Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

19:30
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ, για την 8η αγωνιστική των play-off της Super League 1, στo OAKA. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Ο Παναθηναϊκός θέλει μία νίκη γοήτρου σε ντέρμπι, ύστερα από τη νίκη με 2-0 επί του Άρη στην 5η αγωνιστική της διαδικασίας κατάταξης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
Την στιγμή που η ΑΕΚ... καίγεται για την κατάκτηση της νίκης, στην μάχη για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στην βαθμολογία με τον ΠΑΟΚ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Κι εδώ το βασικό σχήμα της «Ένωσης». by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Κολοβός, Χατζηγιοβάνης, Μπεκ, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης και Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Λάτσι, Βέρντε, Σαμπανάτζοβιτς, Μπότος, Αραούχο και Μαχαίρας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Να θυμίσουμε επίσης ότι, στην πρώτη αγωνιστική των play-off, ΑΕΚ και Παναθηναϊκός είχαν έρθει ισόπαλοι με σκορ 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Οι παίκτες των δύο ομάδων συνεχίζουν το «ζέσταμα» τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
Ο οποίος έχει να δει από κοντά παιχνίδι του Παναθηναϊκού από τις 28 Οκτωβρίου του 2017 και τη νίκη της ομάδας του με 1-0 επί του Ολυμπιακού με γκολ του Βιγιαφάνιες... by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους και αποχώρησαν για τα αποδυτήρια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Στο ΟΑΚΑ βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Ελλάδας, Τζον Φαντ Σιπ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
2' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Θεοχάρη να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ψηλά και άστοχα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
5' Μονομαχία του Κουρμπέλη με τον Μάνταλο, ο δεύτερος πέφτει στο έδαφος μέσα στην περιοχή, αλλά δεν υπάρχει παράβαση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
7' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την ΑΕΚ, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
8' Γκολ! 1-0 η ΑΕΚ, με τον αμαρκάριστο Τσιγκρίνσκι στη εξέλιξη της εκτέλεσης του κόρνερ από τον Μάνταλο -που έκανε και την σέντρα- να νικάει με κεφαλιά στην μικρή περιοχή τον Διούδη, ανοίγοντας νωρίς το σκορ για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
15' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να βγαίνει τετ α τετ με τον Μπάρκα, από πλάγια αριστερά να πλασάρει, αλλά τελικά να παίρνει μόνο το κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
16' Γκολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Κουρμπέλη να ισοφαρίζει με κεφαλιά μετά το κόρνερ, σε δεύτερο χρόνο, από την σέντρα του Μπουζούκη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
17' Αντεπίθεση της ΑΕΚ με τον Ολιβέιρα να σουτάρει αλλά αδύναμα και να μην ανησυχεί τον Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Ο Τσιγκρίνσκι έχει μόλις ανοίξει το σκορ στο ΟΑΚΑ και το πανηγυρίζει... Εικόνα live21964380/88056.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
22' Σουτ του Σιμάνσκι, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στην αγκαλιά του Διούδη η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
Ξεσπάει ο Κουρμπέλης που έχει μόλις ισοφαρίσει με τον ίδιο τρόπο! Εικόνα live21964380/73752.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
24' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
29' Ο Μακέντα έφυγε στην αντεπίθεση, πάτησε περιοχή, αλλά το σουτ από τα αριστερά κόντραρε στον Τσιγκρίνσκι και κατέληξε σε πλάγιο... by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
31' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, απέναντι στον Μπάρκα από την εξαιρετική πάσα του Μπουζούκη, αλλά το πλασέ του να... ξύνει το δοκάρι και με παρέμβαση του Μπάρκα να καταλήγει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
32' Εκτέλεση του κόρνερ βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπάρκας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
33' Φωνάζει ο Μακέντα για πέναλτι, από παρέμβαση του Παουλίνιο την ώρα που σούταρε, αλλά δεν του έγινε. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
38' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Λόπες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
41' Γέμισμα του Μάνταλου από δεξιά, επιθετικό φάουλ του Λιβάγια στον Θεοχάρη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
43' Γκολ! 2-1 η ΑΕΚ, με τον Κολοβέτσιο να κάνει λάθος και να διαμαρτύρεται για τράβηγμα της φανέλας του, χάνοντας τη μπάλα από τον Ολιβέιρα, που στη συνέχεια νικάει με πλασέ τον Διούδη στο τετ α τετ και επαναφέρει το προβάδισμα της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45' Σουτ του Μάνταλου, λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, με την ΑΕΚ να προηγείται του Παναθηναϊκού με 2-1. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
21:06
Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Περέα στη θέση του Καμπετσή και ο Σερπέζης αντί του Αλεξανδρόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την AEK στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
47' Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
49' Ξαφνικό γυριστό σουτ του Μπουζούκη, από δύσκολη θέση, διώχνει ο Μπάρκας σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
50' Τραυματισμός του Διούδη, που βγήκε έγκαιρα προ του επερχόμενου Ολιβέιρα και προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
53' Σέντρα του Ζαγαρίτη από αριστερά για τον Περέα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπάρκας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
54' Νέα διακοπή στο ματς, με τον Διούδη να πιάνει τον ώμο του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
57' Σουτ του Μπουζούκη με το αριστερό, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπάρκα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
59' Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο, για φάουλ πάνω στον Ζαγαρίτη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
60' Ο Λιβάγια μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, ψάχνει τις επιλογές του αλλά γυρίζει τη μπάλα πάνω στον Κουρμπέλη αντί του επερχόμενου Μάνταλου και χάνεται η ευκαιρία για την ΑΕΚ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ανουάρ να δίνει τη θέση του στον Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
67' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο, για φάουλ πάνω στον Ολιβέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
68' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
68' Κίτρινη κάρτα και στον Μακέντα, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
73' Έξυπνη κάθετη πάσα του Μάνταλου για τον Ολιβέιρα, αλλά δεν πρόλαβε να μπει στη φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
75' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αραούχο αντί Ολιβέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
76' Φάση μετά από πάρα πολύ ώρα, για την ΑΕΚ, αλλά η δύσκολη κεφαλιά του Μάνταλου καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη... by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
77' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
78' Σουτ του Χατζηγιοβάνη, κόντρα σε σώματα και νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους... by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
80' Έξυπνη πάσα του Λιβάγια στον χώρο, αλλά το τελείωμα του Σιμάνσκι μέσα από την περιοχή είναι πολύ κακό και καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
81' Οικονόμου μέσα, Λιβάγια έξω. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
84' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεκ στη θέση του Θεοχάρη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
88' Σέντρα του Παουλίνιο από δεξιά, αλλά δεν μπόρεσε να μπει στη φάση ο Αραούχο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
89' Κολοβός αντί Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
90' Διπλή αλλαγή η ΑΕΚ. Σαμπανάτζοβιτς αντί Σιμόες και Βέρντε αντί Μάνταλου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
90'+3' Ο Βέρντε βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, που διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
90'+3' Πέναλτι για την ΑΕΚ, με τον Αραούχο να ανατρέπεται από τον Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
90'+4' Γκολ! 3-1 η ΑΕΚ, με τον Βέρντε να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, στέλνοντας τον Διούδη στην απέναντι γωνία και καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
90'+5' Καλό γύρισμα του Μπεκ από πλάγια δεξιά, με τη μπάλα να σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μπάρκα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
90'+6' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπανάτζοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
90'+6' Λήξη του αγώνα, η ΑΕΚ κερδίζει με 3-1 τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής