ΑΕΚ-ΟΦΗ

20:45
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική των play offs (21:30). by www.sport-fm.gr
20:45
Η Ένωση θέλει να διατηρήσει ή να αυξήσει το +2 από τον ΠΑΟΚ στη μάχη για την δεύτερη θέση των play offs, ενώ ο ΟΦΗ παίζει για το γόητρο αναζητώντας την πρώτη του νίκη στη διαδικασία. by www.sport-fm.gr
20:46
Ο Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι έμεινε εκτός ενδεκάδας της ΑΕΚ. Ο Μάσιμο Καρέρα αποφάσισε να δώσει ανάσες στον Ουκρανό στόπερ τοποθετώντας στο κέντρο άμυνας τον Οικονόμου δίπλα από τον Σβάρνα. Στις άλλες θέσεις δεν υπάρχουν εκπλήξεις. by www.sport-fm.gr
20:47
Αναλυτικά η ενδεκάδα σε 4-3-3: Μπάρκας, Λόπες, Παουλίνιο, Οικονόμου, Σβάρνας, Σιμόες, Κρίστισιτς, Μάνταλος, Αλμπάνης, Λιβάγια, Ολιβέιρα. by www.sport-fm.gr
20:47
Στον πάγκο: Τσιντώτας, Λάτσι, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Σιμάνσκι, Σαμπανάτζοβιτς, Βέρντε, Αραούχο και Μαχαίρας. by www.sport-fm.gr
20:48
20:49
Ο ΟΦΗ παρατάσσεται με 5-4-1 έχοντας δύο εκπλήξεις στην ενδεκάδα του, καθώς Μπολάκης και Περδίκης είναι για πρώτη φορά φέτος βασικοί. by www.sport-fm.gr
20:49
Νέιρα και Μαρινάκης έμειναν εκτός για λόγους ξεκούρασης, ενώ ο Κουτρουμπής αποβλήθηκε με τον ΠΑΟΚ και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής. Ο Δεληγιαννίδης ταλαιπωρήθηκε από στομαχικές διαταραχές τις τελευταίες ημέρες και δεν είναι απόλυτα έτοιμος. Ούτως ή άλλως Τσιλιανίδης, Σεμέδο και Σόουζα δεν είναι σε θέση να βοηθήσουν τον ΟΦΗ στην παρούσα φάση. Στην αποστολή για πρώτη φορά ο Μίγγος. by www.sport-fm.gr
20:51
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Γουόλι, Γιαννούλης, Περδίκης, Βαφέας, Μπράουν, Μπολάκης, Σακόρ, Βίκτορ, Στάικος, Ναμπί, Μάνος. by www.sport-fm.gr
20:52
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Νάστος, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Μεγιάδο, Κοροβέσης, Μίγγος, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης. by www.sport-fm.gr
20:52
20:52
Διαιτητής στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον ΟΦΗ ορίστηκε ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κωσταρά, Λ. Δημητριάδη, 4ο τον Κατσικογιάννη και διαιτητές VAR τους Παπαδόπουλο, Νικολαΐδη. by www.sport-fm.gr
21:24
21:28
21:30
21:31
21:35
5' Καλή συνεργασία Κρίστισιτς-Ολιβέιρα, το σουτ του Πορτογάλου κοντράρει και καταλήγει πλάγιο. by www.sport-fm.gr
21:37
21:40
21:42
21:45
14' Πρόβλημα ο Αλμπάνης χαμηλά στο δεξί πόδι μετά από κόντρα με αντίπαλο. Σηκώθηκε ήδη ο Βέρντε. by www.sport-fm.gr
21:45
21:46
21:48
21:48
21:48
21:49
Η ΑΕΚ σκοράρει στην πρώτη της ευκαιρία στο ματς. Ο Ολιβέιρα μετά από βαθιά μπαλιά από τον Παουλίνιο έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε εξαιρετικά τον Γουόλι για το 1-0. by www.sport-fm.gr
21:49
21:53
23' Κίτρινη στον Περδίκη για φάουλ στον Παουλίνιο. Ο νεαρός βρήκε αέρα (όχι μπάλα) και πέτυχε τον Πορτογάλο, που χτύπησε ελαφρώς. by www.sport-fm.gr
21:54
21:56
26' Δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά ο Αλμπάνης. Θα πάρει τη θέση του ο Βέρντε. by www.sport-fm.gr
21:57
21:59
30' Ο Βέρντε βγαίνει από δεξιά, αλλά επιλέγει να γυρίσει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όπου δεν ακολουθούσε κανείς. by www.sport-fm.gr
22:07
Συνεχίζεται η ανούσια υπεροχή της ΑΕΚ, που έχει απειλήσει ελάχιστα τον ΟΦΗ. Οι Κρητικοί δεν έχουν αλλάξει πολύ την αμυντική τακτική τους παρά το γκολ. by www.sport-fm.gr
22:07
22:08
38' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Περδίκης πήρε την κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπάρκα. by www.sport-fm.gr
22:10
41' Ο Γουόλι βγαίνει και απομακρύνει με τα πόδια εκτός περιοχής προλαβαίνοντας τον Βέρντε. by www.sport-fm.gr
22:12
43' Πολύ σκληρό φάουλ του Στάικου στον Μάνταλο. Κίτρινη για τον παίκτη του ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
22:13
Κάνουν ζέσταμα Τσιγκρίνσκι και Αραούχο για την ΑΕΚ. Προφανώς ο Καρέρα δεν είναι ευχαριστημένος. by www.sport-fm.gr
22:14
22:15
Εκτέλεση φάουλ του Λιβάγια από τα αριστερά, ο Σβάρνας πετάγεται και ακουμπώντας ελάχιστα την μπάλα την στέλνει στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
22:16
22:18
22:19
Η ΑΕΚ δεν είναι καλή, ο καλά οχυρωμένος ΟΦΗ την έχει δυσκολέψει πολύ, αλλά οι γηπεδούχοι έχουν αξιοποιήσει και τις δύο καθαρές φάσεις που έκαναν στο πρώτο ημίχρονο. με τον Ολιβέιρα στο 19' και τον Σβάρνα στο 45'. by www.sport-fm.gr
22:33
22:34
Περδίκης, Στάικος και Μάνος αποχωρούν και στη θέση τους μπαίνουν Νάστος, Μεγιάδο και Φιγκεϊρέδο. by www.sport-fm.gr
22:35
22:39
48' Ο ΟΦΗ δείχνει διάθεση να ανεβάσει τις γραμμές του και να γίνει πιο επιθετικός στο δεύτερο μέρος. by www.sport-fm.gr
22:39
22:41
Σιμάνσκι, Λάτσι και Αραούχο πήραν εντολή να κάνουν πιο εντατικά προθέσμανρη για να περάσουν στο ματς. by www.sport-fm.gr
22:42
52' Μακρινό σουτ του Μεγιάδο, εντός εστίας αλλά ο Μπάρκας μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα. by www.sport-fm.gr
22:48
57' Σκληρό φάουλ του Μάνταλου στον Γιαννούλη. Κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
22:48
22:49
59' Αραούχο αντί Ολιβέιρα και Σιμάνσκι αντί Λιβάγια για την ΑΕΚ που συμπληρώνει τρεις αλλαγές. by www.sport-fm.gr
22:50
22:55
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 0-0 στην Τούμπα. Αν η ΑΕΚ κρατήσει τη νίκη ξεφεύγει με +4. by www.sport-fm.gr
22:56
65' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Σακόρ εκτός περιοχής, η μπάλα από τα χέρια του Μπάρκα παίρνει ύψος, χτυπά στο πίσω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και περνά κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:56
66' Ο Αραούχο σπαταλά ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Γουόλι να τον σταματά και να παραχωρεί κόρνερ. by www.sport-fm.gr
23:00
69' Καλά δομημένη επίθεση του ΟΦΗ, αλλά το σουτ του Μπράουν εκτός περιοχής καταλήγει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
23:00
23:04
74' Πολύ καλή ευκαιρία από τον Παουλίνιο. Ωραία πάσα του Βέρντε στον Πορτογάλο μπακ, αλλά ο Γουόλι αποκρούει. by www.sport-fm.gr
23:08
77' Φάση καρμπόν με του 74', ο Γουόλι και πάλι σταματά το σουτ του Παουλίνιο από πλάγια θέση. by www.sport-fm.gr
23:08
23:10
79' Σουτ του Βαζ εκτός περιοχής, δεν απειλεί τον Μπάρκα και περνά αρκετά άουτ. by www.sport-fm.gr
23:10
80' Τσιγκρίνσκι και Σαμπανάτζοβιτς αντί Κρίστισιτς και Μάνταλου. Κλείνουν οι αλλαγές της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
23:12
81' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε νικήθηκε από τον Γουόλι σε τετ-α-τετ, ενώ το σουτ του Σαμπανάτζοβιτς εκτός περιοχής πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
23:12
23:16
23:21
23:26
94' Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ επικρατεί 2-0 του ΟΦΗ και ξεφεύγει στο +4 από τον ΠΑΟΚ στη μάχη για τη δεύτερη θέση. Ολιβέιρα στο 19' και Σβάρνας στο 45' τα γκολ. by www.sport-fm.gr