Πόρτο-Ολυμπιακός

21:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στην Πόρτο στο «Ντραγκάο». Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει κάλυψη από τον ΣΠΟΡ FM 94.6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα - Ραφίνια, Σεμέντο, Σισέ, Χολέμπας - Εμβιλά, Μπουχαλάκης - Μασούρας, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς - Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο): Μαρτσεσίν, Μαναφά, Πέπε, Εμπεμπά, Ζαϊντού, Ουρίμπε, Σέρτζιο Ολιβέιρα, Φάμπιο Βιεϊρά, Κορόνα, Οτάβιο, Μαρεγκά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Καραργύρης, Φορτούνης, Χασάν, Πέπε, Βινάγκρε, Βρουσάι, Ντρέγκερ, Μπρούμα, Παπαδόπουλος, Τζολάκης και Σουρλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Στον πάγκο: Ντιόγκο Κόστα, Ντιόγκο Λέιτε, Λουμ, Ταρέμι, Νακατζίμα, Γκρούιτς, Μπαρό, Ζοάο Μάριο, Άντερσον, Μαρτίνες, Εβάνιλσον, Νανού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Υπενθυμίζεται ότι είναι νοκ-άουτ ο Καμαρά, ο οποίος είχε χάσει και το ματς της πρεμιέρας με Μαρσέιγ λόγω κορωνοϊού, ενώ Μπα και Σουντανί δεν είναι στη διάθεση του Πέδρο Μαρτίνς λόγω Covid. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Αντιθέτως, οι Μαναφά, Ζαϊντού (απασχόλησε έντονα τον Ολυμπιακό το καλοκαίρι), Σέρτζιο Ολιβέιρα και Ρομάριο Μπαρό που ήταν αμφίβολοι -λόγω τραυματισμών- από πλευράς Πόρτο, είναι ετοιμοπόλεμοι. Οι πρώτοι τρεις είναι στην ενδεκάδα, ενώ ο τελευταίος βρίσκεται στον πάγκο. Νοκ-άουτ είναι ως γνωστόν ο Λουίς Ντίας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Οι Πειραιώτες επικράτησαν 1-0 της Μαρσέιγ στην πρεμιέρα με το γκολ του Χασάν στο 90+1’, ενώ η Πόρτο προηγήθηκε της Μάντσεστερ Σίτι στο «Etihad», αλλά γνώρισε την ήττα με 3-1. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Ολυμπιακός - Μαρσέιγ 1-0
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Μάντσεστερ Σίτι-Πόρτο 3-1
21:40
Διαιτητής: Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία) Βοηθοί: Γιαν Ζάιντελ κ’ Ράφαελ Φόλτιν (Γερμανία) Τέταρτος: Μάρκο Φριτς (Γερμανία) VAR: Μπάστιαν Ντάνκερτ, AVAR: Μαρκ Μπορς Παρατηρητής διαιτησίας: Μάρτιν Χάνσον (Σουηδία) Παρατηρητής UEFA: Πέτερ Λούντστρομ (Φινλανδία) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
21:43
Στην Πορτογαλία βρίσκεται και ο Βαγγέλης Μαρινάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Ενδιαφέρον έχει και η προϊστορία ανάμεσα σε Πέδρο Μαρτίνς και Σέρτζιο Κονσεϊσάο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Ακούστε το σχόλιο του απεσταλμένου του ΣΠΟΡ FM, Ηρακλή Αντύπα, στους 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
Η ανατομία του «εκτός έδρας Ευρωπαίου Ολυμπιακού» του Μαρτίνς βγάζει εκπληκτικό συμπέρασμα, γράφει ο Κώστας Νικολακόπουλος στο sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Ιδιαίτερο παιχνίδι για τον Σα που ήταν στην Πόρτο, προτού αποκτηθεί από τον Ολυμπιακό, αλλά και για τον Πέδρο Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
Τις 100 συμμετοχές στο Champions League φτάνει σήμερα ο Πέπε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
Με την παρουσία 3.750 οπαδών θα διεξαχθεί το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
21:54
Πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Έτοιμες για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
21:57
Και τώρα ο ύμνος του Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
Έπειτα από μια στημένη φάση που είχε ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα, η Πόρτο βρίσκεται στο προσκήνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
Προσπαθεί να στρώσει παιχνίδι ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
9' Σουτ του Μασούρα, δεν το έπιασε καλά, με αποτέλεσμα να μην ανησυχήσει ο τερματοφύλακας της Πόρτο, προτού περάσει εκτός η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
10' Προσπάθεια του Μαναφά από τα δεξιά και κόρνερ για την Πόρτο. Δεν πλήρωσε την αδράνεια του ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
11' ΓΚΟΛ η Πόρτο, 1-0! Λάθος διώξιμο του Μπουχαλάκη λίγο έξω από την περιοχή και κόντρα για τους γηπεδούχους, δεν μπόρεσε να διώξει καλά ούτε ο Εμβιλά μετά το γύρισμα του Ολιβέιρα και ο Βιέιρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από το ύψος του πέναλτι
22:19
Ανοίγει το σκορ η Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στη Μαρσέιγ. Σκόρερ ο Τόρες.
22:20
20' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί από σέντρα του Βαλμπουενά, στην αγκαλιά του Μαρτσεσίν η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
25' Απειλεί αρχικά ο Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί, αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο Μαροκινός, που βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και δεν κατάφερε να εκτελέσει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
Στο 48-52% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
28' Επικίνδυνη επίθεση της Πόρτο, ο Μαρεγκά βρέθηκε απέναντι από τον Σα που του έκλεισε το πεδίο και τον νίκησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
33' Πολύ επικίνδυνη κατάσταση στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Μαρεγκά έφυγε στην πλάτη της άμυνας, έκανε το γύρισμα προ του Σα και ο Εμβιλά απομάκρυνε προ του Σέρτζιο Ολιβέιρα, ενώ στη συνέχεια παραχώρησε κόρνερ ο γκολκίπερ των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
40' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ραντζέλοβιτς έκανε κεφαλιά-πάσα για τον Ελ Αραμπί και έδιωξε ο Μαρτσεσίν, ενώ ο Βαλμπουενά πλάσαρε και ο Εμπεμπά απομάκρυνε σε κόρνερ.
22:43
42' Διώξιμο του Εμπεμπά σε κόρνερ προ του Ελ Αραμπί στη σέντρα του Ραφίνια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
45' Άστοχη κεφαλιά του Σισέ, που ήταν ή άλλως υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
Ημίχρονο στην Πορτογαλία. Πόρτο-Ολυμπιακός 1-0. Το τέρμα του Βιέιρα στο 11’ χωρίζει τις δύο ομάδες. Οι Πειραιώτες πληρώνουν έως τώρα το γεγονός ότι δεν έκαναν καλή εκκίνηση στο ματς, αλλά και το λάθος του Μπουχαλάκη πριν το γκολ, αφού έδωσε τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να μπουν στην περιοχή με περισσότερους παίκτες από το πουθενά. Στη συνέχεια η ομάδα του Μαρτίνς βελτιώθηκε, κυκλοφόρησε καλά την μπάλα και έγινε μια "μάχη", σχεδόν στα ίσα, αλλά με τους ερυθρόλευκους να απειλούν. Με την Πόρτο να διατηρεί το προβάδισμα. Ο Ολυμπιακός είχε την κεφαλιά του Ελ Αραμπί στο 20' και το πλασέ του Βαλμπουενά στο 40', σε δύο φάσεις που θα μπορούσε να πάρει κάτι παραπάνω. Η Πόρτο είχε πολύ καλή στιγμή στο 33' με τον Μαρεγκά να γυρίζει για τον Ολιβέιρα, προτού διώξει με τη δεύτερη η άμυνα της ελληνικής ομάδας, ενώ η καλύτερη ήταν στο 28' όταν ο Σα σταμάτησε τον Μαρεγκά
23:01
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ραντζέλοβιτς με τη μια, έδιωξε ο Μαρτσεσίν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
Θα μπει ο Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
53' Φορτούνης αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
58' Σουτ με καλές προϋποθέσεις από τον Φορτούνη, κόντρα και κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
59' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα Ραφίνια, τσαφ του Πέπε και η μπάλα περνάει λίγο πάνω από τον Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
60' Άστοχη κεφαλιά του Σεμέδο σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
60' Αλλαγή για την Πόρτο. Νακαζίμα αντί Βιέιρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
61' Κάρτα για την Πόρτο, την αντίκρισε ο Κορόνα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
Πιέζει ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
63' Νέα άστοχη κεφαλιά του Σεμέδο σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
64' Σουτ του Ελ Αραμπί, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
Βινάγκρε και Μπρούμα σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
Πτώση του Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή, ζητώντας πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
69' Εβανίλσον αντί Κορόνα και Γκρούιτς αντί Οτάβιο για την Πόρτο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
70' Βινάγκρε αντί Χολέμπας και Μπρούμα αντί Ραντζέλοβιτς για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
73' Μακρινό σουτ του Μαρεγκά, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
74' Άστοχη κεφαλιά του Ουρίμπε, δεν ανησυχεί ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
Έχει πέσει ο ρυθμός μετά τις μαζεμένες αλλαγές. Βολεύει πιο πολύ την Πόρτο που έχει προίκα το 1-0 από το 11' by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
0-2 η Σίτι κόντρα στη Μαρσέιγ. Σκόρερ ο Γκιντογκάν, που είχε βρει δίχτυα και κόντρα στην Πόρτο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
77' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί να κάνει χαμηλό σουτ που έβγαλε ο Μαρτσεσίν, προτού υποδειχθεί σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
80' Κίτρινη στον Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
Στο 45-55% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
82' Κίτρινη στον Ουρίμπε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
Θα μπουν Χασάν και Πέπε σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
84΄ Δυο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Χασάν και Πέπε στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός οι Βαλμπουενά και Μπουχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
85' ΓΚΟΛ η Πόρτο, 2-0! Κεφαλιά του Ολιβέιρα από την καρδιά της άμυνας μετά τη σέντρα του Μαρεγκά και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πάσα του Φορτούνη για τον Χασάν που νικήθηκε από τον Μαρτσεσίν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:46
88' Μπαρό αντί Ολιβέιρα για την Πόρτο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
90' Κίτρινη ο Μαναφά by Αποστόλης Λιβάνιος