Γεια σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Μάντσεστερ Σίτι-Ολυμπιακός, για την 3η αγωνιστική του Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Πρόκειται για τη δυσκολότερη αποστολή των «ερυθρόλευκων» που καλούνται να κάνουν μια υπέρβαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Το ματς θα ξεκινήσει στις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. την ίδια ώρα Πόρτο-Μαρσέιγ στο άλλο ματς του ομίλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός έχει τρεις βαθμούς έως τώρα, αφού επικράτησε 1-0 της Μαρσέιγ στο «Γ. Καραϊσκάκης» στην πρεμιέρα και ακολούθησε η ήττα με 2-0 από την Πόρτο στο «Ντραγκάο». by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Στην αντίπερα όχθη, η Μάντσεστερ Σίτι, που είναι το ακλόνητο φαβορί για την πρωτιά στον τρίτο όμιλο, νίκησε 3-1 την Πόρτο στην πρεμιέρα στο «Etihad» και 3-0 τη Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ». by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
21:38
21:38
21:39
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Χολέμπας, Σεμέδο, Σισέ, Ραφίνια, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρντιόλα): Έντερσον, Ζιντσένκο, Ακέ, Στόουνς, Γουόκερ, Γκιντογκάν, Φόντεν, Ντε Μπρόινε, Μαχρέζ, Στέρλινγκ, Τόρες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Καραργύρης, Σουντανί, Χασάν, Πέπε, Βινάγκρε, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Ντρέγκερ, Μπρούμα, Αβραάμ Παπαδόπουλος, by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Στον πάγκο της Σίτι: Στέφεν, Τράφορντ, Ντίας, Ζεσούς, Λαπόρτ, Ρόντρι, Μπερνάντο Σίλβα, Κανσέλο, ε. Γκαρσία, Νμέτσα, Μπερνάμπε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Διαιτητής: Κάρλος ντελ Θέρο Γκράντε (Ισπανία) Βοηθοί: Χουάν Κάρλος Γιούστε, Ρομπέρτο Αλόνσο Φερνάντεθ (Ισπανία) Τέταρτος: Χοσέ Λουίς Μουνουέρα Μοντέρο (Ισπανία) VAR: Χοσέ Μαρία Σάντσεθ, AVAR: Γκιγέρμο Κουάντρα Φερνάντεθ (Ισπανία) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
21:43
21:44
Ένα τέταρτο για τη σέντρα στο "Etihad" by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Διαβάστε τις δηλώσεις που έκανε ο Πέδρο Μαρτίνς, αλλά και ο Πεπ Γκουαρντιόλα για τη σημερινή αναμέτρηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Ακούστε τα σχόλια των Κώστα Νικολακόπουλου και Ηρακλή Αντύπα στον ΣΠΟΡ FM 94,6 ενόψει της αναμέτρησης στο Μάντσεστερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
Προσπάθεια του Φόντεν από τα αριστερά για τη Σίτι, πέρασε δίχως να ανησυχήσει ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
Γκολ νωρίς για την Πόρτο, κόντρα στη Μαρσέιγ, 1-0. Σκόρερ ο Μαρεγκά στο 4'
22:08
Σουτ του Μαχρέζ από κοντά, η μπάλα σε σώματα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
7' Ευκαιρία για τη Σίτι. Τακουνάκι του Τόρες και διώχνει σε κόρνερ ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
7' Άστοχη κεφαλιά του Τόρες. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
Χαμένο πέναλτι για τη Μαρσέιγ με τον Παγέ.
22:12
9' Αναστάτωση στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Σισέ απομάκρυνε αρχικά όπως-όπως μετά το γέμισμα του Στέρλινγκ. Έπειτα ο Ραφίνια και Σα δεν συνεννοήθηκαν καλά, αλλά τελικά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού έπεσε και μπλόκαρε την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
12' Ευκαιρία για τη Σίτι. Λάθος του Σεμέδο, ο Ντε Μπρόινε βρέθηκε φάτσα με τον Σα, έκανε το γύρισμα και απομάκρυνε η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
12' ΓΚΟΛ για τη Σίτι, 1-0! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας και καλή συνεργασία ανάμεσα στον Ντε Μπρόινε και τον Τόρε, (αφού δεν μπόρεσε να διώξει καλά ο Μπουχαλάκης) που έκαναν το 1-2 στην πλάτη των Χολέμπας και Σισέ, με τον Σισέ να τον εκτελεί τον Σα.
22:20
18' Πρώτη επίθεση με αξιώσεις από τον Ολυμπιακό, ο Ραντζέλοβιτς κουβάλησε την μπάλα, μοίρασε αριστερά στον Βαλμπουενά που προσπάθησε να βρει τον Ελ Αραμπί, αλλά βγήκε και καθάρισε ο Έντερσον by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
19' Αντεπίθεση της Σίτι με τον Στέρλινγκ, που άδειασε τον Σεμέδο και στη συνέχεια ο Ραφίνια έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ. Στη συνέχεια σουτ του Φόντεν, διώχνει ο Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
27' Σουτ του Στέρλινγκ από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
2-0 η Πόρτο με πέναλτι του Σέρτζιο Ολιβέιρα στο 28'.
22:32
Κακή κεφαλιά του Τόρες στη σέντρα του Στέρλινγκ, αλλά ούτως ή άλλως είναι εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
32' Ο Στέρλινγκ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με τη δεύτερη (απέκρουσε πρώτα ο Σα) στη σέντρα του Μαχρέζ, αλλά είναι εκτεθειμένος, παραμένει το 1-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
35' Πτώση του Ελ Αραμπί στην περιοχή από μαρκάρισμα του Ακέ, αλλά ο Μαροκινός συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42
40' Επικίνδυνη επίσκεψη της Σίτι, με σέντρα σουτ του Φόντεν που απομάκρυνε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
42' Δυνατό γύρισμα του Γουόκερ, διώχνει ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
Ημίχρονο στο Etihad. Μάντσεστερ Σίτι-Ολυμπιακός 1-0. Το γκολ του Τόρες από το 12' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ανώτερη η ομάδα του Γκουαρντιόλα που κρατάει σβηστά το προβάδισμα που έχει από σχετικά νωρίς. Δεν έχει απειλήσει καθόλου η ομάδα του Πειραιά, που έχει εντελώς παθητικό ρόλο (αναμενόμενο μέχρι ενός σημείου). Πόρτο-Μαρσέιγ 2-0 στο άλλο παιχνίδι του ομίλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:01
Πέπε και Μπρούμα θα μπουν στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Μπρούμα αντί Ραντζέλοβιτς και Πέπε αντί Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
47' Κόντρα για τον Ολυμπιακό, ο Μπρούμα πήρε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
48' Κεφαλιά του Καμαρά στο κόρνερ του Βαλμπουενά, έφυγε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
51' Σουτ του Φόντε από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
52' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, ο Μπρούμα καθυστέρησε και τον έκλεισε η άμυνα της Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
Χωρίς σουτ παραμένει ο Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:12
54' Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Λάθος γύρισμα του Φόντεν και σουτ του Βαλμπουενά στην κίνηση με το αριστερό μέσα από την περιοχή, με τον Στόουνς πάνω του. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
55' Κίτρινη στον Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
23:16
58' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Καμαρά από τα δεξιά, που πίεσε και έκλεψε, δεν φτάνει στην μπάλα ο Ελ Αραμπί και στη συνέχεια διώχνει ο Στόουνς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
60' Γύρισμα του Μαχρέζ που στρώνει στον Γκιντογκάν, ο οποίος έκανε αρκετά άστοχο σουτ από το ημικύκλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
61' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κάθετη μπαλιά του Πέπε, κοντρόλ και σουτ του Ελ Αραμπί, που μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Έντερσον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
63' Επικίνδυνη στιγμή από τη Σίτι. Ο Σα βγήκε και μάζεψε μετά το γύρισμα του Στέρλινγκ, μετά την κάθετη του Ντε Μπρόινε. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
Είναι καλός ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
64' Σουτ του Μπρούμα, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί του Έντερσον που έλεγχε την πορεία της. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
3-0 η Πόρτο, σκόρερ ο Ντίας στο 69'
23:27
69' Ζεσούς και Ρόντρι αντί Μαχρέζ και Φόντεν για τη Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
70' Σέντρα για τον Ζέσους, μπλόκαρε ο Σα κι ενώ ο Σισέ έχασε εντελώς τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
71' Μακρινό σουτ του Καμαρά, η μπάλα κόντραρε και ο Έντερσον μάζεψε. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
71' Σουτ του στην κίνηση από τον Ντε Μπράινε σχεδόν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
73' Μασούρας αντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
73' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική κίνηση του Χολέμπας, που μπούκαρε από τα αριστερά, αλλά κακό γύρισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
74' Σουτ του Ντε Μπρόινε, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
76' Χασάν αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
79' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Μασούρα, κοντρόλ του Μπρούμα που καθυστέρησε και πήρε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
81' ΓΚΟΛ για τη Σίτι, 2-0! Ο Ζέσους μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ με τρομερό τελείωμα, αφού ο Σα δεν μπόρεσε να προστατέψει την κλειστή του γωνία κι ενώ νωρίτερα ο Σισέ δεν βγήκε αποφασιστικά πάνω του. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
82' Κανσέλο αντί Γουόκερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:43
85' Σουντανί αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:43
85' Εμετσά αντί Ντε Μπρόινε για τη Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
86' Άστοχο σουτ του Κανσέλο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
90' ΓΚΟΛ η Σίτι, 3-0! Ωραίο σουτ του Κανσέλο εκτός περιοχής, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος