ΑΕΚ-Ολυμπιακός

21:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ-Ολυμπιακός, για την 4η αγωνιστική των play off. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1, ενώ ραδιοφωνικά θα μεταδοθεί φυσικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα από το sport-fm.gr και τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Χουλτ, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Παουλίνιο, Σιμάνσκι, Κρίστιτσιτς, Λιβάγια, Αλμπάνης, Βέρντε, Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Μπα, Τσιμίκας, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μασούρας, Φορτούνης, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Στον πάγκο των κιτρινόμαυρων: Αθανασιάδης, Οικονόμου, Λάτσι, Σταμουλής, Σαμπανάτζοβιτς, Σαρδέλης, Μπότος, Χριστόπουλος, Μαχαίρας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Μπρούνο, Λοβέρα, Καφού, Τοροσίδης, Σισέ, Γκασπάρ, Ραντζέλοβιτς, Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Διαιτητής: Τουρπέν (Ντανός, Γκριγκόρε, 4ος Μανούχος) - VAR: Μπρισάρ, AVAR: Ντελαζό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
Περίπου είκοσι λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Υπενθυμίζεται ότι η ΑΕΚ έχει πολλές απουσίες, αφού δεν θα αγωνιστούν οι τιμωρημένοι Ολιβέιρα, Μάνταλος και Σιμόες, που αποβλήθηκαν στη ρεβάνς της Τετάρτης με τον Άρη και οι τραυματίες Μπακάκης, Λόπες, Μπάρκα και Γαλανόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Στην αντίπερα όχθη, ο Πέδρο Μαρτίνς παρατάσσει την κλασική ενδεκάδα, πλην του ανέτοιμου, Ματιέ Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να "κλειδώσει" τον τίτλο, τον οποίο θα κατακτήσει με τα τωρινά δεδομένα. Αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εκκρεμεί η διαμάχη του με τον ΠΑΟΚ στο CAS για την υπόθεση με την Ξάνθη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Από την άλλη, η λαβωμένη ΑΕΚ θέλει τη νίκη με σκοπό να παραμείνει ισόβαθμη με τον ΠΑΟΚ (νίκησε 2-0 τον Άρη) στη δεύτερη θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
21:16
21:17
21:17
21:18
Στο ματς της κανονικής περιόδου οι δύο ομάδες είχαν έρθει 0-0, ενώ στο Φάληρο ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 με τα γκολ των Σεμέδο και Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Περίπου 5 λεπτά για την έναρξη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Δείτε εδώ στατιστικά στοιχεία με πολύ ενδιαφέρον για το παιχνίδι ΑΕΚ-Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Παράλληλα, πρόκειται για το ζευγάρι του φετινού τελικού του Κυπέλλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
Στη σέντρα οι δύο ομάδες και σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
3' Κέρδος έναν κόρνερ για την ΑΕΚ μετά το γύρισμα του Παουλίνιο και το διώξιμο του Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
5' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Εξαιρετική μπαλιά-τρύπα του Φορτούνη στον Μασούρα, που ήταν φάτσα με τον Τσιντώτα, τσίμπησε την μπάλα για τον Ελ Αραμπί, που -με την αντίπαλη εστία να είναι ανυπεράσπιστη ουσιαστικά- δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ και η φάση πέρασε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
7' Κίτρινη στον Λιβάγια για φάουλ στον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
10' Γέμισμα του Σιμάνσκι από στημένη μπάλα και φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού έπειτα από αρκετές εναέριες μονομαχίες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
11' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη να κάνει φάουλ έπειτα από τη σέντρα του Τσιμίκα και κάπως έτσι να σταματάει η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία σέντρα του Φορτούνη από τα αριστερά με το δεξί και κεφαλιά του Ελ Αραμπί που στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Η κατοχή της μπάλας είναι στο 76%-24% υπέρ του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
19' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ομάρ συνεργάστηκε με τον Φορτούνη που έπιασε πολύ δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο του Τσιντώτα. Υπήρξαν διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει περάσει η μπάλα τη γραμμή. Η φάση θύμισε πολύ το περυσινό γκολ του Φορτούνη στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Cooling break στο ΟΑΚΑ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
21:59
28' Σέντρα του Ομάρ, άτσαλο τελείωμα του Μασούρα μέσα από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία της ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
31' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Οικονόμου στη θέση του Αλμπάνη. Θα πάει κάπως πιο σφιχτά η Ένωση τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
33'Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από ωραία σέντρα του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
35' Απειλεί η ΑΕΚ. Ο Λιβάγια μπούκαρε στην περιοχή, ζύγισε το σουτ που έψαξε και την ώρα που ήταν έτοιμος να εκτελέσει, του πήρε την μπουκιά από το στόμα ο Μπα με πετυχημένο τάκλιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
36' Σουτ εκτός περιοχής από τον Καμαρά και κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
37' Κεφαλιά πάσα του Μπα, διώχνει ο Τσιντώτας, αλλά είναι οφσάιντ ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
38' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, εξαιρετικό τελείωμα του Ελ Αραμπί στην κίνηση με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Τσιντώτα. Το 20ο γκολ του Μαροκινού στο πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
22:15
43' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον Ολυμπιακό και γύρισμα του Μπουχαλάκη από τα δεξιά, με την άμυνα της ΑΕΚ να διώχνει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
45' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους Πειραιώτες, με τον Μπουχαλάκη να βρίσκει με κάθετη τον Φορτούνη, που έκανε γύρισμα από τα δεξιά, με τον Καμαρά (που είχε σκοράρει και στο ματς των δύο ομάδων στο Φάληρο) να πλασάρει με το αριστερό λίγο μπροστά από το ημικύκλιο για το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ. ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-2! Ο Ελ Αραμπί (38') με άψογο τελείωμα και ο Καμαρά με το αριστερό (45') έχουν πετύχει τα τέρματα του αγώνα. Απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης η ομάδα του Μαρτίνς, που δικαίως προηγείται με δύο γκολ, έχει τις ευκαιρίες του αγώνα, τη συντριπτική υπεροχή και πέραν της φάσης με τον Λιβάγια (35') που τον σταμάτησε ο Μπα, δεν έχει απειλήσει η ΑΕΚ, η οποία δεν έχει τελική. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
Συγχαρητήρια στους παίκτες και κυρίως στον Φορτούνη από τον Μαρτίνς στην ανάπαυλα. Ο Καρέρα έκανε επιχείρηση «ανασύνταξη» στην ΑΕΚ και θέλησε να ηρεμήσει τους παίκτες του. Πιθανόν να μπει ο Μαχαίρας σε λίγο για την «Ένωση», όπως μεταφέρθηκε στο συνδρομητικό κανάλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
49' Άστοχο σουτ του Κρίστιτσιτς με το αριστερό από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
50' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ελ Αραμπί, αλλά ορθώς υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42
52' Απειλεί ο Ολυμπιακός με διαγώνιο σουτ του Μασούρα που στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από την εστία της ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
53' Απειλεί η ΑΕΚ. Ωραία κίνηση του Λιβάγια από τα δεξιά, πέρασε τον Τσιμίκα και γύρισε, με τον Ομάρ να διώχνει όπως όπως by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
55' Κίτρινη στον Σεμέδο για φάουλ στον Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
58' Σουτ του Φορτούνη με το αριστερό από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
59' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός, ο Ελ Αραμπί στρώνει για τον Φορτούνη, που δεν έφτασε στην μπάλα και πέρασε η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:53
63' Σουτ του Βέρντε με καλές προϋποθέσεις, αλλά η μπάλα κατέληξε σε... πλάγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
64' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια βρήκε τον Χουλτ που εκτέλεσε από κάπως πλάγια, ο Σα απέκρουσε και στη συνέχεια έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού. Η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων στο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
Πιέζει η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
65' Κακό γύρισμα του Ελ Αραμπί, διώχνει ο Σα σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
66' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, μειώνει σε 1-2! Κεφαλιά του Αραούχο, διώχνει ο Σα και βρίσκει στο δοκάρι η μπάλα, προτού ο Αργεντινός σκοράρει από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
67' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια γέμισε, ο Οικονόμου έκανε την προβολή και η μπάλα κατέληξε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
71' Ραντζέλοβιτς αντί Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
73' Άστοχη κεφαλιά του Οικονόμου μετά από κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Στο έδαφος Καμαρά και Σβάρνας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
Θα μπουν Χασάν και Καφού σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
77' Χασάν αντί Ελ Αραμπί και Καφού αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
Αισθητά καλύτερη η ΑΕΚ στο τελευταίο διάστημα, έχει "κάτσει" ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
84' Μαχαίρας αντί Βέρντε για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
89' Χριστόπουλος αντί Σβάρνα για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
90+2' Λοβέρα αντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
Τέλος στο ΟΑΚΑ! ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-2 (66’ Αραούχο - 38’ Ελ Αραμπί, 45’ Καμαρά) by Αποστόλης Λιβάνιος