Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

19:45
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης", στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League. by Κώστας Μιαούλης
19:49
Με πολλές αλλαγές συγκριτικά με το ματς απέναντι στην Ομόνοια, την περασμένη Τετάρτη και σχήμα 4-4-2 με τον Κάιπερς παρτενέρ του Ελ Αραμπί στην επίθεση θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός. by Κώστας Μιαούλης
19:50
Ολυμπιακός (4-4-2): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ελ Αραμπί, Κάιπερς by Κώστας Μιαούλης
19:57
Δόθηκε στην αρχή στο γράφημα ο Ραφίνια, αλλά δεξί μπακ ξεκινά ο Μπρούνο. by Κώστας Μιαούλης
19:58
Η διορθωμένη σύνθεση: Ολυμπιακός (4-4-2): Σα, Μπρούνο, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ελ Αραμπί, Κάιπερς by Κώστας Μιαούλης
20:17
Παναιτωλικός (3-5-2): Κνετ, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Τζανακάκης, Λιάβας, Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Μάζουρεκ, Ντίας, Ματσόλα by Κώστας Μιαούλης
20:17
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Καφού, Χασάν, Μπρούνο. Λοβέρα, Μπα, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος by Κώστας Μιαούλης
20:18
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Μελίσσας, Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντουάρτε, Αλβάρες, Βέργος, Μεντίνα, Μεντόσα, Μαλής by Κώστας Μιαούλης
20:20
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:29
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
20:31
2' Μπρούνο και Ρατζέλοβιτς στον πρώτο συνδυασμό από δεξιά, ο Σέρβος ανοίγει την μπάλα κι αυτή βγαίνει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:34
4' Μπαλιά του Σεμέδο για τον Κάιπερς; βγαίνει ο Κνετ και μαζεύει. by Κώστας Μιαούλης
20:36
7' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Η φάση σταματά μετά το διώξιμο, για οφσάιντ στον Μασούρα. by Κώστας Μιαούλης
20:41
12' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό: Ο Ρατζέλοβιτς αποφεύγει δύο παίκτες, πατάει περιοχή από δεξιά και τελειώνει με το αριστερό τη φάση, στην εξωτερική μεριά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
20:44
14' Μεγάλη επέμβαση ο Σα στο τετ-α-τετ με τον Μάζουρεκ, μετά την εκπληκτική προσπάθεια του Ματσόλα! Με το ένα χέρι ο Σα σταματά τον Αργεντινό από κοντινή απόσταση! by Κώστας Μιαούλης
20:47
18' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, έδιωξε ο Κάιπερς. by Κώστας Μιαούλης
20:50
21' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
20:51
22' Γυριστό του Εμβιλά άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
20:53
24' Φάουλ του Βάντερσον στον Ρατζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:54
25' Κίτρινη ο Ματσόλα για επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Μπρούνο. by Κώστας Μιαούλης
21:00
30' Αλλάζει τον σχηματισμό σε 4-2-3-1 ο Μαρτίνς. by Κώστας Μιαούλης
21:01
32' Φάουλ για τράβηγμα και κίτρινη κάρτα ο Σισέ. by Κώστας Μιαούλης
21:02
33' Εκτέλεση του Μάζουρεκ, βγήκε ο Σα και μάζεψε. by Κώστας Μιαούλης
21:05
35' Σουτ του Σεμέδο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:06
37' Ο Μάζουρεκ κάνει φάουλ στον Χολέμπας, ένα μέτρο έξω από την περιοχή. by Κώστας Μιαούλης
21:08
39' Σημαντικό κλέψιμο του Μπρούνο στον Ντίας, πριν βγει απέναντι από τον Σα. by Κώστας Μιαούλης
21:10
40' Ο Ελ Αραμπί κλέβει από τον Ντίας (με φάουλ), σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, το σουτ του Μασούρα από πλάγια θέση στην εξωτερική μεριά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
21:13
43' Φοβερή επέμβαση του Κνετ, σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε σέντρα του Μασούρα από δεξιά και κόρνερ. Η καλύτερη φάση στο ματς για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:14
44' Σουτ του Χολέμπας μετά το κόρνερ, λίγο έξω από την περιοχή, μόλις άουτ η μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
21:15
45+1' ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 0-0. Δύο εξαιρετικές επεμβάσεις, μία του Σα στο 14' στον Μάζουρεκ και μία του Κνετ στον Ελ Αραμπί στο 43' σφράγισαν το πρώτο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
21:30
46' Σέντρα β΄ μέρους by Κώστας Μιαούλης
21:30
46΄ Βαλμπουενά αντί Κάιπερς by Κώστας Μιαούλης
21:31
47' Κόρνερ μετά τη σέντρα του Μπρούνο by Κώστας Μιαούλης
21:32
48' Σέντρα του Βαλμπουενά, δεν προλαβαίνει ο Ελ Αραμπί, η μπάλα έξω. by Κώστας Μιαούλης
21:33
48' ΓΚΟΟΟΛ ο Ελ Αραμπί που ανοίγει λογαριασμό και στο πρωτάθλημα. Ασίστ ο Ρατζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:34
Εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας στο δεξί άκρο, για τον Ρατζέλοβιτς από τον Βαλμπουενά, ο Σέρβος γυρίζει την μπάλα και ο Ελ Αραμπί από κοντά το 1-0. by Κώστας Μιαούλης
21:34
49' Σουτ του Ματσόλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:36
52' Ο Ελ Αραμπί δεν εκτελεί εγκαίρως, θέλει να τους περάσει όλους και τελικά χάνει την ευκαιρία να σουτάρει. by Κώστας Μιαούλης
21:38
54' Σουτ του Ρατζέλοβιτς, ο Καρασαλίδης την κόντρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:39
55' ΕΥΚΑΡΙΑ Ο Ελ Αραμπί ξανά. Ο Εμβιλά στο δεύτερο δοκάρι, πιάνει κεφαλιά-ασίστ για τον Ελ Αραμπί που αστοχεί από κοντά. by Κώστας Μιαούλης
21:44
59' Ο Ματσόλα σκοράρει, το γκολ δε μετρά ορθώς ως οφσάιντ από την έξυπνη πάσα του Μάζουρεκ. by Κώστας Μιαούλης
21:45
61' Κόρνερ παραχωρεί ο Καρασαλίδης by Κώστας Μιαούλης
21:46
62' Ωραίο γυριστό του Εμβιλά, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
21:49
64' Ο Μασούρας μπαίνει από αριστερά, κάνει το γύρισμα, αλλά δεν υπάρχει κανείς στην πορεία της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
21:49
65' Μεντίνα αντί Βάντερσον και Αριγίμπι αντί Τσιγγάρα. Ο Μπουχαλάκης αντί του Μασούρα για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:54
Ο Ολυμπιακός με την είσοδο του Μπουχαλάκη σε 4-3-3, ο Παναιτωλικός σε 4-1-4-1. by Κώστας Μιαούλης
21:54
70' Χασάν αντί Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
21:57
72' Σέντρα του Αριγίμπι από αριστερά, ο Χολέμπας σε κόρνερ. Μεντόζα αντί Ντίας. by Κώστας Μιαούλης
21:58
73' Από την εκτέλεση του Μεντόζα, ο Μάζουρεκ δεν προλαβαίνει στο τσακ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
22:01
76' Δύο παίκτες του Παναιτωλικού δεν προλαβαίνουν να μπουν στην πορεία της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
22:02
77' Καφού αντί Εμβιλά και Ραφίνια αντί Ρατζέλοβιτς by Κώστας Μιαούλης
22:02
78' Βέργος και Ταχάρ αντί Ματσόλα και Κωνσταντόπουλου αντίστοιχα. by Κώστας Μιαούλης
22:04
80' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
22:05
81' Πλασέ του Καμαρά στην αγκαλιά του Κνετ. by Κώστας Μιαούλης
22:09
85' Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Μάζουρεκ. by Κώστας Μιαούλης
22:10
86' ΓΚΟΟΟΛ ο Καφού από ασίστ του Χασάν! by Κώστας Μιαούλης
22:11
Ο Αιγύπτιος κλέβει από τον Μεντίνα και αντί να πλασάρει μοίρασε στον Καφού, που σε κενό τέρμα έκανε το 2-0. by Κώστας Μιαούλης
22:12
88' Σουτ του Βέργου και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:19
Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκλείδωσαν την άμυνα των φιλοξενούμενων στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ελ Αραμπί, ενώ το τρίποντο κλείδωσε με το γκολ του Καφού, από έτοιμη πάσα που του προσέφερε ο Χασάν. by Κώστας Μιαούλης