18:59
19:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρης-ΑΕΚ για την 6η αγωνιστική των playoffs της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
19:01
Ο Άρης παρέμεινε δίχως νίκη στα 4 τελευταία ματς των playoffs (0-1-3), ενώ δέχθηκε μίνιμουμ δύο γκολ σε αυτά! by www.sport-fm.gr
19:01
19:01
19:02
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και στο Κύπελλο, με την Ένωση να παίρνει την πρόκριση για τον τελικό. ΑΕΚ-Άρης 2-1 (4/3) και Άρης-ΑΕΚ 2-2 (24/6). by www.sport-fm.gr
19:02
19:04
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας - Παουλίνιο, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Λόπες - Σιμόες, Κρίστιτσιτς - Βέρντε, Μάνταλος, Λιβάγια - Ολιβέιρα by www.sport-fm.gr
19:04
Στον πάγκο: Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Λάτσι, Σιμάνσκι, Σαμπανάζοβιτς, Αραούχο, Αλμπάνης, Μαχαίρας by www.sport-fm.gr
19:04
19:06
Άρης (Μίχαελ Ένινγκ): Κουέστα - Ροζ, Μπαγκαλιάνης, Δεληζήσης, Κόρχουτ - Σάσα, Ματίγια - Γκάμα, Μαρτίνες, Μαντσίνι - Διαμαντόπουλος by www.sport-fm.gr
19:07
19:09
Διαιτητές: Αλεξέι Κουλμπάκοφ, Ντμίτρι Ζιουκ, Αλέι Μασλιάνκα, 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης by www.sport-fm.gr
19:15
19:16
19:19
3' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Σέντρα του Βέρντε από δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Ολιβέιρα, δεύτερη του Λιβάγια που δεν περίμενε την μπάλα κι αυτή καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:23
19:28
19:29
14' Μακρινό σουτ του Λιβάγια, η μπάλα άουτ... Καμία ανησυχία για τον Κουέστα by www.sport-fm.gr
19:33
17' Σέντρα-σουτ του Βέρντε από τα αριστερά, δεν πρόλαβε κάποιος συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της μπάλας κι αυτή πέρασε άουτ by www.sport-fm.gr
19:36
20' Σουτ του Βέρντε με φάλτσο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Κουέστα by www.sport-fm.gr
19:39
23' Πολιορκία στα καρέ του Άρη, χωρίς τελικά η ΑΕΚ να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία. by www.sport-fm.gr
19:40
24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΟΛΙΒΕΪΡΑ! Πήρε την πάσα ο Πορτογάλος από τον Βέρντε με πλάτη στην εστία και εκτός περιοχής, αλλά με μία περιστροφή και πλασέ με το αριστερό νίκησε τον Κουέστα για το 0-1! by www.sport-fm.gr
19:41
19:44
29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! 1-1 Ο ΜΠΡΟΥΝΟ ΓΚΑΜΑ!Κακό σουτ του Πορτογάλου που πήγαινε άουτ, η μπάλα κόντρα στον Τσιγκρίνσκι και κατέληξε στα δίχτυα, αφού ο Μπάρκας δεν πρόλαβε. Περισσότερο αυτογκόλ, παρά τέρμα του έμπειρου εξτρέμ by www.sport-fm.gr
19:51
19:55
19:56
19:58
43' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Λόπες από αριστερά, κεφαλιά του Μάνταλου και απόκρουση του Κουέστα σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:59
43' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Σβάρνας πήρε την κεφαλιά και ο Κουέστα απέκρουσε! by www.sport-fm.gr
19:59
44' Κι άλλη διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια έκανε κάθετη στον Κρίστιτσιτς και απέκρουσε ο Κουέστα στο πλασέ του Σέρβου, ενώ στη συνέχεια η νέα κεφαλιά του Μάνταλου πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:01
20:02
20:03
20:05
Άρης και ΑΕΚ μένουν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να χρωστούν το ισόπαλο σκορ στον Κουέστα, που από το 43' και μετά έκανε τρεις σωτήριες επεμβάσεις. Η ομάδα του Καρέρα είναι καλύτερη και ουσιαστικά πληρώνει μία άτυχη στιγμή, με την κόντρα στο κακό σουτ του Μπρούνο Γκάμα. by www.sport-fm.gr
20:07
Μέσα στον χαμό των ευκαιριών της ΑΕΚ, σημειώθηκε πτώση του Βέρντε εντός περιοχής με ρέφερι και VAR να διατάζουν τη συνέχιση του αγώνα. by www.sport-fm.gr
20:19
20:23
49' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από δεξιά ο Ολιβέιρα μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά απέκρουσε ο Κουέστα! by www.sport-fm.gr
20:26
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 2-1 ΠΑΛΙ Ο ΟΛΙΒΕΪΡΑ! Εξαιρετική αντεπίθεση της ΑΕΚ, ο Μάνταλος έδωσε την κάθετη την κατάλληλη στιγμή και ο Πορτογάλος με το αριστερό νίκησε τον Κουέστα! by www.sport-fm.gr
20:29
20:30
20:33
58' Νέες διαμαρτυρίες για πέναλτι από την ΑΕΚ, δεν τους δικαιώνει το ριπλέι, αφού η μπάλα βρήκε στο σώμα αμυντικού του Άρη by www.sport-fm.gr
20:35
20:35
20:36
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 3-1 ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΜΟΕΣ! Σουτ του Πορτογάλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σάσα και καταλήγει στα δίχτυα του εξουδετερωμένου Κουέστα by www.sport-fm.gr
20:53
79' Ατομική προσπάθεια του Λιβάγια, η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει ο Κουέστα by www.sport-fm.gr
20:56
20:56
20:58
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 4-1 ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΜΑΝΣΚΙ! Σουτ του Παουλίνιο, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Σιμάνσκι και από κοντά διαμορφώνει το 4-1 by www.sport-fm.gr
21:04
90' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με το πλασέ του Λόπες από πλάγια θέση να καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:05
21:07
21:08
Τέλος αγώνα, η ΑΕΚ πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα του Άρη (1-4) και ξέφυγε στο +2 από τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
21:09
Δύο γκολ για την Ένωση ο Ολιβέιρα (24', 52'), από ένα οι Σιμόες (62') και Σιμάνσκι (84'). Στο 29' ισοφάρισε προσωρινά ο Γκάμα. by www.sport-fm.gr