Παναθηναϊκός-Άρης

18:45
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Άρη, για την 5η αγωνιστική των play-off της Super League 1, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
Οι μεν γηπεδούχοι ψάχνουν την πρώτη τους νίκη σε αυτό το «μίνι» πρωτάθλημα, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι θέλουν να επιστρέψουν στα «τρίποντα» μετά την πρεμιέρα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Κι εδώ το αρχικό σχήμα του Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Διούδης, Κολοβός, Ζαγαρίτης, Ανουάρ, Αθανασακόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Σερπέζης, Τζαβίδας και Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται μόλις… τρεις ποδοσφαιριστές, οι Κουέστα, Τσαγκαλίδης και Διαμαντόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Παπαπέτρου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Να θυμίσουμε επίσης ότι ο Παναθηναϊκός ανακοίνωσε σήμερα την παραχώρηση του Ζοάο Νούνες στην Ακαδημία Πούσκας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Παράλληλα, ο Γιάννης Φετφατζίδης βρίσκεται... καθ' οδόν για τα Εμιράτα και την Αλ Αϊν. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, ξεχωριστά ως είθισται στην εποχή του κορωνοϊού... by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Οι προπονητές των δύο ομάδων, Γιώργος Δώνης και Μίχαελ Ένινγκ, «τα λένε» πριν την έναρξη του ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
3' Πρώτο κόρνερ στο ματς, υπέρ του Παναθηναϊκού, από το γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
4' Σέντρα του Αγιούμπ, κεφαλιά του Καμπετσή στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
5' Κόρνερ υπέρ του Άρη, από την αριστερή πλευρά, από προσπάθεια του Μαντσίνι, δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
9' Σέντρα του Θεοχάρη από δεξιά, είναι δυνατή και περνάει τόσο από τον Καμπετσή όσο και από τον Χατζηγιοβάνη... by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
10' Διαμαρτυρήθηκαν από τον Άρη για φάουλ πάνω στον Ντουάρτε, από τον Θεοχάρη, σωστά συνεχίστηκε το ματς... by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
15' Ωραία κάθετη του Χατζηγιοβάνη για τον Μπουζούκη, που μπαίνει στην περιοχή και πέφτει από σπρώξιμο του Ντουάρτε, όμως ο Ευαγγέλου δείχνει να συνεχιστεί το ματς... by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
19' Σουτ του Γκάμα, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Κολοβέτσιο και στη συνέχεια τη μπλοκάρει ο Χριστογεώργος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
23' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
28' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο, έξω αριστερά από την αντίπαλη περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
28' Η πρώτη καλή φάση στο ματς, με την απευθείας εκτέλεση του Γκάμα να περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χριστογεώργου! by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
30' Κίτρινη κάρτα στον Σάσα, για φάουλ πάνω στον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
30' Εκτέλεση του Αγιούμπ, ο Κολοβέτσιος παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
32' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, διώχνει ο Μπαγκαλιάνης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
34' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, ξανά από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
34' Ο Χατζηγιοβάνης το εκτελεί, ο Καμπετσής δεν πιάνει καλά την κεφαλιά, ο Θεοχάρης «γεμίζει» από τα αριστερά, αλλά η νέα κεφαλιά του Κολοβέτσιου περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
37' Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Ματίγια να σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αντίπαλο τέρμα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
38' Μπαλιά του Κουρμπέλη για τον Μακέντα, που ανοίγει το κοντρόλ αρχικά ενώ μονομαχεί με τον Μπαγκαλιάνη και πέφτει μέσα στην περιοχή, συνεχίζεται το παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
41' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Κουρμπέλη να κλέβει τη μπάλα από τον Ματίγια να φτάνει έξω από την περιοχή και με «σκαστό» σουτ να νικάει τον Έμαν, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
42' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για την αψιμαχία του με τον Ματίγια, αλλά και στους Αγιούμπ-Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
45' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
45'+2' Άσχημος τραυματισμός του Ντουάρτε, που γλίστρησε και γύρισε το γόνατό του, και διακοπή στο παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
45'+5' Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη, το εκτελεί ο Ματίγια, διώχνει ο Χριστογεώργος σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
45'+6' Διαμαντόπουλος αντί Ντουάρτε, η αναγκαστική αλλαγή του Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
45"+6' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Άρη με 1-0 χάρη στο γκολ του Κουρμπέλη στο 41ο λεπτό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Ο αρχηγός του «τριφυλλιού»... οπλίζει για να ακολουθήσει το 1-0! Εικόνα live21964309/31325.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Ο Ανουάρ θα αντικαταστήσει τον Αγιούμπ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να φεύγει ταχύτατα στην αντεπίθεση από αριστερά, να γυρίζει σωστά στον Καμπετσή στο πρώτο δοκάρι, αλλά το σουτ του δεύτερου από πολύ κοντά να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Έμαν! by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
55' Χαμένη ευκαιρία για αντεπίθεση, με τον Καμπετσή να βγαίνει στην κόντρα, αλλά να μην μπαίνει στην περιοχή, επιλέγοντας να πασάρει πίσω και καθυστερημένα στον επερχόμενο Μπουζούκη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
57' Προσωπική προσπάθεια του Μαντσίνι, που κλέβει τη μπάλα έξω από την περιοχή, σουτάρει, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Κολοβέτσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
58' Ο Μακέντα «σπάει» τη μπάλα με «τακουνάκι» για τον Χατζηθεοδωρίδη από τα αριστερά, εκείνος πασάρει στον Καμπετσή που καταφέρνει να σκοράρει αυτή τη φορά με συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
Η φάση ελέγχεται μέσω VAR, για φάουλ του Μακέντα στον Μαρτίνες στο ξεκίνημα της και το γκολ ακυρώνεται... by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Αλεξανδρόπουλο να αντικαθιστά τον Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
68' Νέα διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
71' Κάθετη του Μπουζούκη για τον Μακέντα, που βγαίνει τετ α τετ με τον Έμαν, αλλά ο δεύτερος έχει κάνει έγκαιρα έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
76' Αθανασακόπουλος αντί Μακέντα, η επόμενη αλλαγή του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
79' Φάουλ του Ματίγια, κεφαλιά προς τα πίσω του Κολοβέτσιου και κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
79' Εκτέλεση από τον Γκάμα, κεφαλιά του Μαντσίνι, πάνω από την εστία του Χριστογεωργου η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
82' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μπουζούκη, από το ύψος της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
82' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τους Περέα και Ζαγαρίτη να μπαίνουν αντί των Καμπετσή και Χατζηθεοδωρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
87' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Αθανασακόπουλο να την σπαταλάει, καθώς το σουτ του μέσα από την περιοχή κόντραρε σε αντίπαλο και πέρασε κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
88' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπουζούκη και τον Κολοβέτσιο να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας το λίγο πριν το φινάλε... by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
90'+5' Λήξη της αναμέτρησης, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 2-0 τον Άρη, χάρη στα τέρματα των Κουρμπέλη στο 41' και Κολοβέτσιου στο 88', by Σπύρος Σιαμπλής