Ομόνοια-Ολυμπιακός

21:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε από το control room του sport-fm.gr τη ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Ομόνοια στην Κύπρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Οι Πειραιώτες έχουν... κάβα από το υπέρ τους 2-0 του πρώτου αγώνα και στόχος είναι να το προστατέψουν για να περάσουν στους ομίλους του Champions League για 20ή φορά στην ιστορία τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Χολέμπας, Μπα, Σεμέδο, Ραφίνια, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς και Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Χούμποτσαν, Λανγκ, Λούφτνερ, Λέτσιακς, Κουσουλός, Γκόμες, Τζιωνής, Παπουλής, Ντούρις, Μποτεάκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Φορτούνης, Καφού, Χασάν, Μπρούνο, Μασούρας και Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Στον πάγκο της Ομόνοιας: Κυριακίδης, Κίκο, Σενέ, Μαυρίας, Λοϊζου, Κακουλλής και Ασάντε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Διαιτητής: Αντόνιο Ματέου Λαόθ. Βοηθοί: Πάου Σεμπριάν Ντεβίς και Ρομπέρτο Ντίας Πέρεθ ντε Παλομάρ - Τέταρτος: Χοσέ Λουίς Μουνουέρα Μοντέρο VAR: Αλεχάνδρο Χοσέ Ερνάντεθ AVAR: Ρικάρντο ντε Μπούργος Μπενγκοετσέα. Παρατηρητής διαιτησίας: Αλέν Αμέρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς, στο οποίο σκόραρε ο Βαλμπουενά με ένα πέναλτι που συζητήθηκε πολύ στην Κύπρο, αλλά και Ελ Αραμπί με εκτός περιοχής βολίδα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
21:41
21:42
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports1 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα και Αλέξανδρου Νικολαΐδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Ακούστε το σχόλιο του Ηρακλή Αντύπα στον ΣΠΟΡ FM 94,6 το πρωί της Τρίτης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
21:46
Ο Ολυμπιακός έχει τρεις αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς. Αφού Φορτούνης, Μασούρας και Χασάν είναι στον πάγκο, ενώ Εμβιλά, Ραντζέλοβιτς και Ελ Αραμπί είναι βασικοί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Άλλες τόσες αλλαγές έχει και η Ομόνοια. Γκόμεθ και Τιάγκο δεν είναι στη διάθεση του Χένινγκ Μπεργκ. Ο Σενέ τραυματίστηκε στο Φάληρο και δεν ξεκινάει σήμερα. Υπενθυμίζεται ότι η Ομόνοια είχε δύο κρούσματα κορωνοϊού, αλλά δεν ανακοίνωσε τα ονόματά τους. Οπότε... by Αποστόλης Λιβάνιος
22:01
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
1' Κόρνερ για την Ομόνοια. Το παραχώρησε ο Εμβιλά σε μια προσπάθεια για γρήγορη επίθεση από την Ομόνοια. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
2' Νέο κόρνερ. Ο Σα διώχνει με γροθιές... by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
3΄ Σουτ του Βαλμπουενά. Μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
5΄ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί βγαίνει μόνος απέναντι στον Φαμπιάνο. Το σουτ του επιθετικού των Πειραιωτών στην κλειστή γωνία δεν δυσκολεύει τον τερματοφύλακα της Ομονοιας. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
6' Διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού για τράβηγμα στον Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή σε σέντρα του Βαλμπουενά. Δεν φάνηκε ξεκάθαρα από το replay αν είναι.
22:09
8' Σουτ του Παπουλή, η μπάλα εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Σας υπενθυμίζουμε το σχήμα με το οποίο έχουν παραταχθεί οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
22:10
22:12
11' Καλή στιγμή για την Ομόνοια. Άστοχη κεφαλιά του Λούφτνερ έπειτα από κόρνερ του Τζιωνή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
22:14
Η μπλε φανέλα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
Επίθεση με καλές προϋποθέσεις από τον Ολυμπιακό με ωραία συνεργασία Βαλμπουενά και Καμαρά, που χάλασε στην κάθετη του Εμβιλά για τον Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
15' Επικίνδυνη επίθεση της Ομόνοιας, που κόβει ο Μπα με καίριο τάκλιν μέσα στην περιοχή, πάνω στον Μποτεάκ
22:17
17' Άστοχο σουτ του Καμαρά, έξω η μπάλα χωρίς να ανησυχήσει ο Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κακό διώξιμο του Λανγκ, πήρε ο Καμαρά και μοίρασε για τον Ραντζέλοβιτς που εκτέλεσε με εξωτερικό φάλτσο και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φαμπιάνο
22:24
24' Σουτ του Τζιωνή, κόντρα και κόρνερ για την Ομόνοια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
Αργός ο ρυθμός του αγώνα σε αυτό το διάστημα. Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να τον παγώσει κάπως. Είναι αισθητά διαφορετικό το πρόσωπο της Ομόνοιας έως τώρα, καθώς έχει βγει πιο μπροστά σε σχέση με την αναμέτρηση στο Φάληρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
27' Άστοχο σουτ του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
33' Μεγάλος κίνδυνος για την άμυνα του Ολυμπιακού. Έπειτα από λάθος εκτίμηση του Μπα, η μπάλα στρώθηκε στον Μποτεάκ μέσα στην περιοχή και ο Σεμέδο έκανε σωτήριο τάκλιν μέσα στη μικρή περιοχή.
22:35
34' Πολύ κακό σουτ του Καμαρά στην κόντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
Πιέζει ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά, έχει οχυρωθεί πίσω η Ομόνοια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
41' Κεφαλιά του Ντουρίς και κόρνερ για την Ομόνοια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
44' Κίνηση του Χολέμπας από τα αριστερά και συρτό σουτ που μπλόκαρε ο Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Κερδισμένο κόρνερ από τον Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Ημίχρονο στη Λευκωσία δίχως καθυστερήσεις. Ομόνοια-Ολυμπιακός 0-0! Οι Πειραιώτες έχουν καταφέρει να προστατέψουν το υπέρ του 2-0 του πρώτου αγώνα, δίχως να αγχωθούν πολύ, ενώ απείλησαν και δις. Με τον Ελ Αραπί στο 5', όταν βγήκε απέναντι από τον Φαμπιάνο, αλλά δεν τον νίκησε. Η μεγαλύτερη ήταν στο 19' με το τελείωμα του Ραντζέλοβιτς με το εξωτερικό φάλτσο. Οι γηπεδούχοι επιδίωξαν να μπουν δυνατά, αλλά δεν δημιούργησαν ιδιαίτερα προβλήματα σε αυτό το διάστημα. Συνολικά είχαν, ωστόσο, δύο καλές στιγμές. Την άστοχη κεφαλιά του Λούφτνερ έπειτα από κόρνερ στο 11', ενώ στο 33' ο Μπα έκανε λάθος εκτίμηση της φάσης, ο Μποτεάκ είδε την μπάλα να του στρώνεται στα πόδια και ο Σεμέδο έκανε σωτήριο τάκλιν στο 33'. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:01
Χωρίς αλλαγές το δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
Έναρξη στο β' ημίχρονο! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
46' Κίτρινη στον Μπα έπειτα από τάκλιν στον Ντουρίς, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
48' Πολύ καλή εκτέλεση του Μποτεάκ, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
51' Δυνατό σουτ του Μποτεάκ, έπεσε και μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
54' Σουτ του Καμαρά μέσα από την περιοχή και δεξιά, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:12
Σουτ του Εμβιλά στα σώματα μετά το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
56' Κίτρινη στον Χολέμπας για διαμαρτυρίες
23:15
58' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από σέντρα του Χολέμπας, η μπάλα έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
59' Κεφαλιά του Μπα, φεύγει πλάγια η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
61' Ωραίο σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, έδιωξε ο Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
62' Σουτ του Χολέμπας, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
Σε αρκετά χαμηλό ρυθμό κινείται το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
65' ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Μπουχαλάκη, κόντρα και η μπάλα στον Ελ Αραμπί που αρχικά άδειασε τον αντίπαλό του, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να εκτελέσει, η μπάλα έφτασε στον Ραντζέλοβιτς που δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
23:24
67' Άστοχη κεφαλιά του Μπα, που βρέθηκε μόνος του μετά από φάουλ του Χολέμπας, αλλά στη συνέχεια υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Κίτρινη στον Μποτεάκ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
68' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Ελ Αραμπί που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά έδιωξε η άμυνα της Ομόνοιας, προ του Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
Η Ομόνοια είναι αυτή που κυνηγάει το σκορ (αφού έχει το 2-0 στην πλάτη της), αλλά ο Ολυμπιακός αυτός που κυνηγάει αυτήν τη στιγμή το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
70' Κακουλής αντί Ντουρίς και Ασάντες αντί Παπουλή by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
Θα μπει ο Μασούρας σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μασούρας αντί Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
76' Κίτρινη στον Κούσουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
78' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, έδιωξε ο Φαμπιάνο και στη συνέχεια αστόχησε ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
Έχει τον απόλυτο έλεγχο ο Ολυμπιακός, δείχνει να μην το πιστεύει η Ομόνοια. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
80' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, που έφυγε ωραία στην κόντρα, αλλά ο Καμαρά που πάτησε περιοχή έκανε κακό τελείωμα σε επίθεση με πολύ καλές προϋποθέσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
80' Κίτρινη στον Χούμποτσαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
82' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. "Έβγαλε" το σουτ του Μασούρα ο Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
84' Σενέ αντί Τζιωνή by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
85' Κίτρινη ο Ραφίνια by Αποστόλης Λιβάνιος
23:43
86' Γύρισμα του Καμαρά, δεν μπορεί ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
87' Σουτ του Εμβιλά, κόντρα και κόρνερ από τον Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
87' Άστοχο σουτ του Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:46
89' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη που... αρπάχτηκε με τον Μποτεάκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
Θα μπει ο Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
90+1' Άστοχη κεφαλιά του Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
90+2' Φορτούνης αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος