ΑΕΛ-Ατρόμητος

16:54
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λάρισα και στον Ατρόμητο για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Στους 5 βαθμούς η ΑΕΛ που βρίσκεται στην 12η θέση, 7ος (ισοβαθμώνατς με Αστέρα Τρίπολης και Βόλο) με 12 βαθμούς ο Ατρόμητος. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
AEΛ (Γιάννης Τάτσης): Νάγκι, Ηλιάδης, Ζίζιτς, Μιχαήλ, Μπέρτος, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς, Φίλιπ, Πλατέλλας, Γιουνές, Πινακάς. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
Στον πάγκο οι Μπάγιτς, Ντουρμισάι, Τόρζε, Μούζεκ, Γλύνος, Γρηγορόπουλος, Κωστή, Γκαζάλ, Τρούγιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Γούτας, Γκαλβάο, Κιβρακίδης, Γκάλο, Χαρίσης, Μπουσούλατζιτς, Ραμπέγιο, Τομάσεβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Μανούσος. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον πάγκο οι Μανδάς, Νάτσος, Αγκάγιεφ, Ρισβάνης, Μουνίθ, Ούμπιδες, Μάτιτς, Κωτσόπουλος, Νταβιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Διαιτητής ο Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Χρήστο Τζιώτζιο (Θράκης), Παναγιώτης-Δημήτρης Σάκκας (Θεσσαλίας), ενώ τέταρτος ο Σπύρος Ζαμπαλάς (Ήπειρος). Διαιτητής VAR ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), AVAR ο Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας). by Γιώργος Τσανάκας
17:15
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:22
1΄ Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:23
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
6' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Κόρνερ του Πλατέλλα, ο Ηλιάδης πήρε την κεφαλιά αλλά πέρασε δύο μέτρα από το δεξί δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
Ελέγχει το ματς η Λάρισα στο ξεκίνημά του, έχει την κατοχή και έχει περιορίσει κατά κάποιο τρόπο το παιχνίδι του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
14' Σουτ του Πλατέλλα, έπεσε και έδιωξε ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
20 λεπτά στην αναμέτρηση, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Λάρισα και Ατρόμητο με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία και τον έλεγχο του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΛ... Ξανά ανεκμετάλλευτο! by Γιώργος Τσανάκας
17:47
29' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
30' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μανούσος έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά ο Νάγκι έπεσε και έδιωξε,
by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Ο Ατρόμητος έχει ισορροπήσει το παιχνίδι, το οποίο είναι κακό και δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό ούτε πολλές... συγκινήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
Συμπληρώσαμε 40 λεπτά στο ματς, άλλα πέντε ακόμη και να δούμε αν θα έχουμε καθυστερήσεις αν και φαντάζει δύσκολο... by Γιώργος Τσανάκας
18:00
43' Κίτρινη κάρτα στον Σπαρβ. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
45' Σουτ του Πινακά από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΑΕΛ και Ατρόμητος πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
Δεν παίρνουν ρίσκα οι δύο ομάδες, παίζουν πιο σφιχτά και δεν υπάρχει καλός ρυθμός και καλό ποδόσφαιρο. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
53' Εκτέλεση φάουλ του Σπαρβ, ο Γούτας βρήκε την μπάλα η οποία κατέληξε στην αγκαλιά του Γιαννιώτη. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
55' Μούζεκ αντί Μιχαήλ για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
57' Τρομερή προβολή του Γούτα, τσιμπάει την... μπουκιά από το στόμα του Πλατέλλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
60' Ο Γιαννιώτης βγαίνει ταχύτατα και προλαβαίνει τον Γιουνές. Ως μη γενόμενη φάση, ήταν οφσάιντ ο Τυνήσιος επιθετικός. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
62' Nτουρμισάι αντί Γιουνές για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
67' Διπλή αλλαγή για Aτρόμητο. Ο Μουνίθ παίρνει τη θέση του Χριστοδουλόπουλου και ο Μάτιτς αυτή του Ραμπέγιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
70' Κακό σουτ του Μάτιτς, δεν απειλείται ο Νάγκι. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
72' H καλύτερη φάση της ΑΕΛ στο ματς! Ο Ντουρμισάι σηκώθηκε πολύ ψηλά και πήρε την κεφαλιά, μετά το κόρνερ του Πλατέλλα, αλλά η μπάλα πέρασε 2-3 μέτρα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
75' Ο προωθημένος Γούτας παίρνει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
77' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μανούσος... έσπασε για τον Μπουσούλατζιτς, ο οποίος αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε εκατοστά από το αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
80' Γκαζάλ και Τρούγιτς αντί Σπαρβ και Πινακά για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Φάουλ για τον Ατρόμητο σε πολύ καλό σημείο... by Γιώργος Τσανάκας
18:55
82' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, έδιωξε ο Νάγκι. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
85' Κίτρινη κάρτα στον Τρούγιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
90' Ρισβάνης, Νάτσος και Κωτσόπουλος μέσα, έξω οι Γκάλο, Μανούσος και Χαρίσης για τον Ατρόμητο by Γιώργος Τσανάκας