14:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λαμία-Αστέρας Τρίπολης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
14:42
14:43
Γενικά, η τελευταία νίκη της Λαμίας στο πρωτάθλημα καταγράφηκε στις 8 Ιουνίου (0-6-6 έκτοτε)! by www.sport-fm.gr
14:44
Θυμίζουμε ότι το ματς της Λαμίας με την ΑΕΛ για την 8η αγωνιστική είχε αναβληθεί. by www.sport-fm.gr
14:45
Επίσης, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Βόλο για την 8η αγωνιστική είχε αναβληθεί. by www.sport-fm.gr
14:45
Οι Αρκάδες έχουν συλλέξει 10 βαθμούς σε 6 ματς, αν και στην προηγούμενη υποχρέωσή τους ηττήθηκαν 1-0 στην έδρα του Άρη (1/11). by www.sport-fm.gr
14:48
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Επασί - Σκόνδρας, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Μπαχανάκ - Ρόμανιτς, Μπουλούλης, Μπεχαράνο - Αραμπούλι, Καραμάνος, Ντέλετιτς by www.sport-fm.gr
14:49
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής - Μουνάφο, Βαλιέντε - Ριέρα, Σίτο, Κρέσπι - Μπαράλες by www.sport-fm.gr
14:49
14:52
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Θεοδωρόπουλος, Τσούκαλος, Βασιλόγιαννης, Παλαβαντισβίλι, Σαραμαντάς, Βασιλακάκης, Κωστίκας, Μαργαρίτης, Ζιούλης. by www.sport-fm.gr
14:53
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Τσιφτσής, Φερνάντεθ, Λεονάρντο, Γκόμεζ, Ιγκλέσιας, Γκαρσία, Καστανο, Αλί Μπαμπά, Άλβαρες. by www.sport-fm.gr
15:41
41' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης, αφού ο Μπαράλες ευστόχησε στο πέναλτι!
15:45
15:47
15:48
Κάκιστο το θέαμα στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες "ταλαιπώρησαν" το ποδόσφαιρο σε ένα 45λεπτο που αποτέλεσε το καλύτερο φάρμακο για όσους πάσχουν από αϋπνίες. Ο Αστέρας προηγήθηκε με πέναλτι του Μπαράλες στο 41' χωρίς να έχει απειλήσει νωρίτερα. by www.sport-fm.gr
16:10
Θα πάει και ο διαιτητής στην οθόνη του VAR για να δει ο ίδιος τη φάση και να πάρει την τελική απόφαση. by www.sport-fm.gr
16:10
16:12
16:13
16:13
16:24
66' Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πήρε τη θέση του Αραμπούλι. Αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Τιλίκα αντικατέστησε τον Κρέσπι. Στο 61' δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Μπαράλες για διαμαρτυρία. by www.sport-fm.gr
16:25
16:25
16:26
Ο Τσούκαλος επιχείρησε συρτό σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, που δεν κατάφερε να διώξει στη γωνία του.
16:28
16:30
16:31
16:32
75' Δύο αλλαγές για τον Αστέρα. Ο Γκόμες και ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντικαθιστούν Σίτο και Μουνάφο αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
16:33
16:35
16:36
Σε μια φάση διαρκείας στην περιοχή της Λαμίας, ο Τασουλής σούταρε αρχικά, αλλά έδιωξε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, με τον Ριέρα να παίρνει το "ριμπάουντ" και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2. by www.sport-fm.gr
16:42
16:46
88' Δύο ακόμα αλλαγές για τον Αστέρα. Αλί Μπαμπά και Ιγκλέσιας αντικαθιστούν Ριέρα και Βαλιέντε αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
16:47
16:48
16:48
Ο Ιγκλέσιας έκανε χέρι, αλλά θα πρέπει να εξεταστεί η φάση από το VAR, καθώς ο χαφ του Αστέρα είναι πιθανότατα εκτός περιοχής. Πολύ οριακή φάση κι αυτή. by www.sport-fm.gr
16:51
Πήρε πίσω την αρχική του απόφαση ο διαιτητής με τη συνδρομή του VAR. Δεν υπάρχει πέναλτι, αλλά φάουλ εκτός περιοχής. by www.sport-fm.gr
16:55
98' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ, που μπλόκαρε την μπάλα. by www.sport-fm.gr
16:55
16:56
16:58
101' Ευκαιρία για τον Αστέρα, αλλά η κεφαλιά του Ινγκλέσιας από το ύψος του πέναλτι, έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr