Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

14:30
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
14:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
14:32
Μετά από δύο νίκες με Λαμία και Απόλλωνα, το «τριφύλλι» γνώρισε δύο ήττες, από Ατρόμητο και Ολυμπιακό, που το κρατούν κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα και θέλει σήμερα οπωσδήποτε το «τρίποντο»! by Σπύρος Σιαμπλής
14:33
Οι Αγρινιώτες έχασαν από τον Άρη στην έδρα τους, στο ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο τους, έμειναν για ένατο παιχνίδι χωρίς νίκη και ψάχνουν κι αυτοί την ανάκαμψη... by Σπύρος Σιαμπλής
14:34
Θυμηθείτε εδώ το βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
14:35
Ενώ την 11άδα του Παναιτωλικού απαρτίζουν οι Κνετ, Λιάβας, Τζανακάκης Κωνσταντόπουλος, Αριγίμπι, Ντάλσιο, Ντίας, Γιάκολις, Τσιγγάρας, Μάζουρεκ και Αζάντι. by Σπύρος Σιαμπλής
14:36
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Χουανκάρ, Βέλεθ, Αγιούμπ, Μπουζούκης, Σερπέζης, Μολό, Τζαβίδας και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
14:37
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Μελισσάς, Ταχάρ, Αρσούρα, Ντουάρτε, Άλβαρες, Βέργος, Σκιαδάς, Μεντόσα και Μεντίνα. by Σπύρος Σιαμπλής
14:38
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας. by Σπύρος Σιαμπλής
14:40
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανσή τους στο γήπεδο... by Σπύρος Σιαμπλής
14:45
Ενώ πλέον έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ, για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών. by Σπύρος Σιαμπλής
14:52
Τώρα μπαίνουν σιγά σιγά στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, ξεχωριστά φυσικά. by Σπύρος Σιαμπλής
14:57
Τους ακολουθούν και οι 22 ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων που κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, πάλι χωριστά... by Σπύρος Σιαμπλής
14:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
14:58
Αρχηγός σήμερα του Παναθηναϊκού ο Διούδης ελλείψει Κουρμπέλη, ενώ πρώτη φορά ξεκινάει βασικός ο Βιγιαφάνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
14:59
Όρκος νίκης για τους «πράσινους» στην σέντρα! by Σπύρος Σιαμπλής
14:59
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
15:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
15:03
4' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού από αριστερά, διακόπτεται για οφσάιντ του Βιγιαφάνιες αλλά λανθασμένα, όπως φαίνεται και από τα ριπλέι... by Σπύρος Σιαμπλής
15:06
6' Γέμισμα του Αζάντι για την περιοχή, αλλά ο Ντίας δεν κάνει καλό κοντρόλ. by Σπύρος Σιαμπλής
15:09
9' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, για τον Παναιτωλικό, με τον Τζανακάκη να σεντράρει από δεξιά και τον αμαρκάριστο Αζάντι να παίρνει την κεφαλιά εξω από την μικρή περιοχή αλλά να αστοχεί! by Σπύρος Σιαμπλής
15:10
10' Ο Αϊτόρ «τσιμπάει» την μπάλα στην έξοδο του Κνετ, από μπαλιά του Βιγιαφάνιες και σκοράρει, αλλά το τέρμα εξετάζεται με την χρήση VAR, σε μια πολύ οριακή ομολογουμένως φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
15:11
Δεν μετράει τελικά το γκολ του Ισπανού, που υποδείχτηκε οφσάιντ, παραμένει χωρίς σκορ η αναμέτρηση...
by Σπύρος Σιαμπλής
15:18
18' Υπόδειξη για οφσάιντ του Καρλίτος, σωστή ενώ είναι η... τέταρτη για παίκτη του ΠΑΟ! by Σπύρος Σιαμπλής
15:19
19' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Σάντσες να κάνει την διαγώνια μπαλιά από τα δεξιά και τον επερχόμενο στην μεγάλη περιοχή Μακέντα να νικάει από κοντά με ψυχραιμία τον Κνετ, ανοίγοντας νωρίς το σκορ...
15:20
21' Σουτ του Αϊτόρ από θέση μέσα δεξιά, διώχνει ο Λιάβας. by Σπύρος Σιαμπλής
15:25
25' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:28
29' Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, από αριστερά, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
15:36
36' Μετά από ώρα μια φάση, με τον Ζαγαρίτη να βγάζει παράλληλη σέντρα από αριστερά και τον Κνετ να μαζεύει την μπάλα με έξοδο κι ενώ ο Μακέντα ήταν στο δεύτερο δοκάρι... by Σπύρος Σιαμπλής
15:36
37' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο, για φάουλ στον Γιάκολις. by Σπύρος Σιαμπλής
15:39
39' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από δεξιά τώρα, κι αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:43
43' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ζαγαρίτη να σεντράρει από αριστερά μέσα από την περιοχή και τον Λιάβα να στέλει την μπάλα στην εστία της ομάδας του, θέλοντας να διώξει προ του Μακέντα.
15:45
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
15:46
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Παναιτωλικού με 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής
16:01
Ο Βέργος θα αντικαταστήσει τον Αζάντι, στην πρώτη αλλαγή του Παναιτωλικού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:03
Χωρίς αλλαγές θα επανεκκινήσει ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
16:03
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:06
48' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Γιάκολις να βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:09
49' Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, ο Καρλίτος σουτάρει ο Κνετ αποκρούει, ξανά ο Καρλίτος προσπαθεί να σκοράρει με τον Τζανακάκη να διώχνει, ενώ ο Καρλίτος πασάρει με «τακουνάκι» στον Αϊτόρ κι εκείνος τελικά σκοράρει! by Σπύρος Σιαμπλής
16:10
Το γκολ δεν μετράει τελικά, με την χρήση VAR, για χέρι του Βιγιαφάνιες στο ξεκίνημα της φάσης! by Σπύρος Σιαμπλής
16:10
52' Κόρνερ για τον ΠΑΟ, από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:12
54' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα, για φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:17
58' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, από το διώξιμο του Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:17
59' Γέμισμα για τον Βέργο, μπλοκάρει ο Διούδης, αφού πρώτα του φεύγει για λίγο η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:18
59' Κίτρινη κάρτα στον Αριγίμπι, για φάουλ στον Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:18
60' Γιάκολις και Μάζουρεκ εκτός, Ντουάρτε και Ταχάρ μέσα για τους Αγρινιώτες. by Σπύρος Σιαμπλής
16:24
65' Τρίτο ακυρωθέν γκολ των «πράσινων», αυτή την φορά του Μαουρίσιο, για οφσάιντ του Αϊτόρ στο ξεκίνημα της φάσης, με την φάση να εξετάζεται μέσω VAR! by Σπύρος Σιαμπλής
16:26
67' Πρώτη αλλαγή για τον Μπόλονι. Ο Αγιούμπ στη θέση του Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:26
68' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:29
70' Μεντόσα μέσα, Αριγίμπι έξω. by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
77' Καλή στιγμή μετά από αρκετή ώρα με τον Ζαγαρίτη να... εφορμά στην αντίπαλη περιοχη, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κνετ στο τετ α τετ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
78' Μολό και Καμπετσής αντικαθιστούν τους Αϊτόρ και Μακέντα αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
79' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
80' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Μεντίνα στη θέση του Τζανακάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
84' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟ. Μπουζούκης αντί Βιγιαφάνιες και Τζαβίδας αντί Μαουρίσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
86' Κίτρινη κάρτα στον Μπουζούκη και στον Πούγγουρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
88' Σουτ του Μολό, με την μια, η μπάλα κόντραρε στα πόδια αντιπάλου. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
89' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντουάρτε. by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
16:52
90'+4' Πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, για χέρι του Σάντσες! by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
90'+5' Γκολ! 2-1 ο Παναιτωλικός, που μειώνει με την εύστοχη εκτέλεση του Μεντόσα κι ενώ ο Διούδης έπεσε σωστά στα αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
90'+6' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τον Παναιτωλικό με 2-1. by Σπύρος Σιαμπλής