Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

20:03
Καλησπέρα φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναθηναϊκό, για την πρώτη αγωνιστική της Super League 1, στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Η ομάδα της Πελοποννήσου έχει και φέτος τον Μίλαν Ράσταβατς στον πάγκο της, στοχεύοντας προφανώς σε μια θέση στην εξάδα της βαθμολογίας... by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Από την άλλη πλευρά, το «τριφύλλι» αρχίζει μια νέα προσπάθεια, με τον Ντάνι Πογιάτος να κάνει ντεμπούτο στην τεχνική ηγεσία διαδεχόμενος τον Γιώργο Δώνη και αρκετά καινούργια πρόσωπα, θέλοντας επίσης να τερματίσει όσο το δυνατόν ψηλότερα στο νέο πρωτάθλημα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Στο βασικό σχήμα του Αστέρας Τρίπολης ξεκινούν οι: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Άλβαρεθ, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Μπελόκ, Μουνάφο, Αλί Μπαμπά, Κρέσπι, Ριέρα και Μπαράλες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Τσίφτσης, Αντζουλας, Τασουλής, Ρούμπεν Γκαρσία, Μπ. Φερνάντεθ, Βαλιέντε, Τιλικα, Ορόσκο και Τζήμας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Αϊτόρ, Αθανασακόπουλος, Καραγιάννης, Ζαγαρίτης, Αλεξανδρόπουλος και Τζαβίδας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος από τoν Σύνδεσμο Δωδεκανήου ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Παπαπέτρου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
Κόσμος δεν υπάρχει στο γήπεδο, ωστόσο, πριν την αναχώρηση της αποστολής του Παναθηναϊκού από το ξενοδοχείο, οπαδοί των «πράσινων» βρέθηκαν έξω απ' αυτό για να... ντοπάρουν την αγαπημένη τους ομάδα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
Αναφορικά με την προϊστορία, τον περασμένο Φεβρουάριο ο αγώνας στην Τρίπολη έληξε ισόπαλος, με τον Παναθηναϊκό να φεύγει με δεύτερη ισοπαλία στη σειρά, αλλά τρίτη φορά χωρίς νίκη απέναντι στον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Οι Αρκάδες έχουν κάνει μόλις τρεις νίκες επί του σημερινού τους αντιπάλου, στο πρώτο παιχνίδι στην ιστορία τους το 2007, το 2014 και το 2017, όλες στην έδρα τους! by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
Αξιοσημείωτο πως, στα τελευταία επτά μεταξύ τους ματς για το πρωτάθλημα, η κάθε μια ομάδα δεν έχει πετύχει πάνω από ένα γκολ! Αμέσως πριν, βέβαια, ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει με... 5-0 στην Τρίπολη, το Φεβρουάριο του 2017. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
Δείτε τους παίκτες τους Παναθηναϊκού ενώ... ζεσταίνονται. Εικόνα live21964764/6424.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
Αναφορικά με τα μεταγραφικά, τώρα, ο Παναθηναϊκός κινείται για την απόκτηση του Αντονίτο, που είναι ψηλά στην λίστα του Τσάβι Ρόκα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, ξεχωριστά φυσικά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο κι ακολουθούν οι διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες για τις 11άδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Αλί Μπαμπά να βγαίνει απέναντι στον Διούδη, από γύρισμα του Κρέσπι από δεξιά, να τον πλασάρει αλλά τον Διούδη να βάζει το πόδι του και τον Βέλεθ να διώχνει πάνω στη γραμμή! by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
9' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Ριέρα που «άδειασε» τον Πούγγουρα έξω από την περιοχή, να αναγκάζει τον Διούδη να... απογειωθεί για να διώξει με γροθιές! by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
14' Εκτέλεση του Ριέρα από τα δεξιά, διώχνει με κεφαλιά ο Πούγγουρας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
15' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Καρλίτος να καταλήγει ωστόσο στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου... by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
18' Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, όμως η κεφαλιά του Καρλίτος στο δεύτερο δοκάρι από το γέμισμα του Σαβιέρ από δεξιά είναι αδύναμη, «σκαστή», και δεν προβληματίζει τον Παπαδόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
20' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
21' Φάουλ για τον ΠΑΟ σαν... κοντινό κόρνερ, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
22' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, από την εκτέλεση του Αγιούμπ, το διώξιμο και την κόντρα στο πρόσωπο του Μακέντα, με τη μπάλα να περνάει κόρνερ, αφού ο Βέλεθ δεν μπόρεσε να σκοράρει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
Καλύτερη εκκίνηση για τον Αστέρα, που χάρη στην πίεση και τα εύκολα λάθη του αντιπάλου του είχε τις ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο 15λεπτο, ο Παναθηναϊκός βελτίωσε κάπως την εικόνα του, «μικραίνοντας» τις αποστάσεις των γραμμών του και απειλώντας στα πέντε τελευταία λεπτά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
25' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
26' Φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρλίτος, η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου που την βρίσκει στην επαναφορά και ο επερχόμενος Άλβαρεθ διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
27' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες, για σκληρό φάουλ στον Ριέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
29' Διπλή πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ! Αρχικά ο Σαβιέρ με κεφαλιά δεν μπορεί να νικήσει τον Παπαδόπουλο, που αποκρούει εντυπωσιακά, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Καρλίτος -που την ξεκίνησε, κιόλας- σουτάρει πάνω στον Πασαλίδη, που είναι τοποθετημένος στη γραμμή κι αποκρούει... by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
Ο Καρλίτος ετοιμάζεται να σουτάρει πριν το δοκάρι του στερήσει το 0-1... Εικόνα live21964764/29740.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
35' Βολ πλανέ του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, είναι αδύναμο και η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
41' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Καρλίτος απέναντι στον Πασαλίδη, που πατάει περιοχή, αλλά τελευταία στιγμή πασάρει στον Μακέντα αντί να σουτάρει και χάνεται η ευκαιρία... by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
42' Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
44' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες, που προσπάθησε να σκοράρει με το χέρι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε κατακόρυφα στο δεύτερο κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου, διάστημα στο οποίο είχε τα... πάντα εκτός από το γκολ! Με τον Καρλίτος να δημιουργεί πολλά «θέματα» στην αντίπαλη άμυνα, ενώ είχε και δοκάρι σε απευθείας φάουλ, θα μπορούσε να είχε προηγηθεί, απέναντι σε έναν Αστέρα που δεν μπόρεσε να διατηρήσει την... ορμή του και περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
48' Διακοπή στο ματς, για να εξεταστεί η φάση του Καρλίτος, που ζητάει πέναλτι για κλωτσιά του Κώτσιρα από πίσω... by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά, αφού δεν καταλογίζεται παράβαση ούτε και από το VAR, μετά τον Σιδηρόπουλο, παρότι φαίνεται να υπάρχει όντως επαφή των δύο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
54' Αντεπίθεση του Αστέρα, από την ωραία μπαλιά του Μουνάφο στον Κρέσπι, το πλασέ του οποίου στην κίνηση από θέση μέσα δεξιά περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
56' Αλλαγές για τον Αστέρα. Αλί Μπαμπά και Μπέλοκ έξω, Τιλίκα και Βαλιέντε μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη να αντικαθιστά τον Σερπέζη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
66' Επικίνδυνη σέντρα του Τιλίκα από αριστερά, προλαβαίνει και διώχνει ο Πούγγουρας με κεφαλιά προ του Μπαράλες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
68' Ατομική ενέργεια του Καρλίτος, που πασάρει στον Σαβιέρ, αλλά το τελείωμά του είναι κακό... by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
70' Αλεξανδρόπουλος αντί του Κουρμπέλη, η επόμενη αλλαγή του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
71' Και ο Χατζηγιοβάνης στη θέση του Σαβιέρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
72' Ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντικαθιστά τον Μουνάφο και ο Τασουλής τον τραυματία Άλβαρεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
73' Γκολ! 1-0 ο Αστέρας Τρίπολης, με τον Ριέρα να φεύγει στην κόντρα, να «αδειάζει» διαδοχικά Μαυρομμάτη και Πούγγουρα και με άπιαστο σουτ με το αριστερό στη γωνία του Διούδη να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
Σαφώς πιο υποτονική η εικόνα αμφότερων των ομάδων στην επανάληψη, με τον Αστέρα να είναι ένα «κλικ» πιο κινητικός και τον Παναθηναϊκό να πληρώνει το ότι η άμυνά του ήταν πολύ ψηλά στη φάση όπου ο Ριέρα έκανε το 1-0, ενώ στο ξεκίνημα της οι αντίπαλοί του δεν τον μάρκαραν... by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
77' Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
80' Σέντρα του Μαυρομμάτη από αριστερά, η κεφαλιά του Χατζηγιοβάνη στο δεύτερο δοκάρι δεν είναι καλή... by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
83' «Απαντάει» στα δοκάρια ο Αστέρας, με το δυνατό σουτ του Τασουλή από θέση έξω αριστερά! by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
85' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα και κόκκινη στον Ράσταβατς. αμφότερες για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
86' Μαυρομμάτης έξω, Ζαγαρίτης μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
88' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα για σκληρό φάουλ στον Μπαράλες. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με το σουτ του Μπαράλες να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
90'+3' Ο Ρούμπεν Γκαρσία αντικαθιστά τον Κρέσπι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
90'+6' Ληξη της αναμέτρησης, Νικητής ο Αστέρας Τρίπολης με 1-0 επί του Παναθηναϊκού, χάρη στο γκολ του Ριέρα στο 73'... by Σπύρος Σιαμπλής