Ατρόμητος-ΑΕΛ

19:41
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρομήτου με την ΑΕΛ, για την 4η αγωνιστική των play-out της Super League 1, στο Περιστέρι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Οι δύο σημερινοί αντίπαλοι θα μονομαχήσουν για την... άτυπη πρωτιά, απέχοντας οι μεν Περιστεριώτες δύο, οι δε «βυσσινί» τρεις βαθμούς από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης... by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
Στην αρχική 11άδα του Ατρομήτου βρίσκονται οι Μέγερι, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Νάτσος, Μπουσούλατζιτς, Ντε Πο, Ραμπέγιο, Ενσικουλού και Μανούσος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
Ενώ το αρχικό σχήμα της ΑΕΛ απαρτίζουν οι Γκέργκελι, Μπέρτος, Μιχαήλ, Ζίζιτς, Μούζεκ, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Βινίσιους, Ασούμπρε, Τόρζε και Ηλιάδης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Μανδάς, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Ούμπιντες, Μάντσον, Νταβιώτης, Ανδρούτσος, Γιακουμάκης και Βέλλιος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κρίστινσον, Μάρκοβιτς, Παπάζογλου, Λουφάκης, Μόρας, Πινάκας, Μπούστος και Στελιάνο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστείδης Βάτσιος από τον Σύνδεσμο Δυτικής Αττικής και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης του Συνδέσμου Αχαΐας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει την προθέρμανσή τους και είναι στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
Ο αγωνιστικός χώρος ποτίζεται, όπως συνηθίζεται πριν την έναρξη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων βρίσκονται ήδη στο γήπεδο, έχοντας πάρει τις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους και οι βασικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Σειρά των διαιτητών να εισέλθουν στο γήπεδο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την ΑΕΛ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
2' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού των Μπέρτου και Σεσέροβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με το μακρινό σουτ του Γκάλο που αιφνιδιάζει τον Γκέργκελι, ο οποίος διώχνει λανθασμένα αλλά ο επερχόμενος Ραμπέγιο πλασάρει άστοχα από πλάγια θέση! by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
7' Σέντρα σουτ του Γκάλο, από δεξιά, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
8' Σουτ του Μπουσούλατζιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Γκέργκελι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
9' Γκολ! 1-0 ο Ατρόμητος, με τον Ντε Πο να σεντράρει από δεξιά, τον Μανούσο να μην μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και τον Μπέρτο να την στέλνει τελικά με προβολή στα δίχτυα του Γκέργκελι, προ του Ενσικουλού... by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
15' Φάουλ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
15' Απευθείας εκτέλεση του Γκάλο, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκέργκελι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
19' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Μανούσο να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά και πλάγια, τη μπάλα να βρίσκει σε αντίπαλο και να καταλήγει κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
19' Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Οι γηπεδούχοι πανηγυρίζουν το γρήγορο προβάδισμα τους... Εικόνα live21964298/62784.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
22' Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο, αυτή την φορά από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
23' Κεφαλιά του Ρισβάνη, μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Γκάλο, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
24' Cooling break στο Περιστέρι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
32' Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλό σημείο, αριστερά της μεγάλης περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
33' Γεμίζει ο Τόρζε στην περιοχή, αλλά ο Μιχαήλ δεν μπορεί να κάνει την κεφαλιά, χάνοντας την ευκαιρία... by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
35' Κόρνερ για την ΑΕΛ, από την δεξιά πλευρά, από το διώξιμο του Ενσικουλού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
36' Το εκτελεί ο Τόρζε, διώχνει με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Μανούσος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
38' Αντεπίθεση του Ατρομήτου, ο Μπουσούλατζιτς κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα βρίσκει στον Μούζεκ, ενώ στην επαναφορά το νέο σουτ του περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
39' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ντε Πο να βγάζει την παράλληλη σέντρα από τα δεξιά, τον Μανούσο να την στοπάρει για τον Ενισκουλού, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ωστόσο ο Γκέργκελι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
40' Πρώτη καλή φάση για την ΑΕΛ, με την αντεπίθεση και το σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, το οποίο μπλόκαρε ο Μέγερι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
45' Φάουλ για τον Ατρόμητο από δεξιά, με τον Γκάλο, κεφαλιά του Γούτα, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
45' Τρία λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να προηγείται της ΑΕΛ με 1-0 από το 9' με το αυτογκόλ του Μπέρτου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Παπάζογλου, Στελιάνο και Μπούστος αντί των Βινίσιους, Μούζεκ και Ηλιάδη αντίστοιχα by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
47' Σουτ του Παπάζογλου στην κίνηση, από τα δεξιά, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
51' Γύρισμα στην περιοχή απο τα δεξιά, από τον Ασούμπρε, ο Τόρζε δεν μπορεί να κάνει την προβολή! by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
52' Γκολ! 2-0 ο Ατρόμητος, με τον Ντε Πο να κάνει την προσπάθεια από το γέμισμα του Νάτσου, τον Γκέργκελι να αποκρούει σε πρώτη φάση και τον αμαρκάριστο Μανούσο από κοντά να σκοράρει σε δεύτερο χρόνο... by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με το σουτ του αμαρκάριστου Ενσικουλού από το ύψος της μικρής περιοχής να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
55' Ενσικουλού έξω, Ανδρούτσος μέσα για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
57' Ωραίο, δυνατό, σουτ του Γκάλο, ο Γκέργκελι... απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
58' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Γκάλο, από τα δεξιά, ο Γούτας παιρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί... by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
60' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τη σέντρα του Στελιάνο από αριστερά και την κεφαλιά του Παπάζογλου, αλλά ο Μέγερι είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
61' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, από τα δεξιά περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
63' Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο, για φάουλ στον Ασούμπρε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
21:27
67' Νέα διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
71' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ασούμπρε αφήνει την θέση του στον Πινάκα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
73' Γκολ! 3-0 ο Ατρόμητος, με τον Ανδρούτσο να κόβει τη μπάλα, από θέση μέσα δεξιά, να σουτάρει και να τη στέλνει με πλασέ στην απέναντι γωνία του Γκέργκελι, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση. της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
76' Βέλλιος αντί Μανούσου και Νταβιώτης αντί Ραμπέγιο η διπλή αλλαγή του Ατρομήτου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
78' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
81' Μακρινό σουτ του Νταβιώτη, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Γκέργκελι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
82' Μάρκοβιτς αντί Μιλοσάβλιεβιτς για την ΑΕΛ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
82' Έξω ο Γκάλο, στη θέση του ο Κιβρακίδης ενώ ο Μάντσον παίρνει τη θέση του Μπουσούλατζιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
21:48
87' Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο, από τα δεξιά, χωρίς αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
90'+1' Σέντρα του Σεσέροβιτς από τα δεξιά, βγαινει και μπλοκάρει ο Μέγερι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
90'+5' Λήξη του αγώνα με τον Ατρόμητο να επικρατεί εύκολα της ΑΕΛ με 3-0, με το αυτογκόλ του Μπέρτου στο 9' και τα γκολ των Μανούσου και Ανδρούτσου, στο 52' και στο 73'. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας το ματς του Περιστερίου... by Σπύρος Σιαμπλής