Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Σίτι

19:29
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:55, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Πρόκειται ασφαλώς για εξαιρετικά δύσκολη αποστολή για τους Πειραιώτες, που αφενός παίζει απέναντι σε ομάδα από τις κορυφαίες της διοργάνωσης κι αφενός έχει πάρα πολλές απουσίες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς είναι ο τελευταίος παίκτης που τέθηκε νοκ-άουτ, καθώς βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό. Ως γνωστόν θα απουσιάσουν επίσης οι Χολέμπας, Βαλμπουενά, Χασάν και Ελ Αραμπί, ενώ δεν είναι απόλυτα έτοιμος ο Βινάγκρε και ο Ραφίνια σφίγγει τα δόντια για να παίξει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Στην αντίπερα όχθη, ο Πεπ Γκουαρντιόλα παρατάσσει τη Σίτι με σχεδόν όλα τα «βαριά χαρτιά» του. Δεν θα αγωνιστούν Ντε Μπρόινε και Γουόκερ που έχουν μείνει εκτός αποστολής. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του ΣΠΟΡ FM 94.6, αλλά και του sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ντρέγκερ, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Μπα, Εμβιλά, Πέπε, Καμαρά, Μασούρας, Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαντιόλα): Έντερσον, Κανσέλο, Μεντί, Ντίας, Στόουνς, Ρόντρι, Γκιντογκάν, Φόντεν, Μπερνάρντο Σίλβα, Στέρλινγκ, Ζεσούς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Καραργύρης, Τζολάκης, Σουντανί, Μπουχαλάκης, Βινάγκρε, Ανδρούτσος, Παπαδόπουλος, Νικόλης, Κίτσος, Τσάβος, Σουρλής by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στέφεν, Κάρσον, Αγουέρο, Ζιντσένκο, Λαπόρτ, Φεράν Τόρες, Φερναντίνιο, Μαχρέζ, Ε. Γκαρσία. Φ. Νμετσά, Ντόιλ και Πάλμερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
19:35
19:36
Διαιτητής: Ντάβιντε Μάσα (Ιταλία) Βοηθοί: Φίλιπο Μέλι και Στέφανο Αλάσιο (Ιταλία) Τέταρτος: Πάολο Βαλέρι VAR: Μασιμιλιάνο Ιράτι, AVAR: Αλμπέρτο Τεγκόνι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Ο Ολυμπιακός, λοιπόν, καλείται να κάνει μια μεγάλη υπέρβαση, ώστε να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Οι Πειραιώτες είναι στην 3η θέση του τρίτου ομίλου με 3 βαθμούς, πίσω από τη Σίτι (9β.) και την Πόρτο (6β.) και πάνω από τη Μαρσέιγ (0β.) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση στην Αγγλία, για την 3η αγωνιστική του Champions League, είχε λήξει 3-0 υπέρ των «πολιτών» με τα τέρματα των Τόρες (12'), Ζεσούς (81') και Κανσέλο (90'). by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
19:50
Πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Πριν την έναρξη της αναμέτρησης θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή λόγω της απώλειας του θρυλικού Ντιέγκο Μαραντόνα... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Πολύ δύσκολο βράδυ για τον Αγουέρο, λόγω της απώλειας του Ντιέγκο. Του πρώην πεθερού του δηλαδή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
3' Τελική για τη Σίτι. Έπειτα από διώξιμο του Σεμέδο, ο Ρόντρι πιάνει πολύ δυνατό σουτ και ο Σα μπλόκαρε με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Η Σίτι, όπως αναμενόταν, είναι στο προσκήνιο. Ο Ολυμπιακός κάνει μαζική άμυνα στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
20:05
9' Ωραία κίνηση του Φόντεν που μπούκαρε από τα αριστερά και απείλησε τον Σα που μπλόκαρε με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
10' Κεφαλιά του Ζεσούς, καθάρισε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
20:10
15' Πολύ δυνατό, αλλά άστοχο-συρτό σουτ του Φόντεν, με τον Σα να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Γκολ η Γκλάντμπαχ, 1-0 τη Σαχτάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Ο Ολυμπιακός έχει περάσει ελάχιστες φορές τη σέντρα έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
31' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ζεσούς έσπασε το οφσάιντ και βρέθηκε φάτσα με τον Σα, τον πλάσαρε και ο Πορτογάλος βγήκε νικητής.
