Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Βόλος για την 6η αγωνιστική των play out. by www.sport-fm.gr
Αστέρας (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Τασουλής, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Κώτσιρας, Μουνάφο, Μπ. Φερνάντεθ, Σίτο, Αλί Μπαμπά, Λουίς Φερνάντεθ, Κρέσπι by www.sport-fm.gr
Βόλος (Ξηροφώτος): Καραγκιόζης, Φεράρι, Μήτογλου, Διαμαντής, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μαξ, Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Ζοάο, Γέντρισεκ by www.sport-fm.gr
19:04
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Κορέλας, Μπάλας, Δημόπουλος, Κυζιρίδης, Μπαλογιάννης by www.sport-fm.gr
19:05
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας. Βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης, Γεώργιος Χατζηνάκος 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης by www.sport-fm.gr
19:09
19:10
Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να κυνηγάνε την 7η θέση, όπου βρίσκεται ο Ατρόμητος, ενώ οι φιλοξενούμενοι ούτε έχουν σοβαρές ελπίδες για κάτι πιο ψηλά, αλλά δεν κινδυνεύουν και για υποβιβασμό by www.sport-fm.gr
19:13
19:15
19:19
2' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-0 Πρώτη αξιόλογη επίθεση για τους Αρκάδες, που βγήκαν από τα δεξιά με τον ταχύτατο Κώτσιρα, που έκανε το γύρισμα για το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, όπου βρισκόταν ο Λουίς Φερνάντεθ, ο οποίος με ωραίο πλασέ νίκησε τον Καραγκιόζη. by www.sport-fm.gr
19:24
8' Πρώτη επικίνδυνη προσπάθεια του Βόλου, που με τον Ζοάο προσπάθησε να μπουκάρει στην περιοχή, αλλά την τελευταία στιγμή τον έκοψε η αντίπαλη άμυνα. by www.sport-fm.gr
19:25
10' Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Φεράρι έδωσε στον Τσοκάνη, που έκανε το γύρισμα για Γέντρισεκ, ο οποίος αστόχησε από θέση βόλης. by www.sport-fm.gr
19:28
12' Ωραία κίνηση του Γκουαροτσένα από τα δεξιά και άστοχο σουτ με το αριστερό. by www.sport-fm.gr
19:30
14' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Βόλο. Ο Γέντρισεκ έκανε γύρισμα από τα αριστερά, πτώση του Γκουαροτσένα και διαμαρτυρίες για πέναλτι. Αλλά ούτως ή άλλως υπάρχει οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
19:32
16' Επίθεση με τον Λουίς Φερνάντεθ ο Αστέρας από τα δεξιά, έδιωξε η άμυνα του Βόλου by www.sport-fm.gr
19:34
19' Εξαιρετική κίνηση του Αλί Μπαμπά από τα δεξιά, άδειασε δύο αντιπάλους, αλλά το σουτ με το αριστερό ήταν κάκιστο και λίγο έλειψε η μπάλα να καταλήξει σε πλάγιο by www.sport-fm.gr
19:35
19:36
Η μπάλα στην αγκαλιά του Τσιφτσή, που δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει μετά την εκτέλεση του Μουνίθ by www.sport-fm.gr
19:38
19:40
19:43
19:48
19:50
19:51
36' Επικίνδυνο γέμισμα του Τσοκάνη, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Τσιφτσή, αλλά στη συνέχεια υπάρχει οφσάιντ, αφού ήταν εκτεθειμένοι αρκετοί παίκτες των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
19:53
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Βόλος και προσπαθεί να πιέσει για την ισοφάριση by www.sport-fm.gr
19:55
37' Ο Μουνίθ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Τασουλής έκανε καθοριστική παρέμβαση, διώχνοντας σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:57
20:00
20:01
20:01
45+1' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 2-0! Ο Λουίς Φερνάντεθ ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε στην αριστερή του γωνία τον Καραγκιόζη και την μπάλα στο κέντρο για το δεύτερο προσωπικό του γκολ, αλλά και των Αρκάδων by www.sport-fm.gr
20:03
20:04
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας-Βόλος 2-0 Ο Λουίς Φερνάντεθ με πλασέ στο 2' και πέναλτι στις καθυστερήσεις έχει σημειώσει τα δύο τέρματα των γηπεδούχων, που είναι συνολικά ανώτεροι και δικαίως προηγούνται. Αν και συνολικά δεν έχουν πολλές καλές φάσεις στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 10' με τον Γέντρισεκ. by www.sport-fm.gr
20:19
20:19
20:25
20:26
51' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 3-0! Ξερό σουτ του Σίτο, κακή εκτίμηση του Καραγκιόζη με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του, αφού πέρασε κάτω από το σώμα του. by www.sport-fm.gr
20:27
Πρώτη καλή στιγμή για τον Βόλο στο δεύτερο μέρος. Σουτ του Ζοάο από τα πλάγια, μπλόκαρε ο Τσιφτσης by www.sport-fm.gr
20:29
54' Διπλή αλλαγή για το Βόλο. Εκτός ο Γέντρισεκ και ο Ζοάο και στις θέσεις τους οι Κυζιρίδης και Κορέλας. by www.sport-fm.gr
20:30
55' Εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ, διώχνει με τις γροθιές ο Καραγκιόζης by www.sport-fm.gr
20:32
20:33
20:34
20:38
20:41
20:41
67' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 4-0! Ο Λουίς Φερνάντεθ βρέθηκε φάτσα με τον Καραγκιόζη, μετά από κάθετη του Μπόρχα Φερνάντεθ, τον πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by www.sport-fm.gr
20:42
20:44
20:49
74' Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Κυζιρίδης πλάσαρε από κοντά, αλλά η μπάλα βρήκε στον Πασαλίδη και πέρασε ο κίνδυνος by www.sport-fm.gr
21:06
90+2' Πολύ καλό σουτ του Μαξ, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί παραθυράκι του Τσιφτσή by www.sport-fm.gr