Σπορ FM LIVE EventsΠΑΟΚ-Μπενφίκα

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Μπενφίκα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, στην Τούμπα. by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΟΚ (3-4-2-1): Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Κρέσπο, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Τζόλης, Πέλκας, Άκπομ by Κώστας Μιαούλης
MΠΕΝΦΙΚΑ(4-3-3):Βλαχοδήμος, Αντρέ Αλμέιδα, Ρούμπεν Ντίας, Βερτόνχεν, Γκριμάλντο, Βάιγλ, Τααράμπτ, Έβερτον, Πεδρίνιο, Πίτσι, Σεφέροβιτς by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Σφιντέρσκι, Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Εσίτι, Νινούα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Μπενφίκα: Λέιτε, Ζιλμπέρτο, Γκάμπριελ, Νούνες Ριμπέιρο, Βαλντσμιντ, Ράφα Σίλβα, Κάρλος Βινίσιους by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
1' Στα 40'' ο Πέλκας κάνει σκληρό τάκλιν στον Φερτόνχεν και βλέπει κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
4' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ: Έξοχη πάσα του Σβααμπ στον Τζόλη που σεντράρει από αριστερά, δεν μπορούν Άκπομ και Πέλκας να προλάβουν την μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
8' Ο Σεφέροβιτς το σουτ με το δεξί, η μπάλα έξω από την εστία του ΠΑΟΚ. Πρώτη τελική για την Μπενφίκα. by Κώστας Μιαούλης
10' Έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο που έχει δώσει τώρα χώρο στην Μπενφίκα. by Κώστας Μιαούλης
13' Φάουλ του Πεντρίνιο στον Βαρέλα, που σταματά την προσπάθεια των "Αετών" by Κώστας Μιαούλης
14' Σε θέση οφσάιντ ο Πέλκας by Κώστας Μιαούλης
15΄Φάουλ ο Ρούμπεν Ντίας στον Σβααμπ by Κώστας Μιαούλης
16' Κεφαλιά του Μιχαηλίδη, στην εκτέλεση του Αυστριακού, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
20' Σουτ του Έβερτον, ο Καντουρί κοντράρει η μπάλα κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21' Νέο κόρνερ για τους Λουζιτανούς by Κώστας Μιαούλης
23΄Γύρισμα του Σεφέροβιτς, ο Βαρέλα σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
26' Δυνατό σουτ του Τααράμπτ, ο Ζίβκοβιτς με γροθιές απομακρύνει το σουτ του Μαροκινού. by Κώστας Μιαούλης
27' Δυνατό μαρκάρισμα του Βαρέλα στον Πεντρίνιο. by Κώστας Μιαούλης
27' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα: Ο Έβερτον τη σέντρα, ο Σεφέροβιτς την κεφαλιά από πολύ καλή θέση άουτ αφού έρχεται στην πλάτη της άμυνας, ολομόναχος. by Κώστας Μιαούλης
29' Κίτρινη στον Βαρέλα σε σουτ του Τααράμπτ σε καλή θέση για τους Πορτογάλους. by Κώστας Μιαούλης
29' ΔΟΚΑΡΙ για την Μπενφίκα, στην εκτέλεση φάουλ του Πίζι, η μπάλα κόρνερ στη συνέχεια. by Κώστας Μιαούλης
33' Σέντρα του Βάιγκλ, κεφαλιά του Σεφέροβιτς άουτ. by Κώστας Μιαούλης
34' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, κερδίζει ο Πέλκας by Κώστας Μιαούλης
35' Η Μπενφίκα βγαίνει στην κόντρα, ο Έβερτον αλλάζει για τον Πίζι, που σουτάρει άσχημα από πλάγια δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
36' Κόρνερ ο Γιαννούλης by Κώστας Μιαούλης
42' Σουτ του Πεντρίνιο από μακριά, δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ του Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
44΄ Κίτρινη για τον Αντρέ Αλμέιδα. by Κώστας Μιαούλης
45' Κίτρινη ο Μιχαηλίδης by Κώστας Μιαούλης
45+1' Δύο λεπτά επιπλέον by Κώστας Μιαούλης
45+2' ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ. Ισόπαλος πάει στα αποδυτήρια ο ΠΑΟΚ 0-0 με την Μπενφίκα που μετά το 25' είχε φάσεις και δοκάρι με φάουλ του Πίτσι. by Κώστας Μιαούλης
Οι δύο αντίπαλοι επιστρέφουν για την επανάληψη. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους, χωρίς αλλαγές. by Κώστας Μιαούλης
49' Λάθος απόκρουση του Ζίβκοβιτς η μπάλα πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
50' Γύρισμα του Τζόλη για τον Πέλκα από αριστερά, προλαβαίνει ο Γκριμάλντο σε πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
52' Φάουλ κερδίζει ο Άκπομ από τον Φερτόνχεν. by Κώστας Μιαούλης
53' Με γροθιές ο Βλαχοδήμος στο φάουλ του Σβααμπ. by Κώστας Μιαούλης
54' Ίνγκασον το σουτ άουτ, μετά από διαδοχικά σουτ των παικτών του Δικεφάλου του Βορρά. by Κώστας Μιαούλης
57' Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς στο τετ-α-τετ με τον Πεντρίνιο! by Κώστας Μιαούλης
63' ΓΚΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ! by Κώστας Μιαούλης
Ο ΠΑΟΚ χτυπά με τον Γιαννούλη, που έκανε τη διαγώνια κίνηση, πέρασε κάθετα στον Ακπομ, που γυρίζει και ο Ρούμπεν Ντίας σημειώνει αυτογκόλ. by Κώστας Μιαούλης
65' Νούνες αντί Πεντρίνιο by Κώστας Μιαούλης
66΄ Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς ντεμπουτάρει στη θέση του Πέλκα. by Κώστας Μιαούλης
68' Γύρισμα του Ζίβκοβιτς στην αγκαλιά του Βλαχοδήμου. by Κώστας Μιαούλης
69' Σουτ του Τζόλη άουτ. Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Άκπομ by Κώστας Μιαούλης
70' Σφιντέρσκι αντί Άκπομ by Κώστας Μιαούλης
70' Σέντρα του Νούνες, ο Ίνγκασον σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
72΄Βινίσιους αντί Σεφέροβιτς. by Κώστας Μιαούλης
73' Κόρνερ για την Μπενφίκα. by Κώστας Μιαούλης
ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
75' Ο ΠΑΟΚ πλέον 2-0 και πολύ κοντά σε τεράστια πρόκριση. ο Γιαννούλης και πάλι σε έηνα σόλο από αριστερά και ο Ζίβκοβιτς εκτελεί από δεξιά με το αριστερό την παλιά του ομάδα, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων. by Κώστας Μιαούλης
79' Ο Τζόλης έκανε το σόλο από αριστερά που τελείωσε με ένα σουτ στην εξωτερική πλευρά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
80' Εσίτι αντί Τζόλη by Κώστας Μιαούλης
80' Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς σε κοντινό σουτ του Γκριμάλντο. by Κώστας Μιαούλης
90+2 Γέμιστα από τα αριστερά για την Μπενφίκα. Απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ και τελικα η μπάλα καταλήγει στον Ζίβκοβιτς. by www.sport-fm.gr
90+4 ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα. Ο Ράφα Σίλβα με κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή μειώνει σε 2-1 by www.sport-fm.gr