Λαμία-Ολυμπιακός

14:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Λαμία-Ολυμπιακός για τη 12η αγωνιστική της Super League 1. Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη για να παραμείνουν στην κορυφή, όπου βρίσκονται με 25 βαθμούς (ενώ ΠΑΟΚ με 24, Άρης με 23 ακολουθούν) ασχέτως του αποτελέσματος στο Άρης-ΠΑΟΚ. Η Λαμία είναι τελευταία με 2 βαθμούς σε 9 ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
14:37
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
14:39
Πάμε να δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
14:39
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Θεοδωρόπουλος, Ζιούλης, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Παλαβαντισβίλι, Μπουλούλης, Σαραμαντάς, Προβυδάκης, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Αραμπούλι by Αποστόλης Λιβάνιος
14:40
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Τιάγκο Σίλβα, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας και Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:42
Στον πάγκο: Επασί, Μαργαρίτης, Τσούκαλος, Βλαχομήτρος, Νικολόπουλος, Βασιλακάκης, Κωστίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
14:42
Στον πάγκο: Κρίστινσον, Σουντανί, Καμαρά, Πέπε, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Κάιπερς, Μπρούμα, Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
14:43
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος. Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Μιχαήλ Δημόπουλος Τέταρτος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Ένα τέταρτο για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
14:47
Ο Πέδρο Μαρτίνς προέβη σε δύο αλλαγές συγκριτικά με το αρχικό σχήμα κόντρα στην Πόρτο. Αφού βασικός είναι ο Τιάγκο Σίλβα, αλλά και ο Ραντζέλοβιτς. Στον πάγκο Καμαρά και Βρουσάι. Εκτός αποστολής ο Φορτούνης που έπαιξε με ενοχλήσεις στην αναμέτρηση με τους Πορτογάλος, αλλά και ο Βινάγκρε, ο οποίος έχει απογοητεύσει γενικότερα. Υπενθυμίζεται ότι είναι ούτως ή άλλως off Βαλμπουενά και Χασάν για διαφορετικούς λόγους. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
Οι Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Καραμάνος, Μπαχανάκ, Βύντρα, Χατζηστραβός, Μπεχαράνο και Βασιλόγιαννης έχουν μείνει εκτός από πλευράς Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
Ενώ υπάρχει στέλεχος της ομάδας (του οποίου τ' όνομα δεν έχει γίνει γνωστό) που βρέθηκε θετικό στον κορωνοϊό by Αποστόλης Λιβάνιος
14:49
14:51
14:51
14:51
14:52
14:52
Αναμένεται εντός ολίγου η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:03
3' Πρώτη τελική στο ματς και είναι για τη Λαμία. Ο Προβυδάκης συνέκλινε και έπιασε σουτ με το αριστερό, που έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:04
Είναι σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος λόγω της βροχόπτωσης που έχει προηγηθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
Γέμισμα του Ντέλετιτς από φάουλ, διώχνει με δυσκολία ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:06
6' Απειλεί η Λαμία! Ωραία κίνηση του Ντέλετιτς από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα, αλλά δεν μπήκε κάποιος συμπαίκτης του στη φάση και έδιωξε ο Εμβιλά σε κόρνερ, την ώρα που ο Σα ήταν ουσιαστικά εξουδτερωμένος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:07
7' Είναι η σειρά του Ολυμπιακού να απειλήσει. Ο Μασούρας έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Σαραμαντάς απομάκρυνε από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, προ του Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
8' Σέντρα του Χολέμπας, επαφή από Ελ Αραμπί και Τζανετόπουλο (βρήκε τελευταίος) στην καρδιά της περιοχής, αλλά δόθηκε άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:10
10' Σουτ του Εμβιλά, σκάει η μπάλα και ο Θεοδωρόπουλος διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:11
Λόγω της κατάστασης του αγωνιστικού χώρου, τέτοια σουτ θα κάνουν πολύ δύσκολη τη ζωή των δύο γκολκίπερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:11
12' Σουτ του Μπουλούλη, μπλοκάρει ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
13' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Μασούρας εκτέλεσε φάουλ από τ' αριστερά, ο Σεμέδο πήγε για την κεφαλιά και συγκρούστηκε με τον Θεοδωρόπουλο που απομάκρυνε, αλλά πριν προλάβει να πάρει καλή θέση ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, ο Μπουχαλάκης έπιασε κεφαλιά και τον νίκησε.
by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
Στο έδαφος ο Σεμέδο έπειτα από σύγκρουση με τον Θεοδωρόπουλο. Όλοι είναι από πάνω του. Συμπαίκτες και αντίπαλοι by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
Όλα καλά με τον Πορτογάλο στόπερ που έχει βρει και πάλι τις αισθήσεις του. Συνέχεια στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
15:19
19' Επίθεση της Λαμίας και διεκδίκηση ανάμεσα σε Σα και Ρόμανιτς με τον διαιτητή να δίνει φάουλ εις βάρος του Σέρβου για επικίνδυνο παίξιμο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:19
Στο 33%-67% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:22
20' Άστοχη κεφαλιά του Σεμέδο, αλλά έχει δοθεί φάουλ εις βάρος του Πορτογάλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:24
24' Απειλεί η Λαμία. Ο Ρόμανιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή σε πλάγια θέση, αλλά ο Σα βγήκε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:28
28' Κίτρινη ο Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
15:29
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό σε εξαιρετική θέση. Το πήρε ο Μπουχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:30
30' Το εκτέλεσε ο Μπουχαλάκης, η μπάλα στο τείχος, ενώ στη συνέχεια έπιασε φαλτσαριστό σουτ ο Σισέ, η μπάλα έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:33
34' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Άπιαστο σουτ του Εμβιλά εκτός περιοχής, μετά από διώξιμο των γηπεδούχων και η μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Θεοδωρόπουλου
15:35
35' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Γύρισμα του Μασούρα από τα αριστερά, ο Ελ Αραμπί προλαβαίνει τον Τζανετόπουλο και σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:36
37' Κίτρινη στον Τζανετόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
Εκτέλεση φάουλ του Ραντζέλοβιτς, κόντρα στο χέρι του Ελ Αραμπί και φάουλ για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
40' Εκτός περιοχής σουτ του Ντέλετιτς, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
Κράτησε παραπάνω την μπάλα ο Ραντζέλοβιτς λίγο έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού και γλίστρησε, αλλά ο διαιτητής έδωσε φάουλ εις βάρος του Σαραμαντά που πήγε να βάλει τα χέρια του στην πλάτη του Σέρβου. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
Συμπληρώνονται τα 45' σε λίγα δευτερόλεπτα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Ημίχρονο στο ΔΑΚ. Λαμία-Ολυμπιακός 0-3! Ο Μπουχαλάκης στο 13', Εμβιλά στο 34' και Ελ Αραμπί στο 35' τα γκολ των Πειραιώτων που έχουν κάνει τη μισή και παραπάνω δουλειά από το πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:59
Θα μπει ο Πέπε σε λίγο. Θα κάνει αλλαγή κι η Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
Πέπε αντί Εμβιλά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Αλλαγές για τη Λαμία. O Τσούκαλος αντί του Παλαβαντισβίλι και ο Βασιλακάκης αντί του Μπουλούλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
53' Καλή κίνηση του Τσούκαλου απ' τ' αριστερά και σέντρα που μπλόκαρε εύκολα ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
55' Τελική για τη Λαμία, με άστοχο πλασέ του Αραμπούλι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
56' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Άστοχο πλασέ του αμαρκάριστου Βασιλακάκη (που ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής) έπειτα από σέντρα του Τσούκαλου by Αποστόλης Λιβάνιος
16:16
Πρόβλημα ξανά ο Σεμέδο. Πιάνει το πόδι του. Θέλει να συνεχίσει πάντως by Αποστόλης Λιβάνιος
16:17
62' Σουντανί αντί Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
Πάει στο VAR ο Βάτσιος για υποψία πέναλτι, για χέρι του Ραντζέλοβιτς μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Λαμία! Το έκτο που παίρνει φέτος είναι αυτό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
64' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Λαμία και παραμένει το 0-3! Το εκτέλεσε ο Ντέλετιτς και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια δίνεται έμμεσο αφού βρήκε ξανά την μπάλα ο Σέρβος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
66' Παπαδόπουλος αντί Σεμέδο για τον Ολυμπιακό, αλλά και Ανδρούτσος αντί Ραφίνια by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
70' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας και πάσα του Μασούρα για τον Σουντανί, αλλά επενέβη ο Τζανετόπουλος και παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:29
73' Κίτρινη ο Σαραμαντάς που καθυστέρησε τον Σα αρχικά και στη συνέχεια του χτύπησε την μπάλα με το χέρι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:31
75' Κάιπερς αντί Τιάγκο Σίλβα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
76' Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
77' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Σουνταντί να πιάνει σουτ από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Έλεγχος του Βάτσιου για χέρι του Σαραμαντά στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
81' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό και κίτρινη για τον Σαραμαντά που αποβάλλεται by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
Θα το εκτελέσει ο Σουντανί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
82' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Ο Σουντανί εκτέλεσε και νίκησε τον Θεοδωρόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
83' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Σέντρα του Ραντζέλοβιτς, κεφαλιά του Κάιπερς και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
Βλαχομήτρος αντί Αραμπούλι για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
87' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-6! Σέντρα του Ανδρούτσου, προβολή του Μασούρα και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
90+3' Άστοχο σουτ του Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος