ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ

19:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ και στην ΑΕΚ στα Γιάννενα για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Ο ΠΑΣ Γιάννινα προέρχεται από την εκτός έδρας επικράτηση με 2-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, σε ένα ματς που διεξήχθη μεσοβδόμαδα αφού ήταν εξ αναβολής για την 1η αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Η ΑΕΚ από την άλλη μεριά ηττήθηκε με το βαρύ 3-0 από την Μπράγκα στην Πορτογαλία για την πρεμιέρα του Europa League, ενώ στο πρωτάθλημα παραμένει δύο αγωνιστικές σερί χωρίς νίκη (σσ. ισοπαλία 1-1 με ΠΑΟΚ και ήττα με 1-0 από τον Ατρόμητο). by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Στους πέντε βαθμούς ο ΠΑΣ Γιάννινα, στους επτά η ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακα, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Κάστρο, Σιόντης, Καρτάλης, Ελευθεριάδης, Λέο, Παμλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Στον πάγκο οι Γιαννίκογλου, Νάουμετς, Παντελάκης, Ντομίγκεθ, Μπρένερ, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Λώλης, Πήλιος. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Χνιντ, Νεντελτσεάρου, Λόπες, Κρίστισιτς, Σάκχοφ, Μάνταλος, Μαχαίρας, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Μπακάκης, Ινσούα, Σβάρνας, Σαμπανάτζοβιτς, Μπότος, Λιβάιγα, Ολιβέιρα, Χριστόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Σε ένα τέταρτο θα ξεκινήσει ο αγώνας στους «Ζωσιμάδες». by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Διατητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Βοηθοί οι Γεώργιος Χατζηνάκος (Δράμας), Φώτιος Καμπερίδης (Καβάλας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) . by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητηικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
20:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι ομάδα ενός ημιχρόνου. Χτυπάει πάντα στο πρώτο ημίχρονο, πιέζει ψηλά τους αντιπάλους του και το πρώτο 45λεπτο είναι το δυνατό του σημείο. Να δούμε σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ πώς θα τα πάει. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ στο ξεκίνημα, προσπαθώντας να μπλοκάρει την κυκλοφορία της μπάλας στον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
6' Φάουλ σε καλό σημείο από τα αριστερά, όπως κάνει επίθεση η ΑΕΚ, κερδίζει ο Μάνταλος. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
7' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς, διώχνει ο Εραμούσπε στο ύψος του πρώτου δοκαριού. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
8' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ! Ο Ελευθεριάδης πήρε τις κόντρες από τον Χνιντ, μπήκε στην περιοχή και έκανε το γύρισμα, με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα, να μένει... ζωντανή στην περιοχή και τον Τσιντώτα να διώχνει με τα πόδια το πολύ κοντινό αλλά από πλάγια αριστερά σουτ του Λεό! Στη συνέχεια της φάσης ο Παμλίδης δεν κατάφερε να απειλήσει και οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν.
by Γιώργος Τσανάκας
20:39
10' Σουτ του Κάστρο έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
10' Απίστευτη φάση για την ΑΕΚ! Ο Λόπες κάνει το γύρισμα μέσα στην περιοχή, η μπάλα περνάει από όλους και φτάνει στον αμαρκάριστο Μαχαίρα ο οποίος δεν σημαδεύει γωνία και το πλασέ που επιχείρησε με την μία πήγε πάνω στον Χουτεσιώτη! Εξαιρετική ανάπτυξη της μπάλας από την ΑΕΚ στη φάση, η μπάλα πέρασε από Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς και τελευταίο τον Λόπες.
20:42
13' Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Χνιντ έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο έδαφος ο Χνιντ, τον έχει βρει στο τέλος της εξόδους του ο Χουτεσιώτης άθελά του! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
15' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Διαμαντόπουλος τσέκαρε το VAR και δείχνει την άσπρη βούλα για το μαρκάρισμα του Χουτεσιώτη στον Χνιντ! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
16' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Ο Ανσαριφάρντ στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας, ο Χουτεσιώτης πέφτει αριστερά και η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Στη φάση του πέναλτι ο Χουτεσιώτης βρίσκει τον Χνιντ, όμως πρέπει να δούμε ριπλέι για να διαπιστώσουμε αν μετά την κεφαλιά του Τυνήσιου στόπερ η μπάλα ήταν εντός γηπέδου την ώρα της επαφής ή εκτός πεδιάς! Για να το έδωσε και μέσω VAR ο Διαμαντόπουλος, προφανώς θα το έχει τσεκάρει... by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Πρώτο παιχνίδι φέτος στο οποίο ο ΠΑΣ δέχεται πρώτος γκολ, να δούμε και την αντίδρασή του... by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Εξαιρετικός χειριστής της μπάλας ο Τάνκοβιτς, φαίνεται ότι είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής και μόνο από τις επαφές του με την μπάλα. Θα βοηθήσει σημαντικά την ΑΕΚ και δείχνει γιατί τόσους μήνες πάλευε για την απόκτησή του! by Γιώργος Τσανάκας
20:51
22' Σέντρα-σουτ του Μάνταλου, διώχνει ο Χουτεσιώτης! Έχει μπει δυνατά στο ματς η ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
23' Σουτ του Κάστρο, ξανά πολύ άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
24' Φοβερό σουτ του Μαχαίρα από τα 25 μέτρα και διαγώνια δεξιά, απογειώθηκε και έδιωξε ο Χουτεσιώτης! by Γιώργος Τσανάκας
20:54
25' Δυνατό, ευθύβολο, σοιυτ του Λεό, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Τσιντώτας! by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Μισή ώρα στο ματς, παραμένει το 1-0 υπέρ της ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο πέναλτι του Ανσαριφάρντ. Ωραίο παιχνιδι, με γρήγορο ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Το πέναλτι του Χουτεσιώτη στον Χνιντ και το γκολ του Ανσαριφάρντ!
21:02
Εδώ φαίνεται στον κόκκινο κύκλο πως η μπάλα είναι εντός αγωνιστικού χώρου την ώρα που ο Χουτεσιώτης βρίσκει τον Χνιντ. Εικόνα live21965165/35133.jpg by www.sport-fm.gr
21:02
34' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Εξαιρετική σέντρα του Πίρσμαν, ο Παμλίδης βρίσκεται στο ύψος του δευτέρου δοκαριού και με καρφωτή κεφαλιά νικάει τον Τσιντώτα για το 1-1. Τσεκάρεται στo VAR η φάση, ο Παμλίδης φαίνεται να είναι έστω και λίγο πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυνόμενο, οπότε όλα δείχνουν πως δεν θα μετρήσει τελικά! by Γιώργος Τσανάκας
21:04
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Οφσάιντ ο Παμλίδης, είναι πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυνόμενο της ΑΕΚ! Παραμένει λοιπόν το 1-0 υπέρ της ΑΕΚ στα Γιάννενα.
21:07
38' Κακή εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
39' Τεράστια φάση για την ΑΕΚ! Φοβερή ατομική προσπάθεια του Λόπες, κάνει τη σέντρα στον αμαρκάριστο Ανσαριφάρντ που είχε κενή την εστία αφού ο Χουτεσιώτης ήταν εκτός θέσης αλλά η κεφαλιά του Ιρανού από το ύψος της μικρής περιοχής πέρασε... σύριζα από το αριστερό δοκάρι!
21:15
45' «Φωνάζουν» για πέναλτι στον ΠΑΣ σε πέσιμο του Παμλίδη μετά από προβολή του Χνιντ. Έχει βρει καθαρά την μπάλα ο στόπερ της ΑΕΚ, σωστά συνεχίστηκε το ματς.
21:16
45'+2' Ο Τάνκοβιτς σπάει με περίτεχνο τρόπο στον Καρίμ, αυτός κάνει μια προσποίηση και σουτάρει αλλά ο Εραμούσπε βάζει το κεφάλι του και διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα χάρη στο πέναλτι-γκολ του Καρίμ Ανσαριφάρντ στο 16ο λεπτό! Το είχε κερδίσει νωρίτερα ο Χνιντ από τον Χουτεσιώτη, σε μια περίεργη φάση αλλά στην οποία υπήρξε παράβαση. Εξαιρετικό παιχνίδι, με τρομερό ρυθμό και φάσεις, μεγάλη διάθεση δείχνει η ΑΕΚ και έχει ωραία κυκλοφορία, ενώ ο ΠΑΣ παίζει επιθετικά όπως το συνηθίζει, βρήκε γκολ με τον Παμλίδη που σωστά ακυρώθηκε και όποτε βγαίνει στην επίθεση απειλεί. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
47' Κίτρινη κάρτα στον Τάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
49' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, ο Εραμούσπε πηδάει ψηλότερα από όλους αλλά η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι της εστίας και στη συνέχεια καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιντώτα! Μεγάλη φάση στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους για τον ΠΑΣ να φέρει το ματς στα ίσα.
21:37
51' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Κάθετη του Κάστρο στον Παμλίδη, αυτός σπάει στον Καρτάλη που κάνει την παράλληλη σέντρα και ο Ελευθεριάδης με κεφαλιά από κοντά σκοράρει! Πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυνόμενο φαίνεται πως ήταν ο Ελευθεριάδης, πάλι θα έχουμε VAR και πιθανότατα θα ακυρωθεί! by Γιώργος Τσανάκας
21:41
ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Σωστά ακυρώνεται και αυτό το τέρμα, είναι... μισό παπούτσι πιο μπροστά ο Ελευθεριάδης!
21:41
Παραμένει το 1-0 υπέρ της ΑΕΚ! Ο ΠΑΣ έχει μπει πολύ δυνατά, αλλά στέκεται για ακόμη μια φορά άτυχος στον αγώνα! by Γιώργος Τσανάκας
21:42
Έχει δεχτεί κίτρινη κάρτα νωρίτερα ο Ανσαριφάρντ για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
56' Κίτρινη κάρτα στον Καρτάλη. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
56' Λιβάγια αντί Τάνκοβιτς για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
57' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
60' Ωραία μπαλιά του Λιβάγια στην περιοχή, ο Σάκχοφ δεν μπορεί να σκοράρει με προβολή αφού δεν βρίσκει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
61' Νάουμετς αντί Σιόντη για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
65' Ντομίνγκεθ αντί Καρτάλη για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
67' Ο Ανσαριφάρντ βρίσκει άθελά του με το χέρι τον Κάργα, δεν του δίνει δεύτερη κίτρινη κάρτα ο διαιτητής παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
68' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
69΄ Κίτρινη κάρτα στον Κρίστισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Αρχίζει να... χαλάει λίγο το παιχνίδι με τα δυνατά μαρκαρίσματα από τους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
70' Ολιβέιρα και Ινσούα μέσα, Ανσαριφάρντ και Ινσούα έξω για την αΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Αριστερό μπακ ο Λόπες, εξτρέμ ο Ινσούα για την ΑΕΚ. Δεξιά ο Λιβάγια και στην κορυφή ο Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
72' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Λιβάγια έκανε την κεφαλιά-ψαράκι από τα πέντε μέτρα αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Χουτεσιώτη. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
74' Πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο οποίος με συρτή πάσα από τα 35 μέτρα πιάνει στον ύπνο την αντίπαλη άμυνα αλλά όχι και τον Χουτεσιώτη, ο οποίος βγαίνει ταχύτατα και προλαβαίνει τον Λιβάγια πριν απειλήσει. Κέρδισε και το φάουλ από τον Λιβάγια ο Έλληνας πορτιέρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
Φτάσαμε στο 75ο λεπτό στα Γιάννενα, η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του ΠΑΣ! by Γιώργος Τσανάκας
22:05
78' Σουτ του Παμλίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
80' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Ταχύτατη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Σάκχοφ προσπάθησε να κάνει την κάθετη, η μπάλα κόντραρε στον Πίρμσαν και στρώνεται στον Ολιβέιρα που από θέση τετ-α-τετ κάνει... απαράδεκτο τελείωμα για την κλάση του και δεν βρήκε εστία! by Γιώργος Τσανάκας
22:13
86' Λώλης αντί Ελευθεριάδη για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στον αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Απέλπιδες προσπάθειες των παικτών του ΠΑΣ με βαθιές μπαλιές, δεν προβληματίζουν την άμυνα της ΑΕΚ by Γιώργος Τσανάκας
22:22
95' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα by Γιώργος Τσανάκας
22:22
Λήξη του αγώνα by Γιώργος Τσανάκας
22:23
Η ΑΕΚ περνάει πολύ δύσκολα από τους "Ζωσιμάδες" επικρατώντας 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα by Γιώργος Τσανάκας
22:23
Το γκολ που έγραψε την ιστορία του αγώνα σημειώθηκε στο 16' με το πέναλτι του Ανσαριφάρντ by Γιώργος Τσανάκας