ΑΕΚ-Ζόρια Λουχάνσκ

19:34
19:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Ζόρια, για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, στο ΟΑΚΑ. by www.sport-fm.gr
19:37
Η «Ένωση» προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη επί της σημερινής της αντιπάλου, που είναι χωρίς βαθμό μέχρι τώρα, και θέλει το 2Χ2 για να ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης! by www.sport-fm.gr
19:37
Στο άλλο ματς του ομίλου, που επίσης ξεκινάει στις 19:55, η δεύτερη με έξι βαθμούς Μπράγκα φιλοξενεί την πρωτοπόρο Λέστερ, που μετράει το απόλυτο… by www.sport-fm.gr
19:39
19:40
19:42
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο… γνώριμος μας Αλιάρ Αγκάγιεφ από το Αζερμπαϊτζάν ενώ ως γνωστό στην παρούσα φάση της διοργάνωσης δεν υπάρχει VAR. by www.sport-fm.gr
19:43
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Τσιντώτας, Θεοχάρης, Χνιντ, Βασιλαντωνόπουλος, Γαλανόπουλος, Σαρδελης, Μπότος, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Ολιβέιρα, Χριστόπουλος και Μαχαίρας. by www.sport-fm.gr
19:44
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Βασίλι, Λούνοβ, Ματσουράπα, Ναζαρίνα, Πέροβιτς, Αλεφιρενκο, Χριν, Σαγιαντμανές και Πιντούμπνι. by www.sport-fm.gr
19:45
Η επόμενη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για τις 3/12 με την ΑΕΚ να υποδέχεται την Μπράγκα και την Ζόρια να φιλοξενεί την Λέστερ. by www.sport-fm.gr
19:49
19:50
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ετοιμάζονται για την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ... by www.sport-fm.gr
19:50
Πρώτα όμως παίρνουν θέση στον πάγκο οι αναπληρωματικοί των δύο πλευρών μαπίνοντας ωριστά όπως προστάζει το υγειονομικό πρωτόκολλο της UEFA. by www.sport-fm.gr
19:51
Άπαντες στο γήπεδο, πλέον, ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:52
19:53
19:55
19:57
2' Πέναλτι ζητάει ο Τάνκοβιτς, για μαρκάρισμα εντός περιοχής, παίζετε λέει ο διαιτητής. by www.sport-fm.gr
19:58
3' Πρώτη τελική στο ματς, με το σουτ του Λιβάγια από πολύ πλάγια θέση να βρίσκει το πλαινό αριστερό δοκάρι της εστίας της Ζόρια... by www.sport-fm.gr
20:00
Άσχημη εξέλιξη για την ΑΕΚ, με την Μπράγκα να ανοιγει το σκορ απέναντι στην Λέστερ... by www.sport-fm.gr
20:01
6' Σουτ του Ινσούα, στο όριο της μεγάλης περιοχής, είναι... απελπιστικά άστοχο. by www.sport-fm.gr
20:02
20:03
8' Έξυπνη «κομπίνα», αλλά ο Σάκχοφ δεν μπόρεσε μετά την προσπάθεια του Κρίστιτσιτς να βάλει το πόδι του στην πορεία της μπάλας, που πέρασε από ένα γκρουπ παικτών...
20:04
20:11
16' Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι, ο Σβάρνας καταφέρνει να κερδίσει ένα πλάγιο. by www.sport-fm.gr
20:18
20:19
20:23
28' Πρώτη επίσκεψη της Ζόρια στα καρέ του Αθανασιάδη, με τον Καμπάιεβ να πατάει περιοχή, να σουτάρει, αλλά τον Μπακάκη να βάζε την κόντρα καινα απομακτύνει την μπάλα... by www.sport-fm.gr
20:25
29' Γεμισμα του Σιμόες από δεξιά, η μπαλιά ήταν πολύ ψηλή κι ο Τάνκοβιτς δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
20:26
30' Επικίνδυνη σέντρα του Φαβόροβ από δεξιά, βγαίνει και καθαρίζει τη φάση ο Αθανασιάδης. by www.sport-fm.gr
20:27
20:27
33' Απευθείας εκτέλεση του Τάνκοβιτς, ημοάλα βρίσκει στο τείχος και περνάει κόρνερ, αλά χωρίς αντίκρισμα για την «Ένωση» αφού ο Σεβτσένκο πρόλαβε με έξοδο τον Τσιγκρίνσκι. by www.sport-fm.gr
20:32
37' Ένα ακόμα κόρνερ για την ΑΕΚ, αυτή την φορά από την δεξιά πλευρά, κι αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:37
41' Καλή στιγμή για την Ζορια, με τον Τσιγκάνικς να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Αθανασιάδη! by www.sport-fm.gr
20:38
20:40
45' Σέντρα του Ινσούα από αριστερά, ο Μπακάκης θέλει να την γυρίσει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά στέλνει την μπάλα στα χέρια του Σεβτσένκο. by www.sport-fm.gr
20:41
45' Λήξη του πρώτου ηιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ. by www.sport-fm.gr
20:55
20:56
20:58
47' Ευκαιρία για την Ζόρια να προηγηθεί, με την μπάλα να μένει στην περιχή της ΑΕΚ, να φτάνει στον Γιουρτσένκο που σούταρε με δυναμη από το ύψος της περιοχής, αλλά πέρασε άουτ! by www.sport-fm.gr
20:59
49' Κίτρινη καρτα στον Σάκοχφ, για αγκωνιά στον Ιβσανισένια, είναι η δευτερη και η ΑΕΚ μένειμε δέκα παίκτες! by www.sport-fm.gr
21:00
21:03
52' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με το μακρινό σουτ του Τανκοβιτς, που αναγκάζει τον Σεβτσένκο να διώει με γροθιές, ενώ στην εξέλιξη της φάσης υπάρχει κερδισμένο κόρνερ, αλλά χωρίς κάτι πειραιτέρω... by www.sport-fm.gr
21:05
21:10
60' Σέντρα του Σβαρνα, για τον Τάνκοβιτς, ο Βερνιντουμπ διώνχει με κεφαλιά σε κόρνερ... by www.sport-fm.gr
21:11
60' Εκτελεί ο Τάνκοβιτς από δεξιά, ο Σεβτσένκο βγαίνει και διώχνει, ενω το σουτ του Κρίστιτσιτς στη συνέχεια είναι εντελώς άστοχο. by www.sport-fm.gr
21:12
61' Γκολ! 1-0 η Ζόρια, με την σέντρα του Τσιγκάνικς από αριστερά, τον Αθανασιάδη να κάνει λάθος έξοδο και τον Χρόμοβ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή. by www.sport-fm.gr
21:14
21:16
65' Διπλή αλλαγή από τον Καρέρα. Γαλανόπουλος και Ανσαριφάρντ, αντίτων Μπακάκη-Τάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
21:20
68' Απίθανη φάση για την ΑΕΚ, με τον Σβάρνα να κανει σέντρα από δεξά κι ενώ κάνει γκριμάτσα απογοήτευσης, η μπάλα βρίσκει στη συμβολή των δοκών του Σεβτσένκο, που επίσης δεν υπολόγισε σωτσά την πορεία της μπάλας! by www.sport-fm.gr
21:20
21:25
21:26
76' Γκολ! 2-0 η Ζόρια, με τον Καμπάιεβ να σουτάρει λίγο κάτω από την μεγάλη περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία του Αθανασιάδη... by www.sport-fm.gr
21:28
78' Νέο κόρνερ για τους Ουκρανούς, από την αριστερή πλευρά τώρα, χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
21:32
21:33
21:35
84' Καλή φάση για την ΑΕΚ, με τον Λιβάγια να κάνει το ανάποδο ψαλιδάκι, έξω από την μικρή περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
21:36
21:37
86' Γκολ! 3-0 η Ζόρια, με τον Γιουρτσένκο να ευστοχεί στην εκτέλεση, στέλνοντας τον Αθανασιάδη στην απέναντι γωνία και δίνοντας διατάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
21:39
21:39
21:43
21:44
21:47
90'+3' Λήξη του αγώνα, με την ΑΕΚ να γνωρίζει βαριά ήττα με 3-0 από την Ζόρια. by www.sport-fm.gr