Παναθηναϊκός-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ, στο δεύτερο φετινό φιλικό της ομάδας του Ντάνι Πογιάτος.

20:45
Καλησπέρα φίλες και φίλοι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ, στο δεύτερο φετινό φιλικό της ομάδας του Ντάνι Πογιάτος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
Θυμηθείτε εδώ τις 11άδες των δύο σημερινών αντιπάλων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Χριστογεώργος, Βέλεθ, Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάνης, Σαμαράς, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης, Λαζαρίδης, Αθανασακόπουλος, Σ. Τζαβίδας και Αλεξανδρόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Σωτηρίου, Διαμαντής, Βαφέας, Γιαννούλης, Μαρινάκης, Στάικος, Μίγγος, Νοικοκυράκης, Γρίβας και Γκαργκαλατζίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γεώργιος Τζοβάρας από τον Σύνδεσμο Φθιώτιδας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
Υπενθυμίζεται ότι το σημερινή αναμέτρηση, όπως κι όλα τα φετινά εντός έδρας ματς του «τριφυλλιού» μπορείτε να τα δείτε από το «Παναθηναϊκός TV»! by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
Ενώ στο ΟΑΚΑ βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος! by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
Οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων παίρνουν τις θέσεις τους στους πάγκους... by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
Ενώ τώρα κάνουν την εμφάνισή τους και οι βασικοί του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Για να τους ακολουθήσουν εκείνοι του Παναθηναϊκού, υπό τη συνοδεία του ύμνου της ομάδας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
2' Σέντρα του Αγιούμπ από δεξιά, αλλά ο Σαβιέρ δεν μπόρεσε να κοντρολάρει και να σουτάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
4' Βαθιά μπαλιά του Μαυρομμάτη, που βρίσκει τον Σερπέζη, αλλά αυτός υπό την πίεση του Γουές ανοίγει το κοντρόλ και ο Γουάλεϊ μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
10' Μακρινό, συρτό, σουτ του Μαυρομμάτη, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
13' Φάουλ του Σακόρ στον Μακέντα, σε πολύ καλό σημείο, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
14' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μακέντα, περνάει άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
57%-43% η κατοχή της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
18' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πλευρά τώρα, κι αυτό χωρίς αποτέλεσμα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
21' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Βαζ να έχει χώρο αλλά να σουτάρει αδύναμα μέσα από την περιοχή και τον Διούδη να μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Γιάννης Αλαφούζος και Μιχάλης Μπούσης βλέπουν το ματς από τα επίσημα του γηπέδου... Εικόνα live21964648/9535.jpg by www.sport-fm.gr
21:23
24' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
26' Πολύ ωραία προσποίηση και προσπάθεια του Αγιούμπ να γυρίσει τη μπάλα αριστερά από την μικρή περιοχή, αλλά κόβεται... by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
29' Η πιο μεγάλη ευκαιρία στο ματς, ως τωρα, με τον Φιγκεϊρέδο να κλέβει και να μπαίνει στην περιοχή αλλά το πλασέ του υπό την πίεση του Σένκεφελντ να καταλήγει ελάχιστα δίπλα από την αριστερή γωνία του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
33' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, από μαρκάρισμα του Αγιούμπ στον Φιγκεϊρέδο... by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
34' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Ναμπί, η μπάλα βρίσκει στο τείχος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
35' Ξαφνικό και δυνατό σουτ του Σακόρ, αναγκάζει τον Διούδη να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ με το ένα χέρι, σε μια ακόμα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
35' Σουτ του Φιγκεϊρέδο στην εξέλιξη της φάσης, μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
39' Φάουλ σαν... κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
40' Εκτέλεση του φάουλ από τον Αγιούμπ, παίρνει την κεφαλιά ο Μαυρομμάτης, αλλά είναι άστοχη... by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
41' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να «κατεβάζει» και να τελειώνει με πολύ ωραίο σουτ με το αριστερό, από το υπέροχο γύρισμα του Σαβιέρ στο δεύτερο δοκάρι, δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους... by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
45' Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του ΟΦΗ με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
Τέσσερις αλλαγές θα κάνει ο ΟΦΗ. Μαρινάκης, Στάικος, Γιαννούλης και Νοικοκυράκης, αντί των Σαρδινέρο, Σακόρ, Κοροβέση και Ναμπί αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
Τέσσερις αλλαγές και για τον Παναθηναϊκό. Μέσα οι Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Σαμαράς και Βέλεθ, στις θέσεις των Αϊτόρ, Σερπέζη, Καραγιάννη και Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
22:07
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
52' Μπαλιά του Στάικου για τον Βαζ, που μπαίνει στην μικρή περιοχή από τα αριστερά, αλλά ο Σαμαράς βάζει την κόντρα και ο Διούδης μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
Ο Μακέντα έχει μόλις ανοίξει το σκορ και το πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του... Εικόνα live21964648/1774.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
56' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τη σέντρα-σουτ του Βαζ από θέση μέσα αριστερά και τον Φιγκεϊρέδο να προσπαθεί να μπει στην πορεία της μπάλας, αλλά να μην τα καταφέρνει... by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
60' Μαζεμένες αλλαγές για τον ΠΑΟ. Ξενόπουλος αντί Διούδη, Τζαβίδας αντί Αγιούμπ, Ιωαννίδης αντί Μακέντα, Εμμανουηλίδης αντί Σαβιέρ, Αλεξανδρόπουλος αντί Κουρμπέλη και Λαζαρίδης αντί Ζαγαρίτη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
62' «Γέμισμα» του Μαρινάκη από τα δεξιά, η κεφαλιά του Φιγκεϊρέδο περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
65' Λάθος γύρισμα του Μαρινάκη, σουτ του Χατζηγιοβάνη «με την μία», πέφτει και μπλοκάρει τη μπάλα ο Γουάλεϊ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
67' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλό σημείο, λίγο έξω από την περιοχή του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
68' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Χατζηγιοβάνη, είναι συρτό και αδύναμο, δεν προβληματίζει τον Γουάλεϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:29
69' Έξι αλλαγές ο ΟΦΗ. Σωτηρίου αντί Γουάλεϊ, Βαφέας αντί Βούρου, Διαμαντής αντί Σουρνάκη, Γρίβας αντί Βαζ, Γκαργκαλατζίδης αντί Φιγκεϊρέδο και Μίγγος αντί Γουές. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
70' Διακοπή για να δροσιστούν ξανά οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
22:40
79' Κίτρινη κάρτα στον Στάικο, για φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
81' Γέμισμα του Λαζαρίδη από τα αριστερά, στο πρώτο δοκάρι για τον Μπουζούκη, κόβει ο Μίγγος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
87' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
88' Εκτέλεση του φάουλ, περνάει ανεκμετάλλευτο... by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
89' Κορνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, αποκρούει ο Εμμανουηλίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
90' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
90'+1' Σέντρα του Γιαννούλη από τα δεξιά, διώχνει ο Βέλεθ σε κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
90'+1' Εκτέλεση και σέντρα του Στάικου από αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
90'+2' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί του ΟΦΗ, με το γκολ του Μακέντα στο 41'. by Σπύρος Σιαμπλής