Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης

16:52
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και στον Απόλλωνα Σμύρνης. Πρόκειται για εξ αναβολής αγώνα για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Στην 7η θέση με 11 βαθμούς ο Αστέρας Τρίπολης, προέρχεται από το εκτός έδρας 2-2 με την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Στην 12η με 4 βαθμούς ο Απόλλων Σμύρνης, προέρχεται από το εκτός έδρας 2-2 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Κάπως έτσι, η Ελαφρά Ταξιαρχία έβαλε... φρένο στο αρνητικό σερί πέντε ηττών που έτρεχε. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Αρκετά γνώριμα πρόσωπα επιστρέφουν στην Τρίπολη, αφού τη φανέλα του Αστέρα έχουν φορέσει κατά το παρελθόν οι νυν παίκτες του Απόλλωνα, Λισγάρας, Τσαμπούρης, Ιωαννίδης, Μαρκ Φερνάντεθ και Κιτόκο. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Τρομερό αήττητο σερί στο... κάστρο του τρέχει ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Αρκάδες γνώρισαν την τελευταία εντός έδρας ήττα τον Δεκέμβριο του 2019 με 5-0 από τον Ολυμπιακό και έκτοτε παραμένουν αήττητοι για 12 σερί αγώνες (7-5-0). by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Παράλληλα, οι Αρκάδες έχουν κερδίσει όλα τα παιχνίδια που έχουν δώσει απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης. Στην Σούπερ Λίγκα οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί έξι φορές, με τον Αστέρα να μετράει ισάριθμες νίκες, ενώ οι Αρκάδες έχουν κερδίσει και δύο ματς που έχουν δώσει οι ομάδες για την Γ' Εθνική. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο πριν τη σέντρα του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Γκαρσία, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Τασουλής - Ιγκλέσιας, Μουνάφο - Τιλίκα, Ριέρα, Σίτο - Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Τσιφτσής, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Κρέσπι, Καστάνο, Γκόμεζ, Κώτσιρας, Άλβαρες, Αλί Μπαμπά. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος, 3-4-3): Βέρχουλστ - Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς - Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Χουχούμης - Τσιλούλης, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Γιαννακόπουλος, Λαγός, Βάρκας, Μαρκ Φερνάντεθ, Ρώσση, Τσαμπούρης, Μουνιέ, Βιτλής, Κιτόκο. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), με βοηθούς τους Χρήστο Μπαλτά (Αχαΐας), Άγγελο Κολλιάκο (Αθήνας), ενώ τέταρτος είναι ο Κωνσταντίνος Περράκης (Αθήνας). Διαιτητής VAR ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας) και AVAR ο Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Μπορείτε να παρακολουθήσετε τηλεοπτικά την αναμέτρηση από το Novasports 1HD και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM στους 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Φάουλ ανάμεσα στο κέντρο και στην αντίπαλη περιοχή για τον Απόλλωνα, ευκαιρία να ανεβάσει αρκετά κορμιά. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους, τελικά κερδίζουν όμως το πρώτο κόρνερ του αγώνα στο 5ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
17:21
6' Δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν το κόερνερ οι φιλοξενούμενοι. Ο Ριέρα έκανε το κοντρόλ μέσα στην περιοχή, με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για χέρι. Δεν έχει φανεί ξεκάθαρα η φάση στο ριπλέι, ίσως να χρησιμοποιεί το χέρι του για να κοντρολάρει ο χαφ του Αστέρα, θα χρειαστούμε κι άλλο ριπλέι. by Γιώργος Τσανάκας
17:22
7' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα τώρα. Ανεκμετάλλευτο και αυτό, από την πλευρά των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
Δίνει χώρο μέχρι το πρώτο ημικύκλιο του άξονα στους παίκτες του Αστέρα ο Απόλλων, με τους γηπεδούχους να δυσκολεύονται να κυκλοφορήσουν την μπάλα και τους έχει κόψει αρχικά το κάθετο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
Aποτελεσματική η πίεση του Απόλλωνα μέχρι στιγμής στο ματς, έχει κλείσει τους χώρους καλά στην μεσαία γραμμή και δημιουργεί διαρκώς τρίγωνα για να μαρκάρει τους Ιγκλέσιας-Μουνάφο, που έχουν αναγκαστεί πολλές φορές να τραβηχτούν στα πλάγια για να βοηθήσουν στην κυκλοφορία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
17:29
Βγαίνει αρκετά στα αριστερά ο Κολ, σαν να παίζει στο... φτερό, με τον Τσιλούλη στα δεξιά και τον Μπεντινέλι να έχει πιο ελεύθερο ρόλο στο ματς και να κινείται κοντά και γύρω στον Ιωαννίδη. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλούλης έσπασε υπέροχα με το στήθος στον Φατιόν που βρέθηκε... φάτσα με τον Παπαδόπουλο, αλλά το πλασέ του χαφ του Απόλλωνα ήταν στο κέντρο της εστίας και ο πορτιέρε των γηπεδούχων έδιωξε!
by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Πρώτη φάση στο ματς, κλασική ευκαιρία για τον Απόλλωνα να ανοίξει το σκορ αλλά ο Φατιόν δεν πλασάρει καλά και δίνει το δικαίωμα στον Παπαδόπουλο, που είναι εξαιρετικός τερματοφύλακας, να διώξει. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
17' Γλιτώνει την κάρτα ο Τασουλής που τράβηξε από πίσω τον Τσιλούλη, ο οποίος προσπαθούσε να φύγει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
19' Εύκολο φάουλ του Κολ στον Τιλίκα, ευκαιρία για τον Αστέρα να ανεβάσει παίκτες στην αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
20' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Σίτο έκανε τη σέντρα-σουτ, πάνω στον Βέρχουλστ που έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
25 λεπτά στο ματς, ο Απόλλων διαχειρίζεται άψογα το ματς και δεν έχουν επιτρέψει στον Αστέρα να κάνει το παιχνίδι του, ούτε καν να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
26' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
26' Τεράστια φάση για τον Απόλλωνα! Μετά από... καραμπόλα στην περιοχή του Αστέρα, ο Ιωαννίδης βρέθηκε... φάτσα στον Παπαδόπουλο, αλλά έκανε κακό πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής και ο πορτιέρε του Αστέρα έδιωξε!
17:45
29' Ο Τασουλής ανατρέπει μέσα στην περιοχή τον Ιωαννίδη, αλλά δεν υπάρχει παράβαση και η φάση είναι ως μη γενόμενη αφού ο Μπαξεβανίδης στο ξεκίνημα ήταν ένα... κλικ πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυνόμενο. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
Συνεχίζει να πιέζει ο Απόλλων και να ψάχνει το γκολ, εξαιρετική εμφάνιση από την Ελαφρά Ταξιαρχία ίσως το καλύτερο πρώτο της ημίχρον στο πρωτάθλημα. Εξαιρετικό στήσιμο από τον Γιώργο Παράσχο, έχει διαβάσει πολύ καλά το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
Δύο γυρίσματα από Μπεντινέλι και Μπαξεβανίδη δεν βρήκαν συμπαίκτη, λήξη συναγερμού για τον Αστέρα που πραγματοποιεί μία από τις χειρότερες φετινές του εμφανίσεις και έχει... εγκλωβιστεί από τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
33' Γλυτώνει με παρατηρήσεις ο Φατιόν, που έκανε φάουλ για κάρτα στον Ριέρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:53
37' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Οι γηπεδούχοι χτυπούν ταχύτατα στο transition, ο Τιλίκα κάνει κούρσα 30-35 μέτρων αλλά το σουτ που έκανε από τα όρια της περιοχής... έγλυψε το δεξί δοκάρι της εστίας του Βέρχουλστ.
17:56
40 λεπτά στην Τρίπολη, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Αστέρα και Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτερη η Ελαφρά Ταξιαρχία, πραγματοποιεί ίσως το καλύτερο ημίχρονό της στο πρωτάθλημα και αν οι παίκτες της είχαν καλύτερα τελειώματα θα μπορούσε να προηγείται. Πολύ κακή εμφάνιση των γηπεδούχων, μόλις μία καλή φάση αλλά μοιάζουν... εγκλωβισμένοι από τον εξαιρετικό στο πρώτο μέρος Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:19
46' Ο Ντρούπι Γκόμες στη θέση του Ριέρα για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:20
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
Έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας Τρίπολης, ελέγχει το ματς και πιέζει, ψάχνοντας το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
55' Σουτ του Τιλίκα, πάνω στον Βέρχουλστ που μπλόκαρε την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
57' Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα Τρίπολης, σταματάει για οφσάιντ στον Μπεντινέλι. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Την ίδια ώρα, γίνεται γνωστή μια είδηση που προκαλεί παγκόσμια θλίψη. Ο Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα έφυγε από τη ζωή στα 60 του χρόνια! by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Συνεχίζει να πιέζει ο Αστέρας, ψάχνοντας να φτιάξει μια φάση που θα τον οδηγήσει στο γκολ. Άλλο ένα φάουλ τώρα για τους Αρκάδες, περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
Ο Απόλλων έχει οπισθοχωρήσει αρκετά, έχει δώσει χώρο στους Αρκάδες και δέχεται πίεση. Δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους οι φιλοξενούμενοι και δυσκολεύονται αρκετά στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
63' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Τιλίκα εκμεταλλεύτηκε το κακό τάκλιν του Μπρούσιτς, έκανε το γύρισμα στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Γκόμες από τα 5-6 μέτρα ήταν κάκιστο και πέρασε πολύ μακριά από την εστία! by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Πιέζει πολύ ο Αστέρας, πρέπει κάτι να κάνει ο Απόλλων Σμύρνης για να αντιδράσει και να... φρενάρει τους γηπεδούχους. Κάποια αλλαγή από τον πάγκο, ίσως φρέσκα πόδια στον άξονα! by Γιώργος Τσανάκας
18:38
67' Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, κεφαλιά του Ιγκλέσιας που βρήκε στον Ντομίνγκες. Να δούμε την φάση στο ριπλέι... Δεν υπάρχει κάτι, ο Βραζιλιάνος προσπάθησε να αποφύγει την μπάλα και το χέρι του ήταν σχεδόν κολλημένο στο σώματ του. by Γιώργος Τσανάκας
18:39
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπεντινέλι, πήγε άτσαλα στον Τασουλή και άπλωσε το πόδι του. Ευτυχώς δεν τον βρήκε δυνατά. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
69' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Αλί Μπαμπά και Μπόρχα Φερνάντεθ μέσα, έξω οι Σίτο και Μουνάφο. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
70' Αλλαγή και για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Τσαμπούρης, έξω ο Χουχούμης που ήταν αρκετά κουρασμένος. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Είκοσι λεπτά ακόμη, να δούμε τι μπορεί να αλλάξει στο παιχνίδι με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
71' Κίτρινη κάρτα στον Κολ. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Ο Ντρούπι Γκαρθία έχει μπει στο ματς και το έχει αλλάξει, βοηθώντας σημαντικά στον Αστέρα να αλλάξει προς το καλύτερο... by Γιώργος Τσανάκας
18:47
75' Γρήγορη αντεπίθεση του Αστέρα, ο Μπαράλες επιχειρεί το σουτ εκτός περιοχής αλλά η μπάλα περνάει πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
76' Kόρνερ για τον Απόλλωνα, το πρώτο στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
78' Φάση για τον Αστέρα. Ο Βέρχουλστ προλαβαίνει το τετ-α-τετ με τον Γκόμεθ, ο Τιλίκα παίρνει το ριμπάουντ και προσπαθεί να κάνει το πλασέ πάνω από τον Βέλγο πορτιέρε ο οποίος μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
81' Δοκάρι για τον Απόλλωνα Σμύρνης! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κολ, ο Λισγάρας έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου! by Γιώργος Τσανάκας
18:58
87' Μαρκ Φερνάντεθ αντί Ιωαννίδη για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
87' Κρέσπι και Άλβαρεθ αντί Τιλίκα και Τασουλή για τον Αστέρα by Γιώργος Τσανάκας
18:59
88' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
89' Φάουλ πλάγια αριστερά όπως επιτίθεται ο Απόλλων, ευκαιρία να γεμίσει με παίκτες στην αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
92' Μουνιέ και Κιτόκο αντί Μπεντινέλι και Κολ για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
92' Κεφαλιά του Ντομίνγκες, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Πασαλίδη που προσπαθούσε να το μαζέψει. Παίζετε από τον διαιτητή, δεν έδειξε κάποια παράβαση. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Τέλος στο ματς! Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0), με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας