ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

15:30
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
15:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League, στο «Γεντί Κουλέ». by Σπύρος Σιαμπλής
15:33
Στο βασικό σχήμα του ΟΦΗ ξεκινούν οι Βάτερμαν, Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Στάρτζεον, Σακόρ, Στάικος, Γρίβας και Σαρδινέρο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:34
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
15:35
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γιάννου, Γκαργκαλατζίδης, Μίγγος και Σουρνάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
15:36
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Πούγγουρας, Αθανασακόπουλος, Καραγιάννης, Αϊτόρ, Σερπέζης, Τζαβίδας, Καμπετσής και Εμμανουηλίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
15:38
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
15:39

Η ενδεκάδα της ομάδας μας για το ματς με τον Παναθηναϊκό______Our starting 11 against Panathinaikos FC.

Δημοσιεύτηκε από OFI Crete F.C. στις Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020
by Σπύρος Σιαμπλής
15:40
15:43
Καλοκαιρινός ο καιρός στο Ηράκλειο, ότι πρέπει για ποδόσφαιρο, έστω και χωρίς κόσμο στις κερκίδες... by Σπύρος Σιαμπλής
15:44
Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο του ΟΦΗ βρίσκεται και ο Άγγλος αρχιδιαιτητής της ΚΕΔ, Μαρκ Κλάτενμπεργκ! by Σπύρος Σιαμπλής
15:47
Οι δύο ομάδες έχουν να αντιμετωπίσουν αρκετές απουσίες, με εκείνες των Κρητικών να είναι περισσότερες από του «τριφυλλιού», πάντως. by Σπύρος Σιαμπλής
15:53
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών. by Σπύρος Σιαμπλής
15:57
Τώρα μπαίνουν στο ν αγωνιστικό χώρο οι αναπληρωματικοί του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:03
3' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Χατζηγιοβάνη να σουτάρει από το ύψος της περιοχής και πλάγια και τον Βάτερμαν να διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
4' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά τώρα, αφού στην εξέλιξη της φάσης ο Κουρμπέλη πήγε να γυρίσει την μπάλα παράλληλα με την εστία αλλά κόπηκε... by Σπύρος Σιαμπλής
16:05
5' Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ, αυτή την φορά από την εκτέλεση του κόρνερ, την πρώτη κεφαλιά του Κουρμπέλη και την προσπάθεια του Βέλεθ για μια ακόμα στο δεύτερο δοκάρι, με τον Γιαννούλη να βάζει έγκαιρα το πόδι του και να διώχνει ξανά σε κόρνερ!
16:07
6' Αντεπίθεση του ΟΦΗ και σουτ του Στράτζεον, κόντραρε η μπάλα στον Σένκεφελντ και απομακρύνθηκε. by Σπύρος Σιαμπλής
16:16
16' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, με τον Στάρτζεον να γεμίζει αλλά τον Γιαννούλη να μην μπορεί να κάνει την προβολή. by Σπύρος Σιαμπλής
16:17
18' Πρώτο κόρνερ για τον ΟΦΗ, από αριστερά, αλλά η κεφαλιά του Διαμαντή περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:20
20' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, από προσπάθεια του Σαρδινέρο, που ήταν πάντως εκείνος που είχε την τελευταία επαφή με την μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
16:23
23' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την φαλτσαριστή σέντρα του Σάντσες από δεξιά και τον Καρλίτος να προλαβαίνει να κάνει την προβολή, αλλά ο Βάτερμαν έπεσε σωτήρια κι απέκρουσε! by Σπύρος Σιαμπλής
16:27
28' Γέμισμα του Κοροβέση από αριστερά, ο Σακόρ μπαίνει στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν σουτάρει όπως θα ήθελε... by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
16:37
37' Γκολ! 1-0 ο ΟΦΗ, με τον Στάρτζεον να παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Διούδη στο δυνατό σουτ του Στάικου και με νέο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής κι αριστερά να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
16:39
39' Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με σουτ του Στάρτζεον από την αριστερή πλευρά της περιοχής και τη μπάλα να περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
16:40
41' Σουτ του Μακέντα από θέση μέσα αριστερά, ο Βάτερμαν μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
43' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, μετά το σουτ του Κοροβέση και το διώξιμο του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
44' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για τον ΟΦΗ, αυτή την φορά από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
45'+1' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Ζαγαρίτη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
Ένα... κουβάρι οι παίκτες του ΟΦΗ, πανηγυρίζουν το 1-0! Εικόνα live21965078/100704.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
47' Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει, με τον Βάτερμαν να σταματάει τον Χατζηγιοβάνη στο τετ α τετ, αποκρούοντας με τα πόδια! by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
49' Γκολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Καρλίτος να εκμεταλλεύεται τη λάθος απομάκρυνση του Κοροβέση και με ωραίο σουτ από το ύψος του πέναλτι στην ανοιχτή γωνία του Βάτερμαν να ισοφαρίζει νωρίς νωρίς για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
50' Κίτρινη κάρτα στον Σακόρ για σκληρό φάουλ στον Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:10
51' Εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα του ΟΦΗ... by Σπύρος Σιαμπλής
17:10
52' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
53' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Μακέντα από τον Μεγιάδο! by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
54' Εκτελεί το πέναλτι ο Μακέντα, με τον Βάτερμαν να πέφτει σωστά και να αποκρούει στην αριστερή του γωνία, διατηρώντας το 1-1! by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
Ο Καρλίτος έχει μόλις ισοφαρίσει για τον ΠΑΟ και... κάνει τα δικά του! Εικόνα live21965078/94011.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
60' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να προηγηθεί εκ νέου, με τον Κοροβέση να κάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και τον Διούδη να... απογειώνεται για να διώξει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
62' Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ, από την απέναντι πλευρά τώρα κι ενώ ο Σερπέζης αντικαθιστά τον τραυματία Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
62' Νέα κεφαλιά αυτή την φορά από τον Στάρτζεον από το ύψος της μικρής περιοχής, νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Διούδη που αποκρούει! by Σπύρος Σιαμπλής
17:22
63' Εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μεγιάδο, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:24
65' Αντεπίθεση του ΠΑΟ και σουτ του Χατζηγιοβάνη «με την μια», αλλά τον Βάτερμαν να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση, διατηρώντας το 1-1! by Σπύρος Σιαμπλής
17:24
65' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
66' Ο Μακέντα σούταρε έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βάτερμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Εμμανουηλίδη να μπαίνει αντί του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:32
73' Διπλή αλλαγή ο ΟΦΗ. Λυμπεράκης και Μπαλογιάννης αντί Στάικου και Κοροβέση αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
77' Γκολ! 2-1 ο ΟΦΗ, μετά από κόρνερ που παραχώρησε από τραγικό γύρισμα ο Βέλεθ, με τον... ώμο του Σαρδινέρο να τροφοδοτεί τον αμαρκάριστο και πάλι Μεγιάδο, που με κεφαλιά από την μικρή περιοχή δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
80' Νέα αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Στάρτζεον, μπαίνει ο Γιάννου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
86' Σουτ του Καρλίτος, η μπάλα στην αγκαλιά του Βάτερμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
87' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Πούγγουρα αντί του Σάντσες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
88' Ο Βαφέας στη θέση του Σαρδινέρο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:49
88' Και ο Καμπετσής αντί του Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:52
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:54
90'+4' Γκολ! 2-2 ο Παναθηναϊκός, με την κεφαλιά του Βέλεθ, μια ακόμα του Γοπυές και στο τέλος εκείνη του Μακέντα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Βάτερμαν, για την εκ νέου ισοφάριση... by Σπύρος Σιαμπλής
17:54
90'+5' Λήξη της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2! by Σπύρος Σιαμπλής