20:29
Μικροπρόβλημα με τον Σεμέδο, που έχεις ενοχλήσεις στον αστράγαλο, αλλά συνέχιζει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
36' ΓΚΟΛ η Σίτι, 0-1! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, τακουνάκι του Στέρλινγκ -έπειτα από συνεργασία με τον Ζεσούς- για τον Φόντεν που με συρτό σουτ νίκησε τον Σα από την καρδιά της περιοχής. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για φάουλ του Γκιντογκάν στον Ντρέγκερ. Οφσάιντ δεν υπάρχει, αφού ο Σεμέδο καλύπτει τον Στέρλινγκ
20:32
Έγινε μια μικρή συνεννόηση με VAR -προφανώς για πιθανό οφσάιντ- και μέτρησε το γκολ κανονικά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Μικρή αψιμαχία ανάμεσα σε Στέρλινγκ και Ραφίνια. Από μια κίτρινη έδειξε ο διαιτητής στο 39'
20:36
Φάουλ από τα δεξιά για τη Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Μπλόκαρε ο Σα στο γέμισμα του Φόντεν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
20:38
Η Γκλάντμπαχ έχει βάλει δεύτερο γκολ στη Σαχταρ, με τον Ελβεντί να κάνει το 2-0 στο 34' by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
44' Σουτ του Στέρλινγκ, διώχνει ο Σα με γροθιές. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
45+1' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Στέρλινγκ, το "έβγαλε" ο Σα.
20:43
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός- Μάντσεστερ Σίτι 0-1! Το τέρμα του Φόντεν στο 36ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. Κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο η αγγλική ομάδα, η οποία βρίσκεται μόνιμα στην επίθεση και οι Πειραιώτες οχυρωμένοι πίσω. Χωρίς τελική οι ερυθρόλευκοι στο α' μέρος, ενώ οι "Πολίτες" έχουν 12 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
Έναρξη του β' ημιχρόνου! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
49' Συρτό σουτ του Σίλβα, με το που μπήκε στην περιοχή, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
50' Πολύ καλή στιγμή για τη Σίτι. Έπειτα από αδράνεια του Σεμέδο, η μπάλα έφτασε στον Φόντεν και το σουτ του βρήκε σε σώματα και στη συνέχεια ο Γκιντογκάν έπιασε γλυκό σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
52' Πολύ άστοχο σουτ του Μεντί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
54' Κίτρινη για τη Σίτι, την αντίκρισε ο Ντίας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
64' Μεγάλη στιγμή για τη Σίτι. Ο Κανσέλο τσίμπησε την μπάλα προ του Σεμέδο σούταρε με τον Σα να του λέει "όχι". by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
66' Απειλεί η Σίτι. Έπειτα από κόντρες, μετά την προσπάθεια του Στέρλινγκ, η μπάλα έφτασε στον Σίλβα που έκανε τακουνάκι και ο Σα μάζεψε.
21:21
Απελπιστικά μόνος του μπροστά ο Φορτούνης, είναι αποκομμένος από την υπόλοιπη ομάδα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
71' Άστοχη κεφαλιά του Φόντεν από κάπως πλάγια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
71' Μπουχαλάκης αντί Πέπε στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
75' Καλή στιγμή για τη Σίτι, με τον Σίλβα να σουτάρει από τα δεξιά, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
76' Μαχρέζ αντί Στέρλινγκ και Φερναντίνιο αντί Ρόντρι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Πλέον ο Ολυμπιακός καλείται να αλλάξει το πλάνο του και να ρισκάρει, για να διεκδικήσει κάτι από το ματς. Όχι πως είναι εύκολο φυσικά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
78' Ζιντσένκο αντί Μεντί και Αγουέρο αντί Ζεσούς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
78' Σουντανί αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
82' Ως μη γενόμενη προσπάθεια του Σουντανί, που σταματάει με σουτ στα σώματα, αλλά υποδεικνύει σε αντικανονική θέση στη συνέχεια by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Έχει ανέβει στο γήπεδο ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκιντογκάν, που τράβηξε τη φανέλα του Φορτούνη και έκοψε την κόντρα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
86' Ντόιλ αντί Γκιντογκάν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
88' Σουτ του Φορτούνη μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα πέρασε εκτός. Πρώτη τελική για τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
90+1' Άστοχη κεφαλιά του Σισέ στη σέντρα του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Λίγα δευτερόλεπτα ακόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Τέλος στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Σίτι 0-1, με το γκολ του Φόντεν στο 36ο λεπτό by Αποστόλης Λιβάνιος