Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

18:15
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό, στο φιλικό που γίνεται στην Καλλιθέα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
Στο βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού ξεκινούν οι Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Μαυρομμάτης, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Αγιούμπ, Μπουζούκης, Αϊτόρ, Καρλίτος και Σαβιέρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:17
Ενώ την 11άδα του Λεβαδειακού απαρτίζουν οι Γκέκας, Βήχος, Τσάπρας, Συμελίδης, Κονέ, Μεχία, Νέλι, Κάκκο, Καραχάλιος και Λιάγκας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Βέλεθ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σερπέζης, Καραγιάννης, Αλεξανδρόπουλος, Χριστογεώργος και Τζαβίδας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:19
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Αγγελόπουλος, Πούλος, Τσιώλης, Καρκολίνο, Βαγγέλοφ, Τζιώρας, Καράμπας, Κυριαζής, Θεοχάρης, Γερακιος και Παναγιώτου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:20
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης από τον Σύνδεσμο Δράμας, με βοηθούς τους Άγγελο Κολλιάκο του Συνδέσμου Αθηνών και Τιμολέων Γεωργακόπουλο του Συνδέσμου Πειραιά, ενώ χρέη τέταρτου ρέφερι θα εκτελέσει ο Θεόδωρος Πουλιόπουλος επίσης από τον Πειραιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
«Είμαι έτοιμος ν' ανταποκριθώ στην πρόκληση, θεωρώ ότι μπορώ να βοηθήσω την ομάδα», δήλωσε μεταξύ άλλων ο Φώτης Ιωαννίδης στο Παναθηναϊκός TV, πριν την έναρξη του ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:24
Υπενθυμίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός θα έπαιζε κανονικά με τον Απόλλωνα Σμύρνης, για το πρωτάθλημα, αλλά υπήρξε αναβολή του εν λόγω αγώνα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:27
Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους οι αναπληρωματικοί του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:28
Ενώ έχουν πάρει θέση στο γήπεδο και οι αναπληρωματικοί του Λεβαδειακού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους ξεχωριστά στον αγωνιστικό χώρο... by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
Υπενθυμίζουμε ότι το παιχνίδι μεταδίδεται και από το «Παναθηναϊκός TV», που θα δείξει όλα τα φετινά εντός έδρας ματς του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Λεβαδειακό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
3' Φάουλ του Καραχάλιου στον Ζαγαρίτη, σε καλή θέση έξω από την περιοχή και αριστερά . by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
3' Εκτέλεση του φάουλ από τον Αγιούμπ, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει σε κόρνερ από την παρέμβαση του Μεχία. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
4' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, κατεβάζει τη μπάλα ο Καρλιτος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά απομακρύνει ο Καραχάλιος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
5' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, που βγήκε στην κόντρα ταχύτατα, με τον Μυτίδη να σουτάρει και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
7' Γύρισμα του Συμελίδη από θέση μέσα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
11' Καλή συνεργασία των Αγιούμπ, Καρλίτος και Σαβιέρ, που κάνει το γύρισμα από αριστερά, κόβεται, ενώ στην επαναφορά επιχειρεί να «σκάψει» την μπάλα από πλάγια θέση αλλά αυτή περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
Κεκλεισμένων των θυρών η αναμέτρηση, αλλά οι φίλοι του Παναθηναϊκού δεν... πτοούνται και βρήκαν τρόπο να δουν την αγαπημένη τους ομάδα! Εικόνα live21964823/60468.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
16' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
17' Εκτελείται το κόρνερ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
19' Ο Καραχάλιος βγάζει στην κόντρα τον Κάκκο, αλλά ο Ζαγαρίτης προλαβαίνει με σπριντ και παραχωρεί κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
20' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά με τον Βήχο, βγαίνει και μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
23' Cooling break. by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
27' Ατομική ενέργεια και γύρισμα του Σάντσες από δεξιά, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Γκέκα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
29' Σέντρα του Ζαγαρίτη από αριστερά, παρέμβαση του Μεχία και κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το οποίο ωστόσο περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
32' Διαγώνια μπαλιά του Μεχία προς τον Συμελίδη, κόρνερ για τον Λεβαδειακό από την απομάκρυνση του Ζαγαρίτη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
33' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά από τον Κονέ, κεφαλιά του Μεχία, η μπάλα περνάει αρκετά πλάγια κι ως εκ τούτου άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
39' Καλή φάση για τον Λεβαδειακό, με τον Νίλι να βγάζει την κάθετη για τον Συμελίδη, το σουτ του οποίου «με την μια» πέρασε ωστόσο αρκετά ψηλά από την εστία του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
41' Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Γκέκα να λέει «όχι» στο γύρισμα του Αϊτόρ από δεξιά για τον Καρλίτος, διώχνοντας με γροθιές! by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
45' Σέντρα του Σαβιέρ από αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά ο Γκέκας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Βέλεθ και Μακέντα θα είναι οι πρώτες αλλαγές του Παναθηναϊκού, που θα αντικαταστήσουν τους Μαυρομμάτη και Σαβιέρ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Θεοχάρης και Καρκολίνο εκείνες του Λεβαδειακού, αντί των Λιάγκα και Κάκκο αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
50' Σέντρα του Αϊτόρ από δεξιά, για τον Μακέντα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Γκέκας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
55' Γέμισμα του Αγιούμπ από τα αριστερά, ο Μπουζούκης κοντρολάρει και κάνει το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Καραχάλιο και απομακρύνεται για να καταλήξει πλάγιο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
55' Τζιώρας αντί Μυτίδη, η νέα αλλαγή των Βοιωτών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
57' Σέντρα του Σάντσες, ο Συμελίδης διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
58' Ο Αγιούμπ εκτελεί το κόρνερ από τη δεξιά πλευρά, με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τζιώρα στον Κουρμπέλη! by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Το ριπλέι δείχνει ότι υπάρχει όντως τράβηγμα της φανέλας του αρχηγού του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
59' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να στέλνει τη μπάλα στην δεξιά πλευρά και τον Γκέκα να πέφτει στην αριστερή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
63' Ο Αϊτόρ κατεβάζει τη μπάλα και μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αλλά ο Τζιώρας με τάκλιν τον κόβει τελευταία στιγμή πριν κάνει το γύρισμα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
65' Τσιώλης και Παναγιώτου αντί των Νίλι και Κονε. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
67' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟ. Χατζηγιοβάνης και Σερπέζης μπαίνουν αντί των Μπουζούκη και Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
68' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
Ο Μακέντα ενώ ετοιμάζεται να παραβιάσει την εστία του Γκέκα... Εικόνα live21964823/100864.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
73' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ από την εκτέλεση του Μεχία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
76' Μεχία και Συμελίδης εκτός, Καραμπάς και Βαγγέλοφ εντός. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
79' Ωραία ατομική ενέργεια του Καρλίτος που μπήκε στην περιοχή από την αριστερή πλευρά, έπεσε, με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
83' Σουτ του Τζιώρα, που δεν βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε και αυτή καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
83' Τσάπρας, Καραχάλιος και Βήχος έξω, Γεράκιος, Πούλος και Κυριαζής μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
86' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να βγάζει στον Καρλίτος, εκείνον να γεμίζει για τον Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι, που δεν μπορεί ωστόσο να βάλει την προβολή, με τον Γκέκα να βρίσκει τη μπάλα ελάχιστα, απομακρύνοντας σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
87' Καραγιάννης αντί του Ζαγαρίτη και Αλεξανδρόπουλος αντί του Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
90' Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
90'+1' Πολύ ωραία σέντρα του Χατζηγιοβάνη αλλά ούτε ο Καρλίτος, ούτε ο Μακέντα μπόρεσαν να κάνουν την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής! by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
90'+3' Λήξη της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τον Λεβαδειακό με 1-0, χάρη σε πέναλτι του Μακέντα στο 59'. by Σπύρος Σιαμπλής