Η μεγάλη ώρα... έφτασε, η Ευρωλίγκα αρχίζει ξανά! by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:21
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Ζαλγκίρις, στο ΣΕΦ, για την πρεμιέρα της φετινής διοργάνωσης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:24
Το αποψινό, θα είναι και το πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν για τους «ερυθρόλευκους», με την ομάδα του Σίλερ από την άλλη να έχει δώσει ήδη τρία ματς στο πρωτάθλημα Λιθουανίας, με τελευταίο την εντός έδρας ήττα από τη Λιετκάμπελις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:26
Όπως είναι ήδη γνωστό, το ματς θα είναι κεκλεισμένων των θυρών, ενώ ένα μεγάλο μέρος της εξέδρας έχει καλυφθεί με ένα μεγάλο πανό με το σήμα του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:30
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:32
Η Ζαλγκίρις δεν έχει στη διάθεσή της τον Πατρίσιο Γκαρίνο, αλλά κανονικά θα έχει τον πρώην «ερυθρόλευκο», Όγκουστιν Ρούμπιτ, ο οποίος μετακόμισε φέτος το καλοκαίρι στο Κάουνας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:38
Από την άλλη, ο Γιώργος Μπαρτζώκας συμπεριέλαβε στη δωδεκάδα τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο, αφήνοντας εκτός Γιαννούλη Λαρεντζάκη και Αντώνη Κόνιαρη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:38
Η δωδεκάδα του Ολυμπιακού: Χάρισον, Χαραλαμπόπουλος, Σπανούλης, Σλούκας, Μάρτιν, Βεζένκοβ, Πρίντεζης, Παπανικολάου, Ζαν-Σαρλ, Τζένκινς, Έλις, ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:40
Με τις κόκκινες εμφανίσεις θα κάνει πρεμιέρα στη φετινή Ευρωλίγκα η ομάδα του Πειραιά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:45
Λιγότερα από 15 λεπτά για το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:49
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Καρμέλο Πατέρνικο (Ιταλία), Μεντί Ντιφαλά (Γαλλία) και Αμίτ Μπαλάκ (Ισραήλ). by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:53
Αυτή την στιγμή, η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:55
Στο πίσω μέρος της μπλούζας που φορούν οι παίκτες του Ολυμπιακού, κατά την παρουσίαση, αναγράφεται στα αγγλικά η λέξη «ισότητα» (equality). by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:57
Με τους Σλούκα, Χάρισον, Χαραλαμπόπουλο, Ζαν-Σαρλ και Έλις ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:59
Όλα είναι έτοιμα για το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:00
Πριν την έναρξη του ματς, θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του γιατρού της ΤΣΣΚΑ και του πρώην παίκτη του Ερυθρού Αστέρα, Μάικλ Ότζο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:03
2-2 με τον Χάρισον, για το πρώτο καλάθι της σεζόν για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:04
5-2 με τρίποντο του Χάρισον, από τη γωνία. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:04
Βήματα του Γκριγκόνις, ύστερα από την καλή άμυνα του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:05
8-2 με νέο τρίποντο του Χάρισον, από την άλλη γωνία και ύστερα από νέα ασίστ του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:05
Δύο βολές για τον Λοβέρν, ύστερα από φάουλ του Χαραλαμπόπουλου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:18
Τέλος στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω 23-18 κόντρα στη Ζαλγκίρις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:19
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:33
37-34 με τον Μάρτιν, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:36
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 37-34 της Ζαλγκίρις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:51
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:51
39-34 με λέι απ του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:52
39-36 με τον Λοβέρν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:52
41-36 με τον Έλις, κάτω από το καλάθι και ασίστ του Χάρισον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:53
Επιθετικό φάουλ του Γκριγκόνις στον Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:55
41-38 με λέι απ του Βαστούρια στον αιφνιδιασμό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:56
Πολύ κακές οι τελευταίες επιθέσεις του Ολυμπιακού. Στατικές και οδηγούν σε λάθος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:07
Δύο βολές για τον ΜακΚίσικ, ύστερα από φάουλ του Βαστούρια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:11
Δύο βολές για τον Γκριγκόνις, ύστερα από φάουλ του Μάρτιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:11
2/2 και 56-47. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:12
58-47 με χουκ του Μάρτιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:14
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 58-47 της Ζαλγκίρις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:16
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τη Ζαλγκίρις στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:18
Δύο βολές για τον ΜακΚίσικ, ύστερα από φάουλ του Μιλάκνις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:18
2/2 και 60-52. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:19
60-54 με δύσκολο καλάθι του Γκριγκόνις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:20
62-54 με τον Τζένκινς, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:21
Πρόβλημα με τον Μάρτιν, ο οποίος κρατάει το χέρι του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:22
62-57 με τρίποντο του Γκριγκόνις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:24
Ο Ολυμπιακός παίρνει συνεχόμενα επιθετικά ριμπάουντ, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:34
Δύο βολές για τον Γιοκουμπάιτις, ύστερα από φάουλ του Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:38
Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με 68-67 από τη Ζαλγκίρις. by Παναγιώτης Κεφαλάς