Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης

16:54
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Στην 6η θέση και με 11 βαθμούς ο Ατρόμητος, προέρχεται από τη νίκη 1-0 επί του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή για τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων στο Nations League. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Προτελευταίος με 3 βαθμούς ο Απόλλων Σμύρνης, ηττήθηκε πριν τη διακοπή με 3-1 στη Ριζούπολη από τον ΠΑΟΚ με δύο γκολ με πέναλτι στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Προφανώς διαφορετικοί στόχοι για τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι θέλουν να μπουν στην εξάδα, οι φιλοξενούμενοι να σωθούν. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Σε ένα τέταρτο η σέντρα του αγώνα στο Περιστέρι. Ο Απόλλων Σμύρνης έχει κερδίσει τον Ατρόμητο στην πρώτη κατηγορία για τελευταία φορά τη σεζόν 1980-81, ενώ η μοναδική νίκη του στο Περιστέρι ήρθε το 2005 για την δεύτερη κατηγορία. Ευνοϊκή η παράδοση για τους Περιστεριώτες, λοιπόν, καλούνται να... στηριχτούν σε αυτή και να τη συνεχίσουν, αλλά το σημερινό ματς είναι πολύ επικίνδυνο κόντρα στον Απόλλωνα που «διψάει» για βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι, 4-4-2): Γιαννιώτης - Γκάλο, Κιβρακίδης, Γούτας, Γκαλβάο - Σάλομον, Χαρίσης, Χριστοδουλόπουλος, Μανούσος - Κωτσόπουλος, Μάτιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Στον πάγκο οι Μανδάς, Ρισβάνης, Νάτσος, Τομάσεβιτς, Ούμπιδες, Μπουσούλατσιτς, Ραμπέλο, Ενσικουλού, Αγκάγιεφ. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος, 3-4-3): Βέρχουλστ - Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς - Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Χουχούμης - Μπεντινέλι, Ιωάννιδης, Μουνιέ. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Στον πάγκο οι Κοτσάρης, Λαγός, Βάρκας, Σλίβκα, Φερνάντεθ, Ρώσση, Τσαμπούρης, Ντάουντα, Κιτόκο. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Διαιτητής είναι ο Τζήλος (Λάρισας), με βοηθούς τους Φωτόπουλο (Αθήνας), Κωνσταντόπουλο (Κορίνθου), ενώ τέταρτος είναι ο Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Διαιτητής VAR ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) και AVAR ο Πάτρας (Μακεδονίας). by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:19
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Μπαξεβανίδης σεντράρει και ο Ιωαννίδης πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Γιαννιώτης με τεράστια επέμβαση δεν του επιτρέπει να σκοράρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:19
4' Γκοοοοοολ για τον Απόλλωνα Σμύρνης!
by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Ο Μπεντινέλι κάνει ωραία κίνηση και σέντρα στην μικρή περιοχή, ο Φατιόν πιάνει την κεφαλιά προ του Γιαννιώτη που έκανε κάκιστη εκτίμηση της φάσης και ανοίγει το σκορ για τον Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Πολύ γρήγορο προβάδισμα για τον Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στο Περιστέρι, «παγώνει» τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
8' Τρομερή έμπνευση του Μουνιέ, που δέκα μέτρα κάτω από τη σέντρα προσπαθεί να κρεμάσει τον Γιαννιώτη ο οποίος μπλοκάρει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
Προσπαθεί να εμποδίσει το κάθετο ποδόσφιαρο του Ατρομήτου ο Απόλλων, παίζει ουσιαστικά στο μισό γήπεδο και κλείνει τους διαδρόμους προς τα δύο φορ οδηγώντας την μπάλα στα πλάγια και στους Γκάλο, Γκαλβάο. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
12' Κίτρινη κάρτα στον Μάτιτς για θέατρο. Ο Βέρχουλστ έκανε εντελώς άστοχη έξοδο, αλλά δεν βρήκε τον φορ του Ατρομήτου που έπεσε στην περιοχή. Ίσως να φοβήθηκε και να προσπάθησε να αποφύγει τον αντίπαλό του ο Μάτιτς... by Γιώργος Τσανάκας
17:29
14' Φάουλ για τον Ατρόμητο, ευκαιρία για γέμισμα στα αντίπαλα καρέ. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
14' Άλλο ένα φάουλ για τον Ατρόμητο, τώρα μια... ανάσα από το ημικύκλιο της περιοχής. Φάουλ του Φατιόν στον Γούτα έχει χρεώσει ο Τζήλος, πάνω από την μπάλα οι Γκάλο, Χριστοδουλόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
15' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου, η μπάλα ένα μέτρο από το αριστερό «Γ» της εστίας! Πρώτη τελική και καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
17:36
20' Κεφαλιά του Κωτσόπουλου, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
17:37
21' Τι έμπνευση είχε ο Λάζαρος! Μετά από σέντρα του Γκαλβάο, ο Χριστοδουλόπουλος έπιασε το ψαλιδάκι παρότι είχε αντίθετη φορά στο σώμα του με την μπάλα να πηγαίνει προς την αριστερή γωνία του Βέρχουλστ αλλά ο Ντομίνγκες έδιωξε! by Γιώργος Τσανάκας
17:38
22' Κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο και φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
23' Αδύναμη εκτέλεση φάουλ του Μουνιέ, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
Το γκολ του Φατιόν είναι το δεύτερό του στο πρωτάθλημα και πρώτο του Απόλλωνα Σμύρνης φέτος σε πρώτο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
17:43
Ελέγχει το ματς ο Ατρόμητος, έχει την κατοχή αλλά δυσκολεύεται να δημιουργήσει κόντρα στον καλοστημένο Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Μονόπαντα προσπαθεί να απειλήσει ο Ατρόμητος, παίζει πολύ από τα δεξιά αλλά δεν του βγαίνει αυτό. Ίσως να πρέπει να προσπαθήσει να κρατήσει την μπάλα, να την γυρίσει γύρω-γύρω και να παίξει με μεγαλύτερη υπομονή. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
Δέκα λεπτά ακόμη στο πρώτο μέρος, παραμένει το 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου με το γκολ του Φατιόν από το 4ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
36' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Ο Κωτσόπουλος παίρνει την κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει στο απλωμένο χέρι του Ντομίνγκες! Σωστή η υπόδειξη από τον Τζήλο. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
37' Γκοοοοοολ για τον Ατρόμητο!
17:53
Ο Μανούσος στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία και τον Βέρχουλστ στην... αντίθετη! 1-1 ο Ατρόμητος, το ματς ξεκινάει και πάλι από την αρχή! by Γιώργος Τσανάκας
17:54
Έχει κάνει τέσσερα πέναλτι στο φετινό πρωτάθλημα ο Απόλλων Σμύρνης, τα τρία από αυτά είναι χέρια! Δεν γίνετια οι αμυντικοί του να πηδάνε ή να μαρκάρουν με απλωμένα τα χέρια τους! by Γιώργος Τσανάκας
17:54
3 γκολ σε 8 αγώνες φέτος ο Μανούσος, πρώτος σκόρερ του Ατρομήτου στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας
17:58
43' Φάση για τον Απόλλωνα. Εκτέλεση φάουλ του Μουνιέ στην... καρδιά της αντίπαλης άμυνας, ο Ιωαννίδης σωκήθηκε αμαρκάριστος αλλά έκανε κάκιστη κεφαλιά! by Γιώργος Τσανάκας
18:00
44' Φωνάζουν από τον Απόλλωνα για δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο σε μαρκάρισμα στον Μπεντινέλι. Παρατηρήσεις ο Τζήλος. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
45' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν τώρα από τον Τζήλο. Πήγε καθυστερημένα πάνω στον Χαρίση και τον βρήκε στην πλάτη! by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς, προηγήθηκαν στο σκορ με τον Φατιόν (4'), αλλά μετά το πρώτο τέταρτο οπισθοχώρησαν, έδωσαν χώρο στους γηπεδούχους που είχαν την κατοχή και πίεζαν και έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Μανούσου (37'). by Γιώργος Τσανάκας
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
18:19
47' Γκοοοοοολ για τον Απόλλωνα Σμύρνης!
18:20
Μετά από φάση διαρκείας, ο Κολ σουτάρει με τον Γκαλβάο να διώχνει πάνω στην γραμμή, η μπάλα μένει... ζωντανή, ο Μουνιέ δεν σκοράρει από κοντά αλλά ο Ιωαννίδης παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει μέσα από την μικρή περιοχή! 2-1 για τον Απόλλωνα Σμύρνης, όπως ξεκίνησε το πρώτο μέρος έτσι ξεκινάει και το δεύτερο, με γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
18:20
48' Σουτ του Μπεντινέλι, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. Ανεκμετάλλυτο περνάει για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
51' Φωνάζουν για πέναλτι στον Απόλλωνα, σε πέσιμο του Ιωαννίδη στην περιοχή. Η προβολή του Γούτα ήταν στην μπάλα, σωστά συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο . Η μπάλα στρώνεται στην μικρή περιοχή στον Μανούσο, όμως το σουτ που επιχειρεί κοντράρει και οι αμυντικοί του Απόλλωνα δεν του επιτρέπουν να σκοράρει. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλων προηγείται εκ νέου με 2-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι. Καλείται να βγάλει αντίδραση η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι, να δούμε πως θα προσπαθήει να υπερασπιστεί το προβάδισμά της αυτή του Γιώργου Παράσχου. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
56' Απειλεί ο Ατρόμητος. Ο Κωτσόπουλος πιάνει την κεφαλιά, στο κέντρο της εστίας αλλά ψηλά η μπάλα και ο Βέρχουλστ διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
58' Ραμπέγιο και Μπουσούλατζιτς μέσα για τον Ατρόμητο, έξω οι Μάτιτς και Χαρίσης. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Διαδοχικά κόρνερ κερδίζει ο Ατρόμητος που ανεβάζει την πίεσή του. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Περνάνε ανεκμετάλλευτα, λήξη συναγερμού για τον Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
60' Διπλή αλλαγή και για τον Απόλλωνα. Μουνιέ και Χουχούμης εκτός, μέσα οι Τσαμπούρης και Κιτόκο. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Ντεμπούτο για τον Κιτόκο με τη φανέλα του Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
63' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούσιτς. Δεν διστάζουν να κάνουν φάουλ οι φιλοξενούμενοι ώστε να σπάσουν τον ρυθμό και να μην επιτρέψουν το εύκολο παιχνίδι στους γηπεδούχους, καμιά φορά είναι και σκληρά! by Γιώργος Τσανάκας
18:36
64' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Καρφωτή κεφαλιά του Γούτα μετά την εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, απογειώνεται ο Βέρχουλστ και με τρομερή επέμβαση θα το... βγάλει! Τεράστια απόκρουση του Βέλγου πορτιέρε! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
Ο Τζήλος περιμένει να ακούσει από το VAR για κάποιο πέσιμο που υπήρξε νωρίτερα στην περιοχή του Απόλλωνα Σμύρνης. Για πέναλτι υπέρ του Ατρομήτου πάει να κάνει on field review. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
Έχει πέσει ο Λάζαρος μετά από μονομαχία με τον Κιτόκο. Τον τραβάει αρχικά ο παίκτης του Απόλλωνα, αλλά όταν εκτελείται το φάουλ δεν φαίνεται να του κάνει κάτι το μεμπτό. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
70' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Ο Τζήλος βλέπει πέναλτι σε τράβηγμα του Κιτόκο στον Χριστοδουλόπουλου. Το τράβηγμα υπάρχει πριν εκτελεστεί το φάουλ του Γκάλο, στη συνέχεια δεν φαίνεται να υπάρχιε κάτι! by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Και κίτρινη κάρτα στον Κιτόκο! by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Δεύτερη ευκαιρία στον Ατρόμητο να ισοφαρίσει, ξανά με πέναλτι! Για να δούμε, ο Μανούσος πάνω από την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
72' Γκοοοοοολ για τον Ατρόμητο!
18:44
Ο Μανούσος στέλνει ξανά την μπάλα σε αντίθετη γωνία από τον Βέρχουλστ για το 2-2 του Ατρόμητου κόντρα στον Απόλλωνα! by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Ο Κιτόκο είναι ανέτοιμος και φαίνεται, δεν μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό... by Γιώργος Τσανάκας
18:46
74' Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Απόλλωνα και στον Γιώργο Κασναφέρη, νωρίτερα είχε δει και ο Έκτορας Μονεμβασιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Ένα τέταρτο ακόμη στο ματς, παραμένει το 2-2 ανάμεσα σε Ατρόμητο και Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
78' Μέσα ο Ενσικουλού, έξω ο Κωτσόπουλος για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
78' Κίτρινη κάρτα στον Ραμπέγιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Δέκα λεπτά ακόμη για να συμπληρώσουμε τα 90', σίγουρα θα έχουμε 6-7 λεπτά τουλάχιστον καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
82' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μαρκ Φερνάντεθ και Σλίβκα μέσα, εκτός οι Κολ και Φατιόν. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
83' Κίτρινη κάρτα στον Σάλομον. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Στο 85ο λεπτό φτάσαμε, παραμένει το 2-2... Για να δούμε τι θα δούμε ακόμη στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
87' Τομάσεβιτς και Ούμπιδες αντι Κιβρακίδη και Σάλομον για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
88' Ντάουντα αντί Ιωαννίδη για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
90' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Ωραία σέντρα του Λάζαρου, ο Ραμπέγιο ήταν ολομόναχος στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του ήταν κάκιστη. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Νέο κερδισμένο κόρνερ για τον Ατρόμητο, πιέζει για την ανατροπή... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Κακές επιλογές των γηπεδούχων στην επίθεση, δεν κρατάνε μπάλα οι φιλοξενούμενοι και ούτε κυνηγάνε να φτιάξουν κάποια φάση. Δείχνουν πως τους κάνει και το 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Τρία λεπτά ακόμη... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
90'+8' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μπρούσιτς πιάνει το μονοκόμματο σουτ στην κίνηση από τα όρια της περιοχής, αλλά ο Γιαννιώτης έδιωξε και κρατάει το 2-2 για την ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Τέλος στο ματς! Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στο Περιστέρι. Δύο φορές προβάδισμα με τους Φατιόν και Ιωαννίδη για τον Απόλλωνα, απάντησε με δύο πέναλτι του Μανούσου ο Ατρόμητος. by Γιώργος Τσανάκας