ΠΑΟ: Διούδης, Σάντσες, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Σαβιέρ, Χατζηγιοβάνης, Καρλίτος, Μακέντα by Κώστας Μιαούλης
Λαμία: Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Βύντρα, Μπαχάνακ, Μπεχαράνο, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Μπουλούλης, Ντέλετιτς by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τη Λαμία:Επασί, Τσούκαλος, Τζανετόπουλος, Παλαβαντισβίλι, Σαραμαντάς, Αραμπούλι, Βιγιάλμπα, Μπιανκόνι by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό: Ξενόπουλος, Σερπέζης, Αϊτόρ, Αλεξανδρόπουλος, Καμπετσής, Μολό, Βιγιαφάνιες, Εμμανουηλίδης, Καραγιάννης by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Παπαδόπουλος με VAR τον Μανούχο. by Κώστας Μιαούλης
19:26
Σε 4-1-4-1 η Λαμία, σε 4-4-1-1 ο ΠΑΟ. by Κώστας Μιαούλης
19:29
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:31
3' Φάουλ για τη Λαμία στην άμυνα της. by Κώστας Μιαούλης
19:33
5' Ο Σαβιέρ σταματά τον Ρόμανιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:35
7' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Κώστας Μιαούλης
19:36
8' Νέο κόρνερ για τους "πράσινους" και ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Καρλίτος. by Κώστας Μιαούλης
19:38
Ο Χατζηγιοβάννης εκτελεί από αριστερά και με ανάποδη κεφαλιά ο Καρλίτος στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία για το 0-1. Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό. by Κώστας Μιαούλης
19:38
9' Κίτρινη ο Σένκεφελντ by Κώστας Μιαούλης
19:39
11' Κόρνερ για τη Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:42
13' Φάουλ για τη Λαμία από δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
19:45
16' Κίτρινη ο Σάντσες για φάουλ πάνω στον Ρόμανιτς από πλάγια αριστερά για τη Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:46
17' Ο Κουρμπέλης στην εκτέλεση του Μπεχαράνο, φαίνεται να έχει χρησιμοποιήσει το χέρι. Θα έχουμε εξέταση της φάσης. by Κώστας Μιαούλης
19:47
Θα το δει μόνος του ο Παπαδόπουλος στο VAR. by Κώστας Μιαούλης
19:47
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Κίτρινη ο Κουρμπέλης by Κώστας Μιαούλης
19:48
20' Ο Διούδης μπλοκάρει το πέναλτι του Ρόμανιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:52
24' Στη σέντρα του Ντέλετιτς κόβει ο Σένκεφελντ και κερδίζει και το άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:53
25' Σουτ του Ρόμανιτς άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:55
Ο Μαουρίτσιο έχει πατήσει άθελα του τον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
19:55
Πρόβλημα με τον Καραμάνο, θα μπει σε λίγο ο Αραμπούλι. by Κώστας Μιαούλης
19:57
29' Αραμπούλι αντί Καραμάνου. by Κώστας Μιαούλης
19:59
31' Κόρνερ παραχωρεί ο Βύντρα. by Κώστας Μιαούλης
20:02
34' Μακρινό σουτ του Σκόνδρα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:05
37' Ο Βύντρα κόβει τη διαγώνια εφόρμηση του Σάντσες σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:06
38' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 0-2. Η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Μακέντα μετά το κόρνερ, ο Πούγγουρας πλασάρει στη γραμμή διώχνει ο Σκόνδρας. by Κώστας Μιαούλης
20:09
40' Σέντρα του Ζαγαρίτη, κεφαλιά ο Μαουρίτσιο, μαζεύει ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:10
41' Από τη σέντρα του Καρλίτος για τον Μακέντα, η μπάλα απομακρύνεται και φτάνει στον Σαβιέρ που με το δεξί αστοχεί από καλή θέση. by Κώστας Μιαούλης
20:14
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
20:15
45+1' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Κώστας Μιαούλης
20:17
45+3' Ο Χατζηγιοβάννης για τον Καρλίτος που γυρίζει από δεξιά, δεν προλαβαίνει ο Μακέντα. by Κώστας Μιαούλης
20:18
45+4' Με το γκολ του Καρλίτος ο Παναθηναϊκός προηγείται από το 8' με 1-0. Ο Διούδης απέκρουσε το πέναλτι του Ρόμανιτς. Μετά το 35' οι 'πράσινοι" έκαναν κι άλλες φάσεις, έχουν το προβάδισμα και αν βελτιωθούν δημιουργικά, μπορούν να φτάσουν και σε άλλα γκολ. by Κώστας Μιαούλης
20:33
46' Ο Βιγιάλμπα περνάει στο ματς αντί του Ασίγκμπα. by Κώστας Μιαούλης
20:33
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
20:37
49' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Κώστας Μιαούλης
20:37
Στο έδαφος ο Κουρμπέλης. by Κώστας Μιαούλης
20:40
Με δέκα οι "πράσινοι" αφού λαμβάνει πρώτες βοήθειες, ο Κουρμπέλης. by Κώστας Μιαούλης
20:41
53' Κίτρινη ο Μπουλούλης για μαρκάρισμα στον Χατζηγιοβάνη. by Κώστας Μιαούλης
20:47
60' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Καρλίτος. by Κώστας Μιαούλης
20:49
Πανέμορφο γκολ σαν συνδυασμός. Σαβιέρ και Μακέντα συνδυάστηκαν αρχικά, ο Σαβιέρ πασάρει στον Χατζηγιοβάνη, που σουτάρει αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος και ο Καρλίτος με πλασέ από πλάγια θέση σκοράρει. Οριακή φάση ελέγχεται από το VAR. Μετράει το γκολ 0-2. by Κώστας Μιαούλης
20:56
68' Σουτ του Ρόμανιτς, πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
20:57
69' Γρήγορη εκτέλεση πλαγίου, ο Αραμπούλι σε πλάγιο τετ-α-τετ απελπιστικά άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
21:02
74' Ο Σκόνδρας παραχωρεί κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:02
74' Μπιανκόνι αντί Ρόμανιτς by Κώστας Μιαούλης
21:03
75' Κεφαλιά του Καρλίτος από τη σέντρα του Ζαγαρίτη άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:05
77' Μολό αντί Χατζηγιοβάνη by Κώστας Μιαούλης
21:10
82' Αλεξανδρόπουλος αντί Μακέντα by Κώστας Μιαούλης
21:13
86' Τσούκαλος αντί Αραμπούλι Λίγο πριν πέρασε άουτ το σουτ του Μαουρίτσιο. by Κώστας Μιαούλης
21:15
88' Ο Βιγιαφάνιες αντί του Σαβιέρ και ο Καμπετσής αντί του Καρλίτος by Κώστας Μιαούλης
21:18
90' Σουτ του Μαουρίτσιο, λίγο πάνω από την εστία. Τέσσερα λεπτά επιπλέον. by Κώστας Μιαούλης
21:24
90+4' Με τις δύο μεγάλες επεμβάσεις του Θεοδωρόπουλου, σε σουτ του Βιγιαφάνιες και κεφαλιά του Μαουρίτσιο, ο Παναθηναϊκός έκλεισε εμφατικά το πρώτο νικηφόρο αποτέλεσμα στη Λαμία, με τα δύο γκολ του Καρλίτος. ΛΑΜΙΑ-ΠΑΟ 0-2! by Κώστας Μιαούλης