Γουλβς-Ολυμπιακός

21:28
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την μεγάλη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Γουλβς στο «Μολινό» για τους «16» του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Σπουδαίο ματς και για τις δύο ματς, ιστορικό θα λέγαμε αφού έχουν την ευκαιρία να προκριθούν στα προημιτελικά της διοργάνωσης! by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Στο πρώτο παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης», Ολυμπιακός και Γουλβς είχαν μείνει στο 1-1. Ο Ολυμπιακός παρότι έπαιζε από νωρίς με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Σεμέδο, είχε καταφέρει να προηγηθεί με τον Ελ Αραμπί για να έρθει ο Nέτο να διαμορφώσει το τελικό σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
Τελείως διαφορετικό το σημερινό παιχνίδι, η Γουλβς προκρίνεται με ισοπαλία με 0-0 ή νίκη της! Ο Ολυμπιακός εφόσον κερδίσει θα προκριθεί, ενώ με ισοπαλία 2-2 και άνω επίσης προκρίνεται. Εάν το 90λεπτο ολοκληρωθεί με το σκορ στο 1-1, τότε οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στην παράταση! by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Στη φάση των «32» του Europa League, η Γουλβς είχε αποκλείσει την Εσπανιόλ (4-0 νίκη στο πρώτο ματς, ήττα με 3-2 στο δεύτερο), ενώ ο Ολυμπιακός είχε προκριθεί επί της Άρσεναλ (ήττα με 0-1 στο πρώτο ματς, νίκη με 1-2 στην παράταση στο δεύτερο). by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Πάμε στα σημερινά, όμως... Στο «Μολινό», λοιπόν, διασταυρώνουν τα... ξίφη τους οι δύο ομάδες, φυσικά χωρίς κόσμο στις κερκίδες όπως είχε συμβεί αντίστοιχα και στο πρώτο ματς λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Στο Γουλβερχάμπτον βρίσκεται και ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης. Όπως και με την Άρσεναλ στο Λονδίνο, έτσι και σήμερα θέλει να βρεθεί στο πλευρό της ομάδας του σε ένα πολύ δύσκολο και σημαντικό ευρωπαϊκό εκτός έδρας παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Γουλβς (Νούνο Εσπίριτο Σάντο): Ρουί Πατρίσιο - Μπολί, Κόαντι, Σαΐς - Ντόχερτι, Νέβες, Μουτίνιο, Γιόνι - Τραορέ, Χιμένες, Ποντένσε. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Ο Πορτογάλος τεχνικός αφήνει το γνώριμό του 3-5-2 και παρατάσσει τη Γουλβς με διάταξη 3-4-3 και χρησιμοποιεί βασικό έναν... παλιό γνώριμο των Πειραιωτών, τον Ντάνιελ Ποντένσε. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
Ο Ρουί Πατρίσιο είναι κάτω από τα δοκάρια, με τους Μπολί, Κόαντι και Σαΐς στην τριάδα των στόπερ. Ντόχερτι και Γιόνι τα δύο μπακ-χαφ με τους Νέβες και Μουτίνιο στον άξονα, με τον Ντεντόνκερ να μένει στον πάγκο. Ο Ραούλ Χιμένες στην κορυφή της επίθεσης, θα τον πλαισιώνουν οι Τραορέ και Ποντένσε. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν - Ομάρ, Μπα, Σισέ, Τσιμίκας - Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά - Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Μασούρας. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Με το κλασικό και πετυχημένο 4-3-3 ο, επίσης, Πορτογάλος τεχνικός του Ολυμπιακού. Δεν επεφύλασε εκπλήξεις στο αρχικό σχήμα, κατεβάζοντας την αναμενόμενη ενδεκάδα. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Ελέω της απουσίας του τραυματία Σα, κάτω από τα δοκάρια είναι ο Αλέν που καλείται να αρπάξει την ευκαιρία από τα... μαλλιά! Ομάρ, Μπα, Σισέ, Τσιμίκας στην τετράδα της άμυνας, με την γνωστή τριάδα Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Καμαρά στον άξονα. Βαλμπουενά και Μασούρας θα πλαισιώσουν τον Ελ Αραμπί στην επιθετική τριπλέτα. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
Διαιτητής είναι ο Πολωνός, Σίμον Μαρτσίνιακ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Πάβελ Σοκολνίτσκι και Τόμαζ Λίτσκιεβιτς. Τέταρτος ο Πάβελ Ρασκόφσκι, επίσης από την Πολωνία. Στο VAR ακόμη δύο Πολωνοί, ο Πάβελ Γκιλ και ο Τόμας Κβιατκόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
Σε πέντε λεπτά θα έχουμε σέντρα στο «Μολινό». by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από την πανδημία του κορωνοϊού. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! Γονατίζουν οι ποδοσφαιριστές προς τιμήν του Τζορτζ Φλόιντ, ο οποίος έχασε τη ζωή του μετά από επίθεση αστυνομικού στις ΗΠΑ. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
Με τις κλασικές ερυθρόλευκες ο Ολυμπιακός, με πορτοκαλί εμφανίσεις και μαύρα σορτσάκια η Γουλβς. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
1' Πρώτη τελική στο ματς, για την Γουλβς. Λάθος του Γκιγέρμε, η μπάλα στρώνεται στον Χιμένες που πιάνει το βολέ έξω από την περιοχή αλλά δεν βρίσκει εστία! by Γιώργος Τσανάκας
22:03
3' Πρώτο κόρνερ για την Γουλβς, μετά από απομάκρυνση του Γκιγέρμε... by Γιώργος Τσανάκας
22:04
Δεν έχουν συγκέντρωση στο παιχνίδι τους οι παίκτες του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα και υποπέπτουν σε αρκετά εύκολα λάθη... by Γιώργος Τσανάκας
22:07
7' Πέναλτι για την Γουλβς! by Γιώργος Τσανάκας
22:09
Κακό κοντρόλ του Αλέν, δεν διώχνει με τη μία ενώ θα έπρεπε. Ο Ποντένσε του κλέβει την μπάλα και στη συνέχεια ο Αλέν τον απωθεί στην πλάτη και ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι! Ανόητη ενέργεια από τον Αλέν, δεν υπήρχε λόγος για να τον σπρώξει με την μπάλα να είναι κοντά στη γραμμή του άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:09
9' Γκοοολ για την Γουλβς, 1-0!
by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Ο Ραούλ Χιμένες στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας, ο Αλέν πέφτει αντίθετα και η Γουλβς παίρνει το προβάδισμα στο ματς αλλά και στην υπόθεση πρόκριση. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Πολύ κακό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό στο ματς, δέχτηκε πίεση από την Γουλβς που δεν τον άφησε να κυκλοφορήσει την μπάλα και το τραγικό λάθος του Αλέν, δίνει το δικαίωμα στους Άγγλους να βρουν ένα γρήγορο γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
22:14
Τρίτο κόρνερ στο ματς για την Γουλβς, παίζει πολύ από τα δεξιά και με τον Τραορέ όπως συνηθίζει άλλωστε. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
16' Επιθετικό φάουλ πάνω στον Αλέν από τον Μουτίνιο, που βγήκε και έκανε την έξοδο αλλά και πάλι δεν... έπεισε! Πρέπει να συνέλθει γρήγορα από το λάθος του ο Γάλλος πορτιέρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
17' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γιόνι, εκτός αγωνιστικού χώρου και ο Βινάγκρε παίρνει τη θέση του. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
18' Τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά έκανε ωραία σέντρα, αλλά η κεφαλιά του Μασούρα ήταν άστοχη και χωρίς δύναμη. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
22:20
Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον Ολυμπιακό, ο Μπουχαλάκης αλλάζει για τον Τσιμίκα, αυτός παίζει το ένα-δύο με τον Μασούρα και ο αριστερός μπακ των Πειραιωτών πιάνει το βολέ από τα όρια της περιχοής με τον Ρουί Πατρίσιο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:22
Αρχίζει να κοντρολάρει τον ρυθμό και να κυκλοφορεί σωστά την μπάλα ο Ολυμπιακός. Αυτό έπρεπε να κάνει εξ αρχής, να μην πέσει στην παγίδα της Γουλβς και να μην αγχωθεί από την πίεση των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
22:27
Έχει σηκωθεί για ζέσταμα από νωρίς ο Φορτούνης, σκέφτεται ήδη τι μπορεί να αλλάξει στην ομάδα του ο Πέδρο Μαρτίνς αφού οι «ερυθρόλευκοι» δεν θυμίζουν καθόλου την ομάδα που έχει εμφανιστεί στα προηγούμενα ευρωπαϊκά παιχνίδια. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
28' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! Δεν μετράει τελικά το τέρμα για οφσάιντ! by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Φοβερή μπαλιά του Ομάρ στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ελ Αραμπί έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Καμαρά που ερχόταν σαν... τρέιλερ, έπιασε το πλασέ που κανείς από τους αντιπάλους δεν κατάφερε να απομακρύνει! 1-1 για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Οριακή φάση, όταν ο Ελ Αραμπί έφευγε ήταν στο όριο και μένει να δούμε αν ο Ντόχερτι τον κάλυπτε στο βάθος της αντίπαλης άμυνας! Έτσι φαινόταν εκ πρώτης όψεως, δεν έχουμε δει τη φάση με γραμμή. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ το γκολ του Ολυμπιακού, καθώς μετά από έλεγχο στο VAR ο Ελ Αραμπί υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ! Τρομερά οριακή φάση, με τη γραμμή του οφσάιντ φαίνεται πως ο ώμος του Μαροκινού φορ δεν καλυπτόταν.
22:33
Παραμένει το 1-0 υπέρ της Γουλβς κόντρα στον Ολυμπιακού! by Γιώργος Τσανάκας
22:36
Με την κάθετη κόκκινη γραμμή φαίνεται πως ο... ώμος του Ελ Αραμπί είναι πιο μπροστά! Εικόνα live21964526/65872.jpg by www.sport-fm.gr
22:39
35' Φάουλ του Βαλμπουενά, ο Ελ Αραμπί πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Σισέ δεν μπορεί με προβολή να προλάβει την μπάλα και να σκοράρει από κοντά! by Γιώργος Τσανάκας
22:39
38' Κίτρινη κάρτα στον Μουτίνιο για σκληρό φάουλ στον Βαλμπουενά! by Γιώργος Τσανάκας
22:40
38' Πλασέ του Μασούρα έξω από την περιοχή, ο Ρουί Πατρίσιο είχε καλή θέση και μπλόκαρε . by Γιώργος Τσανάκας
22:43
41' Τρομερή αλλαγή παιχνιδιού του Ποντένσε, ο Χιμένες κάνει ωραία προσποίηση στον Τσιμίκα και στη συνέχεια προσπαθεί με... ραμπόνα εκτός περιοχής να απειλήσει αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Αλέν! Τρομερή έμπνευση του Μεξικανού φορ, ο οποίος μάλλον θυμήθηκε το... Fifa Street! by Γιώργος Τσανάκας
22:45
44' Σουτ του Καμαρά από τα όρια της περιοχής, είναι κακό και δεν βρίσκει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Τσιμίκα, ο οποίος πρώτα βρήκε την μπάλα και μετά με τις τάπες τον Νέβες με το τάκλιν που επιχείρησε. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
45'+1' Σουτ του Νέβες στην κίνηση, μπλόκαρε ο Αλέν! by Γιώργος Τσανάκας
22:49
45'+4' Κίτρινη κάρτα στον Μπα που πήγε με τα... χίλια στον Μουτίνιο! by Γιώργος Τσανάκας
22:53
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Το τραγικό λάθος του Αλέν στο ξεκίνημα του αγώνα, με τον Γάλλο πορτιέρε να κάνει αρχικά κακό κοντρόλ και στη συνέχεια να σπρώχνει στην πλάτη τον Ποντένσε και να υποπέπτει σε παράβαση πέναλτι. Από την άσπρη βούλα σκόραρε ο Χιμένες και η Γουλβς χάρη σε αυτό το τέρμα προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού, που μετά το 20ο λεπτό ανέβηκε, βρήκε και γκολ με τον Καμαρά αλλά δεν μέτρησε καθώς ο... ώμος του Ελ Αραμπί ήταν πιο μπροστά και μετά από εξέταση του VAR δεν μέτρησε! by Γιώργος Τσανάκας
23:07
46' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ραντζέλοβιτς και Φορτούνης στις θέσεις των Μπουχαλάκη και Μασούρα. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
Κλασικό 4-2-3-1 για τον Ολυμπιακό, πλέον, με τον Πέδρο Μαρτίνς να ρίχνει μέσα όλα του τα... όπλα και να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
23:15
Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο. Ο Ολυμπιακός έχει πάρει την κατοχή και τον έλεγχο πλέον, κάτι που βολεύει την Γουλβς αφού της αρέσει να παίζει πίσω από την μπάλα και να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση με την γρήγορη μεσοεπιθετική της γραμμή και κυρίως τον ταχύτατο και θηριώδη Τραορέ, που μέχρι στιγμής δεν έχει φανεί στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
53' Κάκιστη επιλογή του Φορτούνη, προσπάθησε να πιάσει ένα σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό αλλά η μπάλα δεν πλησίασε καν την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
23:19
55' Ωραία-σέντρα του Ομάρ, ο Ελ Αραμπί προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά αλλά δεν θα βρει καλά την μπάλα υπό την πίεση του Μπολί. Φώναξαν για πέναλτι οι Πειραιώτες, «παίζετε» από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
57' Αλλαγή για τη Γουλβς. Ο Ζότα στη θέση του Τραορέ. by Γιώργος Τσανάκας
23:25
61' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γουλβς! Ο Ποντένσε κάνει ωραία προσπάθεια και σουτ από τα όρια της περιοχής, με τον Αλέν να κάνει μεγάλη επέμβαση και να κρατάει το σκορ ως έχει! by Γιώργος Τσανάκας
23:27
63' Νέα μεγάλη φάση για τη Γουλβς. Τρομερή μπαλιά του Νέβες, ο Ποντένσε σπάει στον Ζότα που κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει στον Μπα και ο Μπολί ξαφνιάζεται και δεν μπορεί εξ επαφής να βρει εστία! by Γιώργος Τσανάκας
23:28
65΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χασάν αντί Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
23:29
65' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, γυριστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί αλλά ο Πατρίσιο θα μπλοκάρει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
23:31
67' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Φορτούνη, γυρίζει στον Ελ Αραμπί που κάνει την προσποίηση αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό από πλεονεκτική θέση! by Γιώργος Τσανάκας
23:38
74' Φάουλ χωρίς λόγο του Σισέ στον Χιμένες, θα δεχτεί και την κίτρινη κάρτα ο Σενεγαλέζος στόπερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:39
Φτάσαμε στο 75ο λεπτό του αγώνα, η Γουλβς συνεχίζει να προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού από το 9ο λεπτό και χάρη στο γκολ του Χιμένες με πέναλτι. Προσπαθούν οι Πειραιώτες, έχουν κάποιες καλές στιγμές αλλά δεν έχουν καταφέρει ακόμη να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
23:42
79' Νέα μεγάλη επέμβαση του Αλέν, νικάει τον Ζότα σε τετ-α-τετ και κρατάει το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:43
79' Τρομερό σουτ του Γκιγέρμε με τη μία, η μπάλα ελάχιστα άουτ! Μεγάλη φάση για να ισοφαρίσει ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
23:44
81' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
23:45
Τρομερή σέντρα του Τσιμίκα, ο Χασάν πιάνει αμαρκάριστος την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Ρουί Πατρίσιο με εντυπωσιακή εξ επαφής επέμβαση δεν του επιτρέπει να ισοφαρίσει. by Γιώργος Τσανάκας
23:45
82' Έξω ο Γκιγέρμε, μέσα ο Καφού. by Γιώργος Τσανάκας
23:46
83' Τρομερό σουτ του Μουτίνιο που βρήκε τον χώρο, η μπάλα ελάχιστα άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
23:53
Μετά από τρία λεπτά στον αγωνιστικό χώρο, ο Μπολί σηκώθηκε από το έδαφος. Τελευταίο λεπτό πριν συμπληρώσουμε τα 90', θα έχει τουλάχιστον πέντε λεπτά καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
23:55
90'+1' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης κάνει ωραία προσπάθεια και σέντρα στην περιοχή, ο Ομάρ το σουτ στην κίνηση που καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Γιώργος Τσανάκας
23:57
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Χιμένες. by Γιώργος Τσανάκας
00:00
Τέλος στο ματς! Η Γουλβς επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού χάρη στο πέναλτι του Χιμένες στο ξεκίνημα του αγώνα και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτο ματς, προκρίθηκε στα προημιτελικά του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας