Σπορ FM LIVE EventsΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον ΠΑΣ Γιάννενα στην Τούμπα, για την 9η αγωνιστική της Super League. by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγο, Περέιρα, Κρέσπο, Βαρέλα, Περέιρα, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Α. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Σφιντέρσκι by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΣ: Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Σάλιακα, Πέρσμαν, Κάστρο, Σιόντης, Καρτάλης, Παμλίδης, Λεό, Κρίζμαν by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πασχαλάκης, Βαγκέ, Μιχαηλίδης, Ίνγκασον, Τσινγκάρας, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Τζόλης, Τσόλακ by Κώστας Μιαούλης
Πάγκος ΠΑΣ: Γιαννίκογλου, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Πανουργιάς, Χ. Ντομίνγκεζ,Ελευθεριάδης, Λιάσος, Δούμτσης, Λώλης by Κώστας Μιαούλης
Ο Βιεϊρίνια θα ξεκινήσει λοιπόν στη βασική ενδεκάδα και μάλιστα στο αριστερό άκρο της επίθεσης. by Κώστας Μιαούλης
Η κίνηση του ΠΣΑΠ προς τους ποδοσφαιριστές της Super League 2 και της F.L και στο γήπεδο της Τούμπας με κάτι σαν ένα λεπτό αγωνιστικής απραξίας. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα από τον Σιδηρόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
3' Προσπαθεί από το ξεκίνημα να πάρει φάσεις πάνω του ο αρχηγός του ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
4΄Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
5' Ο Εσίτι την κεφαλιά, μπλόκαρε άνετα ο Χουτεσιώτης. by Κώστας Μιαούλης
7' Πεσμένος στο τερέν ο Σάλιακας. by Κώστας Μιαούλης
8' Φάουλ του Εσίτι στον Σάλιακα. by Κώστας Μιαούλης
9' Σούτ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς, περνάει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
13' Δεν μπόρεσε να κάνει το γύρισμα ο Βιεϊρίνια. by Κώστας Μιαούλης
17' Είχε καλή προϋπόθεση ο ΠΑΣ, αλλά ο Σιόντης έκανε κακό κοντρόλ by Κώστας Μιαούλης
20' Ο Σβαμπ έπαιξε το ένα-δύο με τον Σφιντέρσκι, αλλά έκανε κάτι σαν σουτ, χωρίς αποτέλεσμα. by Κώστας Μιαούλης
22' Σέντρα του Ροντρίγκο, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ελευθεριάδης θα περάσει σε λίγο αντί του Kρίζμαν. by Κώστας Μιαούλης
25' Ελευθεριάδης αντί Κρίζμαν by Κώστας Μιαούλης
30' O ΠΑΣ δεν επιτρέπει στον ΠΑΟΚ να χτίσει παιχνίδι από πίσω, πιέζει αρκετά ψηλά για τα δεδομένα του ματς. Χωρίς ρυθμό στο πρώτο μισάωρο ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
31' Κίτρινη ο Εσίτι για φάουλ στον Καρτάλη. by Κώστας Μιαούλης
31' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΣ by Κώστας Μιαούλης
Ο Εραμούσπε κλέβει από τον Ροντρίγκο, ο Λεό φοβερή προσπάθεια από αριστερά και κόβει στη μικρή περιοχή στον Αργεντινό που σκοράρει με σουτ από κοντά. by Κώστας Μιαούλης
37' Από τις κόντρες ο Καρτάλης σούταρε από αριστερά στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
37' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
38' Απίθανη επέμβαση του Χουτεσιώτη σε σουτ του Εσίτι! by Κώστας Μιαούλης
38' Από το κόρνερ πάλι φτάνει η μπάλα στον Εσίτι. by Κώστας Μιαούλης
39' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που προσπαθεί ν' ανεβάσει την απόδοση του. by Κώστας Μιαούλης
39' Απελπιστικά άστοχο σουτ του Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
41' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
42΄ Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Σάλιακας. by Κώστας Μιαούλης
44' Γύρισμα του Βιεϊρίνια, ο Σφιντέρσκι στο τελείωμα, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
45' Κόρνερ παραχωρεί ο Κάστρο, δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
45+2' Ο Βιεϊρίνια κερδίζει την κάρτα από τον σκόρερ. by Κώστας Μιαούλης
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Με το γκολ του Εραμούσπε, ο ΠΑΣ έχει βάλει πολύ δύσκολα στον ΠΑΟΚ, σε μια φάση που ο σκόρερ άρχισε τη φάση με κλέψιμο και τελείωσε ο ίδιος μετά την ασίστ του Λεό. Σπουδαία επέμβαση του Χουτεσιώτη με το ένα χέρι στο σουτ του Εσίτι. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
46' O Mπίσεσβαρ αντί του Μουργκ και ο Τζιόλης αντί του Βιεϊρίνια, ενώ ο Ελ Καντουρί μπήκε αντί του Εσίτι by Κώστας Μιαούλης
50' Σουτ του Ζίβκοβιτς, κόντρα στον Πίρσμαν κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
51' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Καρτάλης. by Κώστας Μιαούλης
52΄ ΓΚΟΟΟΛ ο Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ζίβκοβιτς θα σουτάρει, ασταθής επέμβαση από τον Χουτεσιώτη, ο Σφιντέρσκι από κοντά την ισοφάριση. by Κώστας Μιαούλης
57' Δεύτερη κίτρινη στον Εραμούσπε και αποβολή για τον σκόρερ του ΠΑΣ. by Κώστας Μιαούλης
58' Καλό μονοκόμματο του Σβαμπ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
59' ΔΟΚΑΡΙ Ο ΤΖΟΛΗΣ! Μετά το γύρισμα του Περέιρα, ο Τζόλης σουτάρει στο κάθετο δοκάρι, η μπάλα σε πλάτη αμυντικού και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
67' Συρτή σέντρα του Ροντρίγκο, ο Χουτεσιώτης με το ένα χέρι, ο Ροντρίγκο κόβεται τελευταία στιγμή από τον Σιόντη. Λίγο νωρίτερα ο Ντομίνγκεθ αντί του Λεό. by Κώστας Μιαούλης
70' Δέκατο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
74' Σουτ του Βαρέλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
75' Κίτρινη ο Καρτάλης. by Κώστας Μιαούλης
76' Τσόλακ αντί του Περέιρα by Κώστας Μιαούλης
Σε 3-5-2 πλέον ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
78' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
Κεφαλιά του Βαρέλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
80' Λώλης αντί του Καρτάλη by Κώστας Μιαούλης
81' Κόρνερ ο ΠΑΣ by Κώστας Μιαούλης
82' Κόρνερ ο ΠΑΟΚ, ο Πίρσμαν έβαλε κόντρα στο σουτ του Ζίβκοβιτς by Κώστας Μιαούλης
Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί για το μαρκάρισμα και στον Ζίβκοβιτς για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
86' Μεγάλη ευκαιρία από τη σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Σφιντέρσκι με κεφαλιά αμαρκάριστος άουτ. by Κώστας Μιαούλης
88' Κόρνερ παραχωρεί ο Σάλιακας. by Κώστας Μιαούλης
90' Ο Μπίσεσβαρ χλιαρό σουτ, η μπάλα στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Κώστας Μιαούλης
90' Δυνατό φάουλ του Παντελάκη στον Μπίσεσβαρ και κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ελ Καντουρί. by Κώστας Μιαούλης
Τα ριπλέι για επιθετικό φάουλ και για οφσάιντ δεν μας διαφωτίζουν, όταν παίρνει την πρώτη κεφαλιά ο Τσόλακ. by Κώστας Μιαούλης
Μετράει το γκολ. 2-1 ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
Μεγάλα κενά μας αφήνει η κάλυψη πάνω στο αν ο Τσόλακ κάνει φάουλ στον Πίρσμαν στην αρχή της φάσης, αλλά και για τον υπάρχει οφσάιντ επίσης στο ξεκίνημα της. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ουαγκέ αντί του Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
Άλλα δύο λεπτά επιπλέον στις καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
90+7' Κεφαλιά του Σιόντη έξω. by Κώστας Μιαούλης
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο ΠΑΟΚ πάρα πολύ δύσκολα θα επικρατήσει με 2-1 με τα γκολ του Σφιντέρσκι και του Ελ Καντουρί με γυριστό στην εκκίνηση των καθυστερήσεων του αγώνα. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με τον Εραμούσπε που αποβλήθηκε στο 57΄ με δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης