Ατρόμητος-Άρης

17:02
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και στον Άρη για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Μεγάλο ματς, ανάμεσα σε δύο ομάδες που στοχεύουν να μπούνε στην πεντάδα! Ο Ατρόμητος έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του, ο Άρης είναι σταθερά στην πρώτη δυάδα του πρωτάθληματος! by Γιώργος Τσανάκας
17:04
6ος ο Ατρόμητος με 13 βαθμούς, παρέα με τον Ολυμπιακό στην κορυφή με 22 βαθμούς ο Άρης! by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Από το εκτός έδρας 0-0 με την ΑΕΛ προέρχεται ο Ατρόμητος, ο Άρης είχε παίξει μεσοβδόμαδα με την Λάρισα, επίσης, περνώντας με 3-0 από τον... κάμπο! Νωρίτερα, είχε ηττηθεί με 2-1 στην έδρα του από τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι, 3-4-3): Γιαννιώτης - Ρισβάνης, Γούτας, Γκαλβάο - Γκάλο, Χαρίσης, Νάτσος, Τομάσεβιτς - Ενσικουλού, Μανούσος, Μουνίθ. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
Στον πάγκο οι Μανδάς, Κιβρακίδης, Νταβιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Σάλομον, Ούμπιδες, Μπουσούλατζιτς, Κωτσόπουλος, Μάτιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
Άρης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Σιαμπάνης - Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Γκάνεα - Ματίγια, Σάσα - Ματέο Γκαρσία, Μπρούνο Γκάμα, Μπερτόλιο - Μάνος. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
Στον πάγκο οι Κουέστα, Κάτσε, Σίλβα, Μπεναλουάν, Μαντσίνι, Μπαγκαλιάνης, Σενγκέργκης, Λόπεθ, Μπακούτσης. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
Διαιτητής ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), με βοηθούς τους Δημήτρη Μαυρουδή (Ηρακλείου), Μιχάλη Παπαδάκη (Ηρακλείου), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Διαιτητής VAR ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) και AVAR o Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:21
6' Γρήγορη αντεπίθεση του Άρη με τον... αρτίστα Μπερτόγλιο, η κάθετή του είναι δυνατή για τον Ματέο Γκαρσία... by Γιώργος Τσανάκας
17:24
Δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αρκετά λάθη από τις δύο ομάδες και χωρίς να μπορέσουν να φτιάξουν κάποια σοβαρή φάση. Ούτε καν τελική βασικά μέχρι τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
17:25
10' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, μια αδύναμη κεφαλιά του Γκαλβάο από το ύψος της μεγάλης περιοχής καταλήγει στα χέρια του Σιαμπάνη. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
Δεν δίνει εύκολα χώρους η μία ομάδα στην άλλη μέχρι στιγμής, έχουν κοντά τις γραμμές τους και δεν παίρνουν μεγάλα ρίσκα, ούτε ανεβάζουν πολλούς παίκτες στο αντίπαλο μισό. Ένα πρώτο συντηρητικό τέταρτο θα λέγαμε! by Γιώργος Τσανάκας
17:33
18' Γύρισμα του Μπερτόγλιο (που πιθανότατα να ήταν σε θέση οφσάιντ) παράλληλα με την εστία, δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή και να απειλήσει από την μικρή περιοχή ο Μάνος! by Γιώργος Τσανάκας
17:34
Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Μάνος και είναι στο έδαφος... Ευτυχώς δεν έχει κάτι, θα συνεχίσει κανονικά στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
23' Σουτ του Μπερτόγλιο πέντε μέτρα εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα θα περάσει πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
27' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Ατρόμητο, γεμίζει την αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
28' Κακή εκτέλεση του Τομάσεβιτς, δεν περνάει τον πρώτο παίκτη... by Γιώργος Τσανάκας
17:44
30' Κίτρινη κάρτα στον Ροζ για φάουλ στον Μανούσο. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Αρχίζει και βρίσκει λίγο ρυθμό το ματς, όσο περνάει η ώρα... by Γιώργος Τσανάκας
17:48
32' Στο έδαφος ο Ματίγια, τον πάτησε ο Μανούσος άθελά του . Πάει να δημιουργηθεί μια ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομαδων αλλά η «φωτιά»... σβήνει γρήγορα. by Γιώργος Τσανάκας
17:49
34' Περίτεχνη ντρίμπλα του Ματέο στον Τομάσεβιτς, κερδίζει και το φάουλ. Τρομερά ποιοτικός ποδοσφαιριστής ο Αργεντινός, δεν έχει βοηθήσει μέχρι στιγμής βέβαια τον Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
17:50
35' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
17:50
Αποβολή για τον Άρη, δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ροζ! by Γιώργος Τσανάκας
17:51
Ο Ατρόμητος σπάει το πρέσινγκ των αντιπάλων του με ωραία κυκλοφορία, ο Ενσικουλού φεύγει στην κόντρα, σπάει στον Μουνίθ που έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Ροζ και τον διαιτητή Ευαγγέλου να δείχνει την άσπρη βούλα και την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον στόπερ του Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
17:52
Ευκαιρία για τον Ατρόμητο να ανοίξει το σκορ, ο Άρης θα κληθεί να παίξει το υπόλοιπο του αγώνα με λιγότερο ποδοσφαιριστή... by Γιώργος Τσανάκας
17:53
37' Γκοοοολ για τον Ατρόμητο! Ο Μανούσος νικάει τον Σιαμπήνη από τα έντεκα βήματα με εξαιρετική εκτέλεση στην δεξιά γωνία και ανοίγει το σκορ για τους Περιστεριώτες! Έπεσε στη σωστή γωνία ο Σιαμπάνης, αλλά η εκτέλεση ήταν εξαιρετική!
by Γιώργος Τσανάκας
17:54
Απίστευτο πλάνο στην κάμερα της NOVA, με τον Μανούσο να ξεσπά σε κλάματα στον πανηγυρισμό του! Δεν γνωρίζουμε τον λόγο, μόλις γίνει γνωστός θα σας τον πούμε, αλλά η αλήθεια είναι πως το εν λόγω στιγμιότυπο ήταν απίστευτο! by Γιώργος Τσανάκας
17:54
39' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. Κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Κίτρινη καρτα σε κάποιο μέλος της αποστολής του Άρη στον πάγκο... by Γιώργος Τσανάκας
17:56
41' Η εκτέλεση φάουλ του Ματίγια περνάει 1,5-2 μέτρα πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
42' Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Μπρούνο Γκάμα, μέσα ο Μπεναλουάν. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
Ουσιαστικά πλέον η διάταξη για τον Άρη είναι 4-2-3, με τους Γκαρσία, Μπερτόγλιο να πλαισιώνουν τον Μάνο στην επίθεση, ενώ οι δύο χαφ, Σάσα-Ματίγια αναλαμβάνουν το δημιουργικό κομμάτι! by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος... by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Ο Μανούσος αφιέρωσε το γκολ στην μητέρα του που είχε ένα πρόβλημα υγείας, αλλά κατάφερε να το ξεπεράσει και για αυτό ξέσπασε σε κλάματα κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών! by Γιώργος Τσανάκας
18:02
45+2' Εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία, είναι κακή και ο Άρης δεν μπορεί να απειλήσει... by Γιώργος Τσανάκας
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0 κόντρα στον Άρη. Ο Μανούσος στο 37ο λεπτό σκόραρε με πέναλτι που είχε κερδίσει νωρίτερα ο Μουνίθ από τον Ροζ, ο οποίος στη φάση είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους Θεσσαλονικείς με παίκτη λιγότερο. Κακό παιχνίδι, χωρίς φάσεις ουσιαστικά, αλλά με τον Ατρόμητο να εκμεταλλεύεται το λάθος του Γάλλου στόπερ του Άρη για να πάρει προβάδισμα... by Γιώργος Τσανάκας
18:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
50' Κίτρινη κάρτα στον Τομάσεβιτς για χέρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
51' Γκοοοολ για τον Ατρόμητο!
18:27
Ο Μουνίθ έκανε την ατομική προσπάθεια, παίρνοντας πρώτα την κόντρα από τον Δεληζήση και στη συνέχεια κάνοντας μια ποδιά, βρήκε τον χώρο και έπιασε απίθανη σουτάρα για να στείλει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Σιαμπάνη που απλώς κοιτούσε την πορεία της και δεν μπορούσε να αντιδράσει! Τρομερό γκολ του Μουνίθ που είναι μέσα και στα δύο γκολ των γηπεδούχων! by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Ο Μπερτόγλιο πήγε πολύ δυνατά στον Γούτα, ούτε φάουλ δεν έδωσε ο Ευαγγέλου, στη συνέχεια ο Μάνος πέφτει μετά από επαφή με τον Νάτσο, τίποτα και εκεί από τον διαιτητή... by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Ο Ατρόμητος έχει πάρει σπουδαία προβάδισμα για να πάρει το τρίποντο με αυτό το 2-0, ενώ και το γεγονός πως παίζει με παίκτη περισσότερο κάνει πιο εύκολα τα πράγματα και τα δυσκολεύει για τον Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
18:34
59' Κάτσε και Σίλβα μέσα για τον Άρη, έξω οι Γκανέα και Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
61' Γκοοοολ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Οι δύο αλλαγές του Μάντζιου συνεργάζονται με το που μπαίνουν και ο Άρης μειώνει στο σκορ! Ο Σίλβα κλέβει και κάνει ωραίο γύρισμα, με τον Κάτσε να κάνει το πλασέ και τον Γιαννιώτη να μην μπορεί να το βγάλει παρότι το σουτ δεν ήταν ιδιαίτερα δυνατό! 2-1 ο Άρης, μπαίνει ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος! by Γιώργος Τσανάκας
18:38
Παίρνει... φωτιά ξανά το ματς, ο Άρης παρότι παίζει με δέκα παίκτες θα ψάξει το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Φτάσαμε στα μισά του δευτέρου μέρους, παραμένει το 2-1 υπέρ του Ατρόμητου κόντρα στον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
18:43
68' Απειλεί ο Άρης. Σέντρα-σουτ του Σάσα, διώχνει ο Γιαννιώτης, με την μπάλα να στρώνεται εκτός περιοχής στον Ματίγια του οποίου το πλασέ πέρασε πάνω από τα δοκάρια! by Γιώργος Τσανάκας
18:47
72' Χριστοδουλόπουλος, Κωτσόπουλος, Κιβρακίδης μέσα για τον Ατρόμητο, έξω οι Μουνίθ, Μανούσος και Τομάσεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Τελευταίο τέταρτο στον αγώνα, δεν έχει αλλάξει κάτι στο Περιστέρι... by Γιώργος Τσανάκας
18:50
76' Μπερτόγλιο και Μάνος εκτός, Μαντσίνι και Λόπεθ μέσα για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
78' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
81' Γκοοοολ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Απίστευτος Άρης, γυρίζει από το 2-0 με παίκτη λιγότερο! Ο Μαντσίνι σπάει για τον Σάσα, που ήταν αφύλακτος στην περιοχή και αυτός με ωραίο τελείωμα δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γιαννιώτη για το 2-2! Άλλη μία αλλαγή του Μάντζιου συμμετέχει στο γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Υπάρχει VAR στην φάση, θα δούμε σε λίγο τον λόγο. Πιθανότατα για οφσάιντ το τσεκάρουν, να δούμε σε ποιον... by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Μετράει κανονικά, σέντρα δείχνει ο Ευαγγέλου! by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Για να δούμε τι άλλο θα συμβεί στο σημερινό ματς... Ο Άρης έχει επιστρέψει από το 2-0 με τεράστια προσπάθεια και παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο από το 35ο λεπτό, ο Ατρόμητος οπσιθοχώρησε μετά το 2-0 και το πληρώνει! by Γιώργος Τσανάκας
19:01
86' Μάτιτς αντί Ενσικουλού και Σάλομον αντί Χαρίση για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
89' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
89' Σουτ του Κωτσόπουλου από τα όρια της περιοχής, ο Δεληζήσης βάζει το κεφάλι του και παραχωρεί κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
90' Σουτ του Σάλονοβ, η μπάλα άουτ. Πρώτη τελική του Ατρόμητου μετά το γκολ του Μουνίθ. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. Λίγος βάσει των αλλαγών αλλά και του VAR... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Άλλα δύο λεπτά ακόμη... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Ο Άρης κρατάει εύκολα την ισοπαλία, ο Ατρόμητος προσπαθεί αλλά δεν μπορεί... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
τέλος στο ματς! Παλικαρίσιος βαθμός για τον Άρη μέσα στο Περιστέρι, 2-2 με τον Ατρόμητο. Γύρισαν από το 2-0 οι Θεσσαλονικείς, αυτοκτονικές τάσεις έδειξαν οι Περιστεριώτες που μετά το 2-0 στο 51ο λεπτό γύρισαν όλοι πίσω, δεν κράτησαν μπάλα και μοιραία έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους! by Γιώργος Τσανάκας