Πανιώνιος-Παναιτωλικός

18:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της μάχης της παραμονής στην κατηγορία ανάμεσα στον Πανιώνιο και στον Παναιτωλικό για την 6η και προτελευταία αγωνιστική των πλέι-άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Σπουδαίο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη, λοιπόν, με τις δύο ομάδες να μάχονται για την αποφυγή της τελευταίας θέσης που οδηγεί απευθείας στην Super League 2, ενώ ο προτελευταίος δίνει μπαράζ παραμονής με τον δεύτερο της δεύτερης κατηγορίας. Όλα αυτά φυσικά εφόσον δεν υπάρξει αναδιάρθρωση και εφόσον ισχύσει η προκύρηξη που γνωρίζουμε μέχρι τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Στους 22 βαθμούς οι γηπεδούχοι που έχουν κάνει πορεία... πρωταθλητισμού στα πλέι-άουτ και έχουν μαζέψει την διαφορά στον έναν βαθμό από τον σημερινό αντίπαλό τους, όπως και από την Ξάνθη! Η Ξάνθη, φυσικά, θα περιμένει να μάθει τι θα συμβεί και με την περίφημη υπόθεση της πολυϊδιοκτησίας και αν θα της επιστραφούν ή όχι οι επτά από τους δώδεκα βαθμούς που της έχουν αφαιρεθεί. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Ένα τέταρτο πριν τη σέντρα στη Νέα Σμύρνη, πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Πανιώνιος (Λεωνίδας Βόκολος): Κότνικ, Ρέντζας, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Παπανικολάου, Οικονομίδης, Μαξίμοβιτς, Λυμπεράκης, Τσιλούλης. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Στον πάγκο οι Νίκας, Άρτσε, Δούμτσιος, Ρέτσος, Γρίβας, Παπαγεωργίου, Αραμπούλι, Κιάκος, Μιλόγεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Φερνάντες, Τζανακάκης, Κωνσταντόπουλος, Παρράς, Λιάβας, Ταχάρ, Ντάλσιο, Ντίας, Ντουάρτε, Ρόσα, Μπαΐροβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Στον πάγκο οι Κνετ, Μαλής, Αριγίμπι, Μπιάι, Τσιγγάρας, Άλβαρες, Λουσέρο, Σίεστεντ, Μουνιέ. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Διαιτητής είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), βοηθοί του οι Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθήνας), Μιχάλης Καρσιώτης (Κορίνθου), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας). Διαιτητής VAR o Τάσος Σιδηρόπουλος, AVAR ο Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας). by Γιώργος Τσανάκας
19:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:19
4' Καλή ανάπτυξη της μπάλας από τους γηπέδουχους, θα κόψει τον Μαξίμοβιτς πριν μπει στην περιοχή ο Ταχάρ. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
5' Παρατηρήσεις στον Ταχάρ για σκληρό φάουλ στον Τσιλούλη. Θα μπορούσε να του δώσει την κίτρινη κάρτα ο Ευαγγέλου. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
6' Παρατηρήσεις στον Ρέντζα τώρα, για φάουλ στον Παρρά. Δεν θέλει να κάνει χρήση της κίτρινης κάρτας από νωρίς στο ματς ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
7' Ωραία μπαλιά του Κόρμπου στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Τσιλούλης επιχειρεί το σουτ αλλά ο Λιάβας του βάζει την κόντρα. Στη συνέχεια ο Τζανακάκης παραχωρεί το πρώτο κόρνερ στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
9' Κόρνερ τώρα για τον Παναιτωλικό... Καλός ο ρυθμός στο ματς, πολλές οι μονομαχίες επίσης στο ξεκίνημά του. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Ανεκμετάλλευτο περνά και αυτό, όπως και νωρίτερα του Πανιωνίου. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
12' Αδύναμο σουτ του Μπαΐροβιτς, η μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
14' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάλσιο ανοίγει υπέροχα το παιχνίδι για τον Παρρά, αυτός κάνει γλυκιά σέντρα αλλά ο Μπαΐροβιτς δεν μπορεί να πλασάρει στην κίνηση και ο Σταυρόπουλος διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
15' Νέα τελική για τον Παναιτωλικό, ο Ντάλσιο εκτέλεσε το κόρνερ αλλά η κεφαλιά του Μπαΐροβιτς κατέληξε στο πλαϊνό δίχτυ. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
16' Ο Ρόσα... αδειάζει Ρέντζα και Παπανικολάου, παίζει το ένα-δύο με τον Μπαΐροβιτς και τελικά το κέρδος είναι ένα κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
17' Νέα μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, ωστόσο είναι ως μη γενόμενη αφού ο διαιτητής βλέπει φάουλ σε μονομαχία του Μπαΐροβιτς με τον Σταυρόπουλο. Πάντως, το σουτ στην κίνηση του Μπαΐροβιτς το... έβγαλε ο Κότνικ. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
21' Πω, πω, πω τι κάνει ο Ντουάρτε! Φοβερές ντρίμπλες από τον εξτρέμ του Παναιτωλικού, κερδίζει το φάουλ στα όρια της περιοχής και λίγο δεξιά. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
22' Η εκτέλεση του Μπαΐροβιτς βρίσκει στο τείχος και περνάει κόρνερ. Πιέζει φουλ ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
22' Κι άλλη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους που είναι ανώτεροι και πιέζουν ασφυκτικά, ο Ντίας κάνει κακή κεφαλιά υπό την πίεση του Ρέντζα και περνάει άουτ από το ύψος της μικρής περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
23' Μικρή διακοπή στο ματς, cooling break για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Εξαιρετική η εμφάνιση του Παναιτωλικού στα μισά του πρώτου μέρους, έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και πιέζει για να βρει το γκολ που θα του ανοίξει τον δρόμο για ένα θετικό αποτέλεσμα και την σωτηρία. Τα βρίσκει... σκούρα ο Πανιώνιος, δεν θυμίζει καθόλου την ομάδα των προηγούμενων αγωνιστικών με τους παίκτες του να μην μπορούν να αλλάξουν τρίτη πάσα! by Γιώργος Τσανάκας
19:42
27' Σκληρό παιχνίδι από τους παίκτες του Πανιωνίου, δυσκολεύονται αρκετά στο ένας με έναν με τους ποιοτικούς και τεχνήτες ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
31' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
31' Κάκιστη εκτέλεση του Μαξίμοβιτς, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
33' Φάση για τον Πανιώνιο! Ο Ρέντζας βρήκε τον Τσιλούλη μέσα στην περιοχή, αυτός του πάτησε ξανά με ωραίο τακουνάκι αλλά το πλασέ του πρώτου με το αριστερό πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
34' Μακρινό σουτ του Ρόσα, η μπαάλ δεν βρήκε στόχο. Πολύ κακό... by Γιώργος Τσανάκας
19:50
36' Κεφαλιά του Ντίας, κοντράρει στον Ευαγγέλου και καταλήγει αδύναμα στην αγκαλιά του Κότνικ. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Διακόπτει το ματς ο Ευαγγέλου ενώ παιζόταν η μπάλα. Υπάρχει χέρι του Ευγγέλου στην κεφαλιά του Ντίας νωρίτερα! Υπάρχει χέρι, υπάρχει παράβαση και λογικά θα δοθεί το πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
19:52
38' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Υπάρχει παράβαση, σωστή υπόδειξη από τον διαιτητή Ευαγγέλου! Κίτρινη κάρτα και στον Ευαγγέλου που έκανε την παράβαση! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
40' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Ο Μπαΐροβιτς νικάει τον Κότνικ, παρότι έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία και ανοίγει το σκορ! Το δικαιούνταν ο Παναιτωλικός αυτό το γκολ, ήταν καλύτερος και έμοιαζε θέμα χρόνου να έρθει το γκολ κόντρα σε έναν κάκιστο Πανιώνιο που δίνει το ματς της... χρονιάς και η απόδοση των παικτών του είναι κάκιστη. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
43' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο, σωστή καθώς έκανε χέρι! by Γιώργος Τσανάκας
19:59
45' Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη! Ο Παναιτωλικός προηγείται δίκαια του Πανιωνίου με 1-0, χάρη στο γκολ-πέναλτι του Μπαΐροβιτς, μία παράβαση στην οποία είχε υποπέσει ο Ευαγγέλου! Σπουδαίο προβάδισμα που καλείται να το διαχειριστεί στο δεύτερο μέρος για τον Παναιτωλικό, πρέπει να αντιδράσει ο Πανιώνιος αν δεν θέλει να αποχαιρετήσει την κατηγορία... by Γιώργος Τσανάκας
20:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Διπλή αλαλγή με τον Πανιώνιο εν τω μεταξύ στην ανάπαυλα. Άρτσε και Παπαγεωργίου μέσα, έξω οι Ρέντζας, Οικονομίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
49' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Ο Τζανακάκης δίνει στον Ρόσα, αυτός του επιτρέφει την μπάλα και ο Έλληνας μπακ από το ύψος της περιοχής νικάει με ωραίο σουτ τον Κότνικ για το 2-0! Σπουδαίο προβάδισμα για τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
20:25
51' Μακρινό σουτ του Παπανικολάου, μπλοκάρει εύκολα ο Φερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
52' Αραμπούλι αντί Παπανικολάου για τον Πανιώνιο. Έξαλλος ο παίκτης των γηπεδούχων, προφανώς για το γεγονός πως η ομάδα του χάνει με 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
55' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Τραγικό λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Λυμπεράκης γυρίζει στον αμαρκάριστο Κόρμπο, ο οποίος κάνει τραγικό πλασέ από το ύψος του πέναλτι και δεν βρίσκει στόχο για καμιά... δεκαριά μέτρα! Τεράστια ευκαιρία! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
57' Ο Παπαγεωργίου προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Ρόσα και απομακρύνει σε κόρνερ... by Γιώργος Τσανάκας
20:33
58' Σύγχυση στα καρέ του Πανιωνίου, δεν βρίσκει στόχο ο προωθημένος Παρράς και η μπάλα καταλήγει από το σουτ που επιχείρησε... πλάγιο! by Γιώργος Τσανάκας
20:34
59' Σουτ του Τσιλούλη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Φερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
65' Φοβερό σουτ του Ρόσα, δεν μπορεί να μπλοκάρει ο Κότνικ με την πρώτη! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
68' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Κεφαλιά του προωθημένου Σταυρόπουλου, ο αμαρκάριστος Αραμπούλι κάνει την προβολή αλλά δεν μπορεί να νικήσει εξ επαφής τον Φερνάντες και να βάλει ξανά την ομάδα του στην διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
20:45
71' Μιλόγεβιτς αντί Λυμπεράκη για τον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Νωρίτερα να πούμε πως έχει... κιτρινιστεί ο Ντουάρτε από τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
20:47
73' Μπιάι αντί Τζανακάκη για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
82' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λουσέρο και Αριγίμπι μέσα, Ντουάρτε και Ντάλσιο έξω. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
83' Μέσα ο Γρίβας για τον Πανιώνιο, έξω ο Κόρμπος. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
86' Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
87' Εκτέλεση φάουλ του Άρτσε, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Τέλος στο ματς! Ο Παναιτωλικός πέρασε με 2-0 από τη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου και δεν μπορεί πλέον να τερματίσει τελευταίος. Ουραγός παραμένει ο Πανιώνιος, ψάχνει ένα θαύμα την τελευταία αγωνιστική για να σωθεί! by Γιώργος Τσανάκας