Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέρηση της Ξάνθης με τον Παναιτωλικό για την 3η αγωνιστική των πλέι-άουτ. by Κώστας Μιαούλης
Ξάνθη: Άμπαντ, Μπαξεβανίδης, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Τερκί, Κοβάτσεβιτς, Ντουρίτσκοβιτς, Ντε Αμορίμ, Μπαριέντος, Κάστρο, by Κώστας Μιαούλης
Παναιτωλικός: Φερνάντεθ, Τσιγγάρας, Λιάβας, Μαλής, Κέβιν, Ντάλσιο, Ντίας, Μουνιέ, Ρόσα, Άλβαρεζ, Ντάουντα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Ξάνθη: Μπέντο, Μουλέν, Σόσα, Φοσέ, Μαλεζάς, Γκαργκαλατζίδης, Φασίδης, Στάρτζεον, Καμαρά. by Κώστας Μιαούλης
19:16
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό:Γιαννακόπουλος, Μπαϊροβιτς, Μιμίτο, Ντουάρτε,Παρράς, Λουσέρο, Φυτόπουλος, Καββαδίας, Κωνσταντόπουλος by Κώστας Μιαούλης
19:19
Θυμίζουμε πως ο Παναιτωλικός προσπέρασε την Ξάνθη, έχοντας ματς περισσότερο την Δευτέρα με την μεγάλη νίκη 3-0 απέναντι στην ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
19:27
Σε 4-4-2 η Ξάνθη σε 4-2-3-1 ο Παναιτωλικός by Κώστας Μιαούλης
19:30
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:32
1' Πολύ μεγάλη ευκαιιρία για την Ξάνθη! Από την πάσα του Μπαριέντος για τον Κάστρο, με παρέμβαση αμυντικού η μπάλα φτάνει στον Ντουρίτσκοβιτς που σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:32
Στα 26 δεύτερα η πρώτη μεγάλη φάση του ματς. by Κώστας Μιαούλης
19:33
3' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη: Σέντρα του Μπαξεβανίδη, ο Μπαριέντος στο πρώτο δοκάρι δεν βρίσκει την μπάλα όπως θέλει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:36
6' Κίτρινη στον Ντίαζ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:36
7' Σουτ του Μπαριέντος πάνω στα σώματα και συγκεκριμένα σε αυτό του Μαλή. by Κώστας Μιαούλης
19:41
10' Στα πρώτα επτά λεπτά η Ξάνθη είχε τρεις σπουδαίες στιγμές για να προηγηθεί, τώρα προσπαθεί αν ισορροπήσει ο Παναιτωλικός. by Κώστας Μιαούλης
19:41
11' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
19:45
15' Κίτρινη κάρτα ο Ντάλσιο στον Ντουρίτσκοβιτς by Κώστας Μιαούλης
19:49
19' Κόπασε κάπως η επιθετικότητα της Ξάνθης και ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κρατήσει μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
19:52
22' Φάουλ ο Μαλής πάνω στον Ντε Αμορίμ by Κώστας Μιαούλης
19:54
24' Cooling break by Κώστας Μιαούλης
19:59
29' Κόρνερ για την Ξάνθη by Κώστας Μιαούλης
20:02
32' Σουτ του Μπαριέντος, μπλοκάρει ο Φερνάντεθ. by Κώστας Μιαούλης
20:04
34' Κίτρινη στον γυμναστή της Ξάνθης. by Κώστας Μιαούλης
20:05
35' Σουτ του Κοβάτσεβιτς με το αριστερό, μπλόκαρε ο Φερνάντεθ. by Κώστας Μιαούλης
20:05
35' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Κάστρο να πασάρει στον Ντε Αμορίμ από διαγώνια αριστερά το σουτ, λίγο έξω. by Κώστας Μιαούλης
20:10
40' Μεγάλη επέμβαση του Φερνάντεθ σε σουτ του Ντε Αμορίμ. by Κώστας Μιαούλης
20:11
41' Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη σέντρα του Ντε Αμορίμ, κεφαλιά του Κάστρο μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:12
42' Σέντρα του Φάρλεϊ Ρόσα, δεν μπορεί να κάνει επαφή ο Ντάουντα για να τη στείλει προς την εστία. by Κώστας Μιαούλης
20:13
43' Ο Ντάουντα πάνω στη γραμμή, πάει να γυρίσει την μπάλα, ο Άμπαντ σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:15
45' Σουτ του Ρόσα, πάνω από την εστία του Άμπαντ by Κώστας Μιαούλης
20:16
45+1' Πέναλτι για την Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
20:16
Σε σέντρα του Κασάδο, ο Μαλής πέφτει πάνω στον Κάστρο, καθαρή παράβαση. by Κώστας Μιαούλης
20:17
45+2' Αποκρούει ο Φερνάντεθ την εκτέλεση του Κάστρο με το σώμα. Μένει το 0-0 στο φινάλε του ημιχρόνου. by Κώστας Μιαούλης
20:18
Η Ξάνθη έχει χάσει 6-7 ευκαιρίες εκ των οποίων 3-4 καθαρές και στο φινάλε του πρώτου μέρους χάνει και πέναλτι. by Κώστας Μιαούλης
20:34
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:37
48' Φάουλ του Λισγάρα στον Ρόσα by Κώστας Μιαούλης
20:38
49' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε αρκετά καλή θέση, τουλάχιστον για γέμισμα. by Κώστας Μιαούλης
20:41
51' Σέντρα του Μουνιέ, λάθος κόψιμο του Λισγάρα, ο Τσιγγάρας σουτάρει με δύναμη πάνω στον Άμπαντ, μετά ο Κασάδο, ίσως να βρίσκει και με το χέρι, σε κόρνερ. Η καλύτερη στιγμή του Παναιτωλικού στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
20:44
55' Φάουλ ο Ντίας, στον Ντουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:45
56' Κόρνερ για την Ξάνθη by Κώστας Μιαούλης
20:46
57' Πέναλτι έχει γίνει πάνω στον Ντε Αμορίμ από τον Ντάλσιο και χρειάζονται VAR. Θα πάει να το δει ο διαιτητής. by Κώστας Μιαούλης
20:50
62' ΓΚΟΟΟΛ ο Ντουρίτσκοβιτς που είναι ψύχραιμος από την άσπρη βούλα. by Κώστας Μιαούλης
20:51
Πάντως είναι αστείο που πέρασαν πέντε λεπτά για να δοθεί ένα ξεκάθαρο πέναλτι. by Κώστας Μιαούλης
20:56
67' Kορνερ για την Ξάνθη by Κώστας Μιαούλης
20:56
68' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους που θέλουν να καθαρίσουν το ματς. by Κώστας Μιαούλης
20:58
69' Απευθείας κόκκινη στον Κάστρο για κλωτσιά στο πρόσωπο του Φερνάντεθ, μετά την εκτέλεση κόρνερ by Κώστας Μιαούλης
20:59
69' Cooling break by Κώστας Μιαούλης
20:59
70' Nτουάρτε αντί Άλβαρες by Κώστας Μιαούλης
21:02
74' Κόρνερ για την Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
21:05
77' Στάρτζεον αντί Ντουρίτσκοβιτς by Κώστας Μιαούλης
21:06
77' Φοσέ αντί Ντε Αμορίμ by Κώστας Μιαούλης
21:09
81' Μπαϊροβιτς αντί Τσιγγάρα by Κώστας Μιαούλης
21:09
81' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
21:11
82' Φάουλ κερδίζει ο Μπαϊροβιτς από τον Λισγάρα σε εξαιρετικό σημείο. by Κώστας Μιαούλης
21:12
83΄ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς με απευθείας εκτέλεση. Πήρε και κίτρινη για τον πανηγυρισμό. by Κώστας Μιαούλης
21:14
Ο Παναιτωλικός φτάνει στην ισοφάριση και παίζει με παίκτη παραπάνω. by Κώστας Μιαούλης
21:14
86' Σουτ του Τερκί λίγο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:16
88' Κίτρινη ο Στάρτζεον. by Κώστας Μιαούλης
21:18
90' Φασίδης αντί Κοβάτσεβιτς και Μουλέν αντί Μπαριέντος. by Κώστας Μιαούλης
21:20
90' Στο πρώτο από τα οκτώ λεπτά των καθυστερήσεων ο Στάρτζεον σουτάρει η μπάλα κόρνερ. Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
21:20
90+1' Ο Φοσέ από πλάγια θέση δεν μπορεί να σημαδέψει σωστά. by Κώστας Μιαούλης
21:22
90+3' Ο Στάρτζεον δεν μπορεί υπό πίεση να πλασάρει όπως ήθελε. by Κώστας Μιαούλης
21:27
90+8' Ο Στάρτζεον από αριστερά σουτάρει, μεγάλη επέμβαση του Φερνάντεθ με το πόδι. by Κώστας Μιαούλης
21:29
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1-1: Η Ξάνθη είχε σωρεία ευκαιριών στο ματς, αλλά ο Παναιτωλικός πήρε το Χ και κράτησε το προβάδισμα στο +2 από την Ξάνθη με ματς περισσότερο. by Κώστας Μιαούλης