Σπορ FM LIVE EventsΟλυμπιακός-Παναιτωλικός

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης", στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League. by Κώστας Μιαούλης
Με πολλές αλλαγές συγκριτικά με το ματς απέναντι στην Ομόνοια, την περασμένη Τετάρτη και σχήμα 4-4-2 με τον Κάιπερς παρτενέρ του Ελ Αραμπί στην επίθεση θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός. by Κώστας Μιαούλης
Ολυμπιακός (4-4-2): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ελ Αραμπί, Κάιπερς by Κώστας Μιαούλης
Δόθηκε στην αρχή στο γράφημα ο Ραφίνια, αλλά δεξί μπακ ξεκινά ο Μπρούνο. by Κώστας Μιαούλης
Η διορθωμένη σύνθεση: Ολυμπιακός (4-4-2): Σα, Μπρούνο, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ελ Αραμπί, Κάιπερς by Κώστας Μιαούλης
Παναιτωλικός (3-5-2): Κνετ, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Τζανακάκης, Λιάβας, Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Μάζουρεκ, Ντίας, Ματσόλα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Καφού, Χασάν, Μπρούνο. Λοβέρα, Μπα, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Μελίσσας, Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντουάρτε, Αλβάρες, Βέργος, Μεντίνα, Μεντόσα, Μαλής by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
2' Μπρούνο και Ρατζέλοβιτς στον πρώτο συνδυασμό από δεξιά, ο Σέρβος ανοίγει την μπάλα κι αυτή βγαίνει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
4' Μπαλιά του Σεμέδο για τον Κάιπερς; βγαίνει ο Κνετ και μαζεύει. by Κώστας Μιαούλης
7' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Η φάση σταματά μετά το διώξιμο, για οφσάιντ στον Μασούρα. by Κώστας Μιαούλης
12' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό: Ο Ρατζέλοβιτς αποφεύγει δύο παίκτες, πατάει περιοχή από δεξιά και τελειώνει με το αριστερό τη φάση, στην εξωτερική μεριά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
14' Μεγάλη επέμβαση ο Σα στο τετ-α-τετ με τον Μάζουρεκ, μετά την εκπληκτική προσπάθεια του Ματσόλα! Με το ένα χέρι ο Σα σταματά τον Αργεντινό από κοντινή απόσταση! by Κώστας Μιαούλης
18' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, έδιωξε ο Κάιπερς. by Κώστας Μιαούλης
21' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
22' Γυριστό του Εμβιλά άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
24' Φάουλ του Βάντερσον στον Ρατζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
25' Κίτρινη ο Ματσόλα για επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Μπρούνο. by Κώστας Μιαούλης
30' Αλλάζει τον σχηματισμό σε 4-2-3-1 ο Μαρτίνς. by Κώστας Μιαούλης
32' Φάουλ για τράβηγμα και κίτρινη κάρτα ο Σισέ. by Κώστας Μιαούλης
33' Εκτέλεση του Μάζουρεκ, βγήκε ο Σα και μάζεψε. by Κώστας Μιαούλης
35' Σουτ του Σεμέδο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
37' Ο Μάζουρεκ κάνει φάουλ στον Χολέμπας, ένα μέτρο έξω από την περιοχή. by Κώστας Μιαούλης
39' Σημαντικό κλέψιμο του Μπρούνο στον Ντίας, πριν βγει απέναντι από τον Σα. by Κώστας Μιαούλης
40' Ο Ελ Αραμπί κλέβει από τον Ντίας (με φάουλ), σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, το σουτ του Μασούρα από πλάγια θέση στην εξωτερική μεριά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
43' Φοβερή επέμβαση του Κνετ, σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε σέντρα του Μασούρα από δεξιά και κόρνερ. Η καλύτερη φάση στο ματς για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
44' Σουτ του Χολέμπας μετά το κόρνερ, λίγο έξω από την περιοχή, μόλις άουτ η μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
45+1' ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 0-0. Δύο εξαιρετικές επεμβάσεις, μία του Σα στο 14' στον Μάζουρεκ και μία του Κνετ στον Ελ Αραμπί στο 43' σφράγισαν το πρώτο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β΄ μέρους by Κώστας Μιαούλης
46΄ Βαλμπουενά αντί Κάιπερς by Κώστας Μιαούλης
47' Κόρνερ μετά τη σέντρα του Μπρούνο by Κώστας Μιαούλης
48' Σέντρα του Βαλμπουενά, δεν προλαβαίνει ο Ελ Αραμπί, η μπάλα έξω. by Κώστας Μιαούλης
48' ΓΚΟΟΟΛ ο Ελ Αραμπί που ανοίγει λογαριασμό και στο πρωτάθλημα. Ασίστ ο Ρατζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
Εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας στο δεξί άκρο, για τον Ρατζέλοβιτς από τον Βαλμπουενά, ο Σέρβος γυρίζει την μπάλα και ο Ελ Αραμπί από κοντά το 1-0. by Κώστας Μιαούλης
49' Σουτ του Ματσόλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
52' Ο Ελ Αραμπί δεν εκτελεί εγκαίρως, θέλει να τους περάσει όλους και τελικά χάνει την ευκαιρία να σουτάρει. by Κώστας Μιαούλης
54' Σουτ του Ρατζέλοβιτς, ο Καρασαλίδης την κόντρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
55' ΕΥΚΑΡΙΑ Ο Ελ Αραμπί ξανά. Ο Εμβιλά στο δεύτερο δοκάρι, πιάνει κεφαλιά-ασίστ για τον Ελ Αραμπί που αστοχεί από κοντά. by Κώστας Μιαούλης
59' Ο Ματσόλα σκοράρει, το γκολ δε μετρά ορθώς ως οφσάιντ από την έξυπνη πάσα του Μάζουρεκ. by Κώστας Μιαούλης
61' Κόρνερ παραχωρεί ο Καρασαλίδης by Κώστας Μιαούλης
62' Ωραίο γυριστό του Εμβιλά, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
64' Ο Μασούρας μπαίνει από αριστερά, κάνει το γύρισμα, αλλά δεν υπάρχει κανείς στην πορεία της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
65' Μεντίνα αντί Βάντερσον και Αριγίμπι αντί Τσιγγάρα. Ο Μπουχαλάκης αντί του Μασούρα για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ολυμπιακός με την είσοδο του Μπουχαλάκη σε 4-3-3, ο Παναιτωλικός σε 4-1-4-1. by Κώστας Μιαούλης
70' Χασάν αντί Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
72' Σέντρα του Αριγίμπι από αριστερά, ο Χολέμπας σε κόρνερ. Μεντόζα αντί Ντίας. by Κώστας Μιαούλης
73' Από την εκτέλεση του Μεντόζα, ο Μάζουρεκ δεν προλαβαίνει στο τσακ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
76' Δύο παίκτες του Παναιτωλικού δεν προλαβαίνουν να μπουν στην πορεία της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
77' Καφού αντί Εμβιλά και Ραφίνια αντί Ρατζέλοβιτς by Κώστας Μιαούλης
78' Βέργος και Ταχάρ αντί Ματσόλα και Κωνσταντόπουλου αντίστοιχα. by Κώστας Μιαούλης
80' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
81' Πλασέ του Καμαρά στην αγκαλιά του Κνετ. by Κώστας Μιαούλης
85' Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Μάζουρεκ. by Κώστας Μιαούλης
86' ΓΚΟΟΟΛ ο Καφού από ασίστ του Χασάν! by Κώστας Μιαούλης
Ο Αιγύπτιος κλέβει από τον Μεντίνα και αντί να πλασάρει μοίρασε στον Καφού, που σε κενό τέρμα έκανε το 2-0. by Κώστας Μιαούλης
88' Σουτ του Βέργου και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
Περνά ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους by Κώστας Μιαούλης
Τρία λεπτά καθυστερήσεων by Κώστας Μιαούλης
Λήξη της αναμέτρησης. Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-0 by Κώστας Μιαούλης
Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκλείδωσαν την άμυνα των φιλοξενούμενων στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ελ Αραμπί, ενώ το τρίποντο κλείδωσε με το γκολ του Καφού, από έτοιμη πάσα που του προσέφερε ο Χασάν. by Κώστας Μιαούλης