Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ by www.sport-fm.gr
18:49
18:49
18:50
Ο ΠΑΟΚ καίγεται για το τρίποντο καθώς έχει 56 και στοχεύει στη δεύτερη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League by www.sport-fm.gr
18:51
18:53
Άρης (4-2-3-1): Κουέστα - Βέλεθ, Δεληζήσης, Ροζ, Κόρχουτ - Ματίγια, Μπα - Μαντσίνι, Τόνσο, Μπρούνο Γκάμα - Ιντέγε by www.sport-fm.gr
18:53
Στον πάγκο ο Φετφατζίδης, αφού είναι τελειωμένη υπόθεση η μεταγραφή του στην Αλ Αΐν by www.sport-fm.gr
18:54
Δίπλα του οι Έμαν, Ντιγκινί, Μπαγκαλιάνης, Σούντγκρεν, Μπακουτσής, Ντουάρτε, Τσιλιγγίρης by www.sport-fm.gr
18:55
ΠΑΟΚ (4-3-3): Πασχαλάκης – Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης – Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ – Τζόλης, Σβιντέρσκι, Στοχ by www.sport-fm.gr
18:56
Στον πάγκο οι: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Λημνιός, Λάμπρου, Άκπομ by www.sport-fm.gr
18:56
Διαιτητές: Φέλιξ Τσβάιερ, Θόρστεν Σίφνερ, Μάρκο Αχμίλερ, 4ος: Αθανάσιος Τζήλος by www.sport-fm.gr
19:13
19:16
19:16
1' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΣΤΑ 40''. Έξυπνη μπαλιά του Μπίσεσβαρ, πεντακάθαρο χέρι του Μπα και σωστά δίνεται το πέναλτι. by www.sport-fm.gr
19:18
3' Το έπιασε ο Κουέστα! Πλασέ του Σβιντέρσκι στο κέντρο και προς τα αριστερά της εστίας, ο Ισπανός διάλεξε να πέσει στη σωστή πλευρά και κράτησε το μηδέν για την εστία του by www.sport-fm.gr
19:19
4' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο για φάουλ στον Ματίγια. Υποψία και κόκκινης κάρτας, καθώς πήγε με τις τάπες. by www.sport-fm.gr
19:25
19:26
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τετ-α-τετ του Μπίσεσβαρ με τον Κουέστα, αδύναμο το πλασέ του και απόκρουση του Ισπανού γκολκίπερ. by www.sport-fm.gr
19:29
13' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα από τα δεξιά, αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή από τα αριστερά ο Γιαννούλης που έκανε το σουτ, αλλά και πάλι ο Κουέστα απομάκρυνε by www.sport-fm.gr
19:31
15' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος, για φάουλ στον Γκάμα. Τον κράτησε από τη φανέλα. Από πλάγια το φάουλ, σε κατάλληλη θέση για σέντρα by www.sport-fm.gr
19:32
16' Εκτέλεσε ο Ματίγια, τελειώνει η φάση λόγω φάουλ του Ιντέγε στον Γιαννούλη by www.sport-fm.gr
19:35
20' Σουτ του Μάτος έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Κουέστα by www.sport-fm.gr
19:38
22' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Μπρούνο Γκάμα από πλάγια και αριστερά, απέκρουσε ο Πασχαλάκης πέφτοντας στην κλειστή του γωνία. by www.sport-fm.gr
19:39
19:40
19:42
19:43
28' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Βολέ του Πασχαλάκη, ο Σβιντέρσκι έκανε την κίνηση στην πλάτη του Μπα, αλλά το πλασέ του ήταν κακό και ο Κουέστα δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:44
Ο Πολωνός εν τω μεταξύ δείχνει να έχει πρόβλημα στον ώμο, καθώς προσγειώθηκε άτσαλα. by www.sport-fm.gr
19:45
30' Κόρνερ για τον Άρη, ωστόσο έπρεπε να δοθεί άουτ, αφού ο Ιντέγε δεν είχε προλάβει την μπάλα εντός γηπέδου by www.sport-fm.gr
19:46
19:49
19:50
19:51
36' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 0-1 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΒΑΡΕΛΑ! Άψογη εκτέλεση φάουλ του Στοχ, εντελώς αμαρκάριστος ο Βαρέλα δεν είχε πρόβλημα να ανοίξει το σκορ με το κεφάλι. Δεν είχε περιθώριο να κάνει το παραμικρό ο Κουέστα, που εκτέθηκε από τους αμυντικούς του. by www.sport-fm.gr
19:56
40' Κίτρινη κάρτα στον Σάσα που πέταξε μακριά την μπάλα, έπειτα από σφύριγμα του Τσβάιερ by www.sport-fm.gr
19:56
41' Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Μπρούνο Γκάμα εκτός περιοχής, απέκρουσε ο Πασχαλάκης στην αριστερή του γωνία. by www.sport-fm.gr
19:58
43' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, απέκρουσε και πάλι ο Πασχαλάκης που είναι σταθερός σήμερα by www.sport-fm.gr
20:02
20:04
45'+4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΣΒΙΝΤΕΡΣΚΙ ΚΑΙ 2-0! Τέλεια κάθετη πάσα του Μπίσεσβαρ στον Πολωνό επιθετικό και με πλασέ κάτω από τα πόδια του Κουέστα διπλασιάζει τα τέρματα του Δικεφάλου by www.sport-fm.gr
20:05
20:06
Άρης-ΠΑΟΚ 0-2. Στο 36' ο Βαρέλα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά από φάουλ του Στοχ, ενώ στο 45'+4' ο Σβιντέρσκι βρήκε κι αυτός δίχτυα, με τον Δικέφαλο να έχει βάλει γερές βάσεις νίκης. by www.sport-fm.gr
20:21
20:28
20:29
20:32
20:33
20:38
62' Έπειτα από την αρχική πίεση του Άρη, ο ΠΑΟΚ ισορροπεί στο δεύτερο ημίχρονο by www.sport-fm.gr
20:41
20:43
67' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Μάτος, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:45
68' Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ από κλέψιμο του Εσίτι, ο Στοχ από τα αριστερά έβγαλε σέντρα πάρε-βάλε στον Σφιντέρσκι, αλλά ο Πολωνός έκανε αδύναμο πλασέ, με αποτέλεσμα ο Κουέστα να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:45
20:48
72' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Σφιντέρσκι από σέντρα του Στοχ, μπλοκάρει ο Κουέστα by www.sport-fm.gr
20:52
20:57
81' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός Τζόλης και Σφιντέρσκι, μέσα Σοάρες και Άκπομ by www.sport-fm.gr
21:02
85' Νέα διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Μπίσεσβαρ, Στοχ, μέσα οι Λημνιός και Τσιγγάρας by www.sport-fm.gr
21:03
21:07
21:07
91' Κόκκινη κάρτα στον Δεληζήση για μαρκάρισμα στον Άκπομ, πριν μπει στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
21:09
21:11
21:12
Ο ΠΑΟΚ με τα γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο, επιβλήθηκε 2-0 του Άρη με αρκετή άνεση στο "Βικελίδης" και απέκτησε προβάδισμα στη δεύτερη θέση, περιμένοντας το αποτέλεσμα του ΟΑΚΑ ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό. by www.sport-fm.gr