ΑΕΚ-Λέστερ

19:08
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Λέστερ στο ΟΑΚΑ για την 2η αγωνιστική του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
Μεγάλο αλλά και συνάμα πολύ δύσκολο παιχνίδι για την ΑΕΚ, που πρέπει να πάρει αποτέλεσμα μετά την βαριά εκτός έδρας ήττα της 1ης αγωνιστικής από την Μπράγκα στην Πορτογαλία με 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Την ίδια ώρα, η Λέστερ με θετικό αποτέλεσμα αλλά κυρίως με νίκη θα κάνει άλμα πρόκρισης και θα αφήσει την ΑΕΚ στον πάτο της βαθμολογίας. Στους 3 βαθμούς οι Άγγλοι μετά το 3-0 της πρεμιέρας με τη Ζόρια. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Η ΑΕΚ κατάφερε να... σηκώσει κεφάλι και να βγάλει αντίδραση μετά το αρνητικό σερί τριών αγώνων σε πρωτάθλημα και Europa League, επικρατώντας με 1-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα! by Γιώργος Τσανάκας
19:27
H Λέστερ είχε και αυτή αρνητικό σερί, αλλά δύο χαμένων αγώνων στο πρωτάθλημα, ωστόσο επικράτησε μέσα στην εβδομάδα με 3-0 της Ζόρια και για το πρωτάθλημα με 1-0 στην έδρα της Άρσεναλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Να δούμε πώς θα καταφέρει η ΑΕΚ να... φρενάρει την Λέστερ και τον ταχύτατο ρυθμό που έχουν οι Άγγλοι στους αγώνες. Ένας τρόπος είναι να προσπαθήσει να ακολυθήσει τον ρυθμό της, ένας ακόμη να καταφέρει να διατηρήσει την κατοχή και να προσπαθήσει έτσι να σπάσει τον ρυθμό και να παγώσει το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Με τριάδα στα στόπερ η Λέστερ, κάτι που προκαλεί εντύπωση αφού δεν το προτιμάει ο Μπρένταν Ρότζερς. Προφανώς θέλει να προσθέσει ύψος στην ομάδα του, ώστε να μην καταφέρει να απειληθεί ιδιαίτερα από στατικές φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας - Μπακάκης, Σβάρνας, Νεντελτσεάρου, Ινσούα - Σάκχοφ, Κρίστισιτς - Λιβάγια, Μάνταλος, Λόπες - Ανσαριφάρντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Θεοχάρης, Λάτσι, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα, Χνιντ, Μιτάι, Σαμπανάτζοβιτς, Χριστόπουλος, Μαχαίρας, Μπότος, Βασιλαντωνόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Λέστερ (Μπρένταν Ρότζερς, 3-4-3): Σμάιχελ - Φοφανά, Μόργκαν, Φουχς - Ουντέρ, Τσαντουρί, Τίλεμανς, Τζάστιν - Ολμπράιτον, Μάντισον, Βάρντι. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Στον πάγκο οι Γουόρντ, Γιακούποβιτς, Ιχεανάτσο, Μπαρνς, Πέρεθ, Μεντί, Πρετ και Τόμας. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Διαιτητής είναι ο Χάραλντ Λέχνερ (Αυστρία), με βοηθούς τους Αντρέας Χάιντενραϊχ (Αυστρία), Μαξιμιλιάν Κόλτσμπιχ (Αυστρία), ενώ τέταρτος είναι ο Γιούλιαν Βέινμπεγκερ (Αυστρία). by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Σε δέκα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Από Cosmote Sports 3 η τηλεοπτική μετάδοση, από ΣΠΟΡ FM, φυσικά, η ραδιοφωνική! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρεά με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:58
3' Φαόυλ σε πολύ καλό σημείο για την Λέστερ. Πάνω στο τείχος από τον Μάντισον, κακή εκτέλεση. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
4' Η Μπράγκα ανοίγει το σκορ στην έδρα της Ζόρια με γκολ του Παουλίνιο (0-1). by Γιώργος Τσανάκας
20:01
6' Ωραία σέντρα του Λιβάγια, ο Μόργκαν με κεφαλιά-ψαράκι παραχωρεί το κόρνερ. Το πρώτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Δεύτερο στη σειρά κόρνερ για την ΑΕΚ, το κερδίζει ο Λόπες από τον Μάντισον. Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
20:05
10' Γρήγορη κόντρα για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος βρίσκει τον χώρο και κάνει το παράλληλο γύρισμα αλλά ο Φουχς προλαβαίνει τον Λιβάγια και διώχνει! Υπήρξαν καλές προϋποθέσεις εδώ για την ΑΕΚ ώστε να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Φανταστικό γκολ από τον Γκαϊτάν και η Μπράγκα στο 11ο λεπτό προηγείται με 2-0 στην έδρα της Ζόρια! by Γιώργος Τσανάκας
20:08
13' Ωραία μπαλιά του Λόπες στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, ο Λιβάγια κάνει το κοντρόλ με το στήθος αλλά ο Φουχς θα απομακρύνει ξανά. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Τρίτο κόρνερ για την ΑΕΚ στο ματς και αυτό θα περάσει ανεκμετάλλευτο! by Γιώργος Τσανάκας
20:10
15' Πρώτη καλή φάση στο ματς, για την Λέστερ! Ο Βάρντι πατάει άψογα στον Μάντισον, ο οποίος πιάνει ωραίο συρτό σουτ στην κίνηση αλλά περνάει δύο μέτρα ααπό το δεξί δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
17' Πέναλτι για την Λέστερ! by Γιώργος Τσανάκας
20:12
Κάθετη του Μάντισον στον Βάρντι, στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, με τον Τσιντώτα να τον ανατρέπει και τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ανόητο πέναλτι του Έλληνα πορτιέρε, ο Βάρντι και να τον περνούσε θα έφευγε στην τελική γραμμή του άουτ και δύσκολα θα απειλούσε από εκεί! by Γιώργος Τσανάκας
20:12
18' Γκοοολ για την Λέστερ!
by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Ο Βάρντι εκτελεί με πολύ δύναμη στην δεξιά γωνία του Τσιντώτα, που έπεσε σωστά αλλά δεν κατάφερε να απομακρύνει! 0-1 η Λέστερ, λοιπόν, δυσκολεύει από νωρίς το ματς για την ΑΕΚ... by Γιώργος Τσανάκας
20:16
21' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο, σταμάτησε με έξυπνο φάουλ την αντεπίθεση της Λέστερ με τον Μάντισον. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
23' Μεγάλη φάση για την Λέστερ! Ο Βάρντι βρίσκει τον Ουντέρ μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει το πλασέ αλλά ο Τσιντώτας κρατάει όρθια την ομάδα του! by Γιώργος Τσανάκας
20:21
26' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ, στην αριστερή συμβολή της περιοχής όπως κάνει επίθεση η ομάδα του Καρέρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
27' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Μετά την κακή εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου και το διώξιμο του Φουχς, ο Μπακάκης έκανε το γέμισμα με την μία και ο Λιβάγια την κεφαλιά αλλά ο Σμάιχελ απομάκρυνε με μεγάλη επέμβαση σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
20:23
28' Νέα πολύ μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Τραγικό λάθος του Μόργκαν, ο Λιβάγια φεύγει στην κόντρα και φτάνει στα όρια της περιοχής αλλά το διαγώνιο πλασέ που κάνει, περνάει τουλάχιστον ένα μέτρο από το δεξί δοκάρι του Σμάιχελ! Κακό τελείωμα του Κροάτη φορ, σπαταλά την φάση και η ΑΕΚ δεν μπορεί να ισοφαρίσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Δέκα λεπτά ακόμη για το ημίχρονο, η ΑΕΚ στέκεται μια χαρά απέναντι στην Λέστερ αλλά πληρώνει για ακόμη ένα παιχνίδι τις αρκετές αμυντικές τις ολιγωρίες και αυτή τη φορά το λάθος του Τσιντώτα. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
38' Ο Ολμπράιτον κάνει το γύρισμα, ο Τσιντώτας αιφνιδιάζεται και χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του για να παραχωρήσει το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
39' Γκοοολ για την Λέστερ!
20:35
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάντισον, η άμυνα της ΑΕΚ δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Τσαντούρι με σουτ στην κίνηση στο ύψος του δευτέρου δοκαριύ θα νικήσει τον Τσιντώτα για το 2-0 της Λέστερ. Από δεύτερο λάθος του Τσιντώτα, δέχεται δεύτερο γκολ η ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Λέστερ προηγείται 2-0 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, έχοντας εκμεταλλευτεί στο έπακρο τα δύο λάθη του Τσιντώτα! Ο Βάρντι με πέναλτι στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Τσαντούρι στο 39' να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Δεν εκμεταλλεύτηκε τις δύο μεγάλες φάσεις της με τον Λιβάγια η ΑΕΚ, θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει και το ματς να ήταν διαφορετικό. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
46' Τάνκοβιτς και Ολιβέρα μέσα για την ΑΕΚ, έξω οι Λιβάγια και Ανσαριφάρντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
46' Τόμας αντί Φουχς για την Λέστερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Να δούμε τι μας περιμένει στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚ καλείται να βγάλει αντίδραση και να κυνηγήσει ένα γκολ για να μπει ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
49' Γκοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Φανταστική μπαλιά του Μάνταλου στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Τάνκοβιτς έχει κάνει την κίνηση και με άψογο πλασέ στην κίνηση νικάει τον Σμάιχελ για το 2-1! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
50' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Ο Μάνταλος με τρομερή ντρίμπλα-ρουλέτα αποφεύγει τον Τίλεμανς, βρίσκει ξανά τον Τάνκοβιτς στην περιοχή αλλά αυτός υπό την πίεση του Φουχς δεν θα βρει εστία εντός περιοχής με το βολέ που επιχείρησε! Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Τάνκοβιτς δεν βρίσκει για λίγο εστία και να ισοφαρίσει στα... καπάκια! by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Ο Μάνταλος κάνει απίθανο παιχνίδι, είναι ο καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ στο γήπεδο και δημιουργεί διαρκώς για τους συμπαίκτες του! Τρομερός ο αρχηηγός της ΑΕΚ, ματς για... μεταγραφή το σημερινό! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
54' Μακρινό σουτ του Ουντέρ, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
56' Φάση για την Λέστερ. Ο Τσάντουρι κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, ο Τσιντώτας διώχνει... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
59' Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιστς. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
64' Δοκάρι για την Λέστερ! Ο Ουντέρ με φανταστικό σουτ προσπαθεί να νικήσει τον Τσιντώτα αλλά η μπάλα σταματά στη συμβολή των δοκών. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
66' Πρετ και Μεντί μέσα, έξω οι Ουντέρ και Τσαντούρι για την Λέστερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
70' Ιεανάτσο αντί Βάρντι για τη Λέστερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
73' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
74' Μπαρνς αντί Μάντισον για τη Λέστερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Ένα δεκάλεπτο ακόμη στο ματς, η Λέστερ διατηρεί το προβάδισμά της με 2-1 κόντρα στην ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
86' Μαχαίρας και Βασιλαντωνόπουλος αντί Ινσούα και Μπακάκη για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Ένα λεπτό ακόμη, δεν έχει καταφέρει η ΑΕΚ να απειλήσει ή να φτιάξει κάτι καλό... by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Τέλος στο ματς! Η Λέστερ επικράτησε 2-1 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, φτάνει του 6 βαθμούς και ουσιαστικά σπρώχνει την Ένωση προς τον αποκλεισμό της από το Europa League, παρότι έχει ακόμη δρόμο... by Γιώργος Τσανάκας