Ομόνοια-ΠΑΟΚ

21:12
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Ομόνοια στο ΓΣΠ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:14
Τα πράγματα είναι απλά. Ο ΠΑΟΚ θέλει νίκη απόχε ώστε τελεύταία αγωνιστική με την Γρανάδα στην Τούμπα να κρατάει στα χέρια του την πρόκριση. Βέβαια ακόμα και σε περίπτωση που χάσει, αλλά δεν κερδίσει η PSV στην Ισπανία θα είναι ακόμα ζωντανός για την πρόκριση. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:14
Το παιχνίδι ξεκινάει στις 22.00 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:15
Διαιτητής είναι ο Κρεγκ Πόουσον (Αγγλία) με βοηθούς τους Λι Μπετς (Αγγλία) και Ιαν Χούσιν (Αγγλία). Τέταρτος ο Άντριου Μάντλεϊ (Αγγλία) by Γιώργος Σπανομανώλης
21:16
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:16
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα, Βαγκέ, Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Τζόλις, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
21:16
Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Χουμποτσάν, Λανγκ, Κούσουλος, Κίκο, Λοϊζου, Τζιονή, Γκόμεθ, Κακουλή, Σένεθ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:16
Ο Πάμπλο Γκαρσία επέλεξε να αφήσει εκτός τόσο τον Γιαννούλη, όσο και τον Μουργκ, ξεκινώντας στο αρχικό σχήμα τον Βαγγέ στην άμυνα και τον Τσιγγάρα στη μεσαία γραμμή. Πιο συγκεκριμένα ο Ζίβκοβιτς ξεκίνησε κάτω από τα δοκάρια, οι Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα και Βαγκέ στην άμυνα από αριστερά προς τα δεξιά, ενώ στη μεσαία γραμμή ξεκίνησαν οι Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί και Σβαμπ. Οι Τζόλης και Ζίβκοβιτς επιλέχθηκαν για τις πτέρυγες, ενώ στην κορυφή ξεκίνησε ο Σφιντέρσκι. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
Με αλλαγές σε πρόσωπα επέλεξε να ξεκινήσει την Ομόνοια από την πλευρά του ο Χένινγκ Μπεργκ που παρέταξε τους Κύπριους με σύστημα 5-4-1. Ο Φαμπιάνο ξεκινάει κάτω από δοκάρια, οι Λούφτνερ, Χουμποτσάν και Λανγκ στην άμυνα, ενώ στα άκρα επιλέχθηκαν οι Κούσουλος και Κίκο. Στη μεσαία γραμμή ξεκινούν οι Λοίζου, Τζιονή, Βίτορ Γκόμες και Κακουλή, ενώ μπροστά πήρε θέση ο Σένε. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
21:18
Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς στην Τούμπα οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:40
Τρεις φορές έχουν συναντηθεί στο παρελθόν οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να μετρά μία νίκη (2-0 εκτός) και δύο ισοπαλίες με σκορ 1-1 στη Θεσσαλονίκη. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:41
Ο ΠΑΟΚ δεν έχει διπλό στις τέσσερις τελευταίες φορές που έχει παίξει μακριά από την έδρα του by Γιώργος Σπανομανώλης
21:50
21:55
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Γιώργος Σπανομανώλης
22:00
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:01
2' Κόρνερ η Ομόνοια by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
Σουτ του Χούμποτσαν που είχε ανέβει η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας by Γιώργος Σπανομανώλης
22:05
6' Πρώτο κόρνερ η Νάπολι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:06
Κεφαλιά του Σφιντέρσκι η μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:08
8' Ανέβηκε ο Βαγκέ γύρισμα στην περιοχή κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:08
9' ΓΚΟΛ Ομόνοια-ΠΑΟΚ 1-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:09
Σουτ του Σένε έξω από την περιοχή απόκρουση από τον Ζίβκοβιτς, παίρνει ριμπάουντ ο Κακουλής και κενή εστία ανοίγει λογαριασμό by Γιώργος Σπανομανώλης
22:17
Το ματς δεν έχει ρυθμό. Ό,τι καλύτερο για την Ομόνοια που παίρνει αυτό που θέλει by Γιώργος Σπανομανώλης
22:18
Στο άλλο ματς Γρανάδα-PSV 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:20
20' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:21
Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Έξω ο Κακουλής στη θέση του ο Σεχού by Γιώργος Σπανομανώλης
22:21
by Γιώργος Σπανομανώλης
22:22
Δείτε εδώ το γκολ της Ομόνοιας by Γιώργος Σπανομανώλης
22:23
23' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ ο Ζίβκοβιτς στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
25' Μακρινό σουτ του Ροντρίγκο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:29
28' Γέμισμα του Ζίβκοβιτς δεν μπορεί με προβολή ο Τζόλης να βρει την μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:30
30' Κίτρινη σε Ελ Καντουρί και Σένε by Γιώργος Σπανομανώλης
22:31
32' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:35
35' Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ: Ο Κρέσπο πήρε την κεφαλιά μετά το κόρνερ η μπάλα έλάχιστα πάνω από το δοκάρι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:38
39' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:40
Φοβερή κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του ΠΑΟΚ, καταλήγει στα πόδια του Τζόλη αφού πέρασε από Ελ Καντουρί και Ζίβκοβιτς, με τον νεαρό να τελειώνει ιδανικά τη φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
22:45
Δύο λεπτά καθυστερήσεις by Γιώργος Σπανομανώλης
22:47
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ομόνοια-ΠΑΟΚ 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:49
Η Ομόνοια ξάφνιασε τον ΠΑΟΚ με το γκολ που πέτυχε στο 10ο λεπτό, κλείστηκε στο μισό γήπεδο και έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους. Η τακτική της έβγαινε μέχρι το 39’ όταν Ελ Καντουρί, Ζίβκοβιτς και Τζόλης έκρυψαν την μπάλα με τον τελευταίο να φέρνει το ματς στα ίσα. by Γιώργος Σπανομανώλης
23:02
23:03
46' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Γιαννούλης να παίρνει τη θέση του Ουαγκέ και ο Μουργκ του Σβαμπ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:03
Σέντρα στο β ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:04
47' Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ: Κόρνερ από τον Ζίβκοβιτς στο δεύτερο δοκάρι ο Ελ Καντουρί τη στέλνει άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:08
49' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία η Ομόνοια by Γιώργος Σπανομανώλης
23:10
Τραγικό λάθος από τον Κρέσπο, ο Σενέθ στο τετ α τετ νικήθηκε από τον Ζίβκοβιτς και στην συνέχεια ο Τζιωνή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι! by Γιώργος Σπανομανώλης
23:14
55' Κίτρινη ο Κρέσπο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:16
Έξω ο Σένε μέσα ο Ντούρις, έξω ο Κούσουλος μέσα ο Γκόμες by Γιώργος Σπανομανώλης
23:16
Έξω ο Κίκο μέσα ο Λέτσιακς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:21
64' Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:23
66' Κόρνερ ο ΠΑΟΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:25
68' Γύρισμα του Τζόλη μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:32
Κίτρτινη ο Γιαννούλης χάνει το επόμενο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
23:38
79' Ο Μπίσεσβαρ παίρνει τη θέση του Τσιγγάρα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:40
Πέναλτι για την Ομόνοια by Γιώργος Σπανομανώλης
23:40
Χαζό πέναλτι από τον Ελ Καντουρί που ανέτρεψε τον Λοίζου by Γιώργος Σπανομανώλης
23:41
84' ΓΚΟΛ Ομόνοια-ΠΑΟΚ 2-1: Εύστοχος από τα 11 μέτρα ο Ζόρντι Γκόμες by Γιώργος Σπανομανώλης