23:05
Έξοχη εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Γουάλεϊ. by Κώστας Μιαούλης
23:10
77' Εξέταση VAR, o Nαμπί έπεσε μόνος, είδε και κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
23:11
80' ΓΚΟΟΟΛ ο Άρης με τον Κόρχουτ by Κώστας Μιαούλης
23:12
Σέντρα του Λάρσον η μπάλα καταλήγει στον Φετφατζίδη που την στρώνει στον Κόρχουτ και αυτός με αριστερό σουτ κάνει το 3-1. by Κώστας Μιαούλης
23:13
82' Ο Δεληζήσης σταματά σουτ του Φιγκεϊρέδο, με το σώμα, μετά κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23:14
83' Μαρτίνες αντί Γκάμα by Κώστας Μιαούλης
23:14
83' Μπα αντί Φετφατζίδη by Κώστας Μιαούλης
23:17
85' Μπράουν, Νοικοκυράκης και Ζοάο Βίκτορ αντί Μαρινάκη, Ναμπί και Μεγιάδο by Κώστας Μιαούλης
23:19
87' Η μπάλα στο δοκάρι από τον Φιγκεϊρέδο, σε εξ επαφής εκτέλεση, αλλά πρόκειται για ως μη γενόμενη φάση, αφού ο Νέιρα που έκανε την πάσα ήταν εκτεθειμένος. by Κώστας Μιαούλης
23:21
90' Τόνσο αντί Σάσα και Μπακαλιάνης αντί Σόουζα by Κώστας Μιαούλης
23:22
Έξι λεπτά καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
23:23
90+2' Σουτ του Σεμέδο, πάνω στα σώματα by Κώστας Μιαούλης
23:23
90+2' Άστοχο σουτ του Νέιρα από πολύ καλή θέση by Κώστας Μιαούλης
23:26
Ο Διαμαντόπουλος πάει στο VAR για υποψία πέναλτι στον Φιγκεϊρέδο by Κώστας Μιαούλης
23:30
Ο Σακόρ άνοιξε το σκορ στο 21’, αλλά ο Άρης έκανε ανατροπή με Γκάμα (42’, 73’) και Κόρχουτ (80’) by Κώστας Μιαούλης