Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

19:50
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 2η αγωνιστική της Super League. Για τους νταμπλούχους, ωστόσο είναι το πρώτο ματς, μιας και το προηγούμενο Σάββατο, έπαιξε τελικό Κυπέλλου. by Κώστας Μιαούλης
19:53
Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ραφίνια, Χολέμπας, Μπα, Σεμέδο, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ρατζέλοβιτς, Ελ Αραμπί. by Κώστας Μιαούλης
20:16
Αστέρας: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Τιλίκα, Μπαράλες, Μουνάφο, Σουάρες, Ριέρα, Κώτσιρας, Αλί Μπαμπά. by Κώστας Μιαούλης
20:18
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Κρίστινσον, Φορτούνης, Καφού, Χασάν, Μπρούνο, Μασούρας, Κάιπερς, Παπαδόπουλος Σισέ. by Κώστας Μιαούλης
20:20
Στον πάγκο του Αστέρα: Τσιφτσής, Κανάλες, Φερνάντες, Κρέσπι, Μπελόκο, Ιγκλέσιας, Πέπε, Τζίμας και Σαντόνια. by Κώστας Μιαούλης
20:23
Σε 4-3-3 ο Ολυμπιακός με τους Ραφίνια, Εμβιλά και Χολέμπας να κάνουν την πρώτη επίσημη εμφάνιση τους. Από την άλλη μεριά σε 4-4-1-1 οι Αρκάδες. by Κώστας Μιαούλης
20:29
Ο Αρτινός Κουτσιαύτης διευθύνει, ο Κουμπαράκης Κυκλάδων στο VAR by Κώστας Μιαούλης
20:30
1' Σέντρα αγώνα. by Κώστας Μιαούλης
20:32
2' Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Μουνάφο. by Κώστας Μιαούλης
20:36
6' Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
20:39
9' Φάουλ ο Ρατζελοβιτς στον Τασουλή by Κώστας Μιαούλης
20:42
12' Ο Αστέρας πρεσάρει και κλείνει σωστά τους χώρους ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
20:44
14' Ο Καμαρά βρίσκει χώρο από αριστερά, σουτάρε πάνω στον Παπαδόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
20:45
15' Σέντρα του Ραφίνια, κεφαλιά του Καμαρά πολύ άουτ by Κώστας Μιαούλης
20:46
16' Πεσμένος με χτύπημα στο πρόσωπο από τον Μπαράλες ο Σεμέδο. Σηκώθηκε και συνεχίζει. by Κώστας Μιαούλης
20:52
22' ΕΥΚΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ: Ο Καμαρά κλέβει ο Ελ Αραμπί μοιράζει ωραία δεξιά του στον Ρατζέλοβιτς που θα νικηθεί στο τετ-α-τετ από τον Παπαδόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
20:55
25' Cooling break by Κώστας Μιαούλης
20:57
26' Φάουλ του Σεμέδο στον Μπαράλες. by Κώστας Μιαούλης
20:58
28' Ο Καμαρά εκπληκτική πάσα στον Αραμπί, που καθυστέρησε όμως, γύρισε στον Ρατζέλοβιτς, το σουτ του τελευταίου κόντραρε. by Κώστας Μιαούλης
21:02
32΄Σουτ του Εμβιλά λίγο έξω από την περιοχή άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:03
33' Φάουλ του Χολέμπας στον Τιλίκα. by Κώστας Μιαούλης
21:04
34' Κεφαλιά του Μπαράλες πολύ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:05
36΄Κόρνερ για τον Αστέρα. by Κώστας Μιαούλης
21:07
36' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Αλί Μπαμπά την κεφαλιά από το κόρνερ, ο Τζολάκης σε δύο χρόνους. by Κώστας Μιαούλης
21:07
37' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:09
39' Ο Τζολάκης μαζεύει τη σέντρα από δεξιά μπροστά από τον Μπαράλες, με γρήγορη έξοδο. by Κώστας Μιαούλης
21:13
43' Ωραία σέντρα του Μουνάφο, ο Μπαράλες δεν προλαβαίνει, ο Ραφίνια κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:16
45' Δύο λεπτά επιπλέον by Κώστας Μιαούλης
21:16
45+1' Ο Ελ Αραμπί σκοράρει, αλλά είναι εκτεθειμένος! by Κώστας Μιαούλης
21:19
45+2' Τέλος ημιχρόνου. Στο 0-0 το αποτέλεσμα με καλύτερη στιγμή το τετ-α-τετ του Ρατζέλοβιτς στο 22' και την κεφαλιά του Αλί Μπαμπά στο 36'. by Κώστας Μιαούλης
21:32
46' Φορτούνης αντί Εμβιλά και Μασούρας αντί Ρατζέλοβιτς διπλή αλλαγή στην εκκίνηση του β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
21:32
46' Σέντρα επανάληψης by Κώστας Μιαούλης
21:32
46' Αναγκαστική αλλαγή Καστάνο αντί Σουάρες by Κώστας Μιαούλης
21:33
Ο Μασούρας αριστερά, Βαλμπουενά δεξιά by Κώστας Μιαούλης
21:33
46' Σουτ του Ραφίνια, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος μετά την πάσα του Μασούρα. by Κώστας Μιαούλης
21:34
Σε 4-2-3-1 πλέον οι "ερυθρόλευκοι" by Κώστας Μιαούλης
21:36
49' Σουτ του Μουνάφο, κοντράρει και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:36
50' Κίτρινη ο Μουνάφο για φάουλ στον Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
21:39
53' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:41
54' Ο Ελ Αραμπί (ίσως και εκτεθειμένος) πάει να πιάσει με τη μία το σουτ στο γέμισμα του Μπουχαλάκη, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
21:43
56' Σίτο αντί Αλί Μπαμπά by Κώστας Μιαούλης
21:45
58' Σουτ του Μασούρα από το όριο της περιοχής, μπλόκαρε σε καλή θέση ο Παπαδόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
21:46
60' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Φορτούνης. Εξαιρετικό γκολ! by Κώστας Μιαούλης
21:47
Ο Ραφίνια βρίσκει τον Φορτούνη λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Φορτούνης πατώντας σε αυτήν σουτ με το αριστερό, για να νικήσει τον Παπαδόπουλο για ν' ανοίξει το σκορ. by Κώστας Μιαούλης
21:51
64' ΓΚΟΟΟΛ ο Μασούρας by Κώστας Μιαούλης
21:52
Ο Καμαρά παίρνει τις κόντρες και ο Μασούρας με αριστερό σουτ από την κορυφή της περιοχής γράφει το 2-0. Καθαρίζουν οι αλλαγές του Μαρτίνς. by Κώστας Μιαούλης
21:53
66' Σουτ του Σίτο, εύκολα ο Τζολάκης by Κώστας Μιαούλης
21:54
67' Χασάν αντί Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
21:55
68' Κρέσπι αντί Λέο Τιλίκα και Μπόρχα Φερνάντεθ αντί Ριέρα by Κώστας Μιαούλης
21:56
69' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Κώστας Μιαούλης
21:57
70' Cooling break by Κώστας Μιαούλης
21:58
72' Mπρούνο αντί Βαλμπουενά by Κώστας Μιαούλης
22:00
73' Ο Μπαράλες βλέπει την μπάλα να φτάνει στα πόδια του από λάθος απόκρουση του Μπα και αστοχεί από πολύ καλή θέση. by Κώστας Μιαούλης
22:02
75' Ο Κρέσπι χάνει την ευκαιρία να μειώσει με τον Κρέσπι που μένει όρθιος στην περιοχή, παρά το μαρκάρισμα του Χολέμπας, αλλά πάει πλάγια και ο Τζολάκης παραχωρεί με το σώμα το κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:04
77' Σουτ του Μουνάφο, βάζει κόντρα ο Μπα και διώχνει σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:04
77' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Σίτο, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:10
82' Ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Τασουλής πιάνει στον ύπνο τον Ραφίνια στην αναπήδηση της μπάλας μετά από σέντρα από δεξιά, αλλά η μπάλα από την κεφαλιά του βγαίνει έξω. by Κώστας Μιαούλης
22:11
83' Ιγκλέσιας αντί Μουνάφο by Κώστας Μιαούλης
22:12
85' Κίτρινη για τον Αστέρα, την είδε ο Βαλιέντε by Κώστας Μιαούλης
22:12
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Καφού αντί του Μπουχαλάκη. by Κώστας Μιαούλης
22:14
87' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν εκτέλεσε από κοντά και ο Παπαδόπουλος έδιωξε με διπλή προσπάθεια. by Κώστας Μιαούλης
22:15
88' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Ο Φορτούνης μοίρασε ωραία για τον Χασάν, που γύρισε από τα δεξιά και ο Μασούρας έσπρωξε την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία, αφού ο Παπαδόπουλος είχε βγει για να κλείσει τον Αιγύπτιο. by Κώστας Μιαούλης
22:17
90' Σουτ του Χολέμπας, έδιωξε ο Παπαδόπουλος by Κώστας Μιαούλης
22:17
90' Άστοχο σουτ του Καφού by Κώστας Μιαούλης
22:17
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
22:18
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία μπαλιά του Μασούρα για τον Φορτούνη, που νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο σε τετ-α-τετ by Κώστας Μιαούλης
22:21
Τέλος στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Αστέρας 3-0! Ο Φορτούνης, ο οποίος μπήκε στο δεύτερο μέρος, ήταν MVP των Πειραιωτών. Άνοιξε το σκορ στο 59’, ενώ δύο τέρματα σημείωσε ο Μασούρας (64’, 88’) που επίσης αγωνίστηκε ως αλλαγή. Οι δυο τους οδήγησαν τους «ερυθρόλευκους» σε ξεκίνημα με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα. Ντεμπούτο για Εμβιλά και Ραφίνια και come back για τον Χολέμπας by Κώστας Μιαούλης