Άρης-Παναθηναϊκός

18:46
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό, για την 9η αγωνιστική των play-off της Super League 1, στo «Κλεάνθης Βικελίδης». by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
Παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφερον για αμφότερες τις ομάδες, με το γόητρο να περνάει σε πρώτη μοίρα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Στην 11άδα του Άρη βρίσκονται οι Κουέστα, Ρόουζ, Μπαγκαλιάνης, Δεληζήσης, Μπακούτσης, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Γκάμα, Μαρτίνες και Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Θυμηθείτε εδώ το βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Έμαν, Διαμαντόπουλος, Τσαγκαλίδης και Σόουζα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Χριστογεώργος, Κολοβός, Μακέντα, Μπεκ, Περέα, Θεοχάρης, Σερπέζης και Χατζηγιαννάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γεώργιος Βρέσκας από τον Σύνδεσμο Πιερίας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, ξεχωριστά φυσικα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Ακολούθως και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο... by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
2' Ο Σάσα μπαίνει στην περιοχή, αλλά το τάκλιν του Ζαγαρίτη αλλάζει την πορεία της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
3' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη, με το σουτ του Φετφατζίδη να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ξενόπουλου... by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
7' Αντεπίθεση και καλή ανάπτυξη του Παναθηναϊκού, με το γύρισμα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι για τον επερχόμενο Καμπετσή να είναι ένα... κλικ πιο δυνατό και να μην κάνει την προβολή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
8' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπουζούκη να «σπάει» τη μπάλα με κεφαλιά στον αμαρκάριστο Καμπετσή, που σουτάρει δυνατά αλλά ψηλά από το ύψος της μικρής περιοχής! by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
10' Ατομική ενέργεια του Φετφατζίδη που μπαίνει στην περιοχή αλλά το σουτ που κάνει καθυστερημένα βρίσκει πάνω σε αντίπαλο με τη μπάλα να απομακρύνεται τελικά... by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
12' Κορνερ για τον Άρη από τα δεξιά, μετά την προσπάθεια του Μαντσίνι και το διώξιμο του Αλεξανδρόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
12' Ο Άρης σκοράρει με τον Δεληζήση -που βρίσκει τη μπάλα στο σουτ του Μαντσίνι- να είναι οφσάιντ ωστόσο και το τέρμα ορθώς να μην μετράει. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Ενώ η φάση εξετάζεται και μέσω του VAR, όπου επιβεβαιώνεται η παράβαση... by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
18' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηγιοβάνη, για φάουλ στον Μαρτίνες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
20' Σέντρα του Αθανασακόπουλου από τα αριστερά, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
22' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να βγαίνει πρώτος στη μπάλα, να περνάει και τον Κουέστα, αλλά να σουτάρει άουτ από πολύ πλάγια θέση δεξιά... by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
23' Cooling break στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
27' Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
27' Εκτέλεση του φάουλ από τον Ματίγια, κεφαλιά του Δεληζήση μέσα στην περιοχη, μπλοκάρει εύκολα ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
29' Κόρνερ για τον Άρη, από τα δεξιά, μετά την κεφαλιά του Ζαγαρίτη, που δεν κατάλαβε ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
29' Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μπαγκαλιάνης... έπιασε αέρα, ενώ το σουτ του Μαντσίνι στη συνέχεια από το σημείο του πέναλτι βρήκε πάνω στον Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
33' Νέο γέμισμα του Χατζηγιοβάνη για τον Καμπετσή, ο οποίος επιχειρεί να «σκάψει» τη μπάλα προ του Κουέστα, αλλά αυτή περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
34' Διακοπή στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Δεληζήση. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
38' Σέντρα του Μαρτίνες από αριστερά, ο Ματίγια κάνει το σουτ «με τη μια», αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
39' Πέναλτι για τον Άρη, με τον Βρέσκα να καταλογίζει ανατροπή του Γκάμα από τον Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Η φάση ελέγχεται μέσω του VAR, αφού αν υπάρχει παράβαση από τους Ανουάρ και Αλεξανδρόπουλο στον Γκάμα, φαίνεται να γίνεται εκτός περιοχής... by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
Ο Βρέσκας πηγαίνει να το δει κι ο ίδιος και αποφασίζει ότι είναι πέναλτι! by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
43' Αποκρούει τελικά ο Ξενόπουλος την εκτέλεση του Φετφατζίδη, με επέμβαση στην αριστερή του γωνία και παραμένει το 0-0! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
44' Κίτρινη κάρτα στον Ρόουζ, για φάουλ πάνω στον Ξενόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
45' Έξι λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
45'+4' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά να βγάζει στον Ζαγαρίτη από την απέναντι πλευρά, που αργεί να σουτάρει μέσα από την περιοχή ενώ κι όταν το κάνει, αστοχεί... by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
45'+6΄Νέο πέναλτι υπέρ του Άρη, σε υποτιθέμενη ανατροπή του Ρόουζ από τον Ξενόπουλο, που βλέπει και κίτρινη κάρτα από τον Βρέσκα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Ο διαιτητής πηγαίνει στο VAR να το δει ο ίδιος και παίρνει πίσω την... αστεία πραγματικά προηγούμενη απόφαση του, ενώ «ακυρώνει» και την κάρτα στον Ξενόπουλο! by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
45'+9' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Άρης και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
47' Σέντρα Ζαγαρίτη από αριστερά, κεφαλιά του Καμπετσή, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
48' Ατομική ενέργεια του Χατζηγιοβάνη από δεξιά και γέμισμα για τον Ανουάρ, το πλασέ του οποίου όμως περνάει τελικά ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
49' Νέα προσπάθεια του Παναθηναϊκού να σκοράρει, με το γυριστό σουτ του Μπουζούκη να είναι άστοχο... by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
52' Δυνατό σουτ του Χατζηγιοβάνη, έξω από την περιοχή, ο Κουέστα διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ κι ενώ δευτερόλεπτα πριν ο Αθανασακόπουλος επιχείρησε να «κρεμάσει» τον Κουέστα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
53' Δεύτερο σερί κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπαγκαλιάνη να διώχνει με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
54' Μια ακόμα χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη που μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ αλλά ο Μπαγκαλιάνης να έκοψε τη μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
56' Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, ο Δεληζήσης δεν βρίσκει τη μπάλα και αυτή περνάει πλάγιο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
59' Τριπλή αλλαγή από τον Δώνη. Κολοβός αντί Αθανασακόπουλου, Σερπέζης αντί Αλεξανδρόπουλου και Μακέντα αντί Καμπετσή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
61' «Στραβοκλωτσιά» του Ανουάρ από θέση μέσα αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
62' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, με τον Κολοβό να σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά, αλλά τη μπάλα να βρίσκει στην δεξιά δοκό της εστίας του Κουέστα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
64' Κίτρινη κάρτα στον Ανουάρ, έφτασε τις τέσσερις και θα χάσει το ματς με τον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
65' Καλή ευκαιρία για τον Άρη να προηγηθεί, με τον Μαρτίνες να μην μπορεί να νικήσει τον Ξενόπουλο με το σκαστό σουτ που επιχείρησε! by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
65' Κίτρινη κάρτα στον Σάσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
67' Ωραία σέντρα του σέντρα του Ζαγαρίτη από αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Κουρμπέλη, ψηλά άουτ η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
68' Εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη, από αριστερά, κεφαλιά του Κολοβέτσιου, άουτ η μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
68' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
72' Αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Σόουζα, έξω ο Μαρτίνες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
73' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
75' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Κολοβό να νικάει τον Κουέστα με πολύ ωραία κεφαλιά, από το γέμισμα του Ανουάρ από τα δεξιά και να δίνει δίκαια το προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
78' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Μπακούτσης στη θέση του ο Διαμαντόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
83' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
83' Μπουζούκης και Χατζηγιοβάνης έξω, Μπεκ και Θεοχάρης μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
86' Κίτρινη κάρτα στον Ρόουζ, για φάουλ πάνω στον Κουρμπέλη, είναι η δεύτερη και ο Άρης μένει με 10! by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
86' Κίτρινη κάρτα και στον Δεληζήση, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
90' Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Μπαγκαλιάνη, για φάουλ στον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
90'+6' Λήξη του ματς, με τον Παναθηναϊκό να νικάει τον Άρη με 1-0, χάρτη στο γκολ του Κολοβού στο 75' με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής