ΟΦΗ-Ολυμπιακός

18:52
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΟΦΗ-Ολυμπιακός για την 9η αγωνιστική των play off. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Ουσιαστικά δεν υπάρχει βαθμολογικό κίνητρο στην αναμέτρηση, αφού αφενός ο Ολυμπιακός έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα και πλέον δεν υπάρχει η δυνατότητα να το πάρει αήττητος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Από την άλλη ο ΟΦΗ δύσκολα θα προλάβει το τρένο της πέμπτης θέσης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάλι, Κουτρουμπής, Βαφέας, Μαρινάκης, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Στάικος, Ζοάο Βίκτορ, Σακόρ, Ναμπί και Νοικοκυράκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν, Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ, Καφού, Μπουχαλάκης, Λοβέρα, Ραντζέλοβιτς, Φορτούνης, Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Στον πάγκο των Κρητικών: Δερμιτζάκης, Νάστος, Σεμέδο, Γιαννούλης, Βαζ, Μπολάκης, Μπράουν, Περδίκης, Σουρνάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Καραργύρης, Ελ Αραμπί, Ελαμπντελαουί, Μπρούνο, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ξενιτίδης, Μαρτίνης, Σούρλης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:58
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος. Βοηθοί: Μιχαήλ Δημόπουλος, Νικόλαος Πάγκαλος 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας - VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας), Θεόφιλος Μωϋσιάδης (Ηπείρου) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Ο ΟΦΗ θα κάνει pasillo στον Ολυμπιακό για την κατάκτηση του πρωταθλήματος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Φουλ ροτέισον από τον Πέδρο Μαρτίνς, που δίνει ανάσες σε βασικά «εργαλεία» του, αφού έχει αφήσει Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Ελαμπντελαουί, Μασούρα εκτός αρχικού σχήματος. Κι ούτως ή άλλως Σα, Σεμέδο, Γκιγέρμε, Καμαρά, Τσιμίκας και Σισέ είναι εκτός αποστολής. Ωστόσο, δεν ξεκουράζει τον Ανδρέα Μπουχαλάκη, που έχει κάνει πολλά χιλιόμετρα φέτος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Αλλαγές και από τον Γιώργο Σίμο που δεν έχει στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Φιγκεϊρέδο, ενώ επέλεξε να αφήσει εκτός αποστολής τον Μάνο. Συνεπώς δεν έχει κάποιο στο αρχικό σχήμα κάποιο από τα δύο φορ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Οι παίκτες του Γιώργου Σίμου έχουν ήδη δημιουργήσει έναν διάδρομο για να υποδεχθούν τους παίκτες του πρωταθλητή Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ζεστή αγκαλιά ανάμεσα σε Μαρτίνς και Σίμο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
19:18
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
1' Πρώτη αξιόλογη προσπάθεια του Ολυμπιακού, με την μπάλα να απομακρύνεται από την άμυνα του ΟΦΗ στη σέντρα του Φορτούνη, ενώ στη συνέχεια ο Μπουχαλάκης βρήκε... αέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
5' Σουτ του Νοικοκυράκη από κάπως πλάγια θέση, μετά την πάσα του Ναμπί, κόντρα στον Μπα και κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
19:27
9' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός με τον Φορτούνη και τον ΟΦΗ να δείχνει ευάλωτος πίσω, μοίρασε για τον Ραντζέλοβιτς που έκανε γύρισμα και κέρδισε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
9' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Για τράβηγμα του Κουτρουμπή στον Χασάν στη στατική φάση που είχαν κερδίσει οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
10' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Φορτούνης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά του Γουάλι, που έπεσε σωστά, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
19:31
14' Σουτ του Ναμπί από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Αλέν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Οι φίλοι του ΟΦΗ έχουν στήσει κερκίδα και πάλι στις κοντινές πολυκατοικίες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
20' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έβγαλε μπαλιά-τρύπα, ο Ραντζέλοβιτς απείλησε τον Γουάλι, που προστάτεψε την κλειστή γωνία του και παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Σουτ του Λοβέρα εκτός εστίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
19:40
Σηκώθηκε ο Ελ Αραμπί για ζέσταμα, διότι ο Χασάν δεν πατάει καλά έπειτα από μια σύγκρουση με τον Κουτρουμπή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Cooling break by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Μάλλον θα μπει ο Ελ Αραμπί σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
26' Αναγκαστική αλλαγή Ελ Αραμπί αντί Χασάν. Δεν θα πάρει ανάσες ούτε σήμερα ο Μαροκινός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
26' Μισή κεφαλιά από Βαφέα, μισή από Τοροσίδη σε γέμισμα του Ναμπί και κόρνερ για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
28' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα, ο Καφού μοίρασε για τον Ραντζέλοβιτς που "τρύπησε" τον Γουάλι. Φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Ο Ολυμπιακός παίζει μόνιμα από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
34' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Λοβέρα από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί έκανε προβολή και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
36' Άστοχο χαμηλό σουτ του Καφού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
37' Τραβηγμένη προσπάθεια του Ραντζέλοβιτς, που δοκίμασε το πόδι του κοντά από τη σέντρα, με τον Ολυμπιακό να βγαίνει στην κόντρα, δεν ανησύχησε ο Γουάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
28' Άστοχο σουτ του Ναμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
40' Πτώση του Νοικοκυράκη σε μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
42' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε σέντρα του Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
43' Σουτ του Μπουχαλάκη από απόσταση, μπλόκαρε ο Γουάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Ημίχρονο στο Ηράκλειο! ΟΦΗ-Ολυμπιακός 0-2! Ο Φορτούνης με πέναλτι που κέρδισε ο Χασάν (ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 26') στο 10' άνοιξε το σκορ και ο Ραντζέλοβιτς στο 28' ζευγάρωσε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Ανώτεροι οι Πειραιώτες, που έχουν φτάσει σχετικά σβηστά σε αυτή την καλή προίκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
Γιαννούλης αντί Βαφέα και Βαζ αντί Σακόρ για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
Σέντρα στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
46' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Στην περιοχή ο Ραντζέλοβιτς, έπιασε δυνατό σουτ πάνω στον Γουάλι, ενώ είχε αρκετές επιλογές για πάσα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
47' Κίτρινη ο Κοροβέσης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
51' Απειλεί ο ΟΦΗ. Παλικαρίσια προσπάθεια του Δεληγιαννίδη, που πήρε όλες τις κόντρες, αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο Αλέν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
52' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, που προσποάθησε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και η μπάλα στο οριζόντιο του Γουάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
56' Σουτ του Τοροσίδη λίγο έξω από την περιοχή, μπόκαρε ο Γουάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
61' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Ελ Αραμπί για τον Φορτούνη, που υποδέχθηκε την μπάλα ωραία και εκτέλεσε τον Γουάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
64' Κίτρινη ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
65' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Ζοάο Βίκτορ στο γέμισμα του Ναμπί, δεύτερη κεφαλιά του Νοικοκυράκη και η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
20:47
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
71' Σουρνάκης αντί Στάικου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
72' Σουτ του Βαζ, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
79' Άστοχη κεφαλιά του Νοικοκυράκη για τον ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
80' Μπρούνο αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
80' Νάστος αντί Βίκτορ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
84' Συρτό και ακίνδυνο σουτ του Μπρούνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
85' Μπράουν αντί Ναμπί για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
87' Καραργύρης αντί Αλέν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
88' Σουρλής αντί Λοβέρα και Μαρτίνης αντί Γκασπάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
90+5' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-3. Με εκτέλεση φάουλ του Δεληγιαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Τέλος στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-Ολυμπιακός 1-3! Φορτούνης (10’ πεν, 61’) και Ραντζέλοβιτς (28’) και Δεληγιαννίδης (90+5') τα γκολ της αναμέτρησης. by Αποστόλης Λιβάνιος