Καλησπέρα σας! Επιστροφή στη δράση της Σούπερ Λίγκας, έπειτα από τη διακοπή για τις υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων. by www.sport-fm.gr
15:43
Την αυλαία της πέμπτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας θα ανοίξει η αναμέτρηση του Βόλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. by www.sport-fm.gr
15:47
Πρόκειται για το τρίτο ματς που θα δώσει φέτος ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος καθυστέρησε να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του. Μετράει ως τώρα δύο ισοπαλίες με Ολυμπιακό (1-1) και Άρη (2-2). by www.sport-fm.gr
15:47
Από την άλλη, ο Βόλος έχει μείνει αήττητος τις δύο τελευταίες αγωνιστικές, στις οποίες νίκησε τη Λαμία (1-2) και έμεινε ισόπαλος με τον ΠΑΟΚ (0-0). Συνολικά μετράει δύο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα. by www.sport-fm.gr
15:48
15:48
ΝΠΣ Βόλος: Γκαραβέλης, Φεράρι, Ντεντάκης, Σάντσες, Κολόμπο, Ριένστρα, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Δουβίκας, Ουάρντα, Μαρτίνες. by www.sport-fm.gr
15:49
Στον πάγκο οι: Κλέιμαν, Μήτογλου, Δημόπουλος, Κιάκος, Μπαρτόλο, Κρητικός, Νίνης, Περέα, Τεκιο. by www.sport-fm.gr
15:49
ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πέρσμαν, Εραμουσπε, Παντελάκης, Φάμπρι, Σιόντης, Νάουμετς, Καρτάλης, Κριζμάν, Παμλίδης. by www.sport-fm.gr
15:49
Στον πάγκο οι: Γιαννίκογλου, Ντιμίνγκεθ, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Μπατίστ, Πανουργιάς, Κάργας. by www.sport-fm.gr
15:52
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πέτρος Τσαγκαράκης, με βοηθούς τους Ιορδάνη Δημητριάδη και Θεόδωρο Τζιουβάρα. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Βρέσκας και VAR ο Ευαγγέλου. by www.sport-fm.gr
15:55
15:57
15:59
15:59
16:02
16:03
Σέντρα του Σιόντη στην περιοχή, ο Παμλίδης κατέβασε εξαιρετικά την μπάλα και εκτέλεσε στην κίνηση για το 0-1.
16:07
8' Ευκαιρία για τον Βόλο. Σουτ του Μαρτίνες από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Χουτεσιώτης έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:25
Δεν μετράει το γκολ, καθώς υπάρχει επιθετικό φάουλ του Δουβίκα σε αμυντικό του ΠΑΣ.
16:25
16:29
16:36
35' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κριζμάν βγήκε τετ-α-τετ με τον Γκαραβέλη, αλλά ο τερματοφύλακας του Βόλου τον νίκησε. by www.sport-fm.gr
16:38
37' Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Περέα αντικατέστησε τον Τσοκάνη, ο οποίος τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει.
16:40
16:43
42' Καλή στιγμή για τον Βόλο. Σουτ του Δουβίκα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
17:13
Ο Βόλος έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και πιέζει για την ισοφάριση. by www.sport-fm.gr
17:14
17:14
17:15
17:15
Εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι από τον Μπαριέντος.
17:18
Ο Βόλος συνεχίζει να πιέζει για την ολική ανατροπή. Ο ΠΑΣ έχει κλειστεί και δεν ψάχνει αντεπιθέσεις. by www.sport-fm.gr
17:21
17:25
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Από το ύψος του πέναλτι, ο αμαρκάριστος Δουβίκας πλάσαρε με το αριστερό, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Χουτεσιώτη.
17:27
17:28
17:29
Μετά από κόρνερ, ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Δουβίκας έδιωξε πάνω στη γραμμή.
17:32
17:34
17:35
17:36
17:36
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ουάρντα πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Χουτεσιώτη για το 2-1.
17:41
17:41
17:45
17:46
17:47
17:47
88' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Μετά από μπαλιά στην περιοχή, ο αμαρκάριστος Ελευθεριάδης πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr