ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

19:11
Καλησπέρα φίλες και φίλοι... by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League, στο «Αλκαζάρ». by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Οι δύο ομάδες παίζουν αντίπαλες για πρώτη φορά στο «Αλκαζάρ» μετά από τον Φεβρουάριο 2010, όταν ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει με 3-0 την ΑΕΛ, χάρη σε δύο γκολ του Σισέ και ένα του Νίνη! by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Στο βασικό σχήμα της ΑΕΛ ξεκινούν οι Νάγκι, Φιλίπ, Μιχαήλ, Ηλιάδης, Μπέρτος, Σεσέροβιτς, Σπαρβ, Τρούγιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε και Ντουρμισάι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Μπάγιτς, Πλατέλλας, Μούζεκ, Πινάκας, Χάλατσης, Μαϊδάνος, Γρηγορόπουλος και Γκαζάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Καραγιάννης, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Σαβιέρ, Σερπέζης, Χατζηγιοβάνης, Αλεξανδρόπουλος και Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Εμμανουήλ Σκουλάς του Συνδέσμου Θεσσαλίας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Από πλευράς «τριφυλλιού» κάνουν σήμερα το ντεμπούτο τους οι Χουάνκαρ και Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Αξίζει να σημειωθεί ότι αμφότερες οι ομάδες δεν αγωνίστηκαν τη 2η αγωνιστική, καθώς είχαν να αντιμετωπίσουν τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον ΠΑΣ Γιάννινα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί της ΑΕΛ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Ενώ ακολουθούν εκείνοι των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο όπως και οι διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όρκος νίκης από τους 22 ποδοσφαιριστές! by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης... by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
2' Εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι, διώχνει η άμυνα της ΑΕΛ, για να μπλοκάρει στη συνέχεια ο Νάγκι το γέμισμα του Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
7' Αντεπίθεση της ΑΕΛ, ο Μιλοσάβλιεβιτς όμως κάνει φάουλ στον Χουάνκαρ, στερώντας από τον Τόρζε τη δυνατότητα να βγει απέναντι στον Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
10' Κόρνερ για την ΑΕΛ, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
11' Εκτέλεση στο δεύτερο δοκάρι, απομάκρυνε ο Χουάνκαρ προ του Μιχαήλ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
13' Σουτ του Κουρμπέλη έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
14' Ο Ντουρμισάι μπαίνει περιοχή και σουτάρει άστοχα από θέση μέσα δεξιά, ενώ υποδεικνύεται οφσάιντ, λανθασμένα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
16' Φάουλ του Σεσέροβιτς στον Καρλίτος, με τον Παπαπέτρου να το υποδεικνύει, χωρίς την χρήση κάρτας... by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
16' Εκτέλεση του φάουλ, διώχνει τη μπάλα ο Τρούγιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
24' Κίτρινη κάρτα στον φυσιοθεραπευτή της ΑΕΛ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
26' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να γυρίζει από πλάγια δεξιά μετά την πάσα του Μπουζούκη και τον Μακέντα μπροστά από την εστία με πλασέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Νάγκι...
by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
28' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ, για φάουλ στον Τόρζε. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
29' Διαμαρτύρονται για χέρι του Καρλίτος στην εκτέλεση φάουλ του Τόρζε, δείχνει να συνεχιστεί το ματς ο Παπαπέτρου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
31' Κόρνερ για την ΑΕΛ, μετά την κεφαλιά του Βέλεθ προς τα πίσω, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
32' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι, που πάτησε τον Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
20:08
39' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, για φάουλ πάνω στον Σεσέροβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
42' Κίτρινη κάρτα στον Τόρζε για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
43' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Παναθηναϊκό, αριστερά έξω από τη μεγάλη περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
43' Απευθείας εκτέλεση του Καρλίτος, ψηλά άουτ η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
44' Ο Μπέρτος διώχνει σε κόρνερ, με τον Μακέντα στην πλάτη του, που περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
45' Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45'+1' Εκτέλεση του κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45'+1' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Βέλεθ να πηγαίνει προς την εστία αλλά το τάκλιν του Τόρζε να βγάζει τη μπάλα κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
45'+2' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟ, με την κεφαλιά του Μακέντα να περνάει ελάχιστα άουτ μετά τη σέντρα του Αϊτόρ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται της ΑΕΛ με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την ΑΕΛ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
52' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
53' Εκτελεί το φάουλ απευθείας ο Τόρζε, διώχνει εντυπωσιακά με γροθιές ο Διούδης, στην πρώτη τελική των γηπεδούχων! by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
53' Νέο κερδισμένο φάουλ για την ΑΕΛ, ξανά από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
54' Ξανά ο Τόρζε στην εκτέλεση, ο Ηλιάδης κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
56' Ωραίο σουτ του Σάντσες λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Νάγκι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
57' Πλατέλλας αντί Τρούγιτς, η πρώτη αλλαγή των «βυσσινί». by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
58' Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, η μπάλα βρήκε στους αμυντικούς της ΑΕΛ, ξανά στον Ισπανό και πέρασε έξω. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
65' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, από το λάθος του Σάντσες που γυρίζει την μπάλα, με τον Διούδη ωστόσο να σταματάει το σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
71' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ, περνάει ανεκμετάλλευτο λόγω του φάουλ του Ντουρμισάι στον Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
72' Τριπλή αλλαγή από την ΑΕΛ. Μιλοσάβλιεβιτς, Μπέρτος και Σεσέροβιτς έξω, Πινακάς, Γρηγορόπουλος και Γκαζάλ μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
74' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να δίνει τη θέση του στον Σαβιέρ και τον Πούγγουρα να μπαίνει αντί του Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
77' Ο Μούζεκ στη θέση του τραυματία Μιχαήλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
79' Φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
80' Απευθείας χτύπημα του Καρλίτος, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
85' Ατομική προσπάθεια του Αϊτόρ, που κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά, αλλά είναι αδύναμο και ο Νάγκι μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
87' Γκολ! 1-1 η ΑΕΛ, με κεφαλιά του Πινακά. Η ΑΕΛ κρατά αρκετή ώρα την μπάλα στα πόδια της, ο Τόρζε έβγαλε τη σέντρα μέσα από την περιοχή και ο εντελώς αμαρκάριστος Πινακάς με την κεφαλιά ισοφαρίζει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
89' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Σερπέζης, έξω ο Μπουζούκης. Mέσα ο Χατζηγιοβάνης, έξω ο Αϊτόρ by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
92' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Καρλίτος, μέσα ο Ιωαννίδης by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
94' Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
Λήξη του αγώνα by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Η ΑΕΛ με το γκολ του Πινακά στο 87', πήρε τον βαθμό από τον Παναθηναϊκό, που φαινόταν να κρατά τη νίκη με το γκολ του Μακέντα από το 26'. Τελικό σκορ στο «Αλκαζάρ» 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής