ΑΕΚ-ΟΦΗ

19:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 4η θέση με 10 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ στην 10η θέση με 6 βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Η ΑΕΚ προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του ΠΑΣ στα Γιάννενα, ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 σκορ από την Λέστερ για την 2η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Από την άλλη μεριά, ο ΟΦΗ ηττήθηκε την περασμένη αγωνιστική με 1-0 από τον Αστέρα στην Τρίπολη... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Στο -6 από τον πρωτοπόρο Άρη, στο -3 από τον δεύτερο Ολυμπιακό και στο -2 από τον τρίτο Βόλο η ΑΕΚ. Θέλει τη νίκη για να πιάσει σήμερα στην δεύτερη θέση τον Ολυμπιακό η Ένωση! Ακολουθεί το εκτός έδρας ματς με την Ζόρια για την 3η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Tην επόμενη αγωνιστική ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο «Γεντί Κουλέ», στο δεύτερο σερί δύσκολο ματς των Κρητικών. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Χνιντ, Νεντελτσεάρου, Λόπες, Σάκχοφ, Κρίστισιτς, Μαχαίρας, Μάνταλος, Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Μπακάκης, Λάτσι, Ινσούα, Σβάρνας, Γαλανόπουλος, Σαμπανάτζοβιτς, Λιβάγια, Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Ουές, Βαφέας, Διαμάντης, Λυμπεράκης, Μεγιάδο, Σακόρ, Κοροβέσης, Στάρτζεον, Μπαλόγιαννης, Γιάννου. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Στον πάγκο οι Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νοικοκυράκης, Γκαργκαλατζίδης. Στάικος, Γρίβας, Ντε Γκούζμαν, Μίγγος, Σουρνάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Διαιτητής είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας), με βοηθούς τους Δημήτρη Νατσιόπουλο (Μακεδονίας), Άγγελο Ζήρδα (Αθήνας), ενώ τέταρτος είναι ο Παναγιώτης Κουκουλάς (Λέσβου). Διαιτητής VAR o Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), AVAR ο Δημήτρης Σαμοΐλης (Αθήνας). by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:36
5' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Γρήγορη αντεπίθεση των Κρητικών, ο Μπαλογιάννης κλείνει προς τα μέσα και σημαδεύει την απέναντι γωνία από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα περνάει ένα μέτρο από το δεξί δοκάρι.
by Γιώργος Τσανάκας
19:37
6' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ!
19:38
Κακή απομάκρυνση του Χνιντ με το κεφάλι, ουσιαστικά βρίσκει τον Στάρτζεον, ο οποίος κάνει ένα κοντρόλ και με ξερό σουτ από τα όρια της περιοχής νικάει τον Τσιντώτα για το 1-0 του ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Εξαιρετικό ξεκίνημα του ΟΦΗ στο ματς, βρίσκει το γρήγορο γκολ και βάζει από νωρίς δύσκολα στην ΑΕΚ! Να δούμε την αντίδραση πλέον των κιτρινόμαυρων, που για τέταρτη φορά στα έξι τελευταία παιχνίδια τους δέχονται πρώτοι γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Φτάσαμε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, παραμένει το 1-0 του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Η ΑΕΚ έχει πάρει τον έλεγχο, χωρίς να έχει καταφέρει ακόμη να απειλήσει ή να φτάσει με αξιώσεις προς την εστία του ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
21' Ο Ανσαριφάρντ κάνει το μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα δεν πλησιάζει καν την εστία. Θεωρητικά, η πρώτη τελική της ΑΕΚ στο ματς, αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί τελική. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
22' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σέντρα του Παουλίνιο, ο Μάνταλος κάνει την κεφαλιά αλλά ο Βάτερμαν είχε καλή τοποθέτηση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
29' Φάση για τον ΟΦΗ. Ο Μπαλογιάννης κάνει τη σέντρα, ο Γιάννου σπάει με τον στήθος στο Σακόρ που πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο... by Γιώργος Τσανάκας
20:03
32' Γκοοοολ για την ΑΕΚ!
20:03
Ο Μάνταλος έκανε τη σέντρα, ο Νεντελτσεάρου πιάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Βάτερμαν που έκανε κακή έξοδο. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Έχουμε VAR καθώς ήταν οριακή φάση, αλλά φαίνεται πως ο Ρουμάνος στόπερ μάλλον καλύπτεται! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Μετράει κανονικά το γκολ, 1-1 για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Να, λοιπόν, που η ΑΕΚ χωρίς να φανεί επικίνδυνη βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα από στατική φάση και φέρνει το γκολ της ισοφάρισης! by Γιώργος Τσανάκας
20:12
41' Σουτ του Μάνταλου, μπλόκαρε ο Βάτερμαν. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
44' Δοκάρι για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Σέντρα του Κρίστισιτς, η μπάλα στρώνεται στον Μαχαίρα που πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά για κακή του τύχη η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Βάτερμαν. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
45'+2' Σουτ του Χνιντ, η μπάλα μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΑΕΚ και ΟΦΗ πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με τέρμα του Στάρτζεον στο 6ο λεπτό, αλλά οι κιτιρνόμαυροι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Νεντελτσεάρου στο 32'! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
48' Επικίνδυνη σέντρα του Παουλίνιο, τελευταία στιγμή θα διώξει ο Ουές. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
51' Γύρισμα του Σάκχοφ, ο Μάνταλος δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή από πλεονεκτική θέση. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
52' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Λάθος του Λυμπεράκη, ο Μαχαίρας μέσα από την περιοχή κάνει το τελείωμα αλλά ο Βάτερμαν με μεγάλη επέμβαση θα κρατήσει το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
54' Εκτέλεση φάουλ του Μπαλογιάννη, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
56' Λιβάγια αντί Μαχαίρα για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
59' Γύρισμα του Ανσαριφάρντ στην περιοχή, ο Λιβάγια δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή και ο Κοροβέσης διώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
60' Μακρινό σουτ του Παουλίνιο, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
61' Ο Λιβάγια σκοράρει με κεφαλιά, αλλά το τέρμα του δεν μετράει για φάουλ στον Διαμάντη. Έσπρωξε ο Λιβάγια, βγάζοντας εκτός πορείας τον αντίπαλό του. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
62' Ντε Γκούζμαν αντί Μπαλογιάννη για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Φτάσαμε στα μισά του δευτέρου μέρους, η ΑΕΚ δυσκολεύεται υπερβολικά να δημιουργήσει! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
67' Ολιβέιρα αντί Ανσαριφάρντ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Είχε ενοχλήσεις ο Ιρανός φορ και αποχώρησε. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
69' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Γιάννου να κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Τσιντώτα. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
73' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος με υπέροχο σκάψιμο βρίσκει τον Λιβάγια, ο οποίος κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Βάτερμαν με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
74' Γκοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Καταπληκτική ατομική ενέργεια του Σάκχοφ, κάνει και το πλασέ μέσα από την περιοχή και διαγώνια αριστερά, νικάει τον Βάτερμαν και γράφει την ανατροπή για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:05
77' Μακρινό σουτ του Λυμπεράκη, ο Τσιντώτας δυσκολεύεται αλλά θα απομακρύνει στην αριστερή του γωνία. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
80' Τάνκοβιτς και Λόπες έξω, μέσα οι Σβάρνας, Ινσούα για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
83' Κακό σουτ του Ολιβέιρα έξω από την περιοχή... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
83' Γκαργκαλατζίδης αντί Γιάννου για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
84' Κίτρινη κάρτα στον Κρίστισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
88' Νοικοκυράκης και Στάικος αντί Στάρτζεον και Σακόρ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος by Γιώργος Τσανάκας
21:21
90'+3' Σουτ του Μάνταλου έδιωξε ο Βάτερμαν. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η ΑΕΚ κατάφερε να λυγίσει με ανατροπή (2-1) τον αξιόμαχο ΟΦΗ και να πάρει τη νίκη. by Γιώργος Τσανάκας