Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανιώνιο και την Ξάνθη, για την 4η αγωνιστική των play-out, της Super League. by www.sport-fm.gr
Πανιώνιος: Κότνικ, Ρέντζας, Ντομίγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Παπανικολάου, Μαξίμοβιτς, Λυμπεράκης, Παπαγεωργίου, Τσιλούλης by Κώστας Μιαούλης
Ξάνθη: Σαο Μπέντο, Μπεξιβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Καρασαλίδης, Τέρκι, Τζουρίσκοβιτς, Μπαριέντος, Καμαρά, Ντε Αμορίμ, Κάστρο by Κώστας Μιαούλης
Διευθύνει ο Κομίνης. by Κώστας Μιαούλης
19:14
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Νίκας, Ρέτσος, Γρίβας, Δούμτσιος, Αραμπούλι, Μιλόγεβιτς, Ευαγγέλου, Άρτσε, Οικονομίδης by Κώστας Μιαούλης
19:15
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:16
Στον πάγκο για την Ξάνθη:Αμπάντ, Γκαργκαλατσίδης, Θυμιάνης, Σόσα, Μαλεζάς, Μουλέν, Φοσέ, Στάρτζεον, Κοβάτσεβιτς by Κώστας Μιαούλης
19:19
4' Φάουλ κερδίζει ο Μπαριέντος, ενώ προσπαθεί ν' ανοίξει αντεπίθεση. by Κώστας Μιαούλης
19:19
Σε 4-2-3-1 και οι δύο αντίπαλοι by Κώστας Μιαούλης
19:22
6' Λάθος του Ντομίγκες του κλέβει την μπάλα ο Μπαριέντος που σουτάρει πάνω στον Σταυρόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
19:24
9' Ο Λυμπεράκης περνάει από αριστερά, κάνει την παράλληλη σέντρα και διώχνει ο Σάο Μπέντο. Στην εξέλιξη της φάσης, κόρνερ για τον Πανιώνιο. by Κώστας Μιαούλης
19:26
11' Σουτ του Λυμπεράκη με την μία άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:27
12' Ωραία προσπάθεια του Ντε Αμορίμ η μπάλα κοντράει στα σώματα και απομακρύνεται. by Κώστας Μιαούλης
19:28
13' Κόρνερ για τον Πανιώνιο. by Κώστας Μιαούλης
19:30
15' Παράλληλη σέντρα του Μπαριέντος που έκλεψε ανάμεσα σε δύο, ο Ντομίγκες σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
19:30
15' Κεφαλιά του Καρασαλίδη άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:36
20' Με πολλά λάθη στο παιχνίδι και οι δύο ομάδες, η Ξάνθη έχει πάρει τα ηνία. by Κώστας Μιαούλης
19:37
22' Πάνε για το cooling break οιο δύο αντίπαλοι by Κώστας Μιαούλης
19:38
Ο Λεωνίδας Βόκολος βγάζει πιο μπροστά τον Παπαγεωργίου και οπισθοχωρεί τον Ρέντζα στα δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
19:39
Yπάρχει και ένα πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία του Κομίνη. by Κώστας Μιαούλης
19:42
26' Mεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον συνδυασμό Κόρμπου, Τσιλούλη, πλασέ του αρχηγού αποκρούει ο Σάο Μπέντο, ο Λυμπεράκης κερδίζει κόρνερ στη συνέχεια. by Κώστας Μιαούλης
19:43
28' Φάουλ για τον Πανιώνο σε καλή θέση. by Κώστας Μιαούλης
19:44
29' Φάουλ κερδίζει στη μεσαία γραμμή ο Τζουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:45
30' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μαξίμοβιτς από τραγικό λάθος του Λισγάρα by Κώστας Μιαούλης
19:46
Η μπάλα γυρίζει προς τα πίσω, ο Λισγάρας δεν βλέπει τον Σάο Μπέντο που έχει βγει σχεδόν στη γραμμή της περιοχής, ο Μαξίμοβιτς βλέπει την μπάλα να κυλάει προς το τέρμα και την σπρώχνει στα άδεια δίχτυα για το προβάδισμα των γηπεδούχων. by Κώστας Μιαούλης
19:48
Ο Πανιώνιος προειδοποίησε με την ευκαιρία του Κόρμπου στο 26' και στο 30' ξετύλιξε το δώρο του Λισγάρα με τον Μαξίμοβιτς για το 1-0. by Κώστας Μιαούλης
19:49
34' Σουτ του Λυμπεράκη μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:50
35' Φάουλ για την Ξάνθη στο ύψος της περιοχής των γηπεδούχων. by Κώστας Μιαούλης
19:53
37' ΓΚΟΛ σημειώνει ο Πανιώνιος αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Τσιλούλης που έκανε το γύρισμα.Τσεκ από το VAR Επαληθεύεται η απόφαση. Παραμένει το 1-0. by Κώστας Μιαούλης
19:54
39' Σουτ του Τερκί άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:56
41' Εκτέλεση φάουλ του Λυμπεράκη, σε δύο χρόνους μπλοκάρει ο Σάο Μπέντο. by Κώστας Μιαούλης
20:00
45' Κίτρινη στον Κόρμπο για μαρκάρισμα στον Τζουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:01
45+1' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
20:03
45+3' Ο Ντε Αμορίμ σουτάρει, μπλόκαρε ο Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
20:03
45+3' Σουτ του Μπαριέντος, με γροθιές διώχνει ο Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
20:04
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Με το γκολ του Μαξίμοβιτς στο 30' ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 μετά το σφάλμα του Λισγάρα. by Κώστας Μιαούλης
20:19
46' Mουλέν αντί Καμαρά και Στάρτζεον αντί Τζουρίτσκοβιτς by Κώστας Μιαούλης
20:20
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:20
46' Φάουλ του Καρασαλίδη στον Τσιλούλη by Κώστας Μιαούλης
20:23
48' Φάουλ στον Στάρτζεον by Κώστας Μιαούλης
20:25
51' Πολύ ωραία κούρσα του Τσιλούλη που έφυγε από τον Λισγάρα και πήρε τον αριστερό διάδρομο, αλλά βγήκε με την μπάλα έξω, χωρίς να προλάβει να την γυρίσει. by Κώστας Μιαούλης
20:27
52' Φάουλ για την Ξάνθη, το κερδίζει ο Ντε Αμορίμ από τον Τσιλούλη. by Κώστας Μιαούλης
20:27
53' Ο Κότνικ με το ένα χέρι σε κόρνερ, στην εκτέλεση του Μπαριέντος. by Κώστας Μιαούλης
20:28
54' Απίθανη επέμβαση του Κότνικ σε σκαστή κεφαλιά του Κασάδο σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:29
55' Σόσα αντί Λισγάρα by Κώστας Μιαούλης
20:30
56' Ο Άρτσε αντί του Παπαγεωργίου by Κώστας Μιαούλης
20:36
62' Γκαργκαλατζίδης αντί Μπαριέντος. by Κώστας Μιαούλης
20:39
65' Κόρνερ για τον Πανιώνιο. by Κώστας Μιαούλης
20:40
66΄ΓΚΟΟΟΟΛ ο Πανιώνιος! by Κώστας Μιαούλης
20:41
Εκτέλεση του Μαξίμοβιτς, πρώτη κεφαλιά του Ντομίγκες, δεύτερη κεφαλιά ψαράκι του Τσιλούλη, που κάνει το 2-0, μέσα σε πανδαιμόνιο. Ο Πανιώνιος φαίνεται πως θα μείνει ζωντανός στη μάχη της παραμονής by Κώστας Μιαούλης
20:42
66' Ο σκόρερ θα δει και κίτρινη κάρτα, αφού πέταξε την φανέλα στους πανηγυρισμούς. by Κώστας Μιαούλης
20:43
68' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 3-0! Ο Άρτσε λίγο έξω από την μικρή περιοχή θα πετάξει την μπάλα ψηλά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:44
70' Εκτέλεση φάουλ του Κασάδο, ψηλά πάνω από τα δοκάρια. by Κώστας Μιαούλης
20:46
71' Cooling break by Κώστας Μιαούλης
20:51
77' Κίτρινη στον Σταυρόπουλο by Κώστας Μιαούλης
20:52
78' Ο Φοσέ αντί του Κάστρο by Κώστας Μιαούλης
20:53
78' Κεφαλιά του Κασάδο άουτ, μετά από εκτέλεση κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:53
79' Ο Ευαγγέλου αντί του Μαξίμοβιτς. Πήρε κίτρινη ο Κασάδο, για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
20:59
85' Κίτρινη ο Μουλέν by Κώστας Μιαούλης
21:01
87' ΔΟΚΑΡΙ Ο ΣΤΑΡΤΖΕΟΝ! by Κώστας Μιαούλης
21:01
Σέντρα του Ντε Αμορίμ, παρεμβαίνει ο Φοσέ, ο Στάρτζεον από κοντά στο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
21:02
87' Δούμτσιος αντί Τσιλούλη by Κώστας Μιαούλης
21:02
88' Κόρνερ για την Ξάνθη by Κώστας Μιαούλης
21:05
90+1' Διπλό δοκάρι για την Ξάνθη. Όμως πρέπει να έχει δοθεί πέναλτι. by Κώστας Μιαούλης
21:06
Ο Γκαρκαλατζίδης το κερδίζει από τον Λυμπεράκη. by Κώστας Μιαούλης
21:07
90+3' ΓΚΟΛ ο Φοσέ by Κώστας Μιαούλης
21:10
90+6' Ο Γκαργκαλατζίδης σουτάρει, οι παίκτες του Πανιωνίου διώχνουν σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:10
21:11
90+7' Κεφαλιά του Κασάδο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:12
90+8' Άουτ νέα κεφαλιά του Κασάδο. by Κώστας Μιαούλης
21:14
90+10' Τελος ο Πανιώνιος θα πάρει μια δραματική νίκη με 2-1 και θα βάλει φωτιά στην μάχη της παραμονής. Ξάνθη 22 (30), Πανιώνιος 21(30), Παναιτωλικός 21(29), σε παρένθεση τα ματς που έχουν δώσει οι ομάδες. by Κώστας Μιαούλης