ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Κοροβέσης, Διαμαντής, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ντε Γκουζμάν, Στούρτζεον, Γρίβας, Σαρδινέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΣ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Κάργας, Σάλιακας, Πίρσμαν, Παντελάκης, Σιόντης, Κάστρο, Ντομίνγκες, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Λεό. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής είναι ο Θανάσης Τζήλος (Λάρισας). by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Έχει μπει πιο δυνατά ο ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Σουτ του Παμλίδη έξω από την περιοχή, αλλά ήταν αδύναμο και πέρασε δίπλα από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
Η κατοχή στον ΠΑΣ στο πρώτο δεκάλεπτο. Προσπαθεί να βγει πιο μπροστά ο ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
13' Ο Χουτεσιώτης μπλόκαρε την μπάλα σε εκτέλεση φάουλ του Ντε Γκουζμάν. Στα καπάκια κίτρινη κάρτα για τον ΟΦΗ, την είδε ο Γρίβας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
20' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-0! Σουτ του Σαρδινέρο (έπειτα από γύρισμα του Ουές) που βγάζει ο Χουτεσιώτης και ο Στάρτζεον από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
Έντονη βροχόπτωση στο Ηράκλειο αυτήν τη στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
28' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ωραία κίνηση του Νέιρα εκτός περιοχής και σουτ τη στιγμή που μπούκαρε εντός, έδιωξε ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
29' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ελευθεριάδη, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΣ. Λόγω οφσάιντ στον παίκτη των φιλοξενούμενων
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
Ο Σακόρ στη θέση του Ντε Γκούζμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
39' Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
44' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Γλυκιά μπαλιά του Κάστρο στον Λέο που αστόχησε από καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
17:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
45' Φανταστικό τελείωμα του Ελευθεριάδη από τα αριστερά, αλλά μάλλον δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΣ λόγω οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Γίνεται συνεννόηση με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-1! Έπειτα από τον έλεγχο που έγινε από το VAR. Φανταστικό το τελείωμα του Ελευθεριάδη που δεν ήταν εκτεθειμένος τελικά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-ΠΑΣ 1-1! Ο Στάρτζεον άνοιξε το σκορ στο 20' και ο Ελευθεριάδης ισοφάρισε στα τελειώματα του πρώτου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
18:06
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:08
49' Πλασέ του Παντελάκη από γέμισμα του Σάλιακα, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
18:08
49' Σκαστό σουτ του Σάλιακα, η μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
58' Στην κόντρα ο ΠΑΣ με κάθετη του Πίρσμαν στον Λεό, που έκανε φάουλ πάνω στη διεκδίκηση της μπάλας. Αν δεν έκανε παράβαση, θα έβγαινε φάτσα με τον Σωτηρίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
Νέα αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λέο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
65' Καρτάλης αντί Λέο για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
65' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Άστοχο σουτ του Νέιρα, που δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Κάργα και ο Τζήλος έδειξε την άσπρη βούλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:25
Γίνεται συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
18:26
Πέναλτι λοιπόν για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:26
68' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 2-1! Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Χουτεσιώτη που έπεσε στην αντίθετη γωνία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
73' Κίτρινη ο Οικονομόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
75' Γιαννού αντί Γρίβα και Λυμπεράκης αντί Κοροβέση, ενώ από πλευράς ΠΑΣ μπήκε ο Δούμτσης αντί του Σιόντη by Αποστόλης Λιβάνιος