ΑΕΛ: Νάγκι – Μπέρτος, Ηλιάδης, Μούζεκ, Φιλίπ – Σπαρβ, Σετσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς – Τόρζε, Πινακάς, Πλατέλλας by www.sport-fm.gr
Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Τασούλης – Μουνάφο, Βαλιέντε – Κρέσπι, Σίτο, Ριέρα - Μπαράλες by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των «βυσσινί»: Μπάγιτς, Γλυνός, Ζαχαράκης, Μαϊδάνος, Γρηγορόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Γκαζάλ, Νικολιάς, Τρούγιτς. by www.sport-fm.gr
18:02
Στον πάγκο του Αστέρα: Τσιφτσής, Μπόρχα Φερνάντεθ, Τιλίκα, Λουίς Φερνάντεθ, Αλί Μπαμπά, Ιγκλέσιας, Ρουμπέν Γκαρθία, Καστάνιο, Ορόσκο. by www.sport-fm.gr
18:03
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης, Α’ βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, Β’ βοηθός: Άγγελος Κολλιάκος, 4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης, VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος, AVAR: Παντελής Σπυρόπουλος by www.sport-fm.gr
18:14
18:21
6' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες by www.sport-fm.gr
18:24
9' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Πασαλίδη στον Παπαδόπουλο, έδιωξε σε κόρνερ ο γκολκίπερ των Αρκάδων by www.sport-fm.gr
18:24
10' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Πλατέλλας σηκώνει την μπάλα και φτάνει στον Πινακά, αυτός κάνει το πλασέ και έδιωξε σε νέο κόρνερ ο Παπαδόπουλος by www.sport-fm.gr
18:27
12' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σύγχυση στα καρέ των γηπεδούχων, ο Μπαράλες νικήθηκε από τον Νάγκι by www.sport-fm.gr
18:52
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Εκτέλεση φάουλ του Τασουλή, ο Σουάρεθ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:01
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 0-1! Σέντρα του Κώτσιρα, κεφαλιά του Μπαράλες και οι Αρκάδες ανοίγουν το σκορ by www.sport-fm.gr
19:02
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου! Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 1-0 της ΑΕΛ χάρη στο γκολ του υψηλόσωμου επιθετικού. by www.sport-fm.gr
19:16
19:22
50' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Πλατέλλας έβγαλε την κάθετη για τον Τόρζε, σουτ του τελευταίου, η μπάλα άουτ by www.sport-fm.gr
19:22
19:23
19:26
19:27
19:32
19:32
61' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Ριέρα και ο Σίτο, μέσα ο Λουίς Φερνάντεθ και ο Τιλίκα. by www.sport-fm.gr
19:39
68' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ, για μαρκάρισμα στον Πινακά. Δεν υπάρχει κόκκινη, καθώς ο παίκτης της ΑΕΛ, ακόμα και να έπαιρνε την μπάλα έφευγε στα πλάγια κι όχι σε τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ του Αστέρα by www.sport-fm.gr
19:41
70' Μεγάλη επέμβαση από τον Παπαδόπουλο! Εκτέλεση κόρνερ του Πλατέλλα, ο Ηλιάδης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Παπαδόπουλος με το δεξί χέρι πραγματοποίησε μία εκπληκτική επέμβαση by www.sport-fm.gr
19:42
71' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Σετσέροβιτς και ο Μπέρτος, μέσα οι Νικολιάς και Γρηγορόπουλος by www.sport-fm.gr
19:43
19:44
19:45
19:46
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 0-2! Λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ, ο Τιλίκα έκλεψε και την έδωσε στον Λουίς Φερνάντεθ, αυτός και πάλι στον Τιλίκα, που πάσαρε στον Μπαράλες, που κάνει το εύκολα το 2-0 για την ομάδα του by www.sport-fm.gr
19:50
19:59
20:01
20:09
94' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΙ 1-3! Εξαιρετική συνεργασία του Μπόρχα Φερνάντεθ με τον Λουίς Φερνάντεθ και ο τελευταίος σε ανυπεράσπιστη εστία πετυχαίνει και το τρίτο γκολ για την ομάδα του by www.sport-fm.gr
20:09
Λήξη της αναμέτρησης! Ο Αστέρας παίρνει μία μεγάλη νίκη επί της ΑΕΛ με 3-1 και φτάνει στους 7 βαθμούς. by www.sport-fm.gr