ΑΕΛ-Βόλος

19:02
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λάρισα και στον Βόλο για την 3η αγωνιστική των πλέι-άουτ της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
19:19
H Λάρισα ισοβαθμεί με τον Βόλο στην 10η θέση, έχοντας αμφότεροι από 30 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
19:20
Η ΑΕΛ προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τον Παναιτωλικό. Ο Βόλος την περασμένη αγωνιστική είχε επικρατήσει εντός έδρας με 1-0 της Ξάνθης. by www.sport-fm.gr
19:20
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, δέκα λεπτά περίπου πριν από τη σέντρα... by www.sport-fm.gr
19:21
AΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Παπάζογλου, Μούζεκ, Μάρκοβιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Γκαζάλ, Σίλβα by www.sport-fm.gr
19:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Νάγκι, Ηλιάδης, Ζίζιτς, Μόρας, Ασούμπρε, Λουφάκης, Πινακας, Μπούστος, Στελιάνο. by www.sport-fm.gr
19:21
Βόλος (Στέφανος Ξηροφώτος): Μελίσσας, Διαμαντής, Οικονόμου, Λύρατζης, Φερράρι, Τσοκάνης, Μαξ Αουγκούστο, Φερνάντο, Γκουαροτσένα, Μάντζης, Τσαούσης. by www.sport-fm.gr
19:21
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Κυζιρίδης, Τόρες, Μπαλογιάννης, Κάσες, Μουνίθ, Κορέλας, Μήτογλου, Δημόπουλος, Καραγκιόζης. by www.sport-fm.gr
19:28
19:29
19:37
19:39
19:40
10' Ο Μάντζης θα νικηθεί από τον Κρίστινσον με τον Μαξ Αουγκούστο να παίρνει το ριμπάουντ αλλά να μην μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση! Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Βόλο να σκοράρει1 by www.sport-fm.gr
19:42
Δεύτερο πέναλτι που... βγάζει φέτος ο Κρίστινσον, είχε προηγηθεί αυτό με τον Ατρόμητο στην 1η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. by www.sport-fm.gr
19:43
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ταχύτατη κόντρα, ο Μαξ έσπασε στον Τσαούση αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Θα μπορούσε να βρει εστια, αφού ουσιαστικά ήταν αμαρκάριστος. by www.sport-fm.gr
19:43
19:46
Τρομερή συνεργασία των παικτών του Βόλου σε πολύ γρήγορη κόντρα επίθεση, ο Μαξ έκανε την κάθετη στον Γκουαροτσένα και αυτός την κατάλληλη στιγμή το γύρισμα στον Τσοκάνη, ο οποίος με προβολή σκόραρε σε κενή εστία. Δεν υπήρχε οφσάιντ στην φάση, ο σκόρερ βρισκόταν πίσω από την μπάλα την ώρα που έγινε το γύρισμα! by www.sport-fm.gr
19:47
18' Εκτέλεση φάουλ του Τόρζε, έπεσε και έδιωξε ο Μελίσσας. Πρώτη καλή φάση στο ματς! by www.sport-fm.gr
19:48
Εξαιρετικό παιχνίδι, πολύ γρήγορος ο ρυθμός και η μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω στο γήπεδο! Οι δύο ομάδες βγάζουν διάθεση στο χορτάρτι και βλέπουμε πολύ καλό θέαμα προς το παρόν! by www.sport-fm.gr
19:51
Διακοπή στο ματς, cooling break για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by www.sport-fm.gr
19:55
20:04
36' Κίτρινη κάρτα στον Γκαζάλ για φάουλ που... δεν έκανε! Μπάλα βρήκε ο αμυντικός της ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
20:07
20:08
39' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Γκαζάλ να μην μπορεί να σκοράρει με γυριστή κεφαλιά ένα μέτρο έξω από τη μικρή περιοχή. by www.sport-fm.gr
20:16
44' Αποβολή για τον Γκαζάλ, με δέκα παίκτες συνεχίζει η ΑΕΛ! Ο Γκαζάλ πήγε δυνατά στην εναέρια μονομαχία με τον Γκουαροτσένα, τον βρήκε με το σώμα και ο διαιτητής του έδειξε την δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα! Άδικη αποβολή, όχι τόσο για την δεύτερη κίτρινη κάρτα αλλά για την πρώτη, αφού ο αμυντικός της ΑΕΛ δεν είχε κάνει καν φάουλ και είχε βρει καθαρά την μπάλα! by www.sport-fm.gr
20:16
20:16
20:19
20:20
Ο Οικονόμου δευτερόλεπτα μετά την πρώτη κίτρινη κάρτα, δέχεται και δεύτερη για χέρι που έκανε σε εναέρια μονομαχία! Πέναλτι για την ΑΕΛ, αποβολή και για τον Βόλο! by www.sport-fm.gr
20:21
45'+5' Γκοοοολ για την ΑΕΛ! Ο Τόρζε εκτέλεσε το πέναλτι στο κέντρο της εστίας, νίκησε τον Μελίσσα και ισοφάρισε σε 1-1 στο φινάλε του πρώτου μέρους. by www.sport-fm.gr
20:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΑΕΛ και Βόλος πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 1-1. Ο Βόλος έχασε πέναλτι με τον Κρίστινσον να βγάζει την εκτέλεση του Μάντζη στο 10' αλλά πέντε λεπτά μετά προηγήθηκε με τον Τσοκάνη. Στο 44ο λεπτό η ΑΕΛ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκαζάλ, με τον Οικονόμου να δέχεται δύο κίτρινες σε ένα λεπτό και να αποβάλεται, να υποπέπτει σε παράβαση πέναλτι και να δίνει την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με την εκτέλεση του Τόρζε. Φανταστικό πρώτο ημίχρονο, τα έχει... όλα! by www.sport-fm.gr
20:33
20:37
20:38
49' Μεγάλη ευκαιρία, με τον Μάντζη να κάνει κάκιστο πλασέ στο τετ-α-τετ με τον Κρίστινσον. by www.sport-fm.gr
20:40
52' Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ, με τον Σεσέροβιτς να πιάνει γεμάτο σουτ αλλά ο Μελίσσας... απογειώθηκε και έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:41
20:42
20:44
55' Σουτ του Μπαλογιάννη μέσα από την περιοχή, κοντράρει στον Ζίζιτς η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:52
20:52
20:56
67' Με εννιά παίκτες ο Βόλος, αποβολή για τον Λύρατζη με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε έξι λεπτά! Για φάουλ στον Ασούμπρε η δεύτεηρ κίτρινη, πολύ αυστηρή απόφαση! by www.sport-fm.gr
20:58
Απίστευτα πράγματα στη Λάρισα, τρεις αποβολές, δύο πέναλτι και γενικότερα ένας μικρός... χαμός! by www.sport-fm.gr
20:58
21:06
76' Στελιάνο και Μπούστος στις θέσεις των Μούζεκ και Σεσέροβιτς για την ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
21:06
21:12
21:13
Φανταστική κίνηση του Τόρζε, που αδειάζει τον Φεράρι και με άψογο τελείωμα γράφει την ανατροπή για την Λάρισα. by www.sport-fm.gr
21:13
85' Απίστευτη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μουνίθ κάνει φανταστική ντρίμπλα, περνάει τον Κρίστινσον αλλά το σουτ που επιχείρησε έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ζίζιτς! by www.sport-fm.gr
21:15
21:18
21:19
21:20
91' Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ, ο Ασούμπρε δεν μπορεί να σκοράρει μέσα από την περιοχή! by www.sport-fm.gr
21:21
21:25
Εξαιρετική κάθετη του Ασούμπρε, ο Μπούστος νίκησε τον Μελίσσα στο τετ-α-τετ και έγραψε το 3-1. by www.sport-fm.gr
21:25
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΛ επικράτησε 3-1 με ανατροπή του Βόλου σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με τέσσερα γκολ, τρεις αποβολές και δύο πέναλτι! by www.sport-fm.gr