17:57
17:58
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον ΟΦΗ για τη 2η αγωνιστική της Super League by www.sport-fm.gr
18:00
Η Λαμία στην πρώτη της υποχρέωση ηττήθηκε 3-1 από τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» by www.sport-fm.gr
18:01
Από την άλλη πλευρά, ο ΟΦΗ έμεινε στο 1-1 με τον Παναιτωλικό στο «Γεντί Κουλέ» ενώ μεσοβδόμαδα, υπέστη ήττα-αποκλεισμό από τον Απόλλωνα Λεμεσού με 1-0 στο Ηράκλειο. by www.sport-fm.gr
18:01
18:02
Λαμία: Επασί – Σκόνδρας, Αντέτζο, Βύντρα, Σαραμαντάς – Νιάσε, Μπεχαράνο – Βασιλόγιαννης, Βιγιάλμπα, Καραμάνος - Ρόμανιτς by www.sport-fm.gr
18:06
ΟΦΗ: Σωτηρίου – Ουές, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης – Σακόρ, Στάικος, Νέιρα, Ναμπί - Γκαργκαλατζίδης by www.sport-fm.gr
18:06
Ο Γιώργος Σίμος έχει επιλέξει σχηματισμό με πέντε αμυντικούς, έχοντας τέσσερις αμυντικούς./κεντρικούς χαφ (Στάικος, Σακόρ, Νέιρα, Ναμπί) by www.sport-fm.gr
18:07
18:08
Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας, Α' βοηθός: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Β' βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος, 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας by www.sport-fm.gr
18:12
18:14
Καθυστέρηση στο ματς, αφού υπάρχει ένα πρόβλημα με τη γραμμή στη μικρή περιοχή σε μία από τις δύο εστίες. by www.sport-fm.gr
18:18
18:21
Πάγκος Λαμίας: Θεοδωρόπουλος, Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Μπουλούλης, Χατζηστραβός, Παλαβαντσίλι, Κωστίκα, Μπάχανακ, Μπιανκόνι. by www.sport-fm.gr
18:21
18:22
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Βάτερμαν, Μαρινάκης, Σολίς, Βούρος, Μεγιάδο, Μίγγος, Νοικοκυράκης, Γρίβας, Σαρδινέρο by www.sport-fm.gr
18:26
18:27
18:30
18:30
18:33
18:37
16' Συνεχίζεται το παιχνίδι κέντρου και η μάχη για τη νίκη στον χώρο της μεσαίας γραμμής by www.sport-fm.gr
18:40
19' Ενέργεια του Ρόμανιτς από αριστερά, καταφέρνει ο Σωτηρίου να μπλοκάρει την μπάλα και να τελειώσει τη φάση by www.sport-fm.gr
18:42
21' Προσπάθεια του Καραμάνου από τα δεξιά, τελείωσε τη φάση με το αριστερό και ο Σωτηρίου μπλόκαρε χωρίς δυσκολία by www.sport-fm.gr
18:42
21' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Σέντρα του Σαραμαντά από τα αριστερά, προσπάθεια του Ρόμανιτς για προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:44
23' Ο Ρόμανιτς βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ και η μπάλα πέρασε άουτ από το πλασέ του. Ο Σέρβος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση. Μπορεί και να καλυπτόταν. by www.sport-fm.gr
18:44
18:46
18:52
30' Ακόμα μία λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ, αυτή τη φορά από τον δεύτερο βοηθό εις βάρος του ΟΦΗ. Εξαιρετικά άστοχη απόφαση του βοηθού,. by www.sport-fm.gr
18:57
35' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΑΠΌ ΤΟΝ ΒΥΝΤΡΑ! Γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Σκόνδρα, ο Βύντρα την κάλυπτε για να φτάσει στην αγκαλιά του Επασί, αλλά βρήκε τελικά στο πόδι του και κατέληξε στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
19:03
19:07
19:09
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να προηγείται 1-0 με το απίστευτο αυτογκόλ στο 35' από τον Βύντρα by www.sport-fm.gr
19:23
19:24
19:28
50' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Κακό κοντρόλ του γκολκίπερ του Σωτηρίου, ο Ρόμανιτς του έκλεψε την μπάλα, αλλά εκεί που γύρισε την μπάλα, έδωσε την ευκαιρία στους Κρητικούς να διώξουν by www.sport-fm.gr
19:31
19:33
55' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Ρόμανιτς από τα αριστερά έδωσε έτοιμο γκολ στον Βιγιάλμπα, αλλά αυτός έκανε το «τσαφ» και η μπάλα πέρασε άουτ by www.sport-fm.gr
19:40
60' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός οι Στάικος, Διαμάντης, Σακόρ, μέσα οι Σαρδινέρο, Σολίς, Μεγιάδο. by www.sport-fm.gr
19:42
19:45
19:49
19:50
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ ΚΑΙ 0-2! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΣΑΡΔΙΝΕΡΟ! Στη μοναδική του στιγμή στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ τελειώνει το ματς. Σέντρα του Κοροβέση, εντελώς μόνος ο Ισπανός που με κεφαλιά σε στυλ προπόνησης διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του by www.sport-fm.gr
20:15
Πέρα από το γκολ, αυτό που μένει είναι ότι χρειάστηκαν περίπου 6 λεπτά για να δοθεί το πέναλτι από τον Βρέσκα! by www.sport-fm.gr
20:17
20:19
90'+11' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Σουτ του Μπεχαράνο με το αριστερό μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:20
Λήξη του αγώνα. Ο ΟΦΗ παίρνει τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Λαμία, αν και στο τέλος αγχώθηκε πάρα πολύ. by www.sport-fm.gr