Άρης-Απόλλων Σμύρνης

17:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Στους «Ζωσιμάδες» και όχι στο «Κλ. Βικελίδης» η αναμέτρηση καθώς στη φυσική έδρα των γηπεδούχων γίνονται εργασίες στον χλοοτάπητα. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Πρωτοπόρος της βαθμολογίας ο Άρης, έχει τρεις νίκες και μία ισοπαλία στο πρωτάθλημα και δέκα βαθμούς συνολικά! by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Μόλις ένα ματς έχει παίξει στο πρωτάθλημα ο Απόλλων Σμύρνης, αφού είχε πάρει προθεσμία τριών αγωνιστικών για να προετοιμάσει την ομάδα του. Στην περασμένη αγωνιστική, λοιπόν, επικράτησε 1-0 της ΑΕΛ με πέναλτι του Φατιόν στις καθυστερήσεις και ξεκίνησε με το δεξί τη σεζόν. by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Άρης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Μπουσέ - Σάκιτς, Ροζ, Δεληζήσης, Σούντγκρεν - Τζέγκο, Ματίγια - Μπερτόγλιο, Ματέο Γκαρσία, Γκάμα - Λόπεθ. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Βασικός ο Ματέο Γκαρσία για πρώτη φορά μετά την επιστροφή του στον Άρη! Μέσα και ο Σούντγκρεν, ενεργοποιείται ξανά από τον Μάντζιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Στον πάγκο για τον Άρη οι Κουέστα, Ντάτκοβιτς, Μαντσίνι, Μάνος, Σίλβα, Κάτσε, Μπαγκαλιάνης, Σάσα. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος, 3-4-3): Κότσαρης - Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης - Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Σλίβκα, Βιτλής - Μπεντινέλι, Μαρκ Φερνάντεθ, Τσιλούλης. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Βέρχουλστ, Κολ, Ιωαννίδης, Κραγιόπουλος, Ρώσση, Τσαμπούρης, Πατράλης, Μουνιέ, Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
Εκτός την τελευταία στιγμή ο Γκάνεα για τον Άρη με πρόβλημα στη μέση, γι' αυτό παίζει ο Σούντγκρεν στη θέση του. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
Διαιτητής ο Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας), με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Ψαρρή (Ζακύνθου), Κωνσταντίνο Λιόντο (Ηπείρου), ενώ τέταρτος είναι ο Δημήτρης Μαλούτας (Ημαθίας). by Γιώργος Τσανάκας
18:06
Διαιτητής VAR o Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) και AVAR o Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας). by Γιώργος Τσανάκας
18:08
Σε 6-7 λεπτά θα έχουμε σέντρα... by Γιώργος Τσανάκας
18:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
18:16
2' Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, περνάει από όλους η μπάλα και καταλήγει στον Κότσαρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
10' Τρομερή εξ επαφής επέμβαση του Κότσαρη σε προβολή του Λόπεθ μετά το γύρισμα του Μπερτόγλιο. Σε θέση οφσάιντ υποδείχθηκε ο Μπερτόγλιο, λάθος απόφαση του β' βοηθού. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
11' Σουτ του Ματέο Γκαρσία, κόντραρε στον Ντομίνγκες και κατέληξε στην αγκαλιά του Κότσαρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
13' Ο Τσιλούλης φεύγει στην κόντρα, ρίχνει δύο αντιπάλους στο έδαφος και είναι έτοιμος να σπάσει στον Μπεντινέλι που ερχόταν σαν... τρέιλερ, αλλά η φάση σταματάει για επιθετικό φάουλ του Έλληνα φορ στον Ροζ που έπεσε εύκολα. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
15' Καταπληκτικό σπάσιμο του Ματέο Γκαρσία στον Μπερτόγλιο μέσα στην περιοχή, το σουτ του τελευταίου σταματάει στον Βιτλή και ενώ είχε κατεύθυνση προς την εστία! by Γιώργος Τσανάκας
18:31
17' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
19' Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
21' Εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντεθ, περνάει ανεκμετάλλευτο και η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ του Χουχούμη. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
22' Κίτρινη κάρτα στον Βιτλή. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
24' Βολέ του Ματίγια από τα 25 μέτρα, πολύ άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:39
24' Ο Δεληζήσης γλιτώνει την κίτρινη κάρτα σε εναέρια μονομαχία με τον Φατιόν, αφού τον βρήκε με τον αγκόνα. Ούτε φάουλ από τον διαιτητή Καραντώνη. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Σκληρό παιχνίδι στα πρώτα 25 λεπτά, με πολλές μονομαχίες και δυνατά μαρκαρίσματα. Ο Άρης ελέγχει τον ρυθμό, αλλά ακόμη δεν έχει απειλήσει, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να παγώσυον τον ρυθμό και να βάλουν... φρένο στην ταχύτατη και ποιοτική μεσοεπιθετική γραμμή των αντιπάλων τους. Μέχρι στιγμής το έχουν καταφέρει και προσπαθούν με τους Τσιλούλη, Φερνάντεθ και Μπεντινέλι να χτυπήσουν στην κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
18:42
18:45
Με τετράδα στην άμυνα πλέον ο Απόλλων Σμύρνης, ο Βιτλής αριστερό μπακ ο Χουχούμης εξτρέμ, ο Μπεντινέλι έχει ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Τσιλούλη και είναι ο ποδοσφαιριστής που καλείται να...τραβήξει τους συμπαίκτες του στην επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
35' Γκοοολ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
18:51
Ο Μπερτόγλιο άνοιξε για τον Μπρούνο Γκάμα, ο οποίος βρέθηκε ξεχασμένος από τον Μπαξεβανίδη και έκανε το πλασέ στην αριστερή γωνία του Κότσαρη, που είχε αργή αντίδραση και δεν κατάφερε να απομακρύνει! Ωραίο πλασέ, αλλά αργό πέσιμο του Έλληνα πορτιέρε! Στο ξεκίνημα, πάντως, ο Ντομίνγκες προσπάθησε να βγει πρώτος στην μπάλα και την... πάτησε από τον Μπερτόγλιο που ρόλαρε πολύ εύκολα πάνω του και έδωσε την ασίστ στον συμπαίκτη του. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
37' Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Διακοπή καθώς ο Φατιόν είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο, αφού τον βρήκε ο Μπουσέ στην έξοδό του. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
42' Σουτ του Μπερτόγλιο, μπλόκαρε ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Φατιόν... by Γιώργος Τσανάκας
18:59
45' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Τσαμπούρης αντί Φατιόν. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Στο δεξί άκρο της άμυνας θα πάει ο Τσαμπούρης, στον άξονα ο Μπαξεβανίδης δίπλα στον Σλίβκα. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
45'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σέντρα του Μαρκ Φερνάντεθ, η μπάλα περνάει από τον Μπεντινέλι που δεν βρίσκει την μπάλα και φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον αμαρκάριστο Χουχούμη που κάνει πολύ κακό πλασέ! Για κακή του τύχη, η μπάλα πήγε στο δεξί, κακό του, πόδι και για αυτό δεν κατάφερε να κάνει καλό τελείωμα! by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 1-0. Ο Άρης είχε την υπεροχή αλλά όχι τις ευκαιρίες. Κατάφερε, όμως, στην μοναδική του καλή φάση στο πρώτο μέρος να βρει το γκολ με πλασέ του Γκάμα με το οποίο προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης. Συντηρητικά πάνε το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι, βρήκαν στο τέλος του ημιχρόνου μια μεγάλη ευκαιρία αλλά ο Χοχούμης την σπατάλησε. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Πλήγμα για τον Απόλλωνα ο τραυματισμός του Φατιόν και η αναγκαστική του αλλαγή... by Γιώργος Τσανάκας
19:18
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
49' Κίτρινη κάρτα στον Άκη Μάντζιο για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
51' Μακρινό σουτ του Μπερτόγλιο, πάνω από την εστία η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Συντηρητικά το πάνε οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων συνεχίζει να παίζει σφιχτά θέλοντας να μείνει στο ματς και το σκορ στο 1-0 για να έχει ελπίδες να... κλέψει κάτι προς το φινάλε. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
57' Ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τον Απόλλωνα, ο Μπεντινέλι σπάει στον Χουχούμη αλλά το γύρισμά του είναι κάκιστο. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
58' Σάσα αντί Τζέγκο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
59' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
62' Μουνιέ και Ντάουντα μέσα, Φερνάντεθ και Χουχούμης έξω για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
66' Kίτρινη κάρτα στον Ναζλίδη για διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
67' Φάση για τον Άρη! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ανοίγουν την άμυνα των γηπεδούχων αλλά το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε ο Μπερτόγλιο, υπό καλές προϋποθέσεις, ήταν κακό και πέρασε πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Ο Απόλλων ψάχνει τις στιγμές του, θέλοντας να εκμεταλλευτεί μία εξ αυτών ώστε να φτάσει στην ισοφάριση. Αρκεί μέχρι τότε να μην δεχτεί γκολ και να συνεχίσει να αμύνεται σωστά ! by Γιώργος Τσανάκας
19:43
70' Γκοοοολ για τον Απόλλωνα Σμύρνης! by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Δεν μετράει το γκολ για τον Απόλλωνα Σμύρνης! by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Παρότι ο Σλίβκα με ωραίο πλασέ έφερε το ματς στα ίσια για τον Απόλλωνα, το γκολ δεν θα μετρήσει καθώς στο ξεκίνημα της φάσης ο Μουνιέ ήταν ένα παπούτσι πιο μπροστά! Σωστή απόφαση! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
75' Αλλαγή για τον Άρη. Κάτσε αντί Γκάμα και Μαντσίνι αντί Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
78' Σουτ του Τσιλούλη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα βρίσκει σε ένα σώμα και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Ο Μουνιέ έχει δώσει πνοή επιθετικά στον Απόλλωνα, όπως και η είσοδος του Ντάουντα με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα παίκτη για στήριγμα στην επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
81' Καλή φάση για τον Άρη. Ο Ματίγια έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Φωνάζει για πέναλτι ο Απόλλων, σε πέσιμο του Μουνιέε μέσα στην περιοχή. Περισσότερο πέφτει πάνω στον Δελήζηση, ο οποίος προσπάθησε να τραβηχτεί αλλά τον έχει βρει! by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Πάει να το δει στο VAR o Καραντώνης... by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Δεν το δίνει ο Καραντώνης, καθώς θεωρεί ότι υπάρχει οφσάιντ! Είναι πιο μπροστά το πόδι του Μουνιέ, πάλι οφσάιντ για τον Απόλλωνα!!! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
90' Κολ και Ιωαννίδης μέσα, Μπεντινέλι και Βιτλής έξω για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
20:04
90'+1' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Περνά ανεκμετάλλευτο, κακή εκτέλεση του Τσαμπούρη και μπλοκάρει σαν σε προπόνηση ο κίπερ του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
93' Μάνος και Μπαγκαλιάνης αντί Μπερτόλιο και Ματίγια για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Τέλος στο ματς. Ο Άρης κέρδισε με τα... χίλια ζόρια τον Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0, που άξιζε τον βαθμό της ισοπαλίας βάσει της απόδοσής του στο δεύτερο μέρος! Το μοναδικό γκολ ο Γκάμα, ούτε μισό λεπτό έξτρα δεν κράτησε ο Καραντώνης παρά τις καθυστερήσεις των γηπεδούχων στο φινάλε. by Γιώργος Τσανάκας