Μαρσέιγ-Ολυμπιακός

21:24
Γεια σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Μαρσέιγ για την 5η αγωνιστική του Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Το ματς στο «Βελοντρόμ», το οποίο φυσικά ξεκινάει στις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Κώστα Μιαούλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Οι Πειραιώτες είχαν νικήσει με 1-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης», βρίσκονται στο +3 από τους Μασσαλούς και έχουν το πάνω χέρι για την 3η θέση που οδηγεί στο Europa League. Θέλουν τη νίκη για να έχουν ελπίδες για συνέχεια στο Champions League (εφόσον ηττηθεί η Πόρτο από τη Σίτι στην Πορτογαλία), ενώ με ισοπαλία μένουν δεδομένα εκτός, αλλά «κλειδώνουν» την παρουσία τους στα νοκ-άουτ του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 και το sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Βρουσάι, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Μαρσέιγ (Βίλας-Μπόας): Μανταντά, Αμαβί, Άλβαρο, Τσαλέτα-Τσαρ, Σακάι, Καμαρά, Κουζάνς, Ρονζίε, Τοβέν, Παγέ, Μπενεντέτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Στον ελληνικό πάγκο βρίσκονται οι Καραργύρης, Τζολάκης, Σουντανί, Πέπε, Βινάγκρε, Ανδρούτσος, Μασούρας, Ντρέγκερ, Μπα, Παπαδόπουλος και Σουρλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πελέ, Βανί, Στρούτμαν, Σανσόν, Λουίς Ενρίκε, Γκέιγ, Ακέ, Καουί, Ναγκατόμο, Ζερμέν, Περέν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Διαιτητής: Χέσους Χιλ Μανθάνο (Ισπανία) Βοηθοί: Άνχελ Νεβάδο και Χοσέ Ναράνχο Τέταρτος: Φάμπιο Μαρέσκα VAR: Ρικάρντο ντε Μπούργος Μπενγκοετσέα, AVAR: Ινίγο Πριέτο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Στις 13 σερί ήττες (τελευταία νίκη το 2012 με 1-0 επί της Ίντερ) στο Τσάμπιονς Λιγκ έφτασε η Μαρσέιγ, με γκολ του Αγιού από ασίστ του Βαλμπουενά. Η ομάδα του Βίλας-Μπόας είναι η μοναδική χωρίς γκολ στη διοργάνωση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Υπενθυμίζεται ότι στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 της Μαρσέιγ, με γκολ του Χασάν (δεν παίζει σήμερα) στις καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Ο Πέδρο Μαρτίνς επιφύλασσε, λοιπόν, μια έκπληξη. Αφού ξεκινάει τον Μάριο Βρουσάι, που είχε καλή εικόνα (ως αλλαγή) κόντρα στον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
21:40
21:43
Στην αποστολή που βρίσκεται στη Γαλλία είναι και ο Ματιέ Βαλμπουενά, που δεν είναι σε θέση να βοηθήσει. Ο λόγος της παρουσίας του είναι να ενισχύσει ψυχολογικά την ομάδα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
1' Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση, το έκανε ο Παγέ λίγο έξω από την περιοχή και μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
Προσπάθεια του Ολυμπιακού να βγει στην κόντρα, αλλά ο Ελ Αραμπί υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
5' Επικίνδυνη επίθεση από τη Μαρσέιγ, αλλά για καλό του Ολυμπιακού δεν έφτασε στην μπάλα ο Τοβέν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
8' Παράλληλη-πονηρή μπαλιά του Παγέ για τον Τοβέν, η μπάλα πέρασε εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
9' Σέντρα του Αμαβί από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από ολόκληρη την άμυνα των Πειραιωτών και από τον Φορτούνη, προτού κάνει άστοχο σουτ του ο Παγέ με τη μια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
11' Σουτ του Βρουσάι, από πάσα του Ελ Αραμπί και από καλή θέση, κόντραρε στον Τσαλέτα-Τσαρ η μπάλα και πέρασε η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από καλή κυκλοφορία της μπάλας, αυτή έφτασε στον Φορτούνη που σέντραρε από τα δεξιά, αλλά ο Ελ Αραμπί δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Μανταντά. Μπορούσε κι έπρεπε να τελειώσει καλύτερα τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
16' Σουτ του Καμαρά, κόντρα και κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
16' Πέρασε η μπάλα, δεν τη βρήκε για λίγο ο Σεμέδο, με την άμυνα της Μαρσέιγ να διώχνει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
19' Στην κόντρα η Μαρσέιγ και σουτ του Τοβέν, που έπεσε και μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
Δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου μπάλα ο Ολυμπιακός σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
25' Άστοχο σουτ του Ρονζιέ λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
Στο 0-0 είναι και το Πόρτο-Μάντσεστερ Σίτι, που βρίσκεται στο 29' by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
30' Άστοχο σουτ του Ρονζιέ μέσα από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
31' Σπαταλάει μεγάλη ευκαιρία για κάτι καλό ο Ολυμπιακός. Εξαιρετική κόντρα του, αλλά κάκιστο γύρισμα του Φορτούνη για τον Ελ Αραμπί με την περιοχή να είναι σχεδόν άδεια και κόρνερ από τον Τσαλέτα-Τσαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33
33' ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Στην κόντρα οι Πειραιώτες, πάσα του Φορτούνη για τον Βρουσάι αριστερά, ζύγισε την πάσα για τον Καμαρά που με φοβερό σουτ από το ημικύκλιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
22:38
38' Εκτέλεση φάουλ του Παγέ από τα αριστερά, έδιωξε με δυσκολία ο Σεμέδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Ημίχρονο στη Γαλλία. Μαρσέιγ-Ολυμπιακός 0-1! Το γκολ του Καμαρά στο 33' με φοβερό σουτ χωρίζει τις δύο ομάδες και οι Πειραιώτες έχουν στο χέρι τους το εισιτήριο για το Europa League. Αντιθέτως, μένουν εκτός Champions League με το 0-0 στο Πόρτο-Μάντσεστερ Σίτι. Οι ερυθρόλευκοι περιμένουν τους Μασσαλούς πίσω (το κέντρο τους δεν λειτούργησε καλά σε ένα σημαντικό διάστημα) και ποντάρουν πολλά στην κόντρα. Με αυτόν τον τρόπο (και με τον Αφρικανό να τελειώνει τρομερά τη φάση) σημειώθηκε και το γκολ. Η ομάδα του Βίλας-Μπόας είναι αυτή που έχει την κατοχή της μπάλας, την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η ελληνική ομάδα με τη φάση του Ελ Αραμπί (13') και την κόντρα που δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει καλά ο Φορτούνης (31') ήταν αυτή που έχασε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες στο α' μέρος.
23:02
Αλλαγή για τη Μαρσέιγ. Ζερμέν αντί Μπενεντέτο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
Έναρξη β' μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
47' Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ. Κόρνερ του Παγέ από τ' αριστερά, κεφαλιά του Τσάρλετα-Τσαρ από την καρδιά της μικρής περιοχής, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
52' Πτώση του Τοβέν μέσα στην περιοχή σε μαρκάρισμα του Σισέ, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Θα υπάρξει συνεννόηση με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
55' ΓΚΟΛ η Μαρσέιγ, 1-1! Άψογη εκτέλεση πέναλτι του Παγέ, η μπάλα ψηλά στην αριστερή πλευρά του Σα, που έπεσε δεξιά. Το πρώτο γκολ των Μασσαλών στη φετινή διοργάνωση
23:12
56' Σανσόν αντί Κιζάνς για τη Μαρσέιγ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
56' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός, ημιτελής η προσπάθειά του, ενώ υπήρχαν καλές προϋποθέσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
61' Αεροπλανικό του Σανσόν σε κόντρα επίθεση της Μαρσέιγ, δεν ανησύχησε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
66' Άστοχο σουτ του Ρονζιέ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
Μικρή διακοπή, είναι κάτω ο Βρουσάι που μάτωσε δίπλα από το αυτί έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Σακάι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
Κάνει προθέρμανση και ο Μασούρας εν τω μεταξύ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
72' Χέρι του Ραφίνια λίγο έξω από την περιοχή και κίτρινη στον Βραζιλιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
Και θα πάει πάνω από την μπάλα ο Παγέ, ο οποίος είναι εξαιρετικός στις εκτελέσεις φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
Εν τέλει... πέναλτι για τη Μαρσέιγ! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
Έπειτα από επικοινωνία με το VAR. Είναι εντελώς οριακή φάση. Χωράει αρκετή κουβέντα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
75' ΓΚΟΛ η Μαρσέιγ, 2-1! Ο Παγέ εκτέλεσε, έστειλε και πάλι την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σα, που έπεσε καλά και δεν αποσόβησε το γκολ
23:36
79' Μασούρας αντί Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
81' Καλή στιγμή της Μαρσέιγ, με σουτ του Ζερμέν που στέλνει την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Γκολ η Σίτι, 1-0 στην έδρα της Πόρτο. Σκόρερ ο Ζεσούς στο 80' by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
Δεν μετράει το γκολ της Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:46
89' Κίτρινη ο Σακάι και στημένη μπάλα σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
Γυριστή κεφαλιά του Βρουσάι μετά την εκτέλεση του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Μανταντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
90+2' Σουντανί αντί Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:50
90+3' Τεράστια ευκαιρία με τον Σισέ για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Σουντανί, σουτ του Σισέ από το ύψος του πέναλτι και διώχνει ο Άλβαρο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Σταματάει επίθεση του Ολυμπιακού με Ελ Αραμπί και Σεμέδο σε διεκδίκηση με τον Μανταντά, αλλά σταματάει για οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
Κίτρινη στον... Μαρτίνς για διαμαρτυρίες by Αποστόλης Λιβάνιος
23:53
90+6' Άστοχο σουτ του Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